HTC 10

گوشی هوشمند HTC 10 با دو بلندگوی غیر استریو

پس از ماه ها شنیدن خبر ها شایعات بالاخره اسمارتفون پرچمدار HTC 10  معرفی شد. البته ما کم و بیش با این گوشی هوشمند آشنا هستیم چرا که قبلا هم خبرهای زیادی درمورد آن شنیده ایم و در ویژگی های این گوشی هوشمند چیزی برای تعجب کردن و شگفت زده شدن برای ما وجود ندارد. اما هنوز هم یکسری ابهامات درمورد در مورد قابلیت صدای بوم یا همان BoomSound بلندگوهای این گوشی هوشمند وجود دارد. با انتشار اولین عکس ها و رندرهای لو رفته از گوشی اچ تی سی 10 قبل از معرفی رسمی این دیوایس متوجه عدم حضور استریویی که در نسل های قبلی این گوشی هوشمند در جلو گوشی بکار رفته بود شدیم. همین مساله باعث شد تا اینطور برداشت کنیم که در گوشی پرچمدار جدید خبری از ویژگی صدای بوم یا BoomSound نیست و گوشی اچ تی سی 10 را تنها با یک بلندگو همانند آنچه که در گوشی  HTC One A9 بکار رفته است، شاهد خواهیم بود.

بله تصاویر منتشر شده درست بودند و در جلوی گوشی HTC 10 بلند گویی وجود ندارد. اما در گوشی جدید دو بلند گو بکار گرفته شده است. که یکی از این بلند گو ها در کنار خروجی صدای گوشی در بالای دیوایس و بلند گوی دیگر هم در پائین دستگاه قرار گرفته است. به طور طبیعی قرار گرفتن نامتقارن دو بلندگو صدا های متفاوتی را ایجاد می کنند و اچ تی سی هم به دنبال همین تفاوت ها بوده است. بلندگوی بکار رفته در پائین گوشی به عنوان یک sub-woofer به طور طبیعی دارای صدای بالاتر و قدرتمندتری است و بلند گوی بالای دیوایس که در کنار خروجی صدای گوشی قرار گرفته است از طیف فرکانس بالاتری برخوردار است. اچ تی سی این سیستم را صدای بوم نسخه Hi-Fi می نامد.

 

HTC 10

پس در واقع گوشی HTC 10 فاقد بلندگوی استریو است. اما از طرفی این اسمارتفون می تواند مقام بهترین بلندگوی اسمارتفون های تولید شده در سال 2016 را از آن خود کند. بنابراین اگر آنچه که اچ تی سی در مورد بلند گوی این گوشی هوشمند ادعا کرده است صحیح باشد خیلی مشتاقیم تا عملکرد آن را در حالت فضای باز ببینیم. و بفهمیم که آیا شنوندگان را آزار خواهد داد یا نه؟ برای پی بردن به نحوه عملکرد این گوشی هوشمند نیاز است تا زمان انتشار اچ تی سی منتظر باشیم. اما خیلی جالب است بدانید که چند سال پیش اچ تی سی بکار بردن بلندگو در پائین گوشی های هوشمند را نقد ومسخره می کرد اما در حال حاضر این شرکت تایوانی در گوشی پرچمدار خود همین طراحی را بکار برده است.

یکی دیگر از ویژگی های جالبی که در بخش صوتی گوشی اچ تی سی 10 به کار رفته است نرم افزار صوتی آن می باشد. از طریق این نرم افزار کاربر می تواند با شنیدن چند آزمایش با چگونگی شنیدن طیف های فرکانس آشنا شود. سپس دستگاه قادر خواهد بود تا با استفاده از یک پروفایل EQ را شخصی سازی کند و فرکانس صدا را برای افزایش لذت بردن از صدای طبیعی افزایش دهد.

منبع: phonearena

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.