Galaxy S7 vs Galaxy S6 edge+ camera

مقایسه دوربین گلکسی S7 با گلکسی S6 ادج پلاس در نور کم

همانطور که می دانید در حال حاضر گوشی گلکسی S7 و گلکسی S7 ادج با بهتری و پیش رفته ترین سخت افزار گوشی های هوشمند همراه هستند. شاید گفتن این نکته که سامسونگ مگاپیکسل دوربین های گوشی های گلکسی S7 و S7 ادج را به نسبت نسل قبلی آن ها از 16 مگاپیکسل به 12 مگاپیسل کاهش داده است، برای طرفدارای سامسونگ خیلی عجیب باشد. اما همچنان طرفداران سامسونگ این گوشی های هوشمند جدید را دوست دارند. در واقع محبوبیت گوشی های سامسونگ و دوربین آن به خاطر مگاپیکسل دوربین نیست. و علاوه بر آن سنسور، دیافراگم لنز و اندازه پیکسل همه از عوامل و فاکتورهای مهمی در کیفیت دوربین هستند و تاثیر زیادی در جذب نور توسط دوربین در مدت زمان کوتاه دارند. اندازه هر پیکسل در دوربین گلکسی S7 و S7 ادج 1.12 میکرون است و دیافراگم لنز سنسور هم  F1.7 و  1/2.5″ است. در حالیکه دیافراگم سنسور بکار رفته درگلکسی S6  و S6 ادج F1.9 و  1/2.6″ بود و اندازه هر پیکسل این دوربین ها 1.12 میکرون است.

خب اجازه بدهید که دیگر از بحث اعداد و ارقام خارج شویم و کمی هم به کیفیت دوربین گوشی ها بپردازیم و ببینیم که سامسونگ در گوشی های گلکسی S7 و S7 ادج چه چیزهایی را با خود به همراه آورده است. خب اینطور که به نظر می رسد دوربین گوشی گلکسی S7 عملکرد فوق العاده خوبی در عکاسی با نور کم دارد. در واقع زمانی که هوا گرگ و میش است یعنی در هنگام طلوع و غروب خورشید می توان با این دوربیین عکس های فوق العاده با کیفیتی تهیه کرد. حتی به نظر می رسد که این دوربین عکس های خوبی هم در هنگام شب بگیرد. البته که دوربین گوشی گلکسی S6 و برادرش در این زمینه ها عملکرد خوبی داشتند. اما ما کنجکاو هستیم تا عملکرد دوربین گوشی گلکسی S7 را ببنیم. البته که تا کنون فرصت کافی برای بررسی دقیق این دوربین وجود نداشته است اما با وجود همین عکس های کم هم می توان این دوربین را ارزیابی کرد. همانطور که در عکس های زیر می بینید با قرار دادن دوربین ها در تنظیمات یکسان عکس های حاصل از دو دوربین کاملا با هم متفاوت بوده است.

قابل ذکر است که در تصاویر زیر هردو دوربین در مود pro ، سرعت شاتر 1/6 و iso 640 قرار داشته اند و شرایط کاملا برابر بوده است.

نمونه تصاویر در برش 100 درصد :

نمونه تصاویر در برش 100 درصد :

البته که عکس های دوربین گلکسی S7 در حدی نیست که بتواند شما را واقعا تحت تاثیر قرار دهد. مخصوصا وقتی که این عکس ها را در حالت زوم نرمال قرارمی دهیم. اما در مقایسه عکس های حاصل از این دوربین با عکس های دوربین گلکسی S6 کاملا مشخص است که عکس های حاصل از دوربین گلکسی S7 به نسبت گلکسی S6 روشن تر است. البته که عکس ها کمی تمایل به زردی دارند. در حالیکه عکس های دوربین گلکسی S6 تمایل به رنگ آبی دارند.

اما در زوم 100 درصد می توان دید که عکس های حاصل از دوربین گلکسی S6 نسبت جانشین خود با نویز همراه است و دانه دانه به نظر می رسد. با وجود این مقایسه ها می توان گفت که سامسونگ در دوربین جدید خود عملکرد خوبی داشته است و توانسه کیفیت دوربین خود را با وجود کاهش مگاپیکسل ارتقا دهد. البته که شما می توانید عکس ها را از دید خود مورد بررسی قرار دهید و نظرات خود را در مورد دوربین جدید گلکسی S7 با ما درمیان بگذارید.

منبع: phonearena

5 نظرها

  1. تو حرف الکی میزنی من خودم فروشنده ام و به وضوح دیده ام که دوربین s6 بهتره.

  2. چهار مگاپیکسل کم شده دیافراگم خیلی زیاد شده پیکسلا چهار برابر شده دیودها بیشتر شده نرم افزار دوربین به روز شده و سامسونگم ادعا کرده که۹۵ درصد نور بیشتر جذب میکنه ولی من تفاوتو نسبت به این ادعا خیلی جزئی میبینم ولی به خاطر اسلو موشن ۲۴۰ فریمش خوشم اومد روی اپل کم شد

    • تو عمل اینطور نیست . من امروز کلی با هر دو تو شرایط مختلف نور کم و زیاد و منظره و … عکس انداختم . واقعا دوربین اس۷ در مقابل اس ۶ اج پلاس حرفی برای گفتن نداشت . مخصوصا تو منظره و فضای بیرون . عکسها تو زوم اس ۷ افتضاح بود . رنگها داغوون . بهترین گوشی تو رنگ صفحه نمایش و دوربین فقط s6 edge plus

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.