خانه » آخرین اخبار » واکنش کورینگ به ویدئوی خراش گوریلا گلس 5 در گلکسی نوت 7
گوریلا گلس 5

واکنش کورینگ به ویدئوی خراش گوریلا گلس 5 در گلکسی نوت 7

همانطور که می دانید سامسونگ با افتخار هر چه تمام تر اسمارتفون گلکسی نوت 7 را معرفی کرد و این گوشی هوشمند اولین تلفن همراهی است که پانل جلو آن با یک لایه از شیشه گوریلا گلس 5 از سری ساخته های شرکت کورینگ پوشیده شده. در عین حال، همواره جدیدترین سری پوشش های شیشه ایی کورینگ با پیشرفت های قابل توجهی در زمینه مقاومت همراه بوده اند. طبیعتا ما انتظار داریم که گوریلا گلس 5 هم به نسبت نسل قبلی خود دارای استقامت بیشتری باشد. اما با این حال چند روز پیش آقای JerryRigEverything ویدئویی از پانل گوریلا گلس 5 گلکسی نوت 7 منتشر کرد که در این ویدئو پانل جلو پرچمدار سامسونگ به راحتی با یک فلز با سختی موس 3 به راحتی خراش برمی دارد. حالا شرکت کورینگ پاسخ این ویدئو را به طور رسمی اعلام کرده است.

گوریلا گلس 5

بر اساس بیانات شرکت کورینگ خراش های وارد شده که در ویدئو دیدید، در شرایط کنترل نشده ایی ایجاد شده اند و فلزی با سختی 3 نمیتواندبر روی جسمی با سختی 5 و 6 (مثل گوریلا گلس 5) خراش ایجاد کند. اما با این حال دلیل ایجاد چنین خش های عمیق و نگران کننده ایی بر روی پانل جلوی گلکسی نوت 7 چیست؟ و کورینگ چه پاسخی برای آن دارد؟

سختی شئ تیزی که در ویدئوی مذکور بر روی پانل نوت 7 کشیده می شود معادل 3 بود و این سختی به اندازه قابل توجهی نرم تر از پوشش گوریلاگلس 5 بکارگرفته شده در پانل جلو گلکسی نوت 7 است. در بیشتر مواقع وقتی که شما شئی با سختی کمتری از جسم خود دارد، میزان آسیب پذیری به بار موادی دارد که در ساخت جسم بکار رفته بستگی دارد. در واقع باید به ساختار مواد توجه کرد و تنها توجه به میزان سختی شئ کافی نیست. ممکن است که بار  و تغییر مواد در این آزمون دیده نشود اما در نهایت به عنوان یک خراش قابل مشاهده بروز کند.

کورینگ

گوریلا گلس 5

در واقع کورینگ ادعا می کند که خراش های وارد شده بر روی پانل جلوی گوریلا گلس 5 نوت 7 چیز خاصی نیستند علت مقاومت کم و خراش ها تفاله جمع شده مواد بر روی پانل جلو است. اما سوال ما این است که چرا تفاله ها پس از ساخت پانل از روی آن پاک نشده اند؟ کورینگ در پاسخ به این سوال هم اعلام کرد که پاک کردن و حذف مواد فلزی از روی پانل شیشه ایی کار بسیار سختی است. در هر حال دیدن چنین خش هایی بر روی گوشی هوشمند به این گران قیمتی واقعا غیر معمول است و ما پیشنهاد می کنیم که در صورت خرید این اسمارتفون حتما از یک لایه محافظ نمایشگر استفاده کنید.

منبع: sammobile

همینطور بررسی کنید

تنظیم اثرانگشت در گوشی گلکسی نوت 7

تنظیم اثرانگشت در گوشی گلکسی نوت 7

گلکسی نوت 7 از پرچمداران سامسونگ در سال 2016 و یکی از بهترین و قدرتمندترین …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *