خانه » آموزش » نکات و ترفندهای استفاده بهتر از هواوی P10

telegram-banafsh < تلگـــــــــرام بنفش >


مسدود سازی تمامی تبلیغات آزار دهنده
کیبورد فارسی زیبانویس
پوسته های زیبا و حرفه ای
حالت روح و ....


دانلود مستقیم تلگرام ضد تبلیغ


P10
P10

نکات و ترفندهای استفاده بهتر از هواوی P10

اگر شما هم یکی از خریداران گوشی قدرتمند HUAWEI P10 هستید، باید بدانید که برخی از ویژگی ها و قابلیت های موجود در این گوشی، به سادگی قابل دسترسی نیستند و باید برای یافتن آن ها اندکی زمان صرف کرد. به همین دلیل امروز و در وبسایت اندرویدزوم مقاله ای را تدارک دیده ایم تا بتوانید دسترسی آسانتری به این قسمت های گوشی هوشمند خود داشته باشید.

شخصی سازی ها

فعال کردن App Drawer

App Drawer در حقیقت منویی است که تمامی اپلیکیشن های نصب شده بروی دستگاه در آن نمایش داده می شوند. در صورت غیرفعال بودن این قابلیت، تمامی اپلیکیشن ها در صفحه های کناری صفحه ی هوم دستگاه نشان داده می شوند. هوآوی پس از عرضه ی گوشی میت9 قابلیتی را در رابط کاربری خود قرار داد تا کاربران بتوانند متناسب با پسند خود این قسمت را تنظیم کنند. برای تنظیم این بخش می توانید از مسیر Settings > Home screen style > Drawer این کار را انجام دهید.

شخصی سازی تم ها، ویجت ها و …

در P10 قابلیت های شخصی سازی مخفی زیادی وجود دارند. در ادامه می توانید با استفاده از بخش های زیر هریک از قسمت ها را تنظیم کنید:

تنظیمات سریع: منوی موجود در نوتیفیکیشن بار را با حرکت بالا به پایین انگشت خود باز کرده و سپس بروی علامت مداد ضربه بزنید. با استفاده از این بخش می توانید ترتیب چینش آیکون های موجود در آن بخش را تنظیم کنید.

دکمه های مسیریابی: با مراجعه به مسیر Settings > Navigation key > Navigation bar > Navigation buttons امکان تنظیم این بخش وجود دارد.

استایل صفحه ی هوم: با مراجعه به مسیر  Settings > Home screen style می توانید این بخش را تنظیم کنید.

روشنایی صفحه نمایش: با استفاده از مسیر  Settings > Display> Brightness قابل تنظیم می باشد.

گرمای رنگ های نمایش داده شده: با رفتن به مسیر  Settings> Display> Color temperature قابل تنظیم می باشد.

نوار وضعیت: با مراجعه به مسیر Settings > Notification and Status bar > Status bar می توانید بخش های Display carrier name, battery percentage, network speed, notification را تنظیم کنید.

تصویرهای پس زمینه، ویجت ها و انیمیشن ها: انگشت خود را بروی نقطه ای خالی از صفحه ی هوم دستگاه نگه دارید. سپس با استفاده از منوی باز شده موردی که قصد تنظیم آن را دارید، انتخاب کنید.

HUAWEI P10 TIPS AND TRICKS
HUAWEI P10 TIPS AND TRICKS

تنظیم یک دکمه ی مسیریابی:

با مراجعه به مسیر Settings > Navigation key می توانید انتخاب کنید که با لمس دکمه های خازنی، قصد انجام چه عملیاتی را دارید. برای تنظیم این بخش می توانید از گزینه های زیر استفاده کنید:

Back: انگشت خود را بروی وسط دکمه ی مسیریابی ضربه بزنید.

Home: انگشت خود را بروی وسط دکمه ی مسیریابی نگه دارید.

Recent: انگشت خود را از سمت چپ به سمت راست بروی دکمه حرکت دهید.

اجرای اپلیکیشن گوگل: انگشت خود را از پایین به بالای صفحه نمایش بکشید.

HUAWEI P10 TIPS AND TRICKS
HUAWEI P10 TIPS AND TRICKS

فعال کردن سنسور اثر انگشت:

در این گوشی شاهد انتقال سنسور اثر انگشت از قاب پشتی به پنل جلویی دستگاه و در زیر صفحه نمایش آن هستیم. برای تنظیم و فعال سازی این سنسور می توانید به مسیر Settings > Fingerprint ID > New fingerprint مراجعه کرده و بر اساس آموزش موجود، انگشت خود را درون دستگاه وارد کنید. شما می توانید حداکثر تا 5 انگشت را برای آن تعریف کنید تا قفل دستگاه با این انگشت ها باز شود. همچنین، می توانید با ضربه زدن بروی گزینه ی Change name، برای هریک از انگشت ها نامی تعریف کنید تا بدانید که فلان اثر انگشت موجود در گوشی، مربوط به فلان شخص می باشد.

HUAWEI P10 TIPS AND TRICKS
HUAWEI P10 TIPS AND TRICKS

استفاده از سنسور اثر انگشت:

با رسیدن به بخش سنسور اثر انگشت، هوآوی در این بخش امکانات جذابی را برای کاربران خود تدارک دیده است.  برای نمونه، با استفاده از این سنسور می توان عکس ها را مرور کرد، اسکرین شات ثبت کرد، به تماس های دریافتی پاسخ داد و حتی آلارم ها را خاموش کرد. در ادامه می توانید سایر قابلیت های این سنسور را بررسی کنید:

باز کردن قفل دستگاه: زمانی که صفحه نمایش دستگاه روشن یا خاموش است و در حالت قفل قرار دارد، تنها کافیست که یکی از انگشت هایی که پیش از این از بخش تنظیمات برای سنسور اثر انگشت تعریف شده است، بروی این سنسور قرار گیرد تا قفل دستگاه باز شود.

دسترسی به بخش Safe که امکان پنهان کردن فایل های شخصی از چشم دیگران را برای شما فراهم می کند: با مراجعه به مسیر Settings > Fingerprint ID > Access safe و سپس ضربه زدن بروی Activate می توانید یکی از مسیرهای SD Card یا حافظه ی داخلی دستگاه را انتخاب کنید. پس از آن، باید یک پسورد را برای آن درنظر بگیرید تا درصورتی که موفق به ورود با اثر انگشت نشدید، بتوانید با وارد کردن رمز به آن ها دسترسی پیدا کنید. سپس بروی Done ضربه بزنید. در مرحله ی بعدی می توانید یک سوال امنیتی برای دستگاه تعریف کنید تا درصورتی که رمز عبور آن را هم فراموش کردید بتوانید به فایل های خود دسترسی داشته باشید. برای این که مشخص کنید قصد دارید که چه فایل هایی در این بخش امن ذخیره شوند، کافیست به مسیر Settings > Security and privacy > Safe files رفته و موارد موردنظر را انتخاب کنید.

دسترسی به اپلیکیشن های قفل شده: برای این کار ابتدا نیاز است که این بخش را با استفاده از File management تنظیم کنید.

استفاده از بیش از یک زبان:

برای تعریف کردن یک زبان دیگر برای دستگاه کافیست که به مسیر

Advanced settings > Language preferences > Add language مراجعه کنید. برای انتخاب زبان موردنظر باید زبان موردنظر را گرفته و آن را به ابتدای لیست موجود منتقل کنید.

HUAWEI P10 TIPS AND TRICKS
HUAWEI P10 TIPS AND TRICKS

دسترسی به نوار جستجو از صفحه ی هوم:

برای این که بتوانید به سرعت فایل های موردنظر خود شامل: اپلیکیشن ها، شماره تماس ها، ویدئوها، موزیک ها، پیام ها و … بیابید، تنها کافیست که انگشت خود را از بالا به پایین بکشید تا این نوار برای شما به نمایش درآید.

فعال سازی دستورهای صوتی:

با استفاده از مسیر Settings > Smart assistance > Voice command  می توانید مشخص کنید که آیا قصد پاسخ یا رد تماس ها را بدون دست زدن به دستگاه خود دارید یا خیر. همچنین، می توانید با فشار دادن دکمه ی کاهش صدا در زمانی که صفحه نمایش خاموش است با یک نفر تماس بگیرید. تنها موردی که باید به آن دقت کنید این است که گوشی را در فاصله ی نزدیکی از دهان خود قرار دهید تا بتواند صدای شما را تشخیص بدهد.

نکات و ترفندهای استفاده بهتر از HUAWEI P10
نکات و ترفندهای استفاده بهتر از HUAWEI P10

بازکردن یک اپلیکیشن با نوشتن یک حرف بروی صفحه ی نمایش:

اپلیکیشن واتس اپ یکی از اپلیکیشن هایی است که در طول روز بسیاری از ما از آن استفاده می کنیم. در P10 راه میانبری وجود دارد که با استفاده از آن می توانید در کوتاهترین زمان ممکن اپلیکیشن موردنظر خود را باز کنید. برای نمونه، تنها کافیست که با انگشت خود حرف W را بروی صفحه بنویسید. پس از آن مشاهده خواهید کرد که اپلیکیشن واتس اپ برای شما باز می شود. برای تنظیم این بخش هم می توانید به مسیر

Settings > Smart assistance > Motion control > Open applications

مراجعه کنید.

تقسیم صفحه نمایش به دو قسمت:

در گوشی P10 این قابلیت را خواهید داشت که صفحه نمایش را به دو قسمت تقسیم کنید و به صورت همزمان از دو اپلیکیشن نصب شده بروی دستگاه استفاده نمایید. اما پیش از آن، باید این قابلیت را با استفاده از مسیر Settings > Smart assistance > Motion control > Split-screen فعال نمایید. این قابلیت برای اولین بار در اندروید نوقا معرفی شد و امکان استفاده از آن بروی P10 فراهم شده است.

نکات و ترفندهای استفاده بهتر از HUAWEI P10
نکات و ترفندهای استفاده بهتر از HUAWEI P10

فعال سازی Quick menu:

برای فعال سازی این منو که امکان دسترسی سریع و آسان شما را به ‘Start’, ‘Back’, ‘Recent’, ‘Lock screen’, ‘Improvements’ فراهم می کند، می توانید به مسیر Settings > Smart assistance > Quick menu بروید. پس از فعال کردن این قابلیت، یک دکمه ی دایره ای شکل را در سمت چپ نمایشگر مشاهده خواهید کرد که به آن Quick menu می گویند.

فعال سازی Quick Launcher:

برای فعال سازی  Quick Launcher که امکان دسترسی آسان شما با حرکت انگشت به پایین در صفحه نمایش به بخش های voice recorder, calculator, flashlight, alarm clock و camera را فراهم می کند، تنها کافیست که زمانی که صفحه نمایش قفل است، انگشت خود را از بالای نمایشگر به پایین آن حرکت دهید.

تنظیم برنامه ی روشن و خاموش شدن اتوماتیک دستگاه:

با مراجعه به  Settings > Smart assistance می توانید تنظیم کنید که قصد دارید چه زمانی دستگاه شما به صورت خودکار خاموش یا روشن بشود. در حقیقت، می توانید قبل از این که بخواهید به خواب بروید، ابتدا یک آلارم تنظیم کرده و سپس با استفاده از این قابلیت زمان روشن شدن دستگاه را چند دقیقه قبل از آلارم خود تنظیم کنید. سپس می توانید با خیال راحت گوشی خود را خاموش کرده و به خواب بروید. چند دقیقه پیش از آلارم گوشی روشن می شود و آلارم به موقع به صدا در می آید.

نکات و ترفندهای استفاده بهتر از HUAWEI P10
نکات و ترفندهای استفاده بهتر از HUAWEI P10

بهینه سازی تجربه ی وبگردی:

با استفاده از مسیر Settings > WiFi و قابلیت + WiFi می توانید تجربه ی خود از استفاده از اینترنت را بهبود ببخشید. با فعال سازی این قابلیت، گوشی به صورت اتوماتیک میان کانکشن های WiFi و اینترنت سیمکارت، کانکشن بهتر را انتخاب می کند.

مدیریت دستگاه با استفاده از اپلیکیشن اختصاصی:

در P10 به صورت پیش فرض از اپلیکیشن اختصاصی هوآوی برای مدیریت بهتر دستگاه استفاده شده است. البته پیش از این و در گوشی P9 و میت نیز شاهد چنین قابلیتی بودیم. با استفاده از این اپلیکیشن شما می توانید:

 • سیستم را بهینه سازی کنید: برای این کار تنها کافیست که اپلیکیشن را باز کرده و گزینه ی Optimize را لمس کنید.
 • بروی اپلیکیشن های خود پسورد بگذارید و آن ها را امن کنید: Lock app را انتخاب کنید و سپس پین موردنظر برای قفل شدن اپلیکیشن ها را وارد کنید. سپس اپلیکیشن های موردنظر برای قفل شدن را انتخاب نمایید.
 • اندکی تمیزکاری انجام دهید: با لمس گزینه ی Cleanup حافظه ی Ram و کش دستگاه بررسی می شود. سپس مواردی که حذف آن ها باعث آسیب دیدن دستگاه و عملکرد آن نمی شود را به شما پیشنهاد می دهد تا بتوانید آن ها را حذف نمایید.
 • اطلاعات موجود را بررسی کنید
 • به لیست مخاطبین بلاک شده دسترسی داشته باشید
 • حالت کاهش مصرف باتری را فعال کنید
 • اسکن ویروس ها را آغاز کنید
 • دسترسی های موردنیاز اپلیکیشن ها را تایید کنید
 • از فعالیت اپلیکیشن های در حال اجرا در پس زمینه جلوگیری کنید
نکات و ترفندهای استفاده بهتر از HUAWEI P10
نکات و ترفندهای استفاده بهتر از HUAWEI P10

استفاده از دو اکانت در شبکه های اجتماعی به صورت هم زمان:

با استفاده از قابلیتی که برای P10 درنظر گرفته شده است، کاربران می توانند بدون نیاز به نصب اپلیکیشن های اضافی و نامطمئن، با یکبار نصب یک اپلیکیشن، دو اکانت را با استفاده از آن مدیریت کنند. برای این کار تنها کافیست که به منوی تنظیات و بخش App twin مراجعه کنید. سپس اپلیکیشن موردنظر را انتخاب کنید. درصورتی که سیستم از آن اپلیکیشن و قابلیت ساخت اپلیکیشن دوم آن پشتیبانی کند، یک نسخه ی دیگر از همان برنامه بروی دستگاه شما نصب می شود که می توانید اکانت دیگر خود را بروی آن ست کنید.

HUAWEI P10 Tips
HUAWEI P10 Tips

فعال سازی حالت eye comfort mode:

با استفاده از بخش Settings > Display شما می توانید این قابلیت را فعال کنید. با فعال سازی این بخش، نور آبی موجود در نمایشگر کاهش می یابد؛ بنابراین، زمانی که در محیط های کم نور در حال استفاده از دستگاه هستید، چشم شما بسیار کمتر از حالت عادی خسته می شود.

اطلاعات تماس خود را به صفحه ی لاک اسکرین بیفزایید:

همانند بسیاری از دستگاه های دیگر، شما می توانید اطلاعاتی از خود را به صفحه ی لاک اسکرین دستگاه بیفزایید. برای تنظیم این بخش می توانید از مسیر Settings > Screen lock and passwords > Lock screen signature مراجعه کنید. در این بخش می توانید پیامی را تنظیم کنید که زمانی که صفحه ی دستگاه قفل می شود، بروی صفحه نمایش داده می شود. برای نمونه، شما می توانید شماره ی تماس خود را در این بخش وارد کنید تا در صورت گم شدن گوشی، اگر شخصی به دنبال صاحب آن گشت بتواند به سادگی با شما تماس بگیرد.

HUAWEI P10 Tips
HUAWEI P10 Tips

قابلیت Enable developer را فعال کنید:

برای کنترل هرچه بهتر و دسترسی داشتن به قابلیت های بیشتر می توانید قابلیت Enable developer را فعال کنید. برای فعال کردن این قابلیت می توانید به مسیر Settings> About phone> Build number مراجعه کنید و منتظر نوتیفیکیشن فعال شدن این قابلیت باشید.

نوتیفیکیشن های کنترل حرکتی را غیرفعال کنید:

در گوشی P10 به صورت پیش فرض اپلیکیشن Health برای تمامی کاربران فعال شده است. این اپلیکیشن روزانه مسافت های پیموده شده به وسیله ی شما را اندازه گیری می کند و مقدار کالری سوزانده شده را به شما اطلاع می دهد. اگر می خواهید این قابلیت را غیرفعال کنید، منوی نوتیفیکیشن ها را باز کنید. سپس با کشیدن نوتیفیکیشن اپلیکیشن Health به سمت راست، یک گزینه ی چرخ دنده را مشاهده خواهید کرد. با لمس این گزینه وارد بخش تنظیمات آن خواهید شد و می توانید آن را غیرفعال کنید.

HUAWEI P10 Tips
HUAWEI P10 Tips

قابلیت استفاده از گوشی با یک دست را فعال کنید:

با وجود این که P10 از طراحی بسیار خوبی بهره می برد و کاربر با در دست گرفتن آن احساس راحتی می کند، هوآوی برای این گوشی خود نیز امکان استفاده از یک دست را فراهم کرده است. برای فعال کردن این قابلیت به مسیر Settings > Smart assistance, One-hand UI > Mini screen view مراجعه کنید. سپس انگشت خود را از گوشه ی پایین صفحه نمایش به سمت مرکز آن بکشید. البته بارهای اول ممکن است تنظیم این بخش اندکی زمان بر باشد ولی پس از مدتی به آن عادت خواهید کرد.

گوشی خود را ریست کنید:

درصورتی که تصمیم به ریست کردن گوشی خود دارید، حتماً با استفاده از بخش تنظیمات خود گوشی از آن بکاپ تهیه کنید؛ چراکه با ریست فکتوری کردن گوشی تمامی اطلاعات موجود بروی آن پاک خواهد شد. برای ریست کردن گوشی می توانید از مسیر  Advanced Settings > Backup & Reset > Factory data reset استفاده کنید. پس از ضربه زدن بروی گزینه ی Factory data reset از شما تاییدیه ای برای حذف اطلاعات خواسته می شود؛ در صورت تایید، گوشی شما ریستارت می شود و همانند روز اولی که آن را خریداری کرده اید خواهد شد.

آپدیت های جدید را بررسی نمایید:

اگر می خواهید ببینید که برای P10 شما بروزرسانی جدیدی عرضه شده است یا خیر، کافیست به انتهای لیست تنظیمات دستگاه رفته و بخش system update را انتخاب کنید. پس از ورود به این بخش به صورت اتوماتیک آپدیت های جدید بررسی می شوند و درصورت وجود، برای بروزرسانی به شما اطلاع داده خواهند شد.

هوآوی برای اجرا شدن آپدیت های خود از اپلیکیشن HiCare استفاده می کند. بنابراین، برای عملکرد هرچه بهتر این بخش بهتر است همیشه از آخرین نسخه ی این اپ استفاده کنید.

برای دانلود آخرین ورژن این اپلیکیشن از گوگل پلی اینجا کلیک کنید.

اطلاعات قدیمی خود را به گوشی جدید P10 خود منتقل کنید:

برای این که بتوانید با سرعت بالایی اطلاعات موجود بروی گوشی اندرویدی قدیمی خود را به گوشی جدید P10 خود منتقل کنید، اپلیکیشن Phone Clone می تواند یاری دهنده ی شما در انجام این کار باشد. با استفاده از این اپلیکیشن شما می توانید شماره تماس های ذخیره شده، عکس ها، ویدئوها، SMS ها، موزیک ها، اپلیکیشن ها، تنظیمات و آلارم های خود را به گوشی جدید خود منتقل کنید. با استفاده از این اپلیکیشن حتی می توانید از آیفون قدیمی خود نیز اطلاعات را به گوشی اندرویدی جدید خود منتقل نمایید.

HUAWEI P10 Tips
HUAWEI P10 Tips

برای دانلود آخرین ورژن این اپلیکیشن از گوگل پلی اینجا کلیک کنید.

دوربین

عکس های ثبت شده را بدون نیاز به اپلیکیشن های اضافی ویرایش کنید:

به جای نصب چند اپلیکیشن ویرایش عکس بروی دستگاه خود می توانید از اپلیکیشن اختصاصی هوآوی برای این کار استفاده کنید. با مراجعه به گالری خود و انتخاب یکی از عکس ها و سپس انتخاب گزینه ی Edit می توانید وارد این اپلیکیشن شوید. در این اپ قابلیت هایی چون چرخش عکس، کراپ ( برش )، افزودن فیلترها و … در اختیار شما می باشد. همچنین، با استفاده از قابلیت Splash می توانید در عکس خود تنها یک سوژه را انتخاب کنید تا آن سوژه رنگی بماند و سایر سوژه ها به رنگ های سیاه و سفید تبدیل شوند. با استفاده از این قابلیت می توان تصاویر بسیار جذابی را ثبت نمود.

HUAWEI P10 Tips
HUAWEI P10 Tips

فعال کردن حالت عکاسی پرتره:

در P10 از حالت عکاسی پرتره استفاده شده است. با استفاده از این قابلیت می توانید تصاویر حرفه ای را ثبت کنید؛ به این شکل که در این گونه عکس ها فوکوس دوربین به صورت دقیق بروی سوژه می باشد و تصویر پس زمینه ی او مات می شود. برای فعال کردن این حالت، ابتدا به اپلیکیشن دوربین مراجعه کنید. سپس در بخش بالایی، بروی آیکون انسان ضربه بزنید. زمانی که قصد استفاده از این حالت در محیط های تاریک را دارید، بهتر است که از یک سه پایه برای عکاسی استفاده کنید.

از ثبت تصاویر سیاه و سفید لذت ببرید:

در P10 از یک دوربین دوگانه استفاده شده است که یکی از سنسورهای آن از رزولوشن 20 مگاپیکسل و قابلیت ثبت عکس های تک رنگ بهره می برد. برای استفاده از این سنسور و ثبت عکس های سیاه و سفید، ابتدا اپلیکیشن دوربین دستگاه را باز کرده و سپس با حرکت انگشت به سمت راست به بخش Black and White بروید. در تصاویر ثبت شده با استفاده از این بخش، جزئیات سوژه ها به خوبی مشخص هستند. همچنین، می توانید با انتخاب آیکون شاتر، افکت بوکه را نیز بروی عکس های خود قرار دهید.

با استفاده از Quik ویدئوهای کوتاه بسازید:

با استفاده از اپلیکیشن Quik که با همکاری GoPro ساخته شده است، شما می توانید با انتخاب عکس های موردنظر خود از گالری ویدئوهای کوتاهی از ان ها بسازید. برای این کار تنها کافیست که به گالری خود بروید و عکس های موردنظر خود را انتخاب کنید. سپس گزینه ی Share را انتخاب کنید و از منوی باز شده بروی اپلیکیشن Quik ضربه بزنید.

P10 Tricks
P10 Tricks

نگاه سریع و جامع به عکس های موجود در گالری:

برای مشاهده ی عکس های خود و یافتن سریع عکس موردنظر، ابتدا به گالری مراجعه کنید. سپس با حرکت pinch ( حرکت دو انگشت به سمت یکدیگر بروی صفحه نمایش، همانند زمانی که قصد کاهش زوم در یک عکس را دارید ) می توانید عکس های خود را در تصاویر شاخص کوچکتری مشاهده کنید.

با صفحه نمایش خاموش عکس بگیرید:

اگر می خواهید بدون تلف شدن وقت از یک سوژه عکس بگیرید و زمان کافی برای باز کردن قفل دستگاه ندارید، P10 چاره ای را برای شما اندیشیده است. زمانی که نمایشگر دستگاه خاموش است، کافیست دوبار پشت سر هم دکمه ی کاهش صدای دستگاه را فشار دهید. با انجام این کار، بدون این که هیچ اتفاق خاصی رخ دهد، دوربین اصلی دستگاه سریعاً فعال می شود و عکس را ثبت و در گالری ذخیره می کند.

ثبت اسکرین شات با ضربه ی انگشت:

در حالت عادی و در بیشتر گوشی ها اگر قصد ثبت اسکرین شات را داشته باشید باید دکمه های پاور و کاهش صدای دستگاه را بصورت هم زمان فشار دهید اما در P10 جایگزین دیگری نیز برای این کار معرفی شده است. در این گوشی شما می توانید با دو بار ضربه زدن بروی صفحه ی نمایش، از آن بخش اسکرین شات بگیرید. برای فعال کردن این قابلیت می توانید از مسیر Settings > Smart assistance > Motion control > Smart screenshot استفاده کنید.

P10 Tricks
P10 Tricks

فعال کردن حالت Pro:

فعال کردن حالت Pro در گوشی P10 به اندازه ی لازم در دسترس و آسان نیست. برای فعال کردن این قابلیت، فلش سفید موجود در بالای دکمه ی دوربین را به بالا بکشید. در این بخش شما می توانید مواردی که امکان تنظیم آن ها به صورت دستی وجود دارد را تنظیم کنید.

پیش از ثبت عکس های خود فیلترهای اینستاگرام را بروی آن ها قرار دهید:

با همکاری دو کمپانی هوآوی و لیکا ( تولیدکننده ی لنزهای دوربین گوشی P10 ) امکان اعمال آنی فیلترها بروی تصویر دوربین وجود دارد. برای این کار تنها کافیست که گزینه ی سه دایره را لمس کنید. سپس مشاهده می کنید که 9 فیلتر برای شما نمایان شده است. البته از این فیلترها در زمان ثبت عکس های پرتره نمی توان استفاده کرد.

ویدئوهای 4K را بروی یوتیوب آپلود کنید:

همانند چیزی که پیشتر در گوشی Mate 9 دیدیم، در P10 نیز کاربران با مشکل آپلود ویدئوهایی با رزولوشن 4K بروی یوتیوب روبرو هستند. دلیل آن هم این است که هوآوی برای بهینه سازی ویدئوهای ضبط شده به وسیله ی P10 و کاهش حجم آن ها از کدک جدید H.265 استفاده کرده است که حجم ویدئوها را تا 50 درصد در مقایسه با ویدئوهای H.264 کاهش می دهد. تنها مشکلی که در استفاده از این کدک وجود دارد، عدم پشتیبانی از آن در برخی پلیرها و وبسایت ها همانند یوتیوب است. بنابراین، اگر قصد اشتراک گذاری این گونه ویدئوها را دارید، بهتر است که ابتدا آن ها را به کدک H.264 تبدیل کرده و سپس به اشتراک بگذارید.

برای این کار می توانید از اپلیکیشن رایگان HandBrake بروی کامپیوتر خود استفاده کنید. زمانی که این اپ را باز کنید، ابتدا باید فایل موردنظر را به آن لینک کنید. سپس با استفاده از تب Video، بخش Video Codec را بروی H.264 قرار دهید. سپس از بخش Picture، رزولوشن را بروی 3840×2160 پیکسل قرار دهید تا ویدئوی شما با افت رزولوشن روبرو نشود. سپس بروی گزینه ی Start کلیک کنید. زمانی که تبدیل پایان یافت، می توانید با خیال راحت ویدئوی خود را اشتراک گذاری کنید.

P10 Tricks
P10 Tricks

باتری

بهبود عملکرد باتری:

بدون شک باتری یکی از مهم ترین بخش های هر گوشی هوشمند می باشد که کاربران انتظار عملکرد هرچه بهتر آن را در گوشی خود دارند. در ادامه می توانید با مواردی آشنا شوید که می توانند تاثیر مثبتی در عملکرد باتری دستگاه شما داشته باشند:

 • Power saving mode: با فعال شدن این حالت از فعالیت اپلیکیشن ها در پس زمینه جلوگیری می شود. همچنین، صدای پخش شده از دستگاه کاهش می یابد و فعالیت های اضافی دستگاه متوقف می شوند.
 • Ultra: در زمانی باتری به طور بحرانی کم شده است، کاربرد دارد. با فعال کردن این قابلیت شما تنها به قابلیت های تماس و پیام دسترسی خواهید داشت و هیچ امکان دیگری در دسترس شما نخواهد بود.
 • Optimize: پس از گذشت چند لحظه، سیستم به شما پیشنهادهایی را برای بهینه سازی می دهد. با استفاده از آن می توانید مواردی چون روشنایی، فعالیت اپلیکیشن ها در پس زمینع، زمان فعال بودن نمایشگر و … را بهینه سازی کنید.

آیا شما روش های دیگری را برای استفاده ی بهتر از P10 می شناسید؟ آن ها را حتماً با ما و سایر کاربران وبسایت اندرویدزوم به اشتراک بگذارید.

همینطور بررسی کنید

stock ROM for Huawei P10 Lite

رام هواوی P10 Lite اندروید 7

دانلود فایل فلش و رام رسمی اندروید 7 برای هواوی پی 10 لایت (Huawei P10 ...

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *