خانه » مقایسه » مقایسه دوربین Galaxy S7 با iPhone 6s ،Galaxy S6 و LG G4

telegram-banafsh < تلگـــــــــرام بنفش >


مسدود سازی تمامی تبلیغات آزار دهنده
کیبورد فارسی زیبانویس
پوسته های زیبا و حرفه ای
حالت روح و ....


دانلود مستقیم تلگرام ضد تبلیغ


Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

مقایسه دوربین Galaxy S7 با iPhone 6s ،Galaxy S6 و LG G4

آیا می دانید که گوشی جدید سامسونگ یعنی Galaxy S7 می تواند پیام های تبلیغاتی شما را مسدود کند؟ یا اینکه می دانستید حرارت داخل دیوایس توسط یک سیستم خنک کننده مایع از بین می رود؟ از وجود اجزای پلاستیکی که برای جلوگیری از آسیب آب به این گوشی هوشمند به کار رفته چطور؟ یا می دانید که دوربین این گوشی هوشمند دارای ویژگی هایی شبیه به دوربین اپل است؟ یا اینکه خبر داشتید که می توانید با این دیوایس نوتیفیکیشن های گوشی خود را در حین بازی مسدود کنید؟

بله، همه این ویژگی ها در گوشی Galaxy S7 وجود دارد و همه آنها فوق العاده هستند. اما می دانیم که شما بیش از هر چیز دیگری در مورد دوربین این گوشی هوشمند کنجکاو هستید و دوست دارید خیلی بیشتر در مورد عملکرد دوربین این پرچمدار شرکت کره ایی بیشتر بدانید. هدف ما هم این است که حس کنجکاوی شما را برطرف کنیم. برای همین هم در نظر گرفتیم دوربین این گوشی هوشمند را با سه تا از بهترین دوربین های بکار رفته در اسمارتفون های پرچمدار سال گذشته مقایسه کنیم. گوشی آیفون 6S با یک دوربین قوی، گوشی گلکسی S6 به عنوان نسل قبلی گوشی گلکسی S7 که البته یکی از بهترین دوربین های سال گذشته هم بود و گوشی LG G4 هم که سال گذشته در زمره بهترین دوربین های گوشی های هوشمند بوده است. مطمئنا این مقایسه به شناخت بهتر شما از دوربین گوشی هوشمند گلکسی S7 کمک خواهد کرد. طبیعتا همه ما انتظار داریم که دوربین گوشی گلکسی S7 به نسبت دوربین بکار رفته در نسل قبلی خود عملکرد خیلی بهتری داشته باشد. اما در این مقایسه مشتاقیم تا بدانیم که این دوربین به نسبت S6 چقدر بهتر شده است و شکاف بین دو نسل چقدر است.

اما اجازه دهید پیش از آنکه به مقایسه عکس های هر 4 دوربین بپردازیم در جدول زیر یکسری اطلاعات در مورد دوربین ها، در اختیار شما قرار دهیم. لطفا ویژگی ها و مشخصات هر چهار دوربین را با دقت مطالعه و مقایسه کنید.

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

همانطور که در جدول بالا دیدید دوربین جدیدترین گوشی هوشمند شرکت ابرقدرت کره ایی ویژگی ها و قابلیت های زیادی برای عرضه کردن و رقابت با سه دوربین دیگر دارد. و به جز پائین بودن پیکسل (که اصلا لازم نیست به خاطر پائین بودن آن نگران باشید) در سایر ویژگی ها مثل دیافراگم لنز، سنسور بزرگ و داشتن اندازه پیکسل های بزرگتر از سه دوربین دیگر برتر است. که همه این ویژگی هایی به کار رفته در این دوربین موجب می شوند تا دوربین گلکسی S7 بتواند نور بیشتری را جذب کند و عکس های حاصل از آن به خصوص در عکاسی با نور کم کیفیت بالاتری داشته باشند. اما همه این ویژگی ها به طور تئوری خوب به نظر می رسند اما حالا می خواهیم این چهار دوربین را به طور عملی مورد آزمون قرار دهیم و ببینیم که آیا این دوربین در واقعیت هم عملکرد خوبی دارد یا نه؟

صحنه اول: پیاده روی در پارک

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

عکس ها در بعد از ظهر گرفته شده اند و هر عکسی به طور مجزا خیلی متفاوت به نظر می رسد. اما اگر توجه کنید عکس حاصل از دوربین Galaxy S7  دارای رنگ های زنده و اشباع شده است که بیننده را به خود جذب می کند. نمی توان گفت که رنگ های حاصل از این دوربین خیلی دقیق است اما به طور قطع در این چهار عکس عملکرد دوربین Galaxy S7 به نسبت سایر دوربین ها خیلی بهتر است. عکس حاصل از دوربین گوشی آیفون 6S کمی کسل کننده و سرد است و این دقیقا آن چیزی نیست که ما از گوشی آیفون 6S انتظار داشته ایم.

با کمال تعجب در نمونه عکس دوربین گوشی گلکسی S6 رنگ ها خیلی زنده هستند و به رنگ های واقعی نزدیک می باشند. دوربین گوشی ال جی G4 رنگ های گرمی را به تصویر کشیده است اما نتیجه آن خیلی خوب نیست و در بعضی از نقاط عکس رنگ های قرمز و صورتی به چشم  می خورد که نباید اینطور می شد.

از بحث رنگ ها که بگذریم هر چهار دوربین توانسته اند مقدار زیادی از جزئیات را به تصویر بکشند و تنها تصویر حاصل از دوربین گوشی G4 در بعضی از بخش ها کمی مبهم و مه آلود است. در جدول زیر اطلاعات و امتیاز هر دوربین در زمان عکاسی را ملاحظه می کنید.

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

در آلبوم زیر می توانید چند برش از زوم 100 در 100 هر چهار عکس بالا را ببینید و کیفیت دوربین ها را با هم مقایسه کنید.

صحنه دوم: هتل لندن

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

همانطور که می بینید عکس حاصل از دوربین گوشی آیفون با بقیه متفاوت است اما این تفاوت در جهت بهتر بودن نیست. رنگ ها در عکس حاصل از دوربین گوشی آیفون 6S  خیلی گرم هستند که موجب غیرطبیعی شدن عکس شده است. عکس حاصل از سه دوربین دیگر خیلی به واقعیت نزدیک ترند و رنگ های طبیعی تری دارند. اما هچنان رنگ قرمز و غیر عادی را در عکس حاصل از دوربین گوشی ال جی G4 می بینیم.

در رابطه با میزان نمایش جرئیات هم خوشبختانه هر چهار دوربین عملکرد خوبی داشته اند و همه آن ها حجم زیادی از جزئیات را بدون نویز نشان می دهند.

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

در زوم صد در صد هم به نظر می رسد که عکس حاصل از دوربین گوشی LG G4 به نسبت سایر دوربین ها  کم رنگ تر است و رنگ ها در آن خیلی طبیعی به نظر می رسد.

صحنه سوم: زمین بازی

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

با نگاه کردن به هر چهار عکس به راحتی می توان متوجه شد که هر 4 دوربین به خوبی برای گرفتن عکس در نور، رنگ های اشباع شده با دقت بالا و بدون اغراق در رنگ ها طراحی شده اند و بدون این ویژگی ها عکس های حاصل از آن ها خیلی سرد و بی روح خواهند بود. البته که این ویژگی خیلی خوب است. اما به نظر می رسد که عکس حاصل از دوربین آیفون 6S بیش از حد نوردهی شده است. در رابطه با جزئیات هم هر چهار دوربین سطح بسیار زیادی از جزئیات را در بر دارند اما دوربین گوشی LG G4 کمترین حجم فیلترینگ را دارد.

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

در آلبوم زیر می توانید چند برش از زوم صد در صد هر چهار دوربین را ببینید.

صحنه چهارم: گل های زرد

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

هر چهار عکس از گل های زرد رنگ و زیبا، کیفیت فوق العاده ایی دارند. حجم زیادی از جزئیات را در بر گرفته اند و رنگ ها در آن ها طبیعی است. البته که یک تفاوت در تن رنگ ها بین چهار عکس وجود دارد اما این تفاوت در عکس ها خیلی فاحش نیست.

لازم به ذکر است که افکت بوکه یا همان تاری هنری که در پس زمینه عکس ها وجود دارد در عکس حاصل از  دوربین گوشی LG G4 بیشتر از بقیه است و پس از آن دو گوشی Galaxy S7 و S6 دارای بیشترین تاری هستند و عکس حاصل از دوربین گوشی آیفون 6S دارای کمترین میزان تاری است. البته که این نتیجه از دوربین گوشی آیفون خیلی شگفت انگیز نیست چرا که دیافراگم لنز کوچک این دوربین یک عامل تعیین کننده در کاهش تاری در مناطق خارج از فوکوس عکس است.

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

صحنه پنجم: دیوار

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

این چهار تصویر در اواخر بعد از ظهر گرفته شده اند و در این موقع از روز نور کافی برای عکاسی وجود ندارد. بنابراین برای فراهم کردن نور کافی از نور پنجره ها استفاده شده است. در واقع برای گرفتن این عکس ها نور کافی و مناسبی وجود نداشته است. اما با این اوصاف عکس دوربین گوشی گلکسی S7 خیلی واضح، تمیز است و حساسیت ISO این دوربین هم در سطح معقولی قرار دارد. البته که دوربین گلکسی S6 هم در این بخش عملکرد خوبی داشته است اما برای گرفتن این عکس سرعت شاتر کم تر بوده و حساسیت دوربین در سطح بالاتری قرار گرفته است.

دوربین گوشی آیفون 6S به طرز ناامید کننده ایی در ایجاد تعادل برای رنگ سفید شکست خورده است. اگر چه که عکس حاصل از این دوربین روشن و واضح است اما عکس تمایل به رنگ زرد دارد. رنگ ها در عکس LG G4 با وجود اینکه به رنگ سبز تمایل دارند اما خیلی به واقعیت نزدیک هستند.البته که این دوربین در حالت سرعت شاتر و حساسیت بالا تنظیم شده است. به عبارت ساده تر این سرعت بالای شاتر اجازه می هد تا نویز زیادی وارد عکس شود اما تاری عکس را تا حد زیادی کاهش می دهد.

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

در آلبوم زیر می توانید چند برش از زوم صد در صد عکس های بالا را ببینید.

صحنه ششم: ظرف آبنبات

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

شاید در این عکس از اینکه عکس ها با وجود اینکه در یک زمان و در یک فاصله مثل هم گرفته شده اند، اما انقدر با هم متفاوت هستند متعجب شوید. یکی از دلایل این تفاوت این است که دوربین ها نسبت یکسانی نسبت به هم ندارند. در واقع همه عکس ها در شرایط یکسان و بالاترین رزولوشن قرار دارند.  با این حال عوامل فنی مختلفی همچون فاصله کانونی دوربین و نسبت ابعاد سنسور از عوامل تفاوت عکس ها و تفاوت در زاویه دید عکس ها می شودند.

به طور خلاصه دو دوربین گوشی های LG G4 و گلکسیS6 دارای وسیع ترین زاویه دید افقی هستند و در عین حال باریکترین زاویه دید عمودی را دارند. در عین حال گوشی های گلکسی S7 و آیفون 6S توانسته اند تعادل بهتری در بین دو بعد برقرار کنند و زاویه دید گسترده تری را ارائه دهند. البته نمی توان گفت که این تعادل دلیلی بر بهتر بودن یا بد بودن دوربین است. اما دوربین گوشی گلکسی S7 و آیفن 6S قاب های بهتری برای عکس های خود ارائه کرده اند.

در رابطه با بحث کیفیت عکس ها هم باید بگوئیم که با وجود نور موجود دو گوشی گلکسی تصاویر بهتری به نسبت گوشی آیفون و ال جی ارائه کرده اند و عکس ها از رنگ ها دقیق تر و بهتری برخوردار هستند.

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

در آلبوم زیر چند برش از زوم صد در صد عکس های بالا را می توانید ببینید و با هم مقایسه کنید.

صحنه هفتم: فضای بسته

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

در این صحنه دو دوربین Galaxy S7 و Galaxy S6 فوق العاده عملکرد خوبی داشته اند و کیفیت تصاویر حاصل از آن ها خیلی خوب است. عکس ها کنتراست بالایی دارند و خیلی چشم نواز هستند. عکس حاصل از دوربین آیفون 6S کیفیت کمتری دارد اما جزئیات آن واضح و طبیعی است و عکس دوربین گوشی ال جی G4 هم جزئیات بالایی دارد اما کمی تاریک است. به طور کلی هر چهار دوربین عملکرد خوبی در عکاسی در فضای بسته دارند.

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

چند برش از زوم صد در صد را در آلبوم زیر می بینید.

صحنه هشتم: در شب

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

یکبار دیگر آیفون 6s در عکاسی با نور کم عملکرد ضعیفی از خود نشان داد و از رقبای خود عقب افتاد. به طور کلی گوشی های هوشمند اپل در عکاسی با نور کم تصویر های تقریبا مناسب اما تاریکی ارائه می دهند. اما گوشی Galaxy S7 برای گرفتن عکس های خوب در نور کم و با تنظیمات ISO کم طراحی شده است. بنابراین عکس های حاصل از این دوربین همانطور که در تصویر می بینید جزئیات واضحی دارند و نویز آن ها خیلی کم است. دوربین گوشی گلکسی S6 هم شما را نا امید نمی کند. عکس حاصل از این دوربین خیلی روشن و جذاب است. دوربین گوشی ال جی جی 4 هم کمی در برقراری تعادل در رنگ سفید ضعیف است اما تصویر حاصل از آن خیلی خوب است.

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

برش هایی از زوم صد در صد عکس های بالا را در آلبوم زیر ببینید.

صحنه نهم: عکاسی در شب با نور زیاد

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

این بار گوشی آیفون 6S برای اولی بار توانست یک عکس در رنگ های طبیعی ارائه کند. البته این عملکرد خوب دوربین گوشی آیفون به خاطر وجود نور کافی به خاطر چراغ های داخل خیابان است. البته که عکس حاصل از دوربین های دیگر هم خیلی خوب است اما در ارائه رنگ ها کمی اغراق شده است و عکس ها کمی غیر طبیعی به نظر می رسند.

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

چند برش از زوم صد درصد از چهار دوربین را می بینید.

صحنه دهم: عملکرد فلاش

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

در نهایت به عکس هایی که در فضای بسته و تاریک و با فلاش LED دوربین گرفته شده اند، توجه کنید. خبر خوب اینکه هر چهار دوربین بلافاصله فوکوس خود را تنظیم می کنند. البته لازم به ذکر است که سرعت فوکوس خودکار آیفون حدودا دوبرابر سریع تر از سایر گوشی ها است. اما متاسفانه عکس حاصل از این دوربین و رنگ های آن خیلی دقیق نیستند. در این بخش همچنان دو دوربین گلکسی بهترین رنگ ها را  در تصاویر را ارئه می دهند و گوشی ال جی G4 هم بیشتر جزئیات را در بر دارد اما دقت رنگ ها در آن کم است.

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

برش هایی از زوم صد در صد عکس هر چهار دوربین را در آلبوم زیر می بینید.

نتیجه گیری

انکار نمی کنیم که از همان ابتدا می دانستیم که گوشی Galaxy S7 در این مقایسه عملکرد خیلی بهتری به نسبت سایر دوربین ها خواهد داشت. چرا که این گوشی هوشمند در حال حاضر جدیدترین گوشی پرچمدار سامسونگ است و با خود جدیدترین تکنولوژی دوربین گوشی های هوشمند را به همراه دارد. البته نیازی به گفتن نیست که سامسونگ در تولید دوربین گوشی های پرچمدار خود از بهترین دوربین ها استفاده کرده است. البته ممکن است دوربین این گوشی تازه نفس شما را خیلی تحت تاثیر قرار ندهد. شاید به این دلیل که توقع شما از این دیوایس خیلی بالا است اما در نظر داشته باشید که این دوربین 12 مگاپیکسلی عملکرد فوق العاده ایی در عکاسی با شرایط متفاوت داشهت و در حال حاضر یکی از بهترین دوربین های گوشی های هوشمند است که تا کنون ارائه شده.

اسمارتفون سامسونگ گلکسی S6 در حال حاضر یک سال است که به بازار آمده اما با این اوصاف اصلا نباید آن را دست کم گرفت. در واقع در این مقایسه دوربین گلکسی s6 عملکرد بسیاری نزدیکی به دوربین گوشی Galaxy S7 داشت و به لحاظ کیفیت ، دقت در رنگ ها و نمایش جزئیات به نسل جدید خود خیلی نزدیک بود با این وجود عملکرد گلکسی S7 در نور کم نسبت به S6 خیلی بهتر بود. در واقع عکس های حاصل از دروبین Galaxy S7 واضح تر، روشن تر و نویز کمتری به نسبت گلکسی S6 همراه است.

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

دوربین 16 مگاپیکسلی گوشی ال جی G4 عکس های فوق العاده خوبی ارائه می دهد. این کیفیت خوب عکس های آن تنها به خاطر رزولوشن بالای این دوربین نیست بلکه عوامل دیگری همچون الگوریتم زمان دوربین موجب شده است تا این دوربین عملکرد خوبی در گرفتن عکس ها با کیفیت بالا داشته باشد. البته در این دوربین تعادل رنگ سفید کم است اما امیدواریم که این ایراد در دوربین گوشی ال جی G5 برطرف شده باشد.

در نهایت به دوربین گوشی آیفون 6S می رسیم. همانطور که می دانیم آیفون به خاطر ساخت و تولید بهترین دوربین های برای گوشی های هوشمند خود بسیار مشهور است. اما متاسفانه در این مقایسه در مقام آخر قرار می گیرد.

Galaxy S7 vs iPhone 6s Galaxy S6 LG G4

منبع: phonearena

موبایل کمک

سامانه آنلاین سفارش تعمیر موبایل در تهران

روش اول: ارسال موبایل با پیک رایگان روش دوم: درخواست تعمیر موبایل در محل مشاوره: ۷۵۱۴۷۰۰۰-۰۲۱ ثبت سفارش تعمیر

همینطور بررسی کنید

Xperia X Performance

مقایسه گوشی سونی Xperia X Performance با سامسونگ Galaxy S7

سونی و سامسونگ دو رقیب قدیمی و دیرینه هستد و هر دو طرفداران خاص خود ...

3 نظرها

  1. داداش شما تا حالا گوشیLG G4داشتی؟اگه داشته باشی میفهمی خیلی از s7وs6بهتره اصلا امکان نداره که بخواید اینو اثبات کنید قبلا اثبات شده که کنتراست و ترکیب رنگ و وو های الجی بهتره تا سامسونگ اگه s7یاs6که تو این متن دوتاش پشت سرهمند داشته باشید میفهمید بعد از یه مدت دوربین افت کیفیت داره اگرم ندارید مردم و گمراه نکنید.واقعا که تعصبی بود

  2. خخخ معلومه که کاملا متعصبانه قصاوت کردید..اول اینکه دوربین جی 4 خیلی سر تر از گلکسی اس 6 هستش و این قبلا ثابت شده..بعدش بهتر بود جی 5 رو هم مقایسه میذاشتید…هر چند برتری اون هم نسبت به اس7 باز ثابت شده

    • شما هم که اصلا متعصبانه قضاوت نکردین و همش مدرک داشت حرفاتون.خیلی عذر میخوام ولی ای مقاله با گذاشتن عکس ها به اثبات رسیده بود شما هم لینک میذاشتین حرفاتون رو ثابت میکردید.خوبه دوربینs6سامسونگ2015بهترین دوربین شد از نگاه فون آرنا و گرنه واویلا میکردید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *