خانه » آموزش » 8 ترفند برای استفاده ی بهتر از NOVA LAUNCHER

telegram-banafsh < تلگـــــــــرام بنفش >


مسدود سازی تمامی تبلیغات آزار دهنده
کیبورد فارسی زیبانویس
پوسته های زیبا و حرفه ای
حالت روح و ....


دانلود مستقیم تلگرام ضد تبلیغ


8 ترفند برای استفاده ی بهتر از NOVA LAUNCHER

بدون تردید Nova Launcher، این روزها در دنیای لانچرهای اندرویدی پادشاهی می کند. با قابلیت های فراوانی که این لانچر در اختیار شما قرار می دهد، می توانید رابط کاربری دستگاه را مطابق با پسند خود شخصی سازی کنید. با وجود این که این لانچر قابلیت های زیادی را در اختیار کاربر قرار می دهد، همچنان برخی از امکانات کاربردی آن ممکن است چندان به نظر نرسند. در این مقاله نگاهی خواهیم انداخت به ترفندهایی برای استفاده ی بهتر از این لانچر پرطرفدار.

لطفاً توجه داشته باشید که به جز قابلیت شماره ی 8، سایر قابلیت ها تنها در نسخه ی پرمیوم این لانچر موجود هستند.

نسخه فول و نهایی این لانچر با لینک مستقیم در انتهای پست قرار داده شد

1- فولدرهای پنهانی:

این قسمت به شما کمک می کند تا بتوانید به سادگی به اپلیکیشن هایی که بیش از بقیه استفاده می کنید، دسترسی داشته باشید. با استفاده از این بخش، می توانید بدون این که نیاز باشد به صفحه ی هوم رابط کاربری دستگاه بروید، به اپلیکیشن های پرکاربرد خود دسترسی داشته باشید. با استفاده از این امکان، می توانید آیکونی بروی صفحه ی لاک اسکرین دستگاه خود قرار دهید که با لمس آن آیکون، چند اپلیکیشن موردنظر شما بصورت لیستی به شما نمایش داده شوند.

برای نمونه، می توانید تمامی اپلیکیشن های مرتبط با موزیک خود را در فولدری قرار داده تا بتوانید دسترسی سریعی به آن ها داشته باشید.


برای استفاده از این قابلیت، ابتدا به صورت معمولی تمامی اپلیکیشن هایی که قصد مشاهده ی آن ها در یک فولدر بروی لاک اسکرین دارید را به یک فولدر بروی صفحه ی اپلیکیشن های خود منتقل کنید. سپس با نگه داشتن انگشت خود بروی آن، گزینه ی Edit را انتخاب کنید. از این بخش می توانید برای فولدر خود آیکون های گوناگونی را انتخاب کنید. در همین قسمت، نوار گزینه ی Swipe to open را بروی فعال قرار داده و از منوی Swipe action گزینه ی First item in folder را انتخاب کنید. برای تنظیم میزان شفافیت این آیکون نیز می توانید با مراجعه به تنظیمات لانچر و مراجعه به Folders > Background و قرار دادن Transparency بروی 100 درصد می توانید این کار را انجام دهید.

2-Swipe action ها بروی اپلیکیشن ها:

یکی دیگر راه های استفاده از swipe actions ( انجام کاری با حرکت انگشت )، باز کردن اپلیکیشن هایی است که با اپلیکیشن های دیگر مرتبط هستند. برای نمونه، می توانید تنظیم کنید که سوایپ کردن آیکون دوربین، گالری شما باز شود. یا در نمونه ای دیگر، می توانید تنظیم کنید که با سوایپ کردن بروی آیکون اپلیکیشن فیسبوک، اپلیکیشن فیسبوک مسنجر باز شود.

برای ست کردن این قابلیت تنها کافیست که بروی آیکون موردنظر انگشت خود را نگه دارید و سپس گزینه ی Edit را لمس کنید.  سپس از منوی Swipe action می توانید عمل موردنظر را انتخاب کنید.

Swipe actions
Swipe actions

3-Swipe action ها بروی صفحه ی هوم:

با استفاده از این قابلیت می توانید تنظیم کنید که برای نمونه، با سوایپ کردن به سمت بالا، منوی اپلیکیشن ها باز شود، با دو انگشت سوایپ کردن به سمت بالا، تنظیمات لانچر باز شود، با دو انگشت سوایپ کردن به سمت پایین، Google Now باز شود یا …

برای تنظیم این بخش نیز ابتدا به منوی تنظیمات لانچر مراجعه کنید. سپس وارد بخش Gestures & inputs شده و پس از آن بخش Gestures را انتخاب کنید و سپس تنظیم کنید که قصد اجرای چه کارهایی را دارید.

Swipe actions on the home screen
Swipe actions on the home screen

4-قفل صفحه نمایش دستگاه با دو بار ضربه بروی آن:

در حالی که این قابلیت از مسیری که در قابلیت شماره ی 3 معرفی شد نیز در دسترس است، تصمیم گرفتیم تا به دلیل اهمیت بالای آن، آن را در بخشی جداگانه موردبررسی قرار دهیم.

برای دسترسی به این قابلیت، از منوی تنظیمات لانچر به مسیر Gestures & inputs > Double tap و سپس بخش Screen lock مراجعه کنید و آن را از این بخش فعال کنید. از این پس، هر زمان که بروی صفحه ی هوم دستگاه خود دو بار پشت سر هم ضربه بزنید، صفحه نمایش قفل خواهد شد.

Double tap to lock
Double tap to lock

5- اسکرول کردن نرم:

با استفاده از این قابلیت می توانید برای صفحه ی لاک اسکرین خود نیز صفحه های دیگری تعریف کنید. برای نمونه، می توانید در صفحه ی اول، آیکون های موزیک خود را تنظیم کنید، با سوایپ کردن به صفحه ی بعدی رفته و آیکون های دیگری را مشاهده کنید.

برای تنظیم این قابلیت به بخش تنظیمات لانچر رفته و سپس از مسیر Desktop > Scroll effect، زیر شاخه ی Wipe را انتخاب کنید.

Smooth scrolling
Smooth scrolling

6- افزودن تب به App Drawer:

همانطور که احتمالاً می دانید، App Drawer به منویی گفته می شود که در آن تمامی اپلیکیشن های نصب شده بروی دستگاه قابل مشاهده و استفاده هستند؛ البته برخی از کمپانی های چینی در رابط کاربری اسمارت فون های خود، این قابلیت را حذف کرده اند و تمامی اپلیکیشن های نصب شده بروی دستگاه تنها با استفاده از صفحه ی هوم دستگاه قابل دسترسی هستند. در این لانچر، شما می توانید به App Drawer خود، تب اضافه کنید. برای نمونه، می توانید یک تب با نام Internet ساخته و تمامی اپلیکیشن های اینترنتی خود را در آن قرار دهید. یا می توانید یک تب به نام موزیک ساخته و تمامی اپلیکیشن های مرتبط با موزیک خود را درون آن قرار دهید.

Add app drawer tabs
Add app drawer tabs

برای دسترسی به تنظیمات این بخش، ابتدا وارد منوی تنظیمات لانچر شوید. سپس اطمینان حاصل کنید که گزینه ی Tab bar از بخش App & widget drawer فعال باشد. سپس وارد بخش Drawer groups در پایین صفحه شوید. در این صفحه، شما می توانید با ضربه زدن بروی علامت (+) نسبت به افزودن تب به اپ دراور خود اقدام کنید.

زمانی که تب های موردنظر خود را افزودید، می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید آیا اپلیکیشن های نصب شده تنها در تبی که شما آن ها را قرار داده اید نمایش داده شوند یا در تب اصلی. برای تنظیم این بخش، ابتدا بروی تب موردنظر انگشت خود را بروی صفحه نگه دارید. سپس گزینه ی Edit Tab را انتخاب کنید و پس از آن گزینه ی Keep apps in the main app tab را انتخاب یا غیرفعال کنید.

7-از اموجی ها برای تب های App Drawer استفاده کنید:

وجود قابلیت افزودن تب به منوی اپلیکیشن های این لانچر، بدون تردید قابلیت فوق العاده ای است. در این بخش، شما می توانید برای نام تب های خود علاوه بر نام گذاری های معمولی، از اموجی ها نیز استفاده کنید. برای استفاده از این امکان، به منوی تنظیمات این لانچر و مسیر App & widget drawers > Drawer groups رفته و سپس آیکون مداد موجود در کنار هر تب را لمس کنید. در صفحه ی ویرایش، بروی نام تب ضربه بزنید و از روی کیبورد خود، اموجی موردنظر را انتخاب کرده و آن را تایید کنید.

همانطور که پیشتر هم گفته شد، برای استفاده از این قابلیت حتماً باید پیش از این از صفحه ی App & widget drawers گزینه ی Tab bar را فعال کرده باشید.

Use emoji to label your app drawer tabs
Use emoji to label your app drawer tabs

8-قابلیت های تجربی و دیباگینگ:

قابلیت آخر موجود در این لیست برای کاربران حرفه ای این لانچر است. البته من ( نویسنده ی سایت androidpit ) شخصاً چندان از آن استفاده نمی کنم ولی این قابلیت ممکن است برای برخی از کاربران مفید باشد.

شما در این لانچر می توانید به یک منوی پنهان شده شامل قابلیت های تجربی و قابلیت هایی برای دیباگ کردن دسترسی دشاته باشید. برای این کار باید در زمانی که در تنظیمات این لانچر هستید، دکمه ی کاهش صدای دستگاه خود را فشار دهید. زمانی که این کار را برای یک یا دو ثانیه انجام دادید، قابلیت جدیدی به نام Labs باید به بخش پایین منوی لانچر شما افزوده شود.

اگر قصد حذف این قابلیت را داشتید، تنها کافیست به مدت یک یا دو ثانیه در منوی تنظیمات، دکمه ی افزایش صدای دستگاه خود را نگه دارید.

Experimental features and debugging
Experimental features and debugging

آیا شما با قابلیت های دیگری از این لانچر آشنایی دارید؟ آن ها را با ما و سایر کاربران اندرویدزوم به اشتراک بگذارید.

دانلود نسخه پولی ورژن 5.0.1 به رایگان و با لینک مستقیم

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *