اندروید Nougat

اندروید N به طور رسمی ‘Nougat’ نام گرفت

بالاخره تیم اندرویدِ گوگل امروز نام نهایی اندروید N را به طور رسمی اعلام کرد. اندروید جدید گوگل به طور رسمی Nougat نام گرفت. همانطور که می دانید شرکت گوگل چند ماهی است که درحال بررسی این سیستم عامل جدید می باشد و امروز بالاخره نام آن رسمی شد. این سیستم عامل جدید در سه ماهه سوم سال جاری یعنی فصل پائیز منتشر خواهد شد. با این حال هنوز در مورد شماره نسخه این سیستم عامل چیزی اعلام نشده اما بر اساس گمانه زنی ها احتمال می دهیم که شماره این سیستم عامل اندروید 7.0 باشد.

گوگل برای معرفی رسمی نام این سیستم عامل جدید حسابی ما را کنجکاو کرده بود. حتی بر اساس آخرین شایعاتی که از جانب Hiroshi Lockheimer منتشر شد، احتمال می دادیم که نام اندروید جدید نوتلا باشد. حتی ماه گذشته، گوگل در کنفرانس گوگل I/O اعلام کرد که کاربران می توانند نام های پیشنهادی خود را ارسال کنند و با وجود اینکه بسیاری از کاربران انتظار داشتند اندروید جدید نوتلا نام گذاری شود اما گوگل نام نوگات را برای اندروید جدید انتخاب کرد.

در طول سال های گذشته نام های مختلفی برای نسخه های مختلف اندروید انتخاب شده است. این نام گذاری ها از بعد اندروید 1.5 ( که در سه نسخه آلفا، بتا و C منتشر شد) شروع شد و پس از اندروید 1.5 هر سیستم عامل جدید به یک خوردنی خوشمزه و شیرین نام گرفت. این نام ها عبارتند از کاپ کیک، دونات، ایکلار، فرویو، جینجربرِد، هانی کامب، آیس کریم سندویچ، کیت کت، لالیپاپ، مارشمالو و حالا نوگات.

اندروید Nougat

گوگل اولین نسخه پیش نمایش اندروید Nougat را در ماه مارس یعنی فروردین ماه امسال منتشر کرد و در همین نسخه منتشر شده از بعضی ویژگی های این سیستم عامل پیش از انتشار رسمی پرده برداری کرد. یکی از دلایل پیش نمایش این سیستم عامل جدید بررسی و رفع اشکالات آن برای اجرای برنامه و بازی ها قبل از انتشار نهایی بود. اما برای برطرف کردن اشکالات، سیستم عامل جدید در چند نسخه مختلف منتشر شد. ماه گذشته چهارمین نسخه از اندروید نوگات منتشر شد و احتمالا یک نسخه دیگر از این سیستم عامل قبل از معرفی رسمی منتشر می شود. به محض معرفی رسمی سیستم عامل جدید گوگل، اسمارتفون های نکسوس مجهز به این سیستم عامل خواهند شد. البته که شایعاتی مبنی بر اینکه HTC  و هوآوی هم به دنبال انتشار سیستم عامل جدید هستند وجود دارد.

منبع: androidheadlines

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.