ارور در گوگل پلی استور

ارورهای گوگل پلی استور و چگونگی برطرف کردن آن ها

آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که بخواهید یک اپلیکیشن خیلی جالب را از گوگل پلی استور دانلود کنید اما مدام با خطا رو برو شوید؟ بله، همانطور که همه شما تجربه کرده اید پیام ارور دانلود برنامه از Google Play Store هر از چندگاهی اتفاق می افتد و همیشه هم آزار دهنده هستند. اما قرار است چند تا از مهم ترین و شایع ترین خطا ها و راه های برطرف کردن آن را برای شما عزیزان ذکر کنیم. بعضی از این راه حل ها خیلی مفید هستند و در صورت بروز هر گونه مشکل دیگری در گوگل پلی استور هم می توان از آن ها استفاده کرد. شما هم در ادامه می توانید اگر تجربه ایی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید.

پیش از این نیز پستی جامع که به طور کلی آموزش رفع خطای گوگل پلی را توضیح میداد منتشر کرده بودیم ولی حالا در این پست میتوانید خطاها را به صورت جزئی به همراه راه حل جداگانه برای هرکدام مشاهده کنید.

خطا در پردازش خرید گوگل پلی استور (Error Processing Purchase)

مشکل

خطای پردازش خرید در گوگل پلی زمانی اتفاق می افتد که شما در حال دانلود اپلیکیشن هستید. لازم به ذکر است که این مشکل با دانلود دوباره برطرف نمی شود و شما حتما باید برای برطرف کردن این ارور به تنظیمات بروید.

راه حل

بهتر است بدانید که این مشکل از طرف کاربران نیست و خطا از طریق گوگل پلی صورت گرفته است و ما امیدواریم که این مشکل را برطرف کند. اما تا زمانی که گوگل پلی این مشکل را برطرف می کند شما می توانید با مراحل زیر این خطا را برطرف کنید:

 1. به تنظیمات بروید.
 2. بر روی Apps یا Applications Manager کلیک کنید (توجه کنید نام ها در دیوایس های مختلف متفاوت است)
 3. حالا در این بخش Google Services را پیدا کنید.
 4. در این بخش گزینه Clear data یا پاک کردن اطلاعات را انتخاب و OK کنید.

اگر پس از انجام این مراحل همچنان مشکل شما برطرف نشد از طریق کامپیوتر شخصی خود به سایت گوگل پلی استور بروید و برنامه ایی که این مشکل رو برای شما ایجاد کرده در کامپیوتر باز کنید. پس از انجام این کار حتما باید مشکل شما در دیوایس برطرف شده باشد.

ارور در گوگل پلی استور

ارور 194 گوگل پلی استور

مشکل

این خطا زمانی اتفاق می افتد که کاربر در حال تلاش برای دانلود بازی یا برنامه از گوگل پلی استور است.

راه حل

یکی از راه حل های این مشکل حذف کردن حافظه پنهان یا همان cache از بخش خدمات گوگل پلی استور است.

 1. به ستینگز یا تنظیمات بروید و بر روی Apps یا Application Manager کلیک کنید.
 2. حالا گزینه Google Play Store app را پیدا کنید.
 3. جزئیات برنامه را باز کنید و بر روز گزینه Force stop یا توقف اجباری کلیک کنید.
 4. سپس بر روی گزینه Clear data یا حذف اطلاعات کلیک کنید.

حالا همه این مراحل را در بخش Google Play Services هم اجرا کنید و سپس اقدام به دانلود برنامه مورد نظر خود کنید. اگر باز هم مشکل شما برطرف نشد اصلا نگران نباشید. چرا که بلافاصله با آمدن نسخه جدید گوگل پلی استور حتما این مشکل برطرف خواهد شد. فقط در حال به روزرسانی این برنامه مطمئن شوید که جدیدترین نسخه گوگل پلی استور APK را دانلود کرده اید.

ارور در گوگل پلی استور

خطای 495 گوگل پلی استور

مشکل

مشکل در دانلود یا به روز رسانی از Play Store

راه حل

از طریق رفتن به تنظیمات و مراحل Apps > All > Google Play Store > Clear data اطلاعات گوگل پلی استور خود را حذف کنید. اطلاعات را از Google Services Framework هم حذف کنید. (توجه داشته باشید که این عملیات مثل تنظیم مجدد کارخانه عمل می کند و شما باید دوباره ID گوگل خود را دوباره وارد کنید.)

حساب کاربری گوگل خود را حذف کنید. گوشی خود را یکبار ریبوت (خاموش و روشن) کنید و دوباره حساب کاربری گوگل خود را از طریق Settings > Accounts > Add Account > Google Account وارد کنید.

خطای 941 گوگل پلی استور

مشکل

قطع شدن به روزرسانی

راه حل

به تنظیمات یا  Settings بروید و سپس Apps > All > Google Play Store و بر روی گزینه حذف کردن حافظه پنهان یا Clear cache و Clear data کلیک کنید. کمی پائین تر مدیریت دانلود یا Download Manager را پیدا کنید و در این بخش هم اطلاعات یا Clear data را حذف کنید. حالا دوباره برنامه خود را به روزرسانی کنید. می توانید برای انجام این عملیات از تصویر زیر کمک بگیرید.

ارور در گوگل پلی استور

خطای RH 01 گوگل پلی استور

مشکل

خطا در بازیابی اطلاعات از سرور

راه حل اول

به تنظیمات بروید سپس Apps > All > Google Play Store و بر روی دو گزینه حذف اطلاعات  Clear data و حذف حافظه پنهان Clear cache کلیک کنید. همین کار را در بخش خدمات گوگل پلی استور Google Services Framework هم انجام دهید.

راه حل دوم

یکبار حساب کاربری Gmail خود را حذف کنید و دوباره آن را وارد کنید. گوشی خود را ریستارت کنید و سپس دوباره حساب کاربری خود را وارد کنید.

خطای rpc:s-5:aec-0 گوگل پلی استور

مشکل

خطا در بازیابی اطلاعات از سرور

راه حل

به تنظیمات بروید و سپس با رفتن به Apps > All > Google Play Store حافظه پنهان را پاک کنید و به روز رسانی ها را حذف کنید. همین کار را برای بخش های Download Manager و Google Services Framework هم انجام دهید.

خطای 504 Google Play Store

مشکل

برنامه به خاطر وجود خطا دانلود نمی شود.

راه حل اول

طبق معمول به تنظیمات بروید و سپس با رفتن به Apps > All > Google Play Store حافظه پنهان را پاک کنید و به روز رسانی ها را حذف کنید. همین کار را برای بخش های Download Manager و Google Services Framework هم انجام دهید.

راه حل دوم

حساب کاربری گوگل خود را حذف کنید.

خطای 505 گوگل پلی استور

مشکل

دو یا چند برنامه با مجوز های تکراری.

راه حل

شما باید برنامه هایی که دارای مجوز یکسان (با برنامه ای قصد نصب آنرا دارید)هستند را پیدا کنید و برنامه ایی که مشکل ایجاد کرده است را حذف کنید. برای انجام این کار لازم است فایل APK ای را می خواهید آن را نصب کنید با ابزاری مثل لاکی پچر یکبار بکاپ و سپس رستور کنید این ابزار به شما این امکان را می دهد تا از طریق یک پنجره برنامه ایی که موجب اختلال شده است را پیدا و آن را حذف کنید.

ارور 491 گوگل پلی استور

مشکل

دانلود و به روز رسانی غیرممکن است

راه حل

حساب کاربری خود در گوگل را با رفتن به تنظیمات سپس Accounts و Google حذف کنید. در این بخش گزینه حذف کردن یا Remove account را انتخاب کنید. سپس گوشی خود را ریبوت کنید و دوباره حساب کاربری گوگل خود را وارد کنید. حالا با رفتن به تنظیمات و بعد از آن Apps بر روی گزینه Google Services کلیک کنید و اطلاعات را پاک کنید و در نهایت بر روی گزینه حذف اجباری یا Force stop کلیک کنید.

 

ارور در گوگل پلی استور

گوگل پلی استور ارور 498

مشکل

وقفه در دانلود از فروشگاه Google Play

راه حل

قطعا دلیل این مشکل این است که حافظه پنهان گوشی شما پر شده است و شما باید برنامه های غیر ضروری و فایل های اضافی خود را حذف کنید. در حالت ریکاوری گوشی خود را به وسیله دکمه کاهش صدا، دکمه پاور و (دکمه هوم برای گوشی های سامسونگ) ریستارت کنید.

این حالت چند گزینه بیشتر را فراهم می کند و شما می توانید به وسیله دکمه تنظیم صدا و انتخاب حافظه پنهان به وسیله دکمه هوم، آن را حذف کنید.

خطای 919 گوگل پلی

مشکل

برنامه دانلود می شود اما بعد از دانلود برنامه اجرا نمی شود.

راه حل

در چنین شرایطی در جریان باشید که در سیستم اندروید شما فضای کافی برای اجرای برنامه نیست. بنابراین لازم است تا برنامه های غیر ضروری و اضافی خود مثل موزیک، ویدئو و برنامه های سنگین را پاک کنید.ارور در گوگل پلی استور

خطای گوگل پلی استور ارور 413

مشکل

دانلود برنامه و به روز رسانی غیر ممکن است. اگر شما از  proxy استفاده می کنید به یاد داشته باشید که استفاده از پروکسی مشکلات زیادی را در بهره برداری از Google Play Store ایجاد می کند.

راه حل

در بخش تنظیمات Apps را پیدا کنید در این بخش بر روی گزینه Google Services را باز کنید و اطلاعات را پاک کنید و برنامه را Force stop کنید. همین کار را با Google Play Store هم انجام دهید و فایل های cache را از مرورگر خود حذف کنید.

ارور 921 گوگل پلی استور

مشکل

نمیتوانید یک برنامه را دانلود کنید.

راه حل

ابتدا تلاش کید تا حافظه پنهان یاهمان cache را از برنامه گوگل پلی استور پاک کنید. اگر این روش موثر نبود، اطلاعات برنامه پلی استور را پاک کنید. اما در نظر داشته باشید که تنظیمات شما هم در این بخش حذف خواهد شد و حساب کاربری گوگل شما هم حذف می شود که پس از ریبوت گوشی و راه اندازی مجدد آن می توانید دوباره این حساب کاربری را وارد کنید.

ارور در گوگل پلی استور

فایل های نامعتبر Package File Invalid

مشکل

خطای پلی استور

راه حل اول

با طی مراحل Settings > Apps > All برنامه ایی که برای شما ایجاد مشکل کرده است را انتخاب کنید و سپس در این محل حافظه پنهان و اطلاعات آن را حذف کنید. دوباره گوگل پلی را باز کنید.

راه حل دوم

برنامه مورد نظر خود را از طریق سایت گوگل پلی استور نصب کنید.

راه حل سوم

وای فای را غیر فعال کنید یا برنامه را با استفاده از دیتای خود دیوایس به روزرسانی کنید.

راه حل چهارم

به Settings > Apps > All > Google Play Store بروید و cache به همراه data را حذف کنید.

راه حل پنجم

حساب کاربری گوگل خود را حذف کنید. دیوایس را ریستارت کنید و دوباره حساب کاربری خود را در آن وارد کنید.

خطای 403 گوگل پلی استور

مشکل

دانلود و درخواست دانلود ممنوع است.این اتفاق زمانی می افتد که دو حساب کاربری گوگل در یک دیوایس استفاده می شود.

راه حل

به گوگل پلی استور بروید و حساب کاربری خود را تصحیح کنید.

روش دوم

بارفتن به بخش تنظیمات و سپس انتخاب Wireless and Networks و باز کردن Mobile Network پراکسی گوشی خود را حذف کنید.در این بخش APN که مخفف Access Point Name است را برای پاک کردن Proxy انتخاب کنید. شما می توانید دوباره این برنامه را بازگردانید.

androidpit-google-play-store-errors-mobile-netoworks-w628

راه حل سوم

یکی دیگر از راه حل ها می تواند پاک کردن تاریخچه جست و جو یا همان هیستوری شما در Play Store باشد. شما می توانید از طریق رفتن به پلی استور و باز کردن بخش تنظیمات هیستوری را پاک کنید.

راه حل چهارم

یک حساب کاربری گوگل جدید را برای پلی استور امتحان کنید. برای انجام این کار ابتدا به گوگل پلی بروید و منو را باز کنید. سپس Accounts را انتخاب کنید و New Gmail account را انتخاب کنید. سپس برنامه را نصب کنید.

خطای 923 گوگل پلی استور

مشکل

دانلود غیر ممکن است. خطا در هنگام همگام سازی حساب کاربری گوگل یا نبود فضای کافی برای حافظه پنهان.

راه حل

حساب کاربری گوگل خود را حذف کنید و هر برنامه به درد نخور و غیر ضروری که دارید و فضا اشغال کرده است را حذف کنید. سپس، دیوایس خود را در حالت ریکاوری ریبوت کنید. حافظه پنهان یا cache را حذف کنید و اصلا نگران نباشید زیرا اطلاعات شخصی شما حذف نخواهد شد. حالا می توانید دوباره حساب کاربری خود را وارد کنید.

androidpit-galaxy-s3-recovery-boot-loader-2-w628

خطای 492 گوگل پلی استور

مشکل

نصب یک برنامه به خاطر حافظه پنهان Dalvik غیر ممکن است.

راه حل

در بخش تنظیمات Apps را پیدا کنید در این قسمت خدمات گوگل را پیدا کنید. در این بخش اطلاعات را حذف کنید و برنامه را Force stop کنید. مشابه همین عملیات را در Google Play Store app هم انجام دهید.

نکته: اگر همچنان مشکل شما برطرف نشد حافظه پنهان یا Dalvik cache را پاک کنید. برای انجام دادن این کار اگر گوشی شما روت شده است باید در حالت ریکاوری حافظه پنهان را پاک کنید. راه حل دیگر این است که یا کل اطلاعات را پاک کنید و یا گوشی را تنظیم مجدد کارخانه کنید. اما توجه داشته باشید که قبل از ریست فکتوری از اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

ارور 101 گوگل پلی استور

مشکل

نمی توان برنامه جدیدی دانلود کرد چون برنامه های زیادی از قبل نصب شده است.

راه حل

برنامه های قدیمی و به درد نخور خود را حذف کنید.

خطای 481 گوگل پلی استور

مشکل

خطا در حساب کاربری گوگل پلی استور

راه حل

حساب کاربری خود را حذف کنید و با یک اکانت جایگزین وارد پلی استور شوید.

ارور 927 Google Play Store

مساله

دانلود برنامه به علت به روز رسانی پلی استور غیرممکن است.

راه حل

چند دقیقه صبرکنید تا برنامه Google Play Store به روز رسانی شود. اگر این مشکل باز هم برطرف نشد به تنظیمات بروید. بر روی Apps کلیک کنید و در بخش Google Services اطلاعات را حذف کنید و برنامه را توقف اجباری یا Force stop کنید. همین کار را با اپلیکیشن گوگل پلی استور هم انجام دهید.

حتما شما متوجه شدید که تنها چند راه حل برای برطرف کردن مشکلات گوگل پلی استور وجود دارد و اگر به خطاهای دیگری در این برنامه برخورد کردید می توانید با استفاده از همین روش های آن ها را برطرف کنید. اما در زمینه حذف کردن دیتا و ریست فکتوری خیلی دقت داشته باشید چرا که انجام این دو عملیات موجب می شود تا اطلاعات شخصی شما مثل تصاویر، فایل ها و کانتکت های شما حذف شود. بنابراین قبل از انجام چنین عملیاتی ابتدا از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.

androidpit-google-play-errors-factory-reset-w628

خطای 911 گوگل پلی استور

مشکل

نمی توانید یک برنامه را دانلود کنید.

راه حل اول

به تنظیمات بروید و Apps را باز کنید و در این بخش بر روی گزینه Google Services کلیک کنید. دیتا را حذف کنید.

راه حل دوم

اگر شما به وای فای متصل هستید از ورود خود به سایت اطمینان حاصل کنید.

راه حل سوم

یک شبکه دیگر وای فای را امتحان کنید.

راه حل چهارم

از وای فای برروی سرویس اینترنت موبایل سوئیچ کنید. این کار را در صورتی انجام دهید که استفاده از دیتای گوشی برای شما مشکلی نداشته باشد.

خطای 920 گوگل پلی استور

مشکل

نمی توانید یک برنامه را دانلود کنید.

راه حل اول

وای فای را روشن و خاموش کنید و سپس دوباره برای دانلود برنامه یا به روزرسانی آن اقدام کنید.

راه حل دوم

حساب کاربری گوگل خود را حذف کنید و دیوایس خود را ریستارت کنید. سپس حساب کاربری خود را از طریق تنظیمات وارد کنید. اگر نشد از یک حساب کاربری جایگزین استفاده کنید.

راه حل سوم

با رفتن به Settings > Apps > All > Google Play Store هر دو بخش data و cache را پاک کنید و به روزرسانی ها را هم حذف کنید. حالا دیوایس خود را ریستارت کنید و گوگل پلی را باز کرده و دوباره اقدام به دانلود برنامه کنید.

wi-fi-error-fix-w782

خطای 24 گوگل پلی استور

مشکل

ناشناخته

راه حل

شما در این بخش برای برطرف کردن مشکل نیاز به مدیریت روت دارید. اگر root manager دارید به دیتا/data بروید. در این بخش نام برنامه ایی که دانلود از گوگل پلی استور را مختل کرده است، می بینید( می توان نام این برنامه را از روی URL برنامه در وبسایت گوگل پلی استور هم پیدا کرد). حالا این برنامه را حذف کنید و دوباره آن را نصب کنید.

خطای rpc:aec:0] گوگل پلی استور

مشکل

نمی توان یک برنامه را دانلود کرد

راه حل

حساب کاربری گوگل خود را حذف کنید. با رفتن به Settings > Apps > All > Google Play Store دیتا را حذف کنید. گوشی را ریستارت کنید و دوباره برامه مورد نظر خود را دانلود کنید.

خطای گوگل پلی استور RPC:S-3

مشکل

برنامه دانلود نمی شود.

راه حل

حساب کاربری گوگل را حذف کنید و دوباره آن را وارد کنید و یا به جای آن از یک حساب کاربری جدید استفاده کنید.

منبع: androidpit

جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

همینطور بررسی کنید

خطای Download Pending گوگل پلی

آموزش رفع مشکل Download Pending گوگل پلی در اندروید

بدون هیچ شکی اصلی ترین منبع، برای دانلود نرم افزارهای اصلی، فروشگاه گوگل پلی می …

28 نظرها

 1. سلام.خسته نباشید.لطفا مشکل منم حل کنید.موقع خرید فری تریال از گوگل پلی استور با اروور عدم تراکنش روبه رو میشم هرچند کارت های لایو جدیدی میزنم بازم اروور عدم تراکنش میده حتی جمیل یا اکانت جدید وچندتا ساختم میرم داخل پلی استور کارت اد میشه اما موقع خرید باز اروور عدم تراکنش میده،کمکم کنید حتی با قندشکن میرم داخلش.یا سایت ها یا کانالی میشه معرفی کنید بین نامبر سالم برای پلی استور بده.ممنون میشم جوابو به ایمیل بفرستید

 2. در رابطه با این ارور باید چیکار کنم

  Can’t download app. code : eror 0

 3. مرسی از مطالب مفید و کاربردیتون مشکل گوشیم برطرف شده خیلی ممنون از شما یاعلی

 4. سلام
  خطای 495 پلی استور داشتم مشکلم حل شد ممنون از سایت خوبتون

 5. من ارورrh-01میده هر دو راه حل رو هم چند بار امتحان کردم ولی جواب نداد چیکار کنم؟

 6. سلام.من میخوام از گوگل پلی اپلیکیشن دانلود کنم اما مینویسه بارگیری در حالت تعلیق.لطفا راهنمایی بفرمائید.

 7. سلام. میشه من رو راهننایی بفرمایید. تو قسمت اعلانات گوشیم عبارت “بارگیری در حالت تعلیق” اومده. هر کاری هم می کنم نه دانلودش فعال میشه که دانلود بشه و بره و نه کنسل می شه. کل history. رو هم پاک کردم. خاموش روشن کردم. یکی دو روزی می ره باز می آد. ممنون میشم کمک کنید.

 8. سلام من وقتی وارد گوگل پلی میشم میگه بازی های گوگل پلی متکی به گوگل پلی هس ک میگه توسط دستگاه قابل پشتیبانی نیس خواهشا ج بدین تورو خدا گوشیممhonor3c lite هستش

 9. سلام خسته نباشید،
  من به تازگی گوگل پلی را به نسخه 7.4 و 7.5 اپدیت کردم یک مشکل بعد از اپدیت پیدا شده است.زمانی که دانلود می کنم بازی یا…. بعد از یک حجمی مانند 12 mb درصد دانلود عقب و جلو می رود و حتی در اعلان هم دیدم و مانند این هست که چند بار به طور همزمان فایل مورد نظر دانلود میشود که تشخیص دادم زمان زیادی طول می کشد و مقدار حجم مصرفی هم که در تنظیمات دیدم تعجب اور بود،من به نسخه قبلی برگشتم اما همانطور بود
  تلفن همراه من htc m 10 و اندروید 7 هست.من در اندروید 6 قبل از اپدیت به اندروید 7 این مشکل پیدا کرده ام و گوگل پلی سرویس هم اخرین نسخه هست.حتی تنظیمات کارخانه فایده ای نداشت و همینطور با استفاده از انتی*فیلتر 🙁

 10. سلام
  من وقتی وارد گوگل پلی میشم مینویسه اتصال خود را برقرار کنید و دوباره امتحان کنید در حالی که به اینترنت وصل هستم چیکار کنم؟

 11. خطا495 حل نشد
  ممنون میشم راهنمایی کنین

 12. سلام من هرچی میخوام دانلود کنم میزنه تعلیق بارگیری لطفا راهنمایی کنید

  • اروری چیزی ندارید ؟ ریست فکتوری کنید درست میشه یحتمل

  • سلام داداش درحال تعلیق بارگیری معمولاوقتی همزمان چندتادانلودیابروزرسانی خودکارباهم کنی پیش میاد, بزن روضربدره کناره خط دان, تواون حالت ازبالاصفحه اعلانات گوشیروپایین بیاری هم میبینی معلق شده هارو, اول بروزرسانی خودکارروکنسل,, بعدیکی یکی دانلودت روانجام بده,

 13. سلام – من گوشیم xiaomi mi 5 هستش – اخرین ورژن پلی استور رو نصب کردم ولی اجرا نمیشه . مشکل فضا هم نداره .
  یک درخواست داشتم – میشه در مورد رام های بیشتر توضیح بدین .

 14. سلام ببخشید خواهشها کمکم کنید گوگل پلی گوشی من رو پشتیبانی نمی کنه چیکار کنم تا رفع بشه ممنون میشم

 15. مرسی واقعا عالی بود تونستم مشکلمو حل کنم:)

 16. سلام گوگل پلی من تصاویرش نمیاد میشه راهنماییم کنید خیلی بهش احتیاج دارم

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *