یورو 2016

یورو 2016 را با عینک واقعیت مجازی و ابزارهای پوشیدنی تجربه کنید

همانطور که می دانید رقابت های فوتبال جام ملت های اروپا شروع شده است. این مسابقات چهار سال یکبار برگذار می شود و امسال بار دیگر یورو 2016 برگذار شده تا تیمی که سزاوار قهرمانی اروپاست برگزیده شود. همانطور که می دانید مسابقات جام جهانی فوتبال دو سال پیش برگذار شد و پس از دو سال نوبت به برگذاری Euro 2016 رسیده است. جالب است بدانید که در طول این دو سال پیشرفت های تکنولوژیکی بسیار زیادی رخ داده است. با جود اینکه برگذاری این مسابقات نسبت به قبل هیچ تغییری نکرده اما عینک های واقعیت مجازی و ابزارهای پوشیدنی به اندازه کافی پیشرفت کرده اند تا بتوانند در این مسابقات خودی نشان دهند.

از دیدگاه تماشاگران عینک های واقعیت مجازی نقش بزرگی در این مسابقات خواهند داشت. بر اساس گزارشات، یوفا اجازه استفاده از دوربین Nokia OZO برای ضبط بازی های این دوره از جام ملت های اروپا را داده است. البته که این دوربین ها دوربین های مخصوص عینک های واقعیت مجازی نیستند و به عنوان دوربین های صنعتی طراحی شده اند و تهیه آن ها هزینه ایی معادل 60000 دلار دارند. اما با وجود این دوربین ها امکان تماشای مسابقات یورو 2016 از طریق عینک های واقعیت مجازی با دید 360 درجه وجود خواهد داشت. لازم به ذکر است که امکان استفاده از این تکنولوژی در تمامی بازی ها و مسابقات وجود ندارد اما می توان آن را در بازی بین انگلستان در برابر روسیه در 11 ژوئن، ولز 15 ژوئن و اسلواکی در 20 ژوئن تجربه کرد.

یورو 2016

به علاوه که استفاده از چنین قابلیتی ها و پیشرفت های تکنولوژیکی تنها برای استفاده تماشاچیان نیست. چرا بازیکنان و مقامات برگذاری مسابقات هم از این پیشرفت های حاصل شده در تکنولوژی استفاده خواهند کرد. بازیکنان با وجود تکنولوژی ابزار های پوشیدنی های بیشتر استفاده خواهند کرد و مقامات بازی ها  و کادر پزشکی از طریق این پوشیدنی ها می توانند وضعیت بازکنان و شرایط جمسمی آنان را در داخل و خارج از زمین بازی بهتر مانیتور کنند که از این طریق امکان مدیریت بازیکنان خیلی راحت تر خواهد شد. در واقع با استفاده از این تکنولوژی می توان به راحتی مطمئن شد که بازیکنان در حداکثر آمادگی جسمانی برای بازی هستند و بدون هیچ گونه آسیب و صدمات بهداشتی می توانند بازی کنند. نیازی به گفتن نیست که با وجود این پوشیدنی ها می توان شتاب، سرعت، فاصله و تعادل گام بازیکنان را برای مدیریت بهتر آن ها در مقابل تیم حریف  مانیتور کرد.

ناگفته نماند که در حال حاضر از ابزارهای پوشیدنی استفاده های مختلفی می شود. بطوریکه در بسیاری از لیگ های داخلی بازیکنان از مچ بند هایی استفاده می کنند که از طریق آن می توان اطلاعات بازیکن را از طریق مچ بند مورد بررسی قرار داد. در واقع این جنبه های خاص از ابزارهای پوشیدنی در بازی ها مورد استقبال واقع می شوند و از این تکنولوژی می توان در بازی های مختلفی مثل تنیس و غیره هم استفاده کرد.

بنابراین درحالی یورو 2016 پخش می شود که اشکال مختلفی از تکنولوژی در این مسابقات نقش های جدیدی از خود ایفا می کنند بطوریکه تماشاگران می توانند این بازی ها را از طریق عینک های واقعیت مجازی خود دنبال کنند. بنابراین نقش تکنولوژی در این مسابقات خیلی جالب است و مشتاقیم ببینیم این فناوری ها تا مسابقات جام جهانی فوتبال که در سال 2018 در روسیه برگذار می شود تا کجا پیشرفت خواهند کرد.

منبع: androidheadlines

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.