خانه » آموزش » ترفند و نکات کلیدی بازی پوکمون گو

ترفند و نکات کلیدی بازی پوکمون گو

بازی پوکمون گو (pokemon go) حسابی طرفدار پیدا کرده است و در حال حاضر جز محبوب ترین بازی های گوشی های هوشمند است. بطوریکه این بازی تنها در مدت یک هفته توسط 10 میلیون یوزر دانلود و نصب شده است و البته بسیاری از شما هم این بازی را دانلود کرده اید و یا دوست دارید این بازی را انجام دهید. در عین حال ممکن است برای بعضی از افراد در اجرای این بازی اطلاعات غلطی وجود داشته باشد. بنابراین ما تصمیم گرفتین تا نکات و ترفندهایی که منجر به بیشتر لذت بردن از این بازی می شود را در اختیار شما علاقمندان قرار دهیم. پس اگر شما هم از طرفداران این بازی مهیج هستید این مقاله را با دقت بخوانید.

به چه مجوز هایی نیاز داریم؟

اولین و مهمترین چیزی که در شروع این بازی لازم است، اجازه اندروید در اجرای بازی پوکمون گو بر روی دستگاه شماست. در واقع این بازی از طریق دوربین گوشی و قدم هایی که شما در حین بازی برمی دارید اجرا می شود، بنابراین پس از نصب این بازی بر روی گوشی هوشمندتان از شما خواسته می شود تا مجوز اجرای بازی بر روی دستگاه را بدهید. اما این اجازه دقیقا چه بخش هایی از اسمارتفون شما را در بر می گیرد؟

 • دوربین: همانطور که از جریان بازی اطلاع دارید از دوربین گوشی برای گرفتن پوکمون ها و عکس گرفتن از آن ها استفاده می شود.
 • اطلاعات تماس: این بخش از گوشی شما هم برای ورود به حساب کاربری گوگل مورد نیاز است.
 • محل سکونت: کاملا مشخص است که یکی مهمترین بخش های این بازی محل سکونت شما است. در واقع با استفاده از همین محل سکونت خود بر روی نقشه باید به دنبال پوکمون ها بگردید و آن ها را پیدا کنید.
 • ذخیره سازی: وجود فضای ذخیره سازی کافی برای ذخیره عکس ها بر روی گوشی.
پوکمون گو
pokemon go

چگونه پیکاچو را به عنوان استارتر پوکمون بگیریم؟

یکی از کارهایی که باید به عنوان شروع بازی باید انجام دهید این است که starter Pokemon خود را انتخاب کنید. در همان ابتدای بازی سه انتخاب Bulbasaur، Charmander و Squirtle وجود دارد که می توانید از بین آن ها یکی را انتخاب کنید. اما اگر شما قبلا از بیننده های انیمیشن پوکمون بوده باشید، حتما پیکاچو را می شناسید. با این حال اگر کمی صبور باشید ما راه حلی داریم که از طریق آن می توانید موجود زرد رنگ دوست داشتنی و بانمک پیکاچو را به عنوان استارتر پوکمون انتخاب کنید. اما چگونه؟

 • از بین سه استارتر پوکمون هیچ کدام را انتخاب نکنید.
 • از محل دور شوید تا هر سه استارتر دوباره در مسیر شما ظاهر شوند.
 • دوباره هیچ کدام را انتخاب نکنید و از آن ها دور شوید. این کار را چهار بار انجام دهید.
 • پس از چهارمین بار، پیکاچو به همراه سه استارتر پوکمون دیگر ظاهر خواهد شد.
 • حالا می توانید پیکاچو را بگیرید.

پوکمون گو

باید در این بازی قدم بزنید یا از دوچرخه استفاده کنید

اگر نمی دانید، باید بگوئیم که این بازی در دنیای واقعی انجام می شود. البته خیلی از افراد نسبت به این ویژگی بازی اعتراض دارند و از آن انتقاد کرده اند. اما اصلا اشتباه نکنید. تعداد زیادی بازی پوکمون وجود دارد که شما می توانید این بازی ها را درحالیکه بر روی مبل منزل خود لم داده اید انجام دهید. اما این نسخه از بازی نیازمند آن است که برای آن از منزل خارج شوید.

اصلا جای تعجب نیست که بسیاری از افراد از پیاده روی و فعالیت بیش از حد در خارج از منزل فراری هستند. اما این بازی طوری طراحی شده است که کاربر را مجبور به فعالی بدنی می کند که البته یکی از جذابیت ها و نکات بازی هم همین است. توجه داشته باشید سرعت بیش از 30 مایل یا 50 کیلومتر بر ساعت نشان دهنده آن است که شما این بازی را از طریق اتومبیل خود انجام می دهید. بنابراین بسیاری از ویژگی ها و قابلیت های این بازی غیرفعال می شود. در واقع این بازی به گونه ایی طراحی شده است که برای انجام آن حتما باید از پاهایتان استفاده کنید و راه بروید. اما می توانید برای انجام این بازی از دوچرخه هم استفاده کنید.

پوکمون گو

مسافت ها از آنچه که در بازی نشان داده می شود کوتاه تر هستند

یکی از مهمترین بخش های بازی قدم زدن برای جوجه شدن تخم مرغ های موجود در بازی است. این تخم مرغ ها حاوی پوکمون هستند و بعضی از این پوکمون ها خیلی نادرند. شما می توانید تنها با قدم زدن و طی یک مسافت این تخم ها را آماده شکستن و آزاد کردن یک پوکمون کنید. اما ممکن است این مسافت ها به نظر شما خیلی زیاد باشند درحالیکه اصلا اینطور نیست. برای مثال مسافت 2K معادل 1984 متر است. حالا توجه داشته باشید که تخم مرغ هایی که در فاصله 5000 متری یا 10000 متری شما قرار دارند، شامل پوکمون های نادرتری هستند.

پوکمون گو
pokemon go

حواستان به محیط اطرافتان باشد

شما در این بازی مجبورید که از منزل خود خارج شوید. پس حسابی حواستان را جمع کنید. دنیای واقعی پر از موانعی است که می تواند به شما آسیب های جدی وارد کند. در واقع در حین این بازی دقیقا همان قوانین و شرایطی که در حین پیاده روی عادی یا دوچرخه سواری انجام می دهید وجود دارد. پس حسابی مواظب باشید تا به خودتان صدمه نزنید.

سرتان را بالا بگیرید و حواستان باشد که اگر نزدیک به پوکمون باشید با یک ویبره از وجود آن در نزدیکی خود مطلع خواهید شد. بنابراین نیازی نیست که مدام به اسکرین گوشی خود زل بزنید تا پوکمون را پیدا کنید. توجه داشته باشید هیچ پوکمونی آنقدر ارزش ندارد که به خاطر آن تصادف کنید و آسیب ببینید.

لطفا این بازی را در حین رانندگی انجام ندهید. در واقع در حین رانندگی اصلا به گوشی هوشمند خود دست نزنید. البته که خیلی از افراد در حین رانندگی از گوشی خود استفاده می کنند که اولا این برخلاف قانون است درثانی، بازی هم به گونه ایی طراحی شده است که تنها در صورت پیاده روی قابلیت اجرا دارد.

به علاوه اینکه از رفتن به جاهای خطرناک در محله خود برای پیدا کردن یک پوکمون پرهیز کنید. چرا که دنیای واقعی همچنان همان دنیای واقعی است و خطرات همیشگی خود را دارد.

پوکمون گو

با خاموش بودن صفحه نمایش، بازی بی فایده است

حتما متوجه شده اید که بخش عمده ایی در این بازی پیاده روی است. در واقع هر قدمی که شما برمی دارید بر روی نقشه نشان داده می شود و این اتفاق در حالی می افتد که صفحه نمایش گوشی شما روشن است و این یکی از همان ایرادات اصلی بازی پوکمون گو است. در واقع شما نمی توانید تنها با پیاده رفتن مسیر مرود نظر تخم مرغ پوکمون خود را بشکنید و قدم های شما زمانی در بازی محاسبه می شود که حتما صفحه نمایش گوشی شما روشن باشد. اما برای این شرایط چند نکته وجود دارد که با دانستن آن ها می توانید بهتر این بازی را انجام دهید.

پوکمون گو

از یک برنامه برای روشن نگهداشتن صفحه نمایش گوشی استفاده کنید

می توانید قبل از شرو بازی پوکمون گو به تنظیمات گوشی خود بروید و تایمر خاموش شدن صفحه نمایش گوشی خود را غیر فعال کنید. اما این کار کمی سخت است و دردسرهای خاص خود را دارد. خوشبختانه برای روشن نگه داشتن صفحه نمایش گوشی اپلیکیشن هایی وجود دارد که تنها با کلیک کردن بر روی یک ضامن می توانید صفحه نمایش را روشن نگه دارید و پس از بازی دوباره آن را غیر فعال کنید. یکی از بهترین این برنامه ها برنامه Wakey نام دارد که می توانید با دانلود کردن آن این بازی را راحت تر انجام دهید.

برنامه Wakey به شما این امکان را می دهد تا صفحه نمایش گوشی خود را در حین بازی پوکمون گو روشن نگه دارید و پس از بازی و تمام شدن آن به طور خودکار غیر فعال می شود. به علاوه اینکه این برنامه در صورت روشن بودن صفحه نمایش در حین بازی نور آن را کم می کند که در مصرف باتری صرفه جویی شود.

پوکمون گو

حالت ذخیره باتری گوشی خود را فعال کنید

در بخش طول عمر باتری هم توجه داشته باشید که بازی پوکمون گو قاتل باتری گوشی شماست. این بازی دارای گرافیک سه بعدی است به علاوه اینکه ردیابی محل و بازیکن در این بازی همه پر مصرف هستند. البته باید صفحه نمایش را که در تمام مسیر باید روشن باشد روشن را هم حساب کنیم. بنابراین قبل از شروع بازی حتما گوشی خود را در حالت صرفه جویی باتری قرار دهید. برای این کار مراحل زیر را انجام ددهید.

 • برنامه Pokemon Go را باز کنید.
 • بر روی Pokeball کلیک کنید.
 • تنظیمات را باز کنید.
 • صرفه جویی باتری را تیک بزنید.

با فعال کردن این بخش صفحه نمایش گوشی شما سیاه و سفید می شود اما بازی قابل اجرا خواهد شد. در واقع این حالت برای زمانی که گوشی را در داخل جیب خود قرار می دهید خیلی مناسب است. این روش در گوشی هایی که صفحه نمایش AMOLED دارند خیلی مناسب است. (اسمارتفون های سامسونگ مجهز به صفحه نمایش AMOLED هستند)

پوکمون گو

Pokeballs را برای اهداف بهتری در پوکمون گو نگهدارید

گرفتن پوکمون ها شامل بخش عمده ایی در این بازی است. در ابتدای بازی گرفتن پوکمون ها خیلی ساده است. با کشیدن انگشت بر روی یک Pokeballs و پرتاب آن به سمت پوکمون به راحتی می توانید این پوکمون را بگیرید. اما توجه داشته باشید چند روش وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید امتیاز XP بیشتری کسب کنید. این امتیاز برای بالا بردن سطح بازی و رفتن به مرحله بعدی خیلی اهمیت دارد.

 • قبل از پرتاب Pokeball انگشت خود را بر روی آن نگه دارید.
 • حالا یک دایره زرد رنگ خواهید دید. امکان دارد این دایره به رنگ های دیگری هم دیده شود.
 • اگر توپ را در حالتی که دایره در کوچکترین اندازه ممکن خود است پرتاب کنید و دقیقا به پوکمون داخل دایره ضربه بزنید، امتیاز بیشتری خواهید گرفت.

پوکمون گو

با پرتاب curveballs امتیاز بیشتری کسب کنید

یکی دیگر از راهایی که از طریق آن می توانید در این بازی امتیاز بیشتری کسب کنید، پرتاب curveballs است. در واقع curveballs از پهلو به پوکمون ها برخورد می کند. البته پرتاب این توپ ها نیاز به تمرین دارد و کمی سخت به نظر می رسد اما با یاد گرفتن و انجام آن می توانید امتیاز بیشتری کسب کنید. نحوه پرتاب این توپ ها به صورت زیر است.

 • برای پرتاب curveballs باید انگشت خود را بر روی Pokeball نگه دارید، سپس انگشت خود را مثل یه دایره حرکت دهید.
 • حالا توپ شروع به چرخیدن می کند.
 • حالا توپ را از سمت چپ یا راست به سمت پوکمون پرتاب کنید تا به آن برخورد کند.
 • در صورت برخورد به هدف، یک جایزه کوچک دریافت می کنید.
پوکمون گو
pokemon go

با خاموش کردن AR راحت تر بازی کنید

گفتن این نکته کمی ناراحت کننده است. اما بهتر است در حین بازی AR را غیر فعال کنید. واقعیت افزوده یا (Augmented reality (AR بخش عمده و بسیار مهمی در این بازی است و در واقع یکی از نکاتی که واقعا باعث جذابیت این بازی شده است همین نزدیک بودن بازی به واقعیت است. فعال بودن این قابلیت موجب می شود عکس هایی که از پوکمون ها تهیه می کنید فوق العاده باشند اما این قابلیت اجرای بازی را واقعا سخت می کند. خاموش کردن آن باعث اجرای راحت تر بازی و کاهش مصرف باتری می گردد.

 • پوکمون را در طبیعت پیدا کنید.
 • برای گرفتن پوکمون روی آن ضربه بزنید.
 • در بالا گوشی سمت راست ضامن AR را خاموش کنید.

پوکمون گو

با incense پوکمون ها را به سمت خود بکشید

همانطور که گفتیم در این بازی باید به اطراف قدم بزنید و چیزهای زیادی را در اطراف خود کشف کنید. البته که انجام این بازی در منزل خود غیرممکن نیست و incense یکی از راه هایی است که می توان از طریق آن پوکمون را به طرف خود بکشید. Incense به مدت 30 دقیقه فعال است و می تواند پوکمون ها را به محل زندگی شما جلب کند. برای استفاده از incense باید مراحل زیر را اجرا کنید:

 • پوکمون گو را باز کنید.
 • بر روی Pokeball کلیک کنید.
 • بر روی گزینه items کلیک کنید.
 • گزینه Incense را انتخاب کید.

Incense بر روی صفحه نمایش شما ظاهر خواهد شد حالا با یک ضربه آن را فعال کنید. سپس یک ساعت ظاهر می شود و بر اساس آن این قابلیت به مدت 30 دقیقه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

پوکمون گو

از Google Opinion Rewards به طور رایگان Pokecoins بگیرید

در این بازی بیشتر گزینه ها و نیازمندی های خود را می توانید با قدم زدن و گرفتن پوکمون ها به دست بیاورید. اما یکی از کارهای سخت در این بازی پیدا کردن Pokecoins برای خرید است. یکی از راه های پیدا کردن Pokecoins دفاع از یک gym است که البته اصلا کار ساده ایی نیست و در غیر این صورت برای به دست آوردن آن باید پول واقعی خرج کنید.

شاید تا به حال چیزی در مورد Google Opinion Rewards نشنیده باشید اما باید بگوئیم که Opinion Rewards گوگل یک برنامه است که با دانلود کردن آن و پر کردن نظرسنجی های سریع آن، می توانید از گوگل پلی اعتبار دریافت کنید. در واقع در این بخش به ازای هر نظرسنجی 0.10 تا 0.50 دلار دریافت خواهید کرد. شما می توانید با این اعتباری که به دست می آورید Pokecoins خریداری کنید.

پوکمون گو

از تخم Lucky eggs و lure modules استفاده کنید

گرفتن پوکمون ها می تواند یک ماجراجویی خسته کننده باشد. اما می دانید که انجام این کار برای گرفتن XP و رفتن به مراحل بالاتر لازم است. اما گاهی بد نیست که یک استراحت به خودتان بدهید. بنابراین در چنین مرحله ایی از Lucky eggs و Lure Modules و ترکیب این دو با هم استفاده کنید.

 • Lucky eggs: بدست آوردن امتیاز دوبرابر در 30 دقیقه
 • Lure Module: ماژول فریب از طریق incense پتانسیل بالایی برای استفاده در Pokestops دارد. ممکن است این قابلیت توسط دیگر بازیکنان استفاده شود بنابراین مواظب باشید.

شما می توانید هر دو مورد را در منو آیتم بازی پیدا کنید. با استفاده از هر دو در آن واحد می توانید پوکمون هایی که به سمت شما می آیند را بگیرید. تخم مرغ شانسی باعث می شود تا XP بیشری به دست بیاورید و به شما کمک خواهد کرد که خیلی سریع تر به مراحل بالاتر صعود کنید.

پوکمون گو

در جنگ از قدرت ویژه استفاده کنید

نبردهای Gym می تواند یک هرج و مرج دیوانه کننده از ضربه زدن و کشیدن انگشت بر روی صفحه نمایش باشد. اما در این جنگ ها استراتژی های زیادی وجود ندارد و فقط یک چیز هست که باید حواستان به آن باشد. در قسمت پائین نوار HP پوکمن یکسری مربع آبی رنگ وجود دارد. زمانی که این مربع ها کاملا آبی شوند می توانید از آن ها به عنوان یک قدرت خاص استفاده کنید و پوکمون های خود را آزاد کنید.

این قدرت خاص در واقع همان اسلحه پوکمن شما است و شما در هر جنگ تنها یکبار می توانید از آن استفاده کنید. اما از یک حمله ساده تاثیر بیشتر دارد و خرابی بیشتری ایجاد می کند. این قدرت خاص را می توانید زمانی که این مربع ها کاملا آبی شده اند و با گذاشتن انگشت خود بر روی مربع ها استفاده کنید.

پوکمون گو

با دفاع از gym آیتم رایگان دریافت کنید

دفاع از باشگاه یا gym یکی از سخت ترین کارهایی است که در این بازی انجام خواهید داد. اما خوشبختانه در صورت انجام آن جوایز زیادی دریافت خواهید کرد. شما هر روز می توانید از یک باشگاه دفاع کنید و پاداش رایگان دریافت کنید. این جوایز شامل Pokecoins و حالت Stardust است. شما می توانید این جوایز را هر 20 ساعت یکبار با دفاع از باشگاه ها دریافت کنید.

پوکمون گو

افزایش قدرت در gyms

فتح یک باشگاه یا gyms کار ساده ایی نیست و فتح کردن آن هم به تنهایی هم کار بسیار سختی است. بنابراین بهترین راه برای فتح کردن یک باشگاه ساختن یک تیم برای حمله به دشمنان و گرفتن یک باشگاه است. بنابراین بهتر است که با دوستان خود در یک تیم قرار بگیرید.

چند تیم مختلف می توانند در آن واحد به یک باشگاه حمله کنند و همین اتفاق منجر می شود تا بتوان راحت تر به مرحله بالاتر در بازی صعود کرد. وقتی در نهایت به یک باشگاه تسلط پیدا کردید، می توانید با کار گروهی باشگاه خود را برای دفاع در مقابل دشمنان مقاوم سازی کنید.

یکی از ساده ترین راه ها برای پیدا کردن افرادی که مثل شما پوکمون گو بازی می کنند بررسی کسب و کار های محلی یا همان local businesses است. امکان اجرای این بازی در حال حاضر در بسیاری از رستوران ها و فست فودها وجود دارد و یوزرهای پوکمون گو می توانند در این اماکن علاوه بر صرف غذا یا نوشیدنی بازی هم کنند. در واقع این بازی یک راه جدید برای پیدا کردن دوستان جدید هم هست.

پوکمون گو

تقلب ممنوع!

حتما با خودتان می گوئید که این بازی خیلی سخت است و نیاز به تلاش زیادی برای بالا رفتن مراحل دارد و حتما باید راهی برای تقلب باشد. همیشه یک راه برای تقلب در بازی هست و بازی پوکمون گو هم از این امر مستثنی نیست. خوشبختانه در حال حاضر متقلبان این بازی از ادامه بازی متوقف می شوند. در واقع اگر توسعه دهندگان این بازی متوجه تقلب کاربران شوند بلافاصله آن ها را از ادامه بازی منع می کنند و بازی به مدت چندین ساعت برای متقلبان قطع می شود. پس لطفا فکر تقلب به سرتان نزند.

پوکمون گو

بهترین لوازم جانبی را پیدا کنید

هیچ شکی نیست که بازی پوکمون به نسبت سایر بازی هایی که در حال حاضر برای گوشی های هوشمند وجود دارد تلاش بیشتری نیاز دارد. حالا برای اینکه بتوانید نتیجه زحمات خود برای این بازی را بگیرید باید بهترین لوازم جانبی را هم برای خود فراهم کنید. بسته های باتری از مهمترین لواز جانبی هستند که باید در این بازی از آن بهرمند شوید. همانطور که گفتیم این بازی قاتل شارژ گوشی شما است. در واقع وجود یک پاور بانک در حین بازی مانع از خاموش شدن گوشی شما می شود. البته که کفش مناسب و دوچرخه خوب هم در این بازی به شما خیلی کمک خوهد کرد.

پوکمون گو

ماجراجویی خود را به دیگران نشان دهید

نکته جالب در مورد این بازی این است که شما می توانید، پیدا کردن یک پوکمون جدید یا یک نبرد باشگاهی را با گوشی خود ضبط کنید و آن را با اطرافیان و دوستان خود به اشتراک بگذارید. شما می توانید از هر برنامه ایی که در حال حاضر قابلیت ضبط صفحه نمایش اندروید را در اختیارتان می گذارد استفاده کنید. اما در حال حاضر یکی از ساده ترین روش ها برای ضبط بازی YouTube Gaming است.

پوکمون گو

12 نظرها

 1. سلام اگر برای بازی سختتونه و توپ و… تموم شده و مشکل پوک استاپ و جیم دارید گوشی اندروید 6 اگر دارید میتونید با یه برنامه ای موقعیت مکانی رو به هر جا بخوای تغییر بدی یا از اشنا هاتون گوشی اندروید 6 بگیرید و استفاده کنید خودتون دنبال برنامش بگردید باید زرنگ باشیدبای

 2. سلام و خسته نباشید من سیصدوشصت چهارتا توپ دارم و از شاپ شهر یزد گرفتم مسجد جامع پر از پوکمون گیاهیست

 3. وقتی میخواهم پوکمون گو را نصب کنم می نویسه خطا در تجزیه ی بسته

 4. سلام ایا باید برای گرفتن پوکمون. ژیروسکوپ داشته با شه گوشی یا شتاب سنج کافیه

 5. سلام من اندروید 4.2.2و میگه این بسته قابل تجزیه نیست،باید چکار کنم؟

 6. سلام
  Pokeball من تموم شده از کجا باید تهیه کنم؟؟؟

  • نمیتونی از پوک استاپ ها که توی نقشه هستن بگیری خودمو از جایی خوندم

   • الکی حرف نزن اگه پوک استاپ خالی نباشه احتمال داره بهت توپ بده البته منم این مشکلو دارم دیگه اعصابم خورد شده

 7. عالی بود ممنون واقعا!!

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *