خانه » بهترین اپلیکیشن های اندروید » بهترین اپلیکیشن های ترجمه برای اندورید
search-rom

آموزش آپدیت دستی نسخه اندروید هر گوشی در 4 حرکت!

1- ورود به بخش آپدیت اندروید

2- مدل دقیق گوشی خود را سرچ کنید.

3- فایل آپدیت اندروید مخصوص گوشی خود را خرید و دانلود کنید.

4- با آموزش گام به گام ذکر شده در همان صفحه اقدام به نصب فرمایید.

دانلود فایل آپدیت اندروید

بهترین اپلیکیشن های ترجمه برای اندورید

چه کاربری با سطح زبان بالا باشید و یا چه کاربری با سطح زبان پایین، بدون شک به استفاده از یک اپلیکیشن ترجمه بروی گوشی هوشمند خود نیاز پیدا خواهید کرد. در این مقاله قصد بررسی بهترین اپلیکیشن های مترجم اندروید را داریم و نکات مثبت و منفی در مورد هرکدام را با شما درمیان خواهیم گذاشت. پس همراه ما باشید.

بهترین اپلیکیشن از جنبه های مختلف: گوگل ترنسلیت

اگر نیاز به یک اپلیکیشن مترجم دارد که هرآنچه که نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهد، سرویس ترجمه گوگل می تواند برای شما بسیار مفید باشد. از آن جایی که توسعه دهنده ی این اپلیکیشن خود کمپانی گوگل است، یکپارچه سازی های فراوانی با اپلیکیشن های اندرویدی و به صورت کلی اکوسیستم اندروید در آن صورت گرفته است. برای نمونه، به سادگی می توان از این سرویس در اپلیکیشن های WhatsApp, Facebook Messenger, Evernote, Google Chrome, Feedly و … استفاده نمود.

در حال حاضر Google Translate از بیش از 90 زبان پشتیبانی می کند. علاوه بر پشتیبانی متنی، این اپلیکیشن این قابلیت را دارا می باشد تا بتوانید با دست خط خود بروی صفحه ی نمایش عبارت موردنظر را بنویسید تا اپلیکیشن آن را برای شما ترجمه کند. قابلیت دیگر آن نیز امکان ترجمه ی متن با استفاده از صدا می باشد. البته این قابلیت تنها برای 40 زبان موجود می باشد.

جذابترین قابلیت گوگل ترنسلیت، قابلیت ترجمه ی متن آن از روی تصاویر می باشد. با استفاده از این قابلیت شما می توانید از هر متنی که می خواهید عکس بگیرید و ترجمه ی آن را مشاهده کنید. برای این کار تنها کافیست که گوشی خود را برداشته و وارد اپلیکیشن گوگل ترنسلیت شوید؛ سپس از بخش مخصوص به این کار، دوربین را فعال کرده و آن را بروی قسمت موردنظر خود قرار دهید تا اپلیکیشن شروع به شناسایی کلمات موجود در عکس کند. با استفاده از این قابلیت می توانید به سادگی مفهوم تابلوها، منوهای رستوران ها و … را مشاهده کنید. این قابلیت در حال حاضر برای 26 زبان پشتیبانی می شود و عملکرد فوق العاده ای در شناسایی کلمات و ترجمه ی آن ها دارد. علاوه بر آن، شما می توانید دیتابیس زبان موردنظر خود را در این اپلیکیشن دانلود کنید تا بتوانید به صورت آفلاین از آن استفاده نمایید.

دانلود از گوگل پلی
بهترین اپلیکیشن از جنبه های مختلف: گوگل ترنسلیت
بهترین اپلیکیشن از جنبه های مختلف: گوگل ترنسلیت

بهترین اپلیکیشن برای استفاده بصورت آفلاین: مترجم مایکروسافت

مایکروسافت هم همانند گوگل سرمایه گذاری ویژه ای بروی بخش اندروید مترجم خود انجام داده است. در حال حاضر، مترجم مایکروسافت قابلیت ترجمه از 42 زبان به صورت آفلاین را دارا می باشد که استفاده از آن را بسیار ساده تر و بیشتر می کند. برای این کار تنها کافیست که اطلاعات مربوط به زبان موردنظر خود را که هرکدام حجمی در حدود 200 مگابایت دارند، دانلود کنید تا پس از آن و به صورت همیشگی بتوانید از آن استفاده نمایید.

طراحی اپلیکیشن Microsoft Translator بسیار زیبا و جذاب انجام شده است. زمانی وارد اپلیکیشن می شوید، دکمه هایی برای دسترسی سریع تر به بخش های مختلف برای شما درنظر گرفته شده اند. با استفاده از این بخش شما می توانید یکی از گزینه های: ترجمه با استفاده از متن، ترجمه با استفاده از صدا و ترجمه به صورت دوطرفه را انتخاب نمایید.

با وجود این که طراحی این اپلیکیشن از بیشتر اپلیکیشن های مترجم بهتر است اما، عملکرد آن در ترجمه ی متن های طولانی به خوبی عملکرد گوگل ترنسلیت نیست. مترجم مایکروسافت همچنین، از ساعت های هوشمند پشتیبانی می کند.

دانلود مترجم مایکروسافت از گوگل پلی
بهترین اپلیکیشن برای استفاده بصورت آفلاین: مترجم مایکروسافت
بهترین اپلیکیشن برای استفاده بصورت آفلاین: مترجم مایکروسافت

بهترین اپلیکیشن برای ترجمه با استفاده از صدا: Translate voice

اپلیکیشن Translate voice در بخش ترجمه با استفاده از صدا می تواند عملکرد هوشمندانه و بهتر از هر اپلیکیشن دیگری را برای شما داشته باشد. برای استفاده از این اپلیکیشن تنها کافیست که کلمه یا متن موردنظر خود را برای آن بخوانید یا پخش کنید. سپس اپلیکیشن با شناسایی صدای شما و کلمه های گفته شده، شروع به ترجمه ی متن می کند. البته دقت عملکرد این اپلیکیشن وابسته به عملکرد سیستم تشخیص صدای گوشی هوشمند شما می باشد.

استفاده از این اپلیکیشن می تواند در زمان هایی که تایپ کردن بسیار وقت گیر است یا اصلاً ممکن نیست، بسیار موثر باشد. شما با استفاده از این اپلیکیشن همچنین می توانید جمله ای را به آن بگویید و ترجمه ی آن را در زبانی دیگر دریافت کرده و برای شخصی که آن زبان را متوجه می شود، پخش کنید.

البته قابلیت های Translate voice اندکی محدود است؛ بنابراین، در صورتی که می خواهید اپلیکیشنی با قابلیت های بیشتر در اختیار داشته باشید می توانید گزینه های دیگر معرفی شده در این مقاله را استفاده کنید.

دانلود Translate Voice
بهترین اپلیکیشن برای ترجمه با استفاده از صدا: Translate voice
بهترین اپلیکیشن برای ترجمه با استفاده از صدا: Translate voice

بهترین اپلییکیشن مترجم با عملکرد ساده: Easy Language Translator

اگر به دنبال اپلیکیشنی با رابط کاربری ساده و بدون دردسر هستید، Easy Language Translator می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. هدف اصلی توسعه دهندگان این اپلیکیشن، استفاده ی آسان افراد تازه کار از این اپلیکیشن بوده است. به همین دلیل هم دو قابلیت را بیشتر در اختیار شما قرار نمی دهد. قابلیت های ترجمه با استفاده از متن و صدا مواردی هستند که می توانید در Easy Language Translator تجربه کنید.

دکمه های طراحی شده برای این اپلیکیشن در سایز بزرگ طراحی شده اند تا به راحتی دسترسی به آن ها امکان پذیر باشد؛ همچنین، هریک از دکمه ها با آیکن هایی مشخص شده اند تا افراد بتوانند به سرعت عملکرد آن دکمه را متوجه شوند.

سایز فونت درنظر گرفته شده برای نوشته های اپلیکیشن Easy Language Translator سایز بزرگی است تا دیدن و خواندن متن ها را برای کاربران ساده تر کنند. در حقیقت این اپلیکیشن قابلیت های محدودی دارد اما همان قابلیت های محدود را به ساده ترین شکل ممکن در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

به صورت پیش فرض تنظیماتی برای این اپ درنظر گرفته شده است اما شما می توانید بازهم متناسب با نیاز خود این تنظیمات را شخصی سازی نمایید. در این بخش، 10 سایز برای فونت و 6 تم وجود دارند.

دانلود Easy Language Translator
بهترین اپلییکیشن مترجم با عملکرد ساده: Easy Language Translator
بهترین اپلییکیشن مترجم با عملکرد ساده: Easy Language Translator

بهترین اپلکیشن برای ترجمه ی واژه: PONS

PONS یک واژه نامه ی آنلاین است که برخلاف اپلیکیشن هایی که پیشتر معرفی شد، تمرکز آن بروی ترجمه ی واژه ها می باشد. به همین دلیل هم از یک دیتابیس بسیار قدرتمند بهره می گیرد که می تواند معنای کلمات را به صورت دقیق به شما نشان دهد و اطلاعات کاملی در مورد واژه ها دراختیار شما قرار دهد.

زمانی که شما کلمه ای را در این اپلیکیشن تایپ می کنید، اپلیکیشن با جستجو در پایگاه داده ی خود، نتایج مچ شده را به شما نشان می دهد. شما می توانید از میان نتایج نمایش داده شده، گزینه ی موردنظر را انتخاب کرده و معنای آن را مشاهده کنید.

رابط کاربری درنظر گرفته شده برای این اپلیکیشن هم بسیار ساده و کاربردی می باشد و پیچیدگی های موجود در برخی اپلیکیشن ها را ندارد.

PONS همچنین در یافتن معنای عبارت ها می تواند با یافتن معنای کلمات به شما کمک کند. زمانی که شما واژه ای را جستجو می کنید، اپلیکیشن آن را در جمله نیز به کار می برد تا بتوانید بهتر مفهوم آن را به خاطر بسپارید.

دانلود اپلیکیشن PONS از گوگل پلی
بهترین اپلکیشن برای ترجمه ی واژه: PONS
بهترین اپلکیشن برای ترجمه ی واژه: PONS

بهترین اپلیکیشن مترجم با دقت بالا: iTranslate

اگر به دنبال اپلیکیشنی با دقت بسیار بالا برای ترجمه ی متن ها و واژه های خود هستید، iTranslate می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این اپلیکیشن از بیش از 90 زبان پشتیبانی می کند و می توان در شرایط مختلف از آن استفاده نمود.

یکی از قابلیت هایی که iTranslate از آن بهره می برد، قابلیت ترجمه ی فوری متن موردنظر با سوایپ کردن انگشت بروی آن می باشد. همچنین، شما می توانید با استفاده از بخش favorites این اپلیکیشن، کلمه ها و عبارت خود را ذخیره کنید تا بتوانید در آینده به آن ها دسترسی داشته باشید.

با وجود این که عملکرد مترجم این اپ با استفاده از تشخیص صدا چندان خوب نیست اما، این اپلیکیشن عملکرد فوق العاده ای در خواندن متن ها به لهجه های مختلف دارد. برای نمونه، شما می توانید از میان سه لهجه ی آمریکایی، بریتانیایی و استرالیایی انتخاب کنید تا متن موردنظر با آن لهجه خوانده شود.

دانلود iTranslate از گوگل پلی
بهترین اپلیکیشن مترجم با دقت بالا: iTranslate
بهترین اپلیکیشن مترجم با دقت بالا: iTranslate

بهترین اپلیکیشن مترجم برای ارسال پیام: GBoard

بدون تردید برای شما هم زیاد پیش آمده است که بخواهید ترجمه ی پیام های موردنظر خود به زبان های دیگر را مشاهده کنید. در این حالت، احتمالاً تک تک پیام ها را کپی کرده و در اپلیکیشن های مترجم متن وارد کرده اید؛ اما گوگل راه حل بسیار ساده تری را در اختیار شما قرار می دهد.

اپلیکیشن GBoard که درحقیقت وظیفه ی اصلی آن ترجمه ی متن نیست و یک کیبرد است، می تواند در این زمینه به شما بسیار کمک کننده باشد.

با استفاده از GBoard شما می توانید به سادگی پیامی را در زبان خود تایپ کرده و بدون نیاز به خارج شدن از آن اپلیکیشن، ترجمه ی پیام موردنظر را در همانجا ببینید و از آن استفاده نمایید. یکی دیگر از قابلیت های مناسب این کیبرد، قابلیت اصلاح خودکار آن می باشد. به این شکل که با فعال سازی این قابلیت، کیبرد به صورت خودکار اشتباه های تایپی موجود در هنگام تایپ کردن را ویرایش می کند.

در حقیقت با دانلود و استفاده از کیبرد GBoard شما می توانید علاوه بر استفاده از یک کیبرد تمام عیار و با امکانات کامل، از یک مترجم یکپارچه شدن با آن نیز استفاده نمایید.

دانلود GBoard از گوگل پلی
بهترین اپلیکیشن مترجم برای ارسال پیام: GBoard
بهترین اپلیکیشن مترجم برای ارسال پیام: GBoard

نظر شما درمورد اپلیکیشن های معرفی شده در این مطلب چیست؟ آیا تجربه ی کار با آن ها را داشته اید؟ آیا اپلیکیشن های دیگری در این زمینه می شناسید؟ دیدگاه خود را در وبسایت اندرویدزوم با ما و سایر کاربران اشتراک گذاری کنید.

منبع: androidpit

همینطور بررسی کنید

persiandic

دانلود دیکشنری persianDic بهترین مترجم اندرویدی

یکی از نیازمندی های تقریبا اغلب مردم برای گوشی های هوشمندشان داشتن یک دیکشنری مطمئن و …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *