HOW TO REMOVE MY DEVICE FROM GOOGLE PLAY
HOW TO REMOVE MY DEVICE FROM GOOGLE PLAY

چگونه دستگاه خود را از گوگل پلی حذف کنیم؟

زمانی که درحال استفاده از پلی استور گوگل هستید، این سرویس لیستی از دستگاه هایی که تاکنون بروی آن ها با اکانت گوگل خود لاگین کرده اید را نمایش می دهد که ممکن است دیگر از آن ها استفاده نکنید یا ممکن است یک بار از اکانت خود برای لاگین در دستگاه دوستتان استفاده کرده باشید. با وجود دستگاه های اضافی در این بخش، هیچ خطر جدی شما را تهدید نمی کند ولی اگر مایل هستید دستگاه های اضافی را حذف کنید و تنها دستگاهی که درحال استفاده از آن هستید را نگه دارید، در این مقاله همراه ما باشید.

دستگاه های اندرویدی قدیمی امکان پاک شدن کامل از آرشیو پلی استور را ندارند ولی شما می توانید آن ها را پنهان کنید تا دیگر در لیست دستگاه های شما نمایش داده نشوند. انجام این کار باعث نظم بخشیدن به لیست می شود. به ویژه اگر دستگاه های زیادی داشته باشید و دیگر از دستگاه های قدیمی خود استفاده نکنید.

گوگل پلی
گوگل پلی

چگونه دستگاه ها را از گوگل پلی پاک کنیم؟

1- گوگل پلی استور را در مرورگر خود باز کنید و سپس بروی علامت چرخ‌ دنده موجود در سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید. سپس از منوی باز شده بروی Settings کلیک کنید.

2- در این قسمت صفحه ی My Devices را مشاهده خواهید کرد. در این قسمت رکوردهای فعالیت دستگاه های شما در گوگل پلی ثبت شده است. در این بخش تمامی دستگاه هایی که تاکنون با آن ها به گوگل پلی لاگین کرده اید را با اطلاعاتی درمورد آن ها مشاهده می کنید.

How to remove devices in Google Play
How to remove devices in Google Play

3- در بخش Visibility از این صفحه، می توانید مشخص کنید که کدامیک از دستگاه های شما در منوی دستگاه ها نمایش داده شوند و کدامیک نشوند. با زدن تیک مقابل هر دستگاه، آن دستگاه نمایش داده شده و با برداشتن تیک آن، آن دستگاه نمایش داده نخواهد شد.

4- با کلیک بروی گزینه ی Edit، در بخش nickname می توانید بروی هریک از دستگاه های خود اسمی بگذارید. بصورت پیش فرض، گوگل پلی بسیاری از دستگاه ها را بصورت اتوماتیک شناسایی نمی کند. با انتخاب اسم بروی دستگاه خود می توانید مشخص کنید کدام مشخصات برای کدام دستگاه است.

5- پس از این که نام موردنظر را بروی دستگاه های خود گذاشتید، با کلیک بروی گزینه ی Update که در سمت راست مشخص است، تنظیمات را ذخیره کنید. این تغییرات کلی هستند؛ بنابراین در تمامی بخش های گوگل اعمال خواهند شد. این به این معنی است که دستگاه های شما در پلی استور، Android Device Manager  و … نیز تغییر نام خواهند یافت.

How to remove devices in Google Play
How to remove devices in Google Play

انجام این کار به همین سادگی بود! با استفاده از این تکنیک ساده می توانید دستگاه های خود را از نو ساماندهی کنید و بتوانید گوشی ها و تبلت های خود را به سادگی در گوگل پلی شناسایی کنید.

شما چند دستگاه اندرویدی دارید؟ آیا تا حالا برای پاک کردن دستگاه های خود اقدام کرده اید؟ دیدگاه های خود را با ما و سایر کاربران درمیان بگذارید.

منبع: androidpit

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.