پلتفرم واقعیت مجازیDaydream

پلتفرم واقعیت مجازیDaydream توسط گوگل معرفی شد

درحالیکه جامعه فن آوری جهان برای آشنایی با جدیدترین عناصر و تمام به روزرسانی های گوگل مانند اندروید N در کنفرانس گوگل 2016 حضور به هم رسانده اند به نظر می رسد که امسال شرایط کمی متفاوت شده و گوگل در این دوره برای واقعیت مجازی اهمیت ویژه ایی قائل شده است. حالا انتظارها به پایان رسیده و گوگل به طور رسمی پلتفرم واقعیت مجازی به نام Daydream که آینده عینک های واقعیت مجازی دستگاه های اندرویدی است را معرفی کرده.

با وجود اینکه هنوز اطلاعات زیادی در مورد این پلتفرم نداریم اما اخبار فعلی حاکی از آن است که این پلتفرم واقعیت مجازی برای اندروید است. بنابراین پلتفرم جدید گوگل با تحولاتی در سخت افزار و نرم افزار همراه می باشد. در چنین شرایطی کاربر برای تجربه کامل از واقعیت مجازی نیاز به یک هدست واقعیت مجازی Daydream با کنترل اختصاصی دارد. در واقع مفهوم اولیه این دستگاه در حال شکل گرفتن است. یکی دیگر از مزایای Daydream رابط کاربری کلی این دستگاه است که سازگاری زیادی با دستگاه های اندرویدی در مقایسه با سایر دستگاه های واقعیت مجازی دیگر ایجاد می کند. با این حال سازگاری هدست واقعیت مجازی Daydream دارای محدودیت هایی است که یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین این محدودیت ها طراحی شدن آن برای اندروید N است. در واقع استفاده از این هدست منوط به داشتن دستگاهی با سیستم عامل اندروید N می باشد.

در بخش نرم افزار هم گوگل در گوگل پلی استور از برنامه های خاص با محتوای مربوط به واقعیت مجازی مانند Google staples ،StreetView و YouTube پرده برداری خواهد کرد. اما طراحی در نظر گرفته شده برای VR و ساخت برنامه های سوم شخص مثل Netflix هم در دوره های بعدی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. در بحث زمان و اینکه چه زمانی دیوایس های واقعیت مجازی تعامل کننده با Daydream دراختیار علاقمندان قرار می گیرند هم باید اشاره کنیم که همانند بسیاری دیگر از برنامه ها و دستگاه هایی که تا کنون گوگل معرفی کرده است زمان ارائه این دستگاه هم پایان تابستان و ابتدای پائیز خواهد بود. به علاوه اینکه انتظار می رود استفاده از این دستگاهها نیاز به سخت افزار خاصی برای تجربه واقعیت مجازی بهتر، کامل تر و با تاخیر کمتر است.

منبع: androidheadlines

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.