خانه » آموزش » آموزش عکاسی حرفه ای با گوشی های هوشمند
search-rom

آموزش آپدیت دستی نسخه اندروید هر گوشی در 4 حرکت!

1- ورود به بخش آپدیت اندروید

2- مدل دقیق گوشی خود را سرچ کنید.

3- فایل آپدیت اندروید مخصوص گوشی خود را خرید و دانلود کنید.

4- با آموزش گام به گام ذکر شده در همان صفحه اقدام به نصب فرمایید.

دانلود فایل آپدیت اندروید

آموزش عکاسی حرفه ای با گوشی های هوشمند

احتمالاً بسیاری از کاربران بر این عقیده هستند که برای ثبت عکس هایی تاثیرگذار و زیبا، نیاز به یک دوربین حرفه ای خواهد بود؛ در حالی که چنین چیزی اصلاً درست نیست. شاید شما هم بارها و بارها در شبکه های اجتماعی عکس هایی را دیده باشید که با دوربین گوشی های موبایل به ثبت رسیده است. احتمالاً پس از دیدن چنین تصاویری هم با خود می گویید که گوشی آن شخص دوربینی بسیار باکیفیت دارد و با دوربین گوشی من نمی شود چنین عکس هایی را ثبت کرد.

امروز و در این مقاله قصد بررسی حالت های مختلف عکاسی را داریم و می خواهیم بهترین روش ها را برای عکاسی نیمه حرفه ای با گوشی های هوشمند به شما آموزش دهیم. در ادامه ی این مطلب، تصاویری را خواهید دید که با دوربین های مختلفی ثبت شده است و این جمله را باور خواهید کرد که با گوشی های هوشمند، حتی گوشی های قدیمی، نیز می توان تصاویر فوق العاده ای را به ثبت رساند. پس اگر از علاقه مندان به عکاسی هستید، حتماً در این مطلب با ما همراه باشید. ابتدا به بررسی انواع دوربین های موبایل و مشخصات آن ها خواهیم پرداخت:

رزولوشن دوربین؛ اعدادی تبلیغاتی یا مهم در ثبت عکس؟

از زمان گوشی های دکمه ای که از دوربین های VGA استفاده می کردند تا به امروز، بیشتر کاربران بر این باورند که رزولوشن یا همان تعداد مگاپیکسل استفاده شده در سنسور دوربین، نشان دهنده ی میزان قدرت دوربین می باشد. به همین دلیل، از دوربینی با رزولوشن بالاتر، انتظار ثبت تصاویری بهتر و زیباتر را دارند؛ در حالی که چنین چیزی اصلاً درست نیست. رزولوشن سنسور استفاده شده در دوربین موبایل، در حقیقت نشان دهنده ی تعداد پیکسل ثبت شده در هر عکس با استفاده از آن دوربین می باشد. رزولوشن، تنها زمانی اهمیت پیدا می کند که شما قصد Full-Zoom یا زوم تا آخرین حد عکس را داشته باشید. در این زمان، به دلیل این که پیکسل ها به صورت مستقل مشخص می شوند، رزولوشن عکس اهمیت پیدا می کند. ولی به صورت کلی و در حالت معمولی، رزولوشن عکس چندان اهمیت ندارد.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/رزولوشن 1 مگاپیکسل/ گوشی LG G3
عکس اختصاصی اندرویدزوم/رزولوشن 1 مگاپیکسل/ گوشی LG G3

برای مثال، شاید باور نکنید که عکس بالا تنها 1 مگاپیکسل رزولوشن دارد. بنابراین، به جای این که در انتخاب دوربین موردنظر خود، رزولوشن را ملاک قرار دهید، فاکتورهایی که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت را موردبررسی قرار دهید؛ چرا که تفاوت عکس های ثبت شده با استفاده از یک دوربین 12 مگاپیکسلی با یک دوربین 20 مگاپیکسل، در استفاده ی معمول به هیچ عنوان قابل لمس نیست.

کیفیت لنزهای بکار برده شده:

بدون شک، مهم ترین فاکتور در انتخاب یک گوشی هوشمند با دوربین قدرتمند، لنز بکار گرفته شده در آن می باشد. وظیفه ی اصلی لنز این است که نوری که از محیط بیرون به سمت گوشی آمده است را جذب کند، آن را از خود بگذراند و سپس آن را به سنسور دوربین برساند. برخلاف رزولوشن که بر اهمیت آن چندان تاکید نداشتیم، لنز قدرتمند و مناسب می تواند در عکاسی به شما بسیار کمک کننده باشد.

برخلاف سنسورهای استفاده شده در دوربین گوشی های هوشمند، لنزهای استفاده شده در آن ها مدل یا برند خاصی ندارد؛ به همین دلیل هم از روی ظاهر، نمی توان عملکرد آن ها را موردبررسی قرار داد. از همین رو، باید حتماً به تست های تخصصی بررسی دوربین آن گوشی مراجعه کرد تا با مشاهده ی نمونه عکس های ثبت شده با استفاده از آن و مقایسه ی آن ها با دوربین سایر گوشی ها بتوان به یک نتیجه گیری رسید.

s7
s7

گشودگی دیافراگم لنز:

همانطور که در بخش قبلی هم اشاره شد، وظیفه ی اصلی لنز، گذر کردن نور محیط از آن می باشد. هر لنز، گشودگی دیافراگمی دارد که با معیاری به نام f مشخص می شود. بر اساس روش هایی که در اینجا نمی خواهیم درگیر آن ها شویم، این مقدار f برای هر دوربین مشخص می شود. البته باید به این نکته توجه داشت که بیشتر بودن مقدار f به معنی نوردهی بیشتر لنز نمی باشد؛ بلکه برعکس؛ هرچه میزان f یک دوربین پایین تر باشد، به این معنی است که آن دوربین نور بیشتری را از خود به سمت سنسور عبور می دهد؛ بنابراین، می توان تصاویر بهتری با آن در محیط های تاریک به ثبت رساند.

سنسور دوربین:

یکی دیگر از بخش های مهم هر دوربین، سنسور آن می باشد. سنسور در حقیقت وظیفه ی دریافت نور ورودی از لنز و پردازش آن را دارا می باشد. سنسور به صورت مستقیم برای پردازش پیکسل ها و ساخت تصویر نهایی، با سخت افزار دستگاه در ارتباط می باشد. هر مدل سنسور، مشخصاتی شامل رزولوشن، سایز سنسور و ابعاد هر پیکسل را دارد. ابعاد هر پیکسل به این معنا است که یک پیکسل ثبت شده با استفاده از این سنسور، چه ابعادی دارد. معمولا، سنسورهای استفاده شده در گوشی های موبایل، هر پیکسل را بین 1 تا 1.6 میکرون ثبت می کنند. هر چه سایز هر پیکسل ثبت شده در سنسور بیشتر باشد، می توان انتظار تصاویر بهتری از آن دوربین را داشت. چراکه علاوه بر بزرگتر شدن ابعاد عکس، با بزرگتر بودن هر پیکسل، میزان نور جذب شده توسط آن پیکسل بیشتر است و عملکرد آن در محیط های کم نور بهتر می باشد.

Sensors
Sensors

حالت های پرکاربرد عکاسی عبارتند از:

 • پرتره
 • ماکرو
 • لنداسکیپ

عکس های پرتره: به عکس هایی گفته می شود که در آن ها سوژه ی اصلی عکاسی، یک شخص می باشد. برای مثال، عکس هایی که در آتلیه ها ثبت می شوند، عکس های پرتره هستند.

عکس های ماکرو: عکس هایی هستند که در آن ها سوژه در فاصله ی بسیاری کمی از دوربین قرار دارد و سبک بسیار مناسبی برای عکاسی با گوشی های هوشمند می باشد.

لنداسکیپ: تصاویری هستند که سوژه ی خاصی در آن ها وجود ندارد و تمامی عکس های گرفته شده از منظره ها و مکان های جذاب، جزو این دسته بندی هستند.

عکاسی پرتره با گوشی های هوشمند

بدون شک، عملکرد دوربین های حرفه ای یا همان DSLR ها در ثبت عکس های پرتره با عملکرد دوربین گوشی های هوشمند، قابل مقایسه نیست ولی می توان با رعایت اصولی، با گوشی های موبایل هم تصاویر فوق العاده ای را ثبت کرد. دلیل این عملکرد مناسب تر دوربین های حرفه ای در این زمینه، استفاده از لنزهایی بزرگتر و قدرتمندتر نسبت به گوشی های موبایل است که می توانند عمق تصاویر را به خوبی ثبت کنند. همچنین، وجود افکت Bokeh ( که با فوکوس دقیق بروی شخص، تصویر پس زمینه ی او مات می شود ) باعث جذابیت دوچندان عکس های پرتره می شود.

اما گوشی های هوشمند را هم نباید دستکم گرفت. این روزها اسمارت فون هایی وارد بازار شده اند که هم از قابلیت ثبت عمق عکس بهره می برند و هم از قابلیت فوکوس بروی سوژه و افکت Bokeh بهره می برند. برای نمونه، آیفون 7 پلاس که از دو دوربین بهره می برد، می تواند از دوربین دوم خود برای ثبت این گونه تصاویر به همراه دوربین اول استفاده کند. یا گوشی های متعدد اندرویدی شامل LG G6 که با دوربین دوگانه ی خود جزئیات بسیار بالایی را در اختیار شما قرار می دهند. ولی ما در این مقاله از چنین دوربین هایی استفاده نمی کنیم و تنها از دوربین های معمولی گوشی های هوشمند برای عکاسی استفاده می کنیم.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/رزولوشن 12 مگاپیکسل/ گوشی iPhone 6s/ ادیت شده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/رزولوشن 12 مگاپیکسل/ گوشی iPhone SE/ ادیت شده

یکی از مهم ترین مواردی که در ثبت عکس های پرتره باید به آن توجه داشت، محیطی است که در آن عکس گرفته می شود. برای نمونه، می توان برای ثبت عکس هایی بهتر از محیط هایی چون: جنگل، دریا، کوه، پارک یا … استفاده کرد. همچنین، درصورتی که قصد عکاسی در چنین محیط هایی را داشتید، حتماً باید توجه کنید که فضای پس زمینه ی شخص، خالی از هرگونه سوژه ی مزاحمی باشد. به همین دلیل هم اکثر عکاسان در هنگام ثبت عکس های پرتره، مکان های خلوت و دست نخورده را انتخاب می کنند. دلیل اصلی آن هم این است که در صورت وجود سوژه های مصنوعی دیگر در عکس، افراد دیگر در هنگام مشاهده ی آن عکس به جای این که تمام تمرکز خود را بروی شخص و محیط عکس بگذارند، به آن شخص اضافی یا سوژه ی مصنوعی موجود در عکس توجه می کنند.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/رزولوشن 12 مگاپیکسل/ گوشی Galaxy A5/ ادیت نشده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/رزولوشن 12 مگاپیکسل/ گوشی Galaxy A5/ ادیت نشده

یکی دیگر از مواردی که در ثبت تصاویر پرتره اهمیت دارد، جهت نگاه شخص می باشد. در این گونه عکس ها، شخص هم می توان به دوربین نگاه کند و هم می توان به سمت های دیگر خود نگاه کند. افرادی که علاقه ثبت عکس های هنری دارند، بهتر است در دوربین نگاه نکنند و بجای آن به سوژه ی دیگری در کنار دوربین توجه کنند.

از جمله موارد دیگری که می تواند باعث جذاب تر شدن عکس های پرتره شود، گرفتن ژست های عادی به وسیله ی شخص می باشد. شاید اگر الان عکس های 10 سال پیش را مشاهده کنید، به استایل های عکاسی موجود در عکس ها بخندید؛ چرا که گرفتن استایل های جدی و غیرانعطاف پذیر دیگر مرسوم نیست و عکاسان سعی می کنند در حالت های عادی از اشخاص عکس بگیرند. یکی از این حالت ها که می تواند تصاویر بسیار خوبی را برای شما ثبت کند، قدم زدن می باشد. در این حالت، شخصی که قصد عکاسی از او را دارید، باید از یک فاصله ی چندمتری شروع به قدم زدن کند و به جهت های مختلف خود نگاه کند؛ عکاس هم باید پشت سر هم از او عکس بگیرد تا در نهایت بهترین عکس ها انتخاب شوند.

اگر دقت کرده باشید، زمانی که برای گرفتن عکس به آتلیه ها مراجعه می کنید، آن ها از نور زرد برای روشن شدن صحنه استفاده می کنند. دلیل استفاده از این نور این است که زمانی که بروی چهره ی شخص می افتد، برخلاف نور سفید، باعث زیباتر شدن چهره ی شخص می شود. در صورتی که شما هم قصد ثبت چنین عکس هایی را دارید، می توانید برای بهتر شدن آن از نور زرد به جای نور سفید استفاده کنید.

در کنار عکاسی از چهره ی انسان، عکاسی از حیوانات نیز می تواند بسیار جذاب باشد. البته این کار هم سختی های خاص خود را دارد؛ چراکه حیوانات معمولاً در دوربین نگاه نمی کنند و دائماً در حال حرکت هستند؛ بنابراین، در حالت عادی نمی توان از آن ها تصاویر خوبی را ثبت کرد. ولی همانند چیزی که پیشتر برای انسان گفتیم، می توان با جذب کردن حرکت آن ها به سمت دوربین، عکس های بسیار خوبی را از آن ها ثبت کرد. برای مثال، می توان در پشت دوربین غذای مورد علاقه ی آن حیوان را قرار داد تا او به سمت دوربین حرکت کند؛ سپس باید به صورت متوالی از آن عکس گرفت تا مجدداً بهترین عکس ها در پایان کار انتخاب شوند.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/رزولوشن 4 مگاپیکسل/ دوربین دیجیتال Canon DIGITAL IXUS 900Ti/ ادیت نشده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/رزولوشن 4 مگاپیکسل/ دوربین دیجیتال Canon DIGITAL IXUS 900Ti/ ادیت نشده

شاید یکی از اصلی ترین کمبودهای موجود در دوربین گوشی های هوشمند که البته این روزها بهبودهای چشمگیری در آن ایجاد شده است، عدم وجود زوم اپتیکال در آن ها باشد. زوم اپتیکال با استفاده از لنز انجام می شود و برخلاف زوم دیجیتال ( که تقریباً در تمام گوشی های هوشمند فعلی از آن استفاده می شود ) باعث افت رزولوشن عکس نمی شود. به همین دلیل می توان با آن تصاویر فوق العاده ای را ثبت کرد. ولی این به این معنی نیست که در گوشی های موبایل اصلاً نباید از آن استفاده کرد؛ بلکه برعکس، استفاده ی بجا و درست از زوم دیجیتال هم می تواند تصاویر بسیار زیباتری را برای شما به ثبت برساند. منظورمان از استفاده ی بجا، عدم زوم بیش از حد بروی سوژه می باشد؛ چراکه زوم بیش از حد باعث افت رزولوشن شدید عکس خواهد شد؛ بنابراین، برای جذابتر شدن عکس خود می توانید تا جایی که افت رزولوشن مشهود نیست، از زوم استفاده کنید.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/رزولوشن 5 مگاپیکسل/ گوشی iPhone SE/ ادیت شده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی iPhone SE/ ادیت شده

برای مثال، در تصویر بالا از زوم 2 برابر استفاده شده است؛ البته با وجود این که رزولوشن عکس از 12 مگاپیکسل به 5 مگاپیکسل کاهش یافته است، ولی این کاهش رزولوشن ملموس نیست.

یکی از مواردی که بیشتر اشخاص در عکاسی با موبایل های خود به آن توجه نمی کنند، استفاده از فلش و درست گرفتن دوربین می باشد. دوربین گوشی های هوشمند معمولاً فلش های ضعیفی دارند و درصورتی که فاصله ی دوربین با سوژه به بیش از چند متر برسد، دیگر فلش چندان اثر مناسبی ندارد. به همین دلیل، پیشنهاد می شود درصورتی که در محیط اطراف خود جایی با نور مناسب وجود دارد، حتماً از آن نور استفاده کرده و فلش دستگاه خود را خاموش کنید.

یکی دیگر از مواردی که در بالا اشاره کردیم، عدم درست گرفتن موبایل در هنگام عکاسی می باشد. حتماً شما هم با این صحنه روبرو شده اید که افراد عادی زمانی که قصد گرفتن عکس با موبایل خود را دارند، تنها گرفتن عکس برای آن ها اهمیت دارد و چگونگی ثبت آن برای آن ها مهم نیست.

در صورتی که می خواهید یک عکس مناسب را در سبک پرتره ثبت کنید، سعی کنید گوشی خود را به گونه ای در دست بگیرید که امتداد آن با سطح زمین زاویه ای برابر 90 درجه بسازد. همچنین، سعی کنید لنز دوربین با امتداد سر شخص، تفاوت ارتفاعی زیادی نداشته باشد و تقریباً در یک راستا باشند.

ژست های عکاسی پرتره
ژست های عکاسی پرتره

عکاسی ماکرو با گوشی های هوشمند

یکی از بخش هایی که با گوشی های هوشمند می توان عکس هایی بسیار نزدیک به دوربین های حرفه ای را ثبت کرد، بخش عکاسی ماکرو می باشد. به همین دلیل هم در ادامه باهم بهترین راه های ثبت این گونه عکس ها را بررسی خواهیم کرد.

در حالت کلی در عکس های ماکرو می توان سوژه های طبیعی را هدف قرار داد. برای مثال، می توان از یک گل عکاسی کرد؛ یا از برگ های یک درخت عکس هایی زیبا را به ثبت رساند.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی iPhone SE/ ادیت نشده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی iPhone SE/ ادیت نشده

در عکاسی از سوژه های طبیعی می توان به صورت دستی مواردی را به سوژه اضافه کرد که جذابیت چندبرابری را به آن بدهد. برای نمونه، ما در تصویر بالا بوسیله ی اسپری بروی گل آب ریختیم تا قطره های آب جذابیت عکس را افزایش دهند. یکی از موارد مهم در ثبت عکس های ماکرو، فاصله ی دوربین تا سوژه ی موردنظر می باشد؛ برخی از مواقع به دلیل نزدیکی بیش از اندازه ی دوربین به سوژه، فوکوس به درستی انجام نمی شود و عکس تار می شود؛ بنابراین، در هنگام گرفتن این گونه عکس ها به فوکوس دوربین توجه ویژه ای کنید.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی iPhone SE/ ادیت نشده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی iPhone SE/ ادیت نشده

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، با فوکوس دقیق و درستی بروی گل نزدیک به لنز انجام شده است، هم این گل جذابیت بسیار زیادی به خود گرفته است و هم این که مات شدن سوژه های موجود در پس زمینه ی آن باعث زیباتر شدن عکس شده اند. همچنین، سعی کنید سوژه ای که فوکوس ماکرو بروی آن انجام شده است را به صورت کامل در کادر خود جای دهید.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی Galaxy S2/ ادیت نشده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی Galaxy S2/ ادیت نشده

همچنین، در این سبک عکاسی، استفاده از فلش دوربین در محیط های تاریک می تواند تصاویر بسیار خوبی را برای شما به ثبت برساند. البته دوربین برخی از گوشی های هوشمند در زمان فوکوس ماکرو و فلش زدن، دچار مشکل می شوند که نتیجه ی آن ثبت عکس هایی تار می باشد. بنابراین، پیشنهاد می کنیم پیش از ثبت عکس از فوکوس بروی سوژه ی درست مطمئن شوید.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی iPhone SE/ ادیت نشده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی iPhone SE/ ادیت نشده

ثبت عکس های لنداسکیپ با گوشی های هوشمند

گالری گوشی هر شخصی را که باز کنیم، بدون شک پر است از عکس های ثبت شده از مناظر و محیط های اطراف آن شخص؛ عکاسان حرفه ای هم در این سبک عکاسی عکس های فوق العاده و چشم نوازی را ثبت می کنند که می توان از تمامی آن ها برای ثبت عکس های بهتر ایده گرفت. البته به اندازه ی عکس های پرتره و ماکرو نمی توان در این سبک از خلاقیت خود استفاده کرد ولی می توان از آن برای ثبت هرچه بهتر عکس ها استفاده نمود.

 

عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی iPhone SE/ ادیت نشده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی iPhone SE/ ادیت نشده

مهم ترین عامل در ثبت عکس های مناسب از مناظر، کادربندی درست سوژه ها می باشد. برای نمونه، در تصویر بالا اگر اندکی دوربین را به سمت راست می چرخاندیم، نقطه ی پایان خط ساحلی دریا در کادر جای نمی گرفت و تصویر چندان جالبی ثبت نمی شد. همچنین، اگر تنها کمی دوربین را به سمت چپ می چرخاندیم، کادر دوربین با دکل موجود در سمت راست تصویر برخورد می کرد و بازهم تصویر جالبی ثبت نمی شد.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی P8 Lite/ ادیت نشده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی P8 Lite/ ادیت نشده

از دیگر موارد مهم در عکاسی این سبک، خالی بودن محیط از سوژه های غیرطبیعی و انسان ها می باشد؛ نکته ای که بیشتر افراد در عکاسی های خود به آن توجهی نمی کنند ولی برخلاف آن، برای عکاسان حرفه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی LG G3/ ادیت نشده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی LG G3/ ادیت نشده

نور خورشید هم از دیگر مواردی است که می توان با استفاده از آن به جذابیت عکس های خود افزود؛ البته استفاده ی بجا و به موقع از آن می تواند چنین چیزی را رقم بزند؛ چراکه درصورتی که فوکوس دوربین بروی نور خورشید تنظیم شود، تمامی قسمت های دیگر عکس به جز نور آفتاب، سیاه می شوند و عکس خوبی به ثبت نمی رسد ( البته از این سبک عکاسی نیز می توان برای ثبت عکس های بسیار جذابی استفاده کرد؛ همانطور که در تصویر بعدی از این سبک استفاده شده است). همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید، در ثبت عکس، موبایل را به گونه ای جاسازی کرده ایم که نور آن از میان شاخه های درخت به لنز بتابد و به زیبایی آن بیفزاید. از لحظات غروب آفتاب نیز می توان تصاویر بسیار زیبایی را ثبت کرد.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی P8 Lite/ ادیت نشده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی P8 Lite/ ادیت نشده

از دیگر موارد مهم در این قسمت این است که اگر قصد عکاسی از محیط هایی را دارید که امکان رعایت قرینگی طرف های راست و چپ عکس وجود دارد، حتماً این مورد را رعایت کنید. در حالت عادی، چشم انسان عکس هایی را که در آن ها قرینگی وجود داشته باشد، بسیار بیشتر از عکس های بدون ترتیب می پسندد.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی LG G3/ ادیت نشده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی LG G3/ ادیت نشده

برای مثال، در تصویر بالا از اولین فواره ی موجود در کادر به عنوان مرز کادربندی استفاده شده است. یکی دیگر از مواردی که به عکس بالا جذابیت بخشیده است، وضعیت ابرها و تابش نور خورشید به آن ها می باشد.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی LG G3/ ادیت نشده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی LG G3/ ادیت نشده

در تصویر بالا هم علاوه بر این که زمان بسیار مناسب و خلوتی برای عکاسی مدنظر بوده است، از مرز نصف کننده ی مسجد موجود در سمت راست به عنوان مرز کادر استفاده شده است.

عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی P8 Lite/ ادیت نشده
عکس اختصاصی اندرویدزوم/ گوشی P8 Lite/ ادیت نشده

در عکس بالا اما، وجود کودک خیره شده به رودخانه نه تنها باعث از بین رفتن جنبه ی طبیعی این عکس نشده است، بلکه جذابیت دوچندانی را نیز به آن بخشیده است.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که با ایده گرفتن از عکس های عکاسان حرفه ای می توانید عکس های بسیار خوبی نه تنها به وسیله ی دوربین های حرفه ای، بلکه به وسیله ی دوربین موبایل خود نیز به ثبت برسانید. درصورتی که فکر می کنید ایده ی خلاقانه ای برای عکاسی دارید، حتماً آن را با ما و سایر کاربران وبسایت اندرویدزوم به اشتراک بگذارید.

آموزش عکاسی حرفه ای با گوشی های هوشمند
4.7 (93.33%) 6 votes

همینطور بررسی کنید

نکات عکاسی با گوشی

نکات و ترفندهای عکاسی با دوربین گوشی

اختصاصی اندرویدزوم با گسترش روز افزون رایانه ها ، تبلت ها و گوشی های هوشمند …

2 نظرها

 1. با سلام
  و خسته نباشید. چطوری میتوانم عکس JPEG با رزولوشن 3264X2448 را تبدیل به رزولوشن 600X600 بکنم .با تشکر

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *