خانه » بررسی تخصصی » بررسی طول عمر باتری گوشی هوشمند HTC 10
HTC 10

بررسی طول عمر باتری گوشی هوشمند HTC 10

همانطور که می دانید شرکت تایوانی اچ تی سی در چند سال اخیر دستاورد های جالب توجهی در عرصه گوشی های هوشمند پرچمدار خود نداشته است. البته که همیشه گفته شده است شرکت های سازنده پس از یک سال در حاشیه بودن و عدم موفقیت، شایستگی شانس دوباره را دارند. به نظر می رسد که گوشی پرچمدار HTC 10 شانس دوباره این شرکت تایوانی پس از چند سال ناکامی است.

شاید گوشی هوشمند اچ تی سی 10 کامل نباشد اما این گوشی هوشمند همان اسمارتفون پرچمداری است که با لیست ویژگی ها و مشخصات رده بالای خود و باتری 3000 میلی آمپری آمده است. همانطور که می دانید باتری یکی از مهمترین ویژگی های اصلی یک اسمارتفون پرچمدار است و حالا ما می خواهیم بدانیم که عملکرد شرکت اچ تی سی در ارائه باتری گوشی 10 چگونه بوده است و آیا این دستگاه می تواند با سایر گوشی های هوشمند همچون گلکسی S7 و S7 ادج نسخه های اکسینوس و اسنپدارگون و همچنین ال جی G5 رقابت کند یا نه؟ در ادامه بیشتر با این باتری آشنا خواهید شد.

در این بررسی گوشی هوشمند HTC 10 با پنج اسمارتفون دیگر سامسونگ گلکسی s7، سامسونگ گلکسی s7  ادج، گوگل نکسوس 6P و ال جی G5 مقایسه شده است. لازم به ذکر است که گوشی گلکسی S7 با پردازنده اسنپدارگون 820 هم در این مقایسه حضور دارد.

تست استفاده از مرورگر با وای فای

برای شروع این تست ابتدا گوشی های هوشمند به طور کامل شارژ شده اند. پس از خارج کردن گوشی ها از شارژ با قرار دادن نور صفحه نمایش در اوج درخشندگی، با استفاده از وای فای به گشت و گذار در وب و استفاده از مرورگر پرداخته شده است. گشت و گذار در وب تا زمانی که باتری کامل خالی شود ادامه داشته است. لازم به ذکر است که در طول این آزمایش هر پنج گوشی 3 متر از مرکز وای فای فاصله داشه اند.

طول عمر باتری HTC 10

در این تست گوشی HTC 10 امتیاز متوسطی در زمینه طول عمر باتری کسب کرده است. طول عمر باتری در شرایط فوق الذکر 6 ساعت و 46 دقیقه بوده است. در واقع در این آزمون طول عمر باتری گوشی هوشمند تایوانی تقریبا با گوشی سامسونگ گلکسی S7 باپردازنده اکسینوس با رکورد 6 ساعت و 48 دقیقه برابر است و در عین حال طول عمر بالاتری نسبت گلکسی S7 با پردازنده اسنپدارگون (رکورد 6 ساعت و 30) داشته است. البته که نتیجه گوشی اچ تی سی 10 از گوشی هوشمند ال جی G5 با رکورد 5 ساعت و 34 دقیقه خیلی بهتر است. در این مقایسه طولانی ترین طول عمر باتری متعلق به گوشی گلکسی s7 ادج با باتری بسیار بزرگ 8 ساعت و 13 دقیقه است.

تست پخش ویدئو

در این مقایسه هم مانند مقایسه قبلی همه دستگاه ها کامل شارژ شده اند. یک ویدئوی 5 دقیق ایی به طور مداوم در حالت اجرا قرار گرفته است. در این آزمون روشنایی صفحه نمایش گوشی ها روی 50 درصد قرار گرفته است. در طول آزمایش همه دستگاه ها روی حالت پرواز قرار گرفته اند تا از همگام سازی و اتصالات مختلف در حین اجرای ویدئو جلوگیری شود.

طول عمر باتری HTC 10

همانطور که در نمودار هم می بینید در این آزمون اسمارتفون HTC 10 علکرد خیلی ضعیف و نا امید کننده ایی داشت. رکورد ثبت شده توسط این دیوایس 9 ساعت و 47 دقیقه است. البته این نتیجه از طول عمر باتری گوشی نکسوس 6P با 6 ساعت و 57 دقیقه بهتر است اما این نتیجه از رکورد گوشی ال جی G5 که دارای باتری کوچکتر (2800 میلی آمپر) است کمتر است. در این آزمون گوشی ال جی G5 رکورد 10 ساعت و 2 دقیقه را کسب کرده است. اسمارتفون گلکسی S7 با 15 ساعت و 11 دقیقه و گوشی هوشمند گلکسی S7 با 17 ساعت و 42 دقیقه بیشترین طول عمر باتری را در این آزمون به خود اختصاص داده اند. جالب توجه است که گوشی گلکسی s7 با پردازنده اسنپدارگون 820 رکورد 11 ساعت و 52 دقیقه را کسب کرده است.

تست استند بای یا حالت آماده بکار

آزمون سوم ما شامل طولانی ترین طول عمر باتری در حالت استند بای است. همه گوشی های هوشمند در این آزمون کامل شارژ شده اند و وای فای آن ها برای همگام سازی اطلاعات برنامه ها و نوتیفیکیشن ها روشن شده است (همه دستگاه ها 11 برنامه دارند). بعد از 24 ساعت عمر باتری باقی مانده اندازه گیری شده است. با توجه به این اطلاعات می توان طول عمر بالقوه باتری را به دست آورد.

طول عمر باتری HTC 10

گوشی هوشمند HTC 10 در این رقابت هم نتیجه نا امید کننده ایی داشت و ما انتظار مدت زمان طولانی تری برای این گوشی هوشمند داشتیم. رکورد ثبت شده برای گوشی هوشمند اچ تی سی 10 مدت 7 روز و 18 ساعت ثبت شده است. گوشی هوشمند نکسوس 6P مدت 9 روز و 2 ساعت، ال جی G5 مدت 9 روز و 4 ساعت و سامسونگ گلکسی S7 و S7 ادج رکورد 10 روز و 2 ساعت و 11 روز و 6 ساعت را کسب کردند.

استفاده شخصی

همانطور که می دانید این آزمایش ها با استفاده از دستگاه کاملا فرق دارند. استفاده روزانه و واقعی از یک دستگاه شامل استفاده از نتورک، برنامه ها، دیدن ویدئو، بازی و … می شود که همه این عوامل تاثیر بیشتری در مصرف باتری می گذارند. حالا سوالی که مطرح می شود این است که آیا طول عمر باتری ها در استفاده واقعی کمتر است یا نه؟

گوشی هوشمند اچ تی سی به مدت 4 تا 5 ساعت در استفاده شخصی شارژ دارد. همانطور که می بینید عمر واقعی باتری خیلی کمتر از نتیجه آزمایشاتی است که بر روی این گوشی هوشمند انجام شده است. برای مثال پخش ویدئو به طور متوالی در این گوشی هوشمند با وجود قابلیت صدای بوم، شارژ کمتر مصرف کرد و گوشی اچ تی سی 10 مدت زمان بیشتری روشن بود.

HTC 10

گفته می شود که در بین گوشی های هوشمندی که شرکت اچ تی سی تا کنون به بازار عرضه کرده است گوشی هوشمند 10 دارای طول عمر بهتری است و این اسمارتفون می تواند برای یک روز استفاده شارژ مورد نیاز کاربر را فراهم کند. اگر شما جز آن دسته از کاربرانی هستید که از اسمارتفون خود خیلی کار می کشید پس باید همیشه شارژر خود را به همراه داشته باشید. چون حتما در طول روز به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

نتیجه گیری

هیچ شکی نداریم که گوشی HTC 10 به نسبت نسل قبلی خود از پیشرفت های قابل توجهی برخوردار است و این دیوایس در حال حاضر یکی از بهترین تولیدات این شرکت است. شرکت تایوانی به جای تکرار اشتباهات گذشته در پی آن بوده است تا روش خود را عوض کند و به عنوان یک شروع دوباره اچ تی سی 10 را طراحی کرده است.

با وجود اینکه این باتری در رقابت با سایر گوشی های هوشمند عملکرد خوبی نداشته است اما نتایج حاصل از آزمون این دستگاه برای یک گوشی پرچمدار قابل قبول است. با وجود بهینه سازی مصرف باتری نرم افزار ها طول عمر باتری به طرز قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد و اچ تی سی زمان زیادی برای ارائه پیشرفت در این زمینه ها دارد.

منبع: androidauthority

همینطور بررسی کنید

نقد و بررسی تخصصی HTC 10 evo

کمپانی HTC با طراحی و ساخت اسمارت فون جدید خود به نام HTC Bolt در سال …

2 نظرها

  1. به نظر من این گوشی بهترین باتریو داره و بهترین پرچمدار در سال 2016 است.مصرف کم باتری این گوشی از اولی که خریدم با هیچ گوشی ای قابل مقایسه نیست.

  2. این چه حرفیه میزنید شما این گوشی بهترین باتری میان پرچمداران رادارد…

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *