Google Allo

نکات و ترفند های پیام رسان Google Allo

امروز قصد داریم دسته ای از نکات و ترفند های پیام رسان جدید Google Allo را برای شما معرفی کنیم تا بتوانید نهایت استفاده را از این مسنجر جدید گوگل ببرید.

یکی از اصلی ترین آگهی هایی که شرکت گوگل در کنفرانس سالیانه Google I/O در ماه مِی امسال منتشر کرد در خصوص تولید اپلیکیشن هایی با نام های Google Duo و Google Allo بود. برنامه Duo طی ماه های  گذشته در فروشگاه گوگل پلی در دسترس کاربران قرار گرفت اما پیام رسان گوگل آلو فقط چند روز است که به طور رسمی به انتشار رسیده است. مسنجر گوگل آلو قطعا یک اپلیکیشن شگفت انگیز و پر سرعت از شرکت گوگل است که یک مدعی سزاوار برای مسنجر های محبوب و مشهوری چون واتساپ، iMessage و فیسبوک مسنجر می باشد اما با توجه به سابقه درخشان و دراز مدت این نرم افزار ها، باقی ماندن در چرخه رقابت کار آسانی نخواهد بود! تنها زمان می تواند نشان دهد که این مسنجر جدید به موفقیت خواهد رسید یا خیر. حال گوگل به این محصول خود برای استفاده کاربران اندروید، ارجحیت داده است اما برای این که بتواند کاربرانی را که به دیگر مسنجر ها عادت کرده اند به سمت خود بکشاند؛ طبیعتا باید قابلیت ها و آپشن های سفارشی سازی متعددی به ایشان ارائه دهد.

پس از یک روز استفاده از پیام رسان جدید Allo مواردی برای تحت تاثیر قرار دادن کاربر کشف کردیم؛ Google Assistant یا به ترجمه فارسی: «دستیار گوگل» که واقعا به تمامی پرسش های کاربر پاسخ هوشمندانه می دهد و اطلاعات مربوطه را بر اساس نیاز او به نمایش می گذارد، یکی از این قابلیت هاست. ظاهرا شرکت گوگل تمامی سلاح های خود را از زراد خانه خارج نموده و بر روی گوگل آلو سوار کرده است !

نحوه ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در Google Allo

پس از دانلود و نصب اپلیکیشن Google Allo زمانی که برای اولین بار نرم افزار را اجرا می کنید؛ وارد صفحه ابتدایی می شوید که باید دکمه Next را لمس کنید سپس سه اجازه دسترسی از شما درخواست می شود که توصیه می شود برای هر سه مورد گزینه Allow را برگزینید. بعد از صدور دسترسی، وارد صفحه ای می شوید که باید شماره موبایل خود را بدون صفرِ اول وارد کنید. پس از وارد کردن شماره، دکمه Next را لمس کنید تا پیام حاوی کد تایید برای شما ارسال گردد. بعد از دریافت کد در قالب یک پیامک آن را داخل کادر تایپ کنید و به مرحله بعدی بروید. تبریک می گوییم، حساب کاربری مختص شماره موبایل شما ایجاد شد.

Google Allo

 

امکان انجام چت های خصوصی با حالت Incognito در گوگل آلو

امنیت و حفظ حریم خصوصی برای یک نرم افزار پیام رسانی یا چت در درجه نخست قرار دارد به طوری که تمام کاربران دستگاه های هوشمند با هر سیستم عاملی به این امر بسیار اهمیت می دهند. با این که گوگل آلو برای تمامی پیام ها از رمز گذاری end-to-end استفاده نمی کند اما راهی هوشمندانه تر برای به کار گیری این مکانیزم امنیتی در نظر گرفته است. تمام کاری که باید بکنید تا پیام های خود را به دور از چشمان کنجکاو نگه دارید؛ شروع یک چت در حالت Incognito(ناشناس) است. به منظور انجام این کار:

1. آیکون New Chat را لمس کنید.

2. گزینه Start incognito chat را انتخاب نمایید.

Google Allo

3. در مرحله بعدی کافی است از لیست مخاطبین خود یکی از نام ها را لمس کنید تا چت خصوصی خود را با شخص مورد نظر شروع کرده باشید.

زمانی که این قابلیت فعال باشد محتوای چت در لیست مکالمات نمایش داده نمی شود. علاوه بر آن نام ارسال کننده پیام و محتوای آن در نوتیفیکیشن ها نیز مشاهده نخواهد شد. همچنین قادر هستید نوتیفیکیشن های مربوط به چت های incognito را غیر فعال کنید.

تنظیم تاریخ انقضا در حالت incognito

در حالت ناشناس شما می توانید برای پیام های خود مدت زمان انقضا تعریف کنید. بدین معنا که می توانید تعیین کنید که پیام های شما پس از چه مدت زمانی از چت خصوصیِ مربوطه ناپدید شود: 5 ثانیه، 10 ثانیه، 30 ثانیه، 1 دقیقه، 1 ساعت، 1 روز، 1 هفته یا هرگز. زمانی که فرستنده پیامی می فرستد، تایمر تا لحظه خواندن شخص گیرنده شروع نخواهد شد و پس از مشاهده پیام توسط گیرنده، زمان تعیین شده برای چت خصوصی مربوطه شروع می شود. زمان انقضا در هر چت Incognito برای فرستنده و گیرنده یکسان خواهد بود اما می توانید مدت زمان متفاوتی برای هر چت خصوصی اختصاص دهید.

در هر یک از چت های خصوصی می توانید با استفاده از آیکون تایمر کوچکی که در سمت راست و بالای صفحه تعبیه شده است، مدت زمان انقضای پیام ها را مشخص کنید.

Google Allo

یکپارچه سازی دستیار گوگل با چت در حال انجام

دستیار مجازی گوگل که در مسنجر آلو وجود دارد ابزاری بسیار جالب است. در هر لحظه می توانید با او صحبت کنید و ببینید که گویی شخصی در دستگاه منتظر شماست تا بلافاصله پاسخ دهد. او با شما حرف می زند، می تواند برای شما لطیفه بگوید، در صورت نیاز تغییرات آب و هوایی را گزارش دهد، یک جستجوی گوگل برای شما ترتیب دهد، شما را به طور مسقیم به اینباکس جیمیل ببرد و غیره. بر اساس گفته شرکت گوگل؛ این دستیار مجازی در گذر زمان بهتر و بهتر خواهد شد.

آیا می دانید که علاوه بر شروع یک چت با استفاده از دستیار گوگل می توانید آن را با هر یک از چت های خصوصی و گروهی خود ادغام کنید؟ برای انجام این کار:

1. یک چت با یکی از مخاطبین خود شروع کنید.

2. سپس داخل کادر متن، عبارت مقابل را تایپ کنید: google@

3. حال می توانید از دستیار گوگل خود هر اطلاعاتی را درخواست کنید.
Google Allo

پاک کردن یک چت خاص، یک گفتگو یا پاک کردن سوابق پیام های یک چت

اگر می خواهید یک پیام منحصر به فرد را حذف کنید، کل مکالمات با یک شخص را پاکسازی کنید یا کل سوابق چت را پاک کنید می توانید به شکل زیر عمل کنید:

حذف یک مکالمه

1. برنامه Google Allo را باز کنید.

2. مکالمه ای را که می خواهید پاک کنید، لمس کرده و نگه دارید.

3. گزینه Delete را لمس کنید.

Google Allo

پاک کردن یک پیام خاص از داخل یک مکالمه

1. برنامه گوگل آلو را باز کنید.

2. مکالمه ای را که می خواهید از داخلش یک پیام را حذف کنید، لمس نمایید.

3. پیامی را که می خواهید پاک کنید لمس کرده و نگه دارید .

4. یک منو در بالای صفحه پدیدار می شود .

5. حال روی آیکون سطل آشغال ضربه بزنید و سپس Delete را لمس کنید.

Google Allo

پاک کردن سوابق یک چت

1. مکالمه مورد نظر را باز کنید.

2. آیکون کوچک پروفایل مخاطب را که در سمت راست بالای صفحه قرار دارد لمس کنید.

3. سپس گزینه Clear history را لمس نمایید.

Google Allo

مسدود کردن (بلاک کردن) یک شخص یا یک شماره، و خاموش کردن نوتیفیکیشن هر کدام

برای این که مانع از ایجاد مزاحمت توسط یکی از مخاطبین و یا شماره های ناشناس شوید، می توانید به راحتی آن ها را بلاک کنید:

1. نرم افزار را باز کنید.

2. مکالمه مورد نظر را لمس کرده و نگه دارید.

3. از منو ظاهر شده، گزینه Block یا Turn off notification را متناسب با نیاز خود لمس کنید.

همچنین می توانید هر کدام از مخاطبین خود را بلاک کرده و یا بیصدا کنید:

1. Allo را باز کنید.

2. مکالمه مورد نظر را لمس کنید.

3. نام مخاطب و یا شماره موبایل دلخواه را که در بالا و سمت چپ صفحه قرار دارد لمس کنید. برای بیصدا کردن؛ سوئیچ Mute و برای بلاک کردن؛ گزینه Block را لمس کنید.

Google Allo

متن را در Allo بزرگ تر یا کوچک تر کنید

گوگل قابلیت بسیار جالبی در آلو گنجانده است که مزیت هوشمندانه ای برای این اپلیکیشن به حساب می آید. می توانید برای رساندن هر چه بهتر منظور و حالت بیان خود از حروف بزرگ و یا کوچک در متن های ارسالی خود استفاده کنید. متن بزرگ می تواند نماینده فریاد زدن و متن ریز نماینده زمزمه کردن یا در گوشی حرف زدن باشد که در ادامه نحوه انجام آن را شرح می دهیم:

1. وارد یک مکالمه شوید.

2. فیلد مربوط به تایپ کردن را لمس کنید.

3. متن مورد نظر خود را تایپ کنید.

4. آیکون موشک(ارسال) را لمس کنید و نگه دارید. یک اسلایدر(لغزنده) به نمایش در می آید که با کشیدن انگشت خود به سمت بالا و پایین می توانید اندازه متن ارسالی را تعیین کنید.

Google Allo

نقاشی کشیدن بر روی تصاویر و اضافه کردن متن به آن ها

باز هم یک قابلیت جالب در گوگل آلو؛ در حالی که مسنجر واتساپ امکان اضافه کردن عنوان را به تصاویر در اختیار کاربران قرار می دهد، Allo او را قادر می سازد تا بر روی تصاویر نقاشی کشیده و حتی متن را روی خودِ تصویر حکاکی کند:

1. برنامه را باز کنید.

2. وارد یک مکالمه شوید.

3. آیکون “+” را که در سمت چپ فیلد تایپ کردن قرار دارد لمس کنید.

4. سپس با لمس آیکون گالری یک تصویر انتخاب کنید.

5. روی آیکون قلم کوچک که نماد ویرایش است ضربه بزنید.

6. حال می توانید نقاشی کنید یا متنی را در هر نقطه از تصویر حک کنید.

7. بعد از اعمال ویرایش های دلخواه با لمس آیکون موشک در سمت راست بالای صفحه می توانید تصویر آراسته شده را ارسال کنید.

Google Allo

جستجو در بین پیام ها

Google Allo یک قابلیت بسیار کاربردی و منحصر به فرد دارد که کاربر را قادر می سازد؛ هر کلمه، واژه و عبارتی را جستجو کند. مزیتی که این قابلیت را متمایز ساخته است امکان انجام جستجو در بین تمامی مکالمات انجام شده می باشد. می توانید کلمه یا عبارت مورد نظر را در یک مکالمه و یا در بین کل مکالمات و پیام های ارسال شده یا دریافتی جستجو کنید.

جستجو در بین تمامی پیام ها

1. وارد برنامه گوگل آلو شوید.

2. آیکون جستجو را لمس کنید ( ذره بین کوچک گوشه بالا سمت راست)

3. کلمه یا عبارت مورد نظر را تایپ کنید.

4. حال لیستی از مکالمات قبلی ظاهر می شود که عبارت جستجو شده در داخل متن ها به صورت برجسته نمایان شده است.

جستجو در یک مکالمه خاص

1. برنامه را اجرا کنید.

2. مکالمه ای که می خواهید در آن جستجو کنید را لمس نمایید.

3. آیکون کوچک پروفایل را که در سمت راست بالای صفحه قرار دارد، لمس کرده و سپس گزینه Search را برگزینید.

4. متن مورد نظر را تایپ کنید.

تاریخ دریافت یک پیام را مشاهده کنید

اگر کاربر واتساپ یا تلگرام باشید می دانید که این پیام رسان ها زمان ارسال و دریافت پیام ها را نمایش می دهند. اما گوگل آلو این امکان را کمی متفاوت تدارک دیده است:

1. آلو را باز کنید.

2. وارد یک مکالمه شوید.

3. سپس یک پیام را لمس کنید تا مشخصات دقیق و کامل تاریخ هر یک را زیر پیام مربوطه ببینید.

 

جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

یک نظر

  1. سلام ببخشید من توی الو گوگل اشتباهی یک چت مهم رو پاک کردم راهی واسه برگردوندن اون چت وجود داره؟ ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید:)))

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *