خانه » آموزش » امن کردن مودم وای فای wifi برای جلوگیری از هک شدن آن
امن کردن مودم وای فای
امن کردن مودم وای فای

امن کردن مودم وای فای wifi برای جلوگیری از هک شدن آن

امن کردن مودم وای فای (WIFI) در این نوشته بررسی میشود. همه ما میدانیم که امروزه همه از اینترنت وای فای استفاده می کنند و با گوشی و تبلت خود به اینترنت وصل میشوند اما تعدادی افراد سودجو با هک مودم شما بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای از اینترنت شما استفاده می کند نحوه امن کردن مودم وای فای را با استفاده از چند نکته ساده و مهم را می توانید در ادامه مطلب بیابید.

wifi
wifi

امن کردن مودم وای فای

تنظیم کردن پروتکل های امنیتی

در مودم بی سیم شما ترکیب زیادی از پروتکل ها برای ایمن سازی وای فای وجود دارد که بحث آن بسیار مفصل است اما انواع مختلف رمز نگاری و روش های  احراز هویت و …. وجود دارند فقط همین اندازه بدانید که بهترین گزینه استفاده از  استاندارد WAP2  و رمزنگاری AES  می باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که WPS  مودم شما خاموش باشد چرا که آسیب پذیری در پروتکل WPS کشف شده است که افراد را قادر میسازد که حتی با گوشی اندرویدی خود اقدام به هک کردن وای فای دیگران کنند. برای جلوگیری از این امر وارد مودم بی سیم خود شوید و  پروتکل WPS مودم بی سیم خود را خاموش کنید.

انتخاب یک پسورد مناسب

انتخاب یک پسورد امن می تواند از هک شدن وای فای شما بطور کامل جلوگیری کند. اگر رمز شما قابل حدس زدن یا رایج باشد انگار رمز گذاری نکرده اید !! رمز مودم شما مینواند بین 8 تا 113 کاراکتر باشد و سعی کنید حداقل از یک رمز 12 رقمی که شامل عدد و حروف باشد را استفاده کنید. برای امن تر شدن از کاراکتر های خاص استفاده کنید. می توانید از سایت های زیر نیز  برای چک قدرت پسورد استفاده کنید

سایت 1 (زمان تقریبی کرک پسورد شما را هم میگوید)

سایت 2

پنهان سازی نام مودم

اگر شما نام مودم وای فای خود را پنهان کنید دیگر افراد به صرف اسکن کردن محیط اطراف نمی توانند نام مودم وای فای شما را پیدا کنند و فقط در صورتی می توانند آن را پیدا کنند که نام آن را از پیش داشته باشند  با مخفی کردن نام وای فای خود میتوانید از حملاتی مانند بروت فورس یا کرک نیز جلوگیری کنید.

استفاده از قابلیت  فیلتر کردن مک آدرس

سعی کنید که مک آدرس دستگاه های خود را پیدا کنید و سپس در لیست سفید مودم آن ها را تعریف کنید اینگونه مودم هر سیستمی به غیر از سیستم های شما را که قصد وصل شدن به شبکه ی وای فای شما را داشته باشد رد می کند حتی در صورتی که شخص دیگری پسورد شما  را داشته باشد باز هم نمیتواند اقدام به استفاده از مودم وای فای شما کند.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *