Galaxy S7 Edge

گلکسی S7 ادج پس از تماس با آب مانع از شارژ می شود

یکی از ویژگی های که سامسونگ در گوشی گلکسی S6 و S6 ادج حذف کرده بود ویژگی ضد آب و ضد گرد و غباری بود که در گوشی گلکسی S5 بکار گرفته بود. در واقع سامسونگ این ویژگی را در گوشی گلکسی S6 بکار نبرد و شاید یکی از دلایلی که سامسونگ این قابلیت را در گوشی گلکسی S6  بکار نبرد این بود که بتواند این ویژگی را تا جاییکه ممکن است بهبود ببخشد. و بدون وجود این ویژگی گوشی گلکسی S6 را با یک طراحی کاملا جدید و پرمیوم عرضه کرد. البته که این استراتژی شرکت سامسونگ نتیجه بخش بود. اما امسال سامسونگ تصمیم گرفته است تا همان طراحی زیبا و پرمیوم نسل قبلی خود را حفظ کند و در عین حال این گوشی های هوشمند را به قابلیت های ضد آب و ضد گرد و غبار هم مجهز کند.  و سامسونگ تا کنون این ویژگی را در تیزر های تبلیغاتی خود به شکل های مختلفی مثل افتادن گوشی گلکسی S7 در آب به رخ کشیده است.

Galaxy S7 Edge

و حالا کاربر انجمن XDA Developers با نام zaarraa این ویژگی گوشی گلکسی S7 ادج را مورد آزمایش قرار داده است. زارا گوشی گلکسی S7 ادج را داخل آب قرار داده است و 4 ساعت بعد اقدام به شارژ این گوشی هوشمند کرده است اما با پیغام خطا در مورد شناسایی رطوبت بر روی پورت شارژ روبرو شده است. بنابراین این گوشی مانع از شارژ شده است. کمی بعد با استفاده از یک سشوار پورت را خشک کرده اند و سپس اقدام به شارژ کرده اند و این سری با پیغام خطا روبرو نشدند. در واقع برخلاف بسیاری از گوشی های ضد آب پورت شارژ گوشی گلکسیS7 پوشیده نیست بنابراین با وجود یک قطره آب در گوشی و اقدام به شارژ موجب آسیب به دیوایس می شود.

در واقع پیام خطای حاصل از شارژ گوشی سامسونگ گلکسی s7 ادج در صورت وجود رطوبت نشان می دهد که سامسونگ برای جلوگیری از آسیب های ناشی از ورود آب به دیوایس از محافظ های حساس به رطوبت استفاده کرده است. احتمال دیگر هم این است که سامسونگ گوشی های جدید خود را طوری طراحی کرده است که تا چند ساعت پس از خیس شد از شارژ مجدد گوشی جلوگیری کند تا گوشی بطور کامل خشک شود و پس از گذشت مدت زمان کافی برای خشک شدن امکان شارژ مجدد فراهم خواهد شد. اما لازم به ذکر است که پس از این اتفاق حتی با وجود ویژگی فست چارجینگ یا همان شارژ سریع این گوشی با سرعت معمولی شارژ خواهد شد. بنابراین توجه داشته باشید که با وجود اینکه در مورد ویژگی های این گوشی اعلام شده است که گلکسی S7 و S7 ادج ضد آب هستند اما بهتر است که از آن ها در آب استفاده نشود.

منبع: androidheadlines

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.