آموزش دسترسی به منو تنظیمات در اندروید نوقا

از تغییرات اساسی و کاربردی به وجود آمده در اندورید نوقا می‌توان به تغییر پنل تنظیمات این سیستم عامل اشاره کرد. با ایجاد این تغییرات، دسترسی آسان‌تر به قسمت‌های مختلف منو تنظیمات در اندروید نوقا فراهم آمده است. در این مقاله به آموزش دسترسی به منو تنظیمات در اندروید نوقا خواهیم پرداخت. بنابراین با اندرویدزوم همراه باشید.

روش‌های دسترسی به منو تنظیمات در اندروید نوقا

دسترسی به منو تنظیمات در اندروید نوقا مشابه ورژن مارشمالو این سیستم عامل است. در روش اول به منظور دسترسی به منو تنظیمات در اندروید نوقا، دو انگشت خود را از بالای صفحه نمایش به سمت پایین کشیده و آیکون چرخ دنده موجود در قسمت فوقانی و سمت راست صفحه نمایش را لمس کنید. در روش دوم به منظور انجام این عمل این، یک انگشت خود را از سمت بالای صفحه نمایش به سمت پایین کشیده سپس آیکون فلش رو به پایین موجود در سمت راست نوار اعلان را لمس و پس از آن آیکون چرخ دنده را لمس نمایید.

پس از مراجعه به منوی تنظیمات، دسته بندی‌های اصلی با بخش‌های زیر مجموعه قابل مشاهده خواهند بود. به منظور دسترسی هر چه سریع‌تر  به بخش مورد نظر خود می‌توانید از قابلیت جستجو در منو تنظیمات استفاده کنید. به منظور استفاده از قابلیت جستجو آیکون ذره‌بین موجود در قسمت فوقانی و سمت راست صفحه تنظیمات را لمس و نام بخش مورد نظر خود را در کادر مربوطه تایپ نمایید. با استفاده از این روش به راحتی به بخش موردنظر در منو تنظیمات اندروید منتقل خواهید شد. با استفاده از قابلیت جستجو نه تنها امکان دسترسی سریع به بخش‌های مختلف منوی تنظیمات فراهم آمده بلکه جستجوی شبکه‌های وای‌فای که در گذشته به آن‌ها متصل شده‌اید نیز امکان‌پذیر است.

از دیگر تغییرات ایجاد شده در پنل تنظیمات اندروید نوقا می‌توان به منوی کشویی اضافه شده به آن اشاره کرد. به منظور دسترسی به منوی کشویی تنها کافیست تا در صفحه تنظیمات دستگاه، انگشت خود را از سمت چپ صفحه نمایش به سمت راست بکشید. این قابلیت کاربردی نیز امکان دسترسی سریع به بخش‌های دیگر تنظیمات را فراهم آورده است.

منوی کشویی اضافه شده در پنل تنظیمات اندروید نوقا به چهار گروه عمده Wireless & Networks، Device، Personal و System تقسیم می‌شود که قابلیت System UI Tuner نیز در بخش System این منوی کشویی قرار دارد. این قابلیت به صورت پیش‌فرض در این بخش پنهان شده است.

به منظور فعال سازی System UI Tuner و مشاهده آن در بخش System نیاز است تا آیکون چرخ دنده موجود در نوار اعلان را به مدت 5 ثانیه لمس کنید. سپس پیغامی با محتوای فعال سازی System UI Tuner نمایان خواهد شد. سپس با مراجعه مجدد به منوی کشویی تنظیمات، قابلیت  System UI Tuner در بخش System قابل مشاهده خواهد بود.

منبع: greenbot

یک نظر

  1. سلام دوستان “پنجره باز شو” را در اندروید ۷ چطور میبند مثلا داخل برنامه ای دیگه هستی پیام جدید که از واتساپ آیا تلگرام بیاد رو بالای صفحه نشون میده؟

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.