سه مورد از بهترین اپلیکیشن های اندروید برای بهینه سازی

هر دستگاهی پس از گذشت زمانی رو به کندی می رود که دلیل آن انباشته شدن حجم زیادی از فایل های سیستمی و شخصی بروی آن است که با اجرای اپ ها، تغییر در تنظیمات و هر کار دیگر در دستگاه به وجود می آیند. خوشبختانه، ابزار در دسترسی برای حل این مشکلات وجود دارند که به شما کمک می کند تا با حذف فایل های اضافه ی موجود در دستگاه، عملکرد دستگاه خود را بهبود ببخشید. در این لیست سه مورد از این اپلیکیشن ها را مورد برسی قرار داده ایم:

1. SD Maid:

ترتیب معرفی اپ ها در این لیست به ترتیب خاصی نیست. ولی برای معرفی اپلیکیشن SD Maid به عنوان اولین اپ این لیست، دلیلی داریم آن هم این که نسخه ی رایگان این اپلیکیشن بسیار پرکاربرد است و نسخه ی پریمیوم آن حتی از آن هم امکانات بیشتری دارد و امکان پاک کردن دستگاه را تنها با چند ضربه برای شما فراهم می کند. یکی از مهم ترین ویژگی های این برنامه این است که در هنگام پاک سازی فایل های اضافی، به هیچ عنوان بیش از حد از سخت افزار دستگاه شما درگیر آن نمی شود. بنابر این در هنگام اجرای این برنامه شاهد کندی در عملکرد دستگاه خود نخواهید بود. همچنین، تبلیغاتی در این برنامه وجود ندارد که شما را مجبور به نصب سایر اپلیکیشن های پیشنهادی اپ کند.

در بخش اصلی این برنامه امکان دسترسی به بخش های CorpseFinder، SystemCleaner، AppCleaner و Databases را خواهید داشت. این برنامه ابزار گوناگونی را در اختیار شما قرار می دهد که هریک کاری را برای شما انجام می دهند. اگر اندکی در منو های برنامه جست و جو کنید، ابزاری را خواهید یافت که به وسیله ی آن ها می توانید همه نوع فایل های اضافی موجود را پاک کنید. انجام این کارها با استفاده از بخش AppControl امکان پذیر است. بیشتر ابزاری که برای بهینه سازی به آن ها نیاز دارید از منوی اصلی برنامه و بخش Overview قابل دسترسی هستند.

TOP 3 APPS TO BOOST ANDROID SYSTEM PERFORMANCE
TOP 3 APPS TO BOOST ANDROID SYSTEM PERFORMANCE

ابزار CorpseFinder  موجود در این اپ، فایل های ایجاد شده به وسیله ی اپلیکیشن های پاک شده از روی دستگاه را شناسایی می کند. بخش SystemCleaner نیز فایل های شناخته شده و لوکیشن های آن ها را برسی می کند و فایل هایی که پاک کردن آن ها مشکلی را در دستگاه ایجاد نمی کند را پاک می کند. کاربران حرفه ای این برنامه می توانند فایل های موردنظر خود برای پاک شدن را نیز در این بخش انتخاب کنند. بخش AppControl که تنها برای کاربران نسخه ی پریمیوم برنامه قابل استفاده است، با پاک کردن دیتای غیرمورد نیاز از اپلیکیشن ها فضای دستگاه شما را آزاد می کند. و در نهایت بخش Databases با استفاده از دستورات SQL VACUUM سرعت دستگاه شما را بیش از پیش افزایش می دهد.

بخش Duplicates در منوی اصلی برنامه قابل مشاهده نیست ولی ابزاری قدرتمند برای برای شناسایی انواع مختلف فایل های غیرمورد نیاز در سیستم عامل و دستگاه می باشد. این ابزار برخلاف سایر اپلیکیشن های مشابه که با برسی تاریخ و اسم فایل ها این کار را انجام می دهند، با برسی سایز فایل های مختلف و برخی از برسی های دیگر، فایل های یکسان موجود در دستگاه شما که بیش از یک بار بروی حافظه ی دستگاه هستند را شناسایی کرده و به اطلاع شما می رساند.

البته این ویژگی هم تنها برای کاربران نسخه ی پریمیوم برنامه قابل دسترسی است. نسخه ی پریمیوم برنامه در پلی استور قیمتی برابر 3.49 دلار دارد. درصورتی که از نسخه ی پریمیوم این برنامه استفاده کنید، قابلیتی خواهید داشت که به وسیله ی آن می توانید کارهای موردنظر خود را برای اجرای اتوماتیک و زمان بندی شده به اپلیکیشن اطلاع دهید.

download-bazar

2. Greenify:

Greenify اپلیکیشنی است که نام آن در تمام لیست های مشابه با لیست ما وجود دارد. دلیل آن هم واضح است؛ امکانات و قابلیت های این اپلیکیشن فوق العاده. این برنامه با جلوگیری از اجرای اپلیکیشن ها در پس زمینه ی سیستم عامل، تاثیر چشمگیری در مصرف باتری دستگاه اندرویدی شما خواهد داشت. در حالی که اندروید 6.0 با قابلیتی به نام Doze mode نیز چنین امکانی را در اختیار شما قرار می دهد ولی با این حال باعث عدم استفاده از این اپ پرکاربرد نمی شود. این برنامه در عین سادگی، بسیار جذاب نیز می باشد.

برخلاف سایر اپلیکیشن های all-in-one، اپ Greenify تنها بروی کنترل فعالیت اپلیکیشن ها برای افزایش بازدهی باتری دستگاه تمرکز کرده است. بیشتر فعالیت های این اپ بصورت اتوماتیک انجام می شود ولی اگر مایل باشید می توانید با ورود به آن فعالیت های برنامه را مشاهده کنید و منابعی که بیش از مقدار موردنیاز باتری مصرف می کنند را نیز شناسایی کنید.

TOP 3 APPS TO BOOST ANDROID SYSTEM PERFORMANCE
TOP 3 APPS TO BOOST ANDROID SYSTEM PERFORMANCE

برای استفاده از قابلیت های این برنامه تنها کافیست در آن اپلیکیشن هایی که قصد توقف اجرای آن ها در پس زمینه را دارید، انتخاب کنید و سپس دکمه ی Zzzz را لمس کنید. اپ Greenify رایگان است ولی اگر بخواهید از امکانات اضافه ی آن نیز استفاده کنید، نیاز به پرداخت 2.99 دلار خواهید داشت.

درصورت استفاده از نسخه ی کامل این برنامه، امکانات اضافه ای در زمینه ی دریافت نوتیفیکیشن از اپلیکیشن های هایبرنیت شده ( غیر فعال شده در پس زمینه ) خواهید داشت. همچنین، امکانات بیشتری برای هایبرنیت کردن اپلیکیشن ها بصورت امن خواهید داشت.

با این حال، توسعه دهنده ی این اپ از امکان آسیب رساندن برخی قابلیت های ” آزمایشی” این برنامه خبر داده است.  همچنین، برای دسترسی به برخی امکانات پیشرفته ی این برنامه نیاز به روت بودن دستگاهتان خواهید داشت.

download-bazar

3. File Commander:

شاید اپلیکیشن های فایل منیجر در نگاه اول چندان جالب به نظر نرسند ولی در مورد File Commander این مورد صدق نمی کند. اپ File Commander، ابزاری بی نظیر برای دستگاه اندرویدی شما می باشد.

نسخه ی رایگان این اپ، تبلیغاتی دارد ولی درصورت استفاده از نسخه ی فول آن، امکان مدیریت کامل فایل های موجود در SD کارت، سرویس های ابری، سرویس های FTP و شبکه های محلی را خواهید داشت.

علاوه بر قابلیت هایی که سایر فایل منیجرها هم در اختیار شما قرار می دهند( مثل دسته بندی و نمایش عکس ها، فیلم ها، موزیک ها، مدارک و دانلودها )، این برنامه امکاناتی دارد که با استفاده از آن ها می توانید فایل هایی که بیشترین فضای حافظه را اشغال کرده اند را شناسایی کنید و سپس به سادگی آن ها را پاک کرده و یا به کامپیوتر خود منتقل کنید. انتقال فایل ها به کامپیوتر با استفاده از این برنامه بصورت بی سیم انجام می شود. برنامه با ساخت یک IP آدرس محلی بروی شبکه ی خانگی شما، امکان دسترسی به فایل های موجود بروی دستگاه از طریق مرورگر موجود در کامپیوترتان را به شما می دهد.

TOP 3 APPS TO BOOST ANDROID SYSTEM PERFORMANCE
TOP 3 APPS TO BOOST ANDROID SYSTEM PERFORMANCE

همچنین این برنامه قابلیت دیگری در اختیار شما قرار می دهد که با استفاده از آن می توانید صفحه نمایش خود را با حداکثر پنج کاربر دیگر این اپلیکیشن که به شبکه ی WiFi یکسان با شما متصل شده اند، به اشتراک بگذارید. همچنین، درصورتی که دو دستگاه به اندازه ی کافی به هم نزدیک باشند امکان انجام این کار ( اشتراک گذاری صفحه ی نمایش ) به وسیله ی بلوتوث نیز فراهم می باشد. بیشتر کاربران این برنامه بطور منظم از این برنامه استفاده نمی کنند ولی درصورتی که فردی هستید که فایل های زیادی به اشتراک می گذارید، این برنامه برای شما بسیار پرکاربرد و مفید خواهد بود.

علاوه بر ویژگی های ذکر شده، قابلیت هایی مثل: پسورد گذاری بروی فایل ها و امکان مخفی کردن آن ها، قابلت تبدیل فرمت فایل ها و File Commander را در زمان دانلود فایل نیز این برنامه دارا می باشد.

download-bazar

به نظر شما جای چه اپلیکیشن های دیگری در این لیست خالی است؟ از طریق بخش نظرات سایت آن ها را به اطلاع ما برسانید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.