خانه » آموزش » بکاپ گیری اتوماتیک از عکس ها در اندروید

بکاپ گیری اتوماتیک از عکس ها در اندروید

سرویس محبوب OneDrive کمپانی مایکروسافت، یکی از بهترین سرویس های ابری موجود در دنیاست که عملکردی شبیه به دراپ باکس (Dropbox) دارد. با استفاده از اپلیکیشن وان درایو بروی دستگاه اندرویدی خود، می توانید بصورت خودکار از عکس های خود بروی اکانت ابری خود بکاپ بگیرید و نگران ازدست رفتن آن ها نباشید. در این آموزش دو راه مختلف برای انجام این کار را برای شما عزیزان معرفی می کنیم.

روش اول – فعال کردن Camera Backup در هنگام اولین ورود:

1- اپ وان درایو را بروی دستگاه خود اجرا کنید.

One Drive
One Drive

2- مشخصات اکانت مایکروسافت خود را در صفحه ی نمایش داده شده وارد کنید و سپس گزینه ی Sign in را لمس کنید.

One Drive
One Drive

3- در این مرحله باید گزینه ی Camera Backup را فعال کنیم. پس از اینکه بصورت موفقیت آمیز وارد اکانت خود شدید، با صفحه ای خوش آمد گویی روبرو خواهید شد. در این صفحه گزینه ای به نام Turn on وجود دارد که با لمس آن، از عکس های شما بصورت اتوماتیک بروی سرویس ابری مایکروسافت، بکاپ گرفته می شود.

  • اگر نمی خواهید چنین اتفاقی بیفتد، بروی گزینه ی Not now لمس کنید.
  • این روش تنها برای اولین لاگین بروی دستگاه پاسخ گو خواهد بود. اگر پیش از این بروی دستگاه خود از اکانت وان درایو خود استفاده کرده اید، روش دوم پاسخ گوی شماست.
One Drive
One Drive

روش دوم – فعال کردن Camera Backup از بخش تنظیمات:

1- اپلیکیشن وان درایو را بروی دستگاه خود اجرا کنید.

One Drive
One Drive

2- اگر پیش از این وارد اکانت خود شده اید، این مرحله را نادیده بگیرید. درصورتی که وارد نشده اید، مشخصات اکانت مایکروسافت شامل یوزرنیم و پسورد خود را در این صفحه وارد کنید و گزینه ی Sign in را لمس کنید.

One Drive
One Drive

3- در صفحه ی اصلی اپ وان درایو، گزینه ی Settings را لمس کنید. این گزینه در بخش بالایی و سمت راست صفحه وجود دارد. با لمس این گزینه به منوی تنظیمات هدایت خواهید شد.

One Drive
One Drive

4- گزینه ی Camera Backup را در این قسمت فعال کنید. برای فعال سازی، به دنبال قسمتی با نام Camera Backup باشید. آنرا لمس کنید تا این گزینه فعال شود. زمانی که این اتفاق بیفتد، تمامی عکس های شما بصورت خودکار در اکانت وان درایو شما بکاپ گیری می شوند.

One Drive
One Drive

5- پس از این که گزینه ی Camera Backup را فعال کردیم، نوبت به بخش تنظیمات آپلود اپ می رسد. با استفاده از این بخش شما می توانید مشخص کنید که چه زمانی آپلودها انجام شوند. با استفاده از بخش Upload using item می توانید مشخص کنید که با استفاده از کدام یک از شبکه های Wi-Fi یا اینترنت موبایل، این کار انجام شود تا هزینه های اضافی بر گردن شما نیفتد.

  • اگر می خواهید آپلود عکس ها تنها زمانی اتفاق بیفتد که درحال استفاده از Wi-Fi هستید، این بخش را بروی گزینه ی اول تنظیم کنید. ولی اگر می خواهید در همه حال عکس هایتان آپلود شوند، این بخش را بروی گزینه ی دوم تنظیم کنید.
  • توجه داشته باشید که ممکن است در هنگام استفاده از شبکه ی دیتا برای انجام این کار متحمل هزینه های سنگینی شوید.
One Drive
One Drive

6- درصورتی که می خواهید همراه با عکس هایتان، ویدئوهایتان هم آپلود شود، با استفاده از بخش Include videos انجام چنین کاری امکان پذیر است. در غیر این صورت، این بخش را نادیده بگیرید.

One Drive
One Drive

منبع : wikihow

 

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *