نکات و ترفندهای استفاده بهتر از Huawei Mate 9

آیا شما هم یکی از صاحبان دستگاه های Huawei Mate 9 هستید و به دنبال بهره وری حداکثری از گوشی خود هستید؟ آیا می خواهید در گوشی خود از app drawer استفاده کنید؟ یا می خواهید تنها از یک دست خود برای در دست گرفتن و کار با دستگاه استفاده کنید؟ در این مطلب نگاهی خواهیم انداخت به نکات و ترفندهای استفاده بهتر از Huawei Mate 9 و آن ها را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

فعال سازی app drawer:

app drawer اصطلاحاً به قابلیتی گفته می شود که با فعال سازی آن، به جای این که تمامی اپلیکیشن ها بروی صفحه ی هوم دستگاه نشان داده شوند، یک آیکون جدید بروی صفحه مشاهده خواهید کرد که با لمس آن به منویی شامل تمامی اپلیکیشن های نصب شده بروی دستگاه هدایت خواهید شد. بیشتر کمپانی های سازنده ی گوشی های چینی از این قابلیت در گوشی های خود استفاده نمی کنند و همانند سیستم عامل iOS تمامی اپلیکیشن ها بروی صفحه ی هوم و صفحه های کناری دستگاه قابل مشاهده است.

کمپانی هوآوی اما، این حق انتخاب را به کاربران خود داده است تا بتوانند از میان دو حالت موجود، مطابق با پسند خود، یکی را انتخاب کنند و از آن حالت استفاده کنند. برای تنظیم این قابلیت می توانید به منوی تنظیمات و بخش Home screen style مراجعه کنید.

Activate the app drawer
Activate the app drawer

استفاده از ویجت دوسیمکارت:

گوشی هوآوی میت 9 با شماره مدل  NHA-L29 قابلیت استفاده از دو سیمکارت را دارا می باشد. اگر بروی گوشی خود از دو سیمکارت استفاده می کنید، این روش می تواند برای شما بسیار مناسب باشد. با استفاده از بخش  Dual card management می توانید ویجتی برای مدیریت هرچه بهتری و آسانتر سیمکارت های خود بروی صفحه ی هوم دستگاه ایجاد کنید. 

Make use of the dual-SIM widget
Make use of the dual-SIM widget

نمایش محتوای بیشتر بروی صفحه ی نمایش:

صفحه نمایش 5.9 اینچی استفاده شده در این گوشی به نظر بسیار عالی می باشد ولی به صورت پیش فرض هوآوی از این نمایشگر استفاده ی حداکثری را نبرده است ولی این به این معنی نیست که تنظیمات این گوشی هم در این زمینه ناقص باشد. برای این که بتوانید محتوای بیشتری را بروی صفحه ی خود نمایش دهید، می توانید از منوی تنظیمات و بخش Display حالت های نمایش و سایز فونت ها را تنظیم کنید.

Show more content on your display
Show more content on your display

استفاده ی حداکثری از قابلیت ثبت اسکرین شات:

کمپانی هوآوی قابلیت های فوق العاده ای را در بخش اسکرین شات در اختیار کاربران خود قرار می دهد. برای نمونه، امکان ثبت اسکرین شات با ضربه ی انگشت بروی صفحه وجود دارد. دومین مورد هیجان انگیز در این بخش، مربوط به زمانی است که قصد ثبت اسکرین شات از بخش هایی را دارید که که به صورت اسکرولی هستند. برای نمونه، فرض کنید که می خواهید از صفحه ای اسکرین شات بگیری که تمامی محتوای موردنظر شما در یک اسکرین شات نمی گنجد؛ در این زمان ابتدا باید تک تک از بخش های موردنظر اسکرین شات بگیرید و سپس با استفاده از اپلیکیشن های ویرایش عکس آن ها را پشت سر هم بصورت عمودی قرار دهید. در میت 9 اما، اوضاع کمی با سایر گوشی های هوشمند تفاوت دارد؛ در این گوشی می توانید در یک عکس، تمامی قسمت های موردنظر خود را ثبت کنید. روش کار هم به این شکل است که باید ابتدا دو بار پشت سر هم با انگشت خود بروی صفحه ی نمایش ضربه بزنید. سپس ثبت کننده ی اسکرین شات آغاز به کار می کند. برای ثبت شدن اسکرین شات از قسمت موردنظر، تنها کافیست که به آن قسمت اسکرول کنید تا در پایان، یک عکس از تمامی بخش های موردنظر به شما تحویل داده شود.

Make the most of its impressive screenshot function
Make the most of its impressive screenshot function

استفاده از پروفایل های حالت Do not disturb:

همیشه در جلسه ها، گوشی های موبایل یکی از مشکلات اصلی هستند؛ چراکه زنگ خوردن مداوم موبایل های اعضای حاضر در جلسه می تواند باعث از بین رفتن بحث اصلی در میان آن ها بشود. هوآوی برای این مشکل نیز راه حلی را در اختیار کاربران خود قرار داده است. در صورتی که قصد استفاده از حالت خودکار Do not disturb را دارید، می توانید با مراجعه به تنظیمات Do not disturb و از بخش Automatic آن، برای فعال شدن خودکار این قابلیت در ساعت هایی خاص از روزهای خاص، آن را تنظیم کنید.

Use volume profiles
Use volume profiles

اتصال به کروم کست:

Mate 9 در اتصال به دستگاه هایی که اساس ارتباط آن ها بر پایه ی شبکه ی Wi-Fi می باشد، مشکلاتی دارد. برای نمونه، این گوشی در اتصال به گوگل کروم کست با مشکل روبرو می شود. برای حل این مشکل، کافیست که قابلیت +Wi-Fi موجود در تنظیمات Wi-Fi را بروی حالت Off قرار دهید.

Connect to Chromecast
Connect to Chromecast

استفاده از گوشی با یک دست:

یکی از مشکلاتی که این روز ها بیشتر گوشی های هوشمند دارند، عدم امکان در دست گرفتن دستگاه و کار با آن با یک دست می باشد. چراکه این نوع گوشی ها صفحه نمایش هایی با سایز بزرگتر از 5 اینچ دارند و تنها یک دست باید به نگه داشتن گوشی اختصاص یابد. هوآوی اما در رابط کاربری خود قابلیت هایی را برای حل این مشکل در اختیار کاربران خود قرار داده است؛ با استفاده از قابلیت UI One-handed mode، رابط کاربری گوشی به گونه ای کوچک می شود که شما می توانید ضمن نگه داشتن گوشی با یک دست خود، با همان دست هم با آن کار کنید. برای فعال سازی و استفاده از این قابلیت در منوی تنظیمات به بخش Intelligent Support و سپس زیر شاخه ی UI One-handed mode مراجعه نمایید.

Get one-hand savvy
Get one-hand savvy

فعال سازی حالت Gloves mode:

احتمالاً شما هم تجربه ی استفاده از گوشی هوشمند خود با دستکش در زمستان را دارد. بیشتر گوشی های هوشمند در دریافت لمس ها و فرمان های کاربر با استفاده از دستکش دچار مشکل هستند. کمپانی هوآوی برای حل این مشکل، در میت9 از حالتی استفاده کرده است که می تواند به شما اجازه ی استفاده از گوشی با دستکش را هم بدهد؛ این حالت Gloves mode نام دارد و برای فعال کردن آن می توانید از منوی تنظیمات به بخش Smart support مراجعه کنید و سپس وارد بخش Gloves mode شوید.

برای مطالعه ی نقد و بررسی کامل گوشی Mate 9 در اندرویدزوم می توانید از این لینک استفاده کنید.

منبع: androidpit

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.