شبیه سازهای بازی برای اندروید
شبیه سازهای بازی برای اندروید

بهترین شبیه سازهای بازی برای اندروید

تقریباً این روزها همه ی ما از گوشی های هوشمند استفاده می کنیم و بازی های جدیدی را بروی آن ها نصب می کنیم. اما ممکن است بسیاری بخواهند بازی های قدیمی و خاطره انگیز را هم بروی دستگاه های اندرویدی خود اجرا کنند در حالی که سازنده ی اصلی آن ها نسخه ی اندرویدی بازی را ارائه نکرده است. از آن جایی که برای هر نیازی راه حلی وجود دارد، برای این مورد هم راه حل هایی وجود دارد. پس اگر علاقه مند به اجرای این بازی ها بروی دستگاه اندرویدی خود هستید این مطلب را از دست ندهید.

بهترین شبیه سازهای بازی برای سیستم عامل اندروید کدامند؟

بیشتر شبیه سازهای بازی که برای سیستم عامل اندروید موجود هستند امکان اجرای بازی های دیگر پلتفرم ها را برای شما فراهم می کنند. بنابراین، عملکرد کلی شبیه سازها بسیار نزدیک به هم می باشد و تنها تغییراتی در کنترل های هریک از آن ها در مقایسه با دیگری وجود دارند. یکی دیگر از بخش های متفاوت در آن ها در بخش قابلیت اجرای بازی ها به صورت چندنفره می باشد.

بهترین شبیه ساز برای اجرای بازی های آتاری: Hataroid

Hataroid به شما کمک می کند تا با گوشی هوشمند خود به دوران کودکی بازگردید. عملکرد کلی این شبیه ساز بسیار خوب است و می تواند تمامی بازی های آتاری را بروی دستگاه اندرویدی شما اجرا کند. پیش از استفاده از این شبیه ساز به یک بایوس برای اجرای رام نیاز خواهید داشت. همچنین، در هنگام اجرای بازی ها می توانید یک موس مجازی و یک کیبرد مجازی را در بخشی از صفحه نمایش گوشی خود داشته باشید.

بهترین شبیه ساز برای اجرای بازی های آتاری: Hataroid
بهترین شبیه ساز برای اجرای بازی های آتاری: Hataroid

دانلود این شبیه ساز از گوگل پلی

بهترین شبیه ساز DOS برای اندروید: Magic Dosbox Free

Dosbox شبیه سازی است که مناسب برای افرادی با علاقه مندی به بازی های DOS می باشد. Magic Dosbox Free شما را به دهه ی 90 میلادی بازمیگرداند و امکان اجرای بازی هایی چون Prince of Persia  و  Risky Woods را به شما می دهد.

بهترین شبیه ساز DOS برای اندروید: Magic Dosbox Free
بهترین شبیه ساز DOS برای اندروید: Magic Dosbox Free

دانلود این شبیه ساز از گوگل پلی

بهترین شبیه ساز NES: اپلیکیشن NES.emu

اگر شما قصد اجرای بازی های کلاسیک کنسول نینتندو بروی گوشی هوشمند اندرویدی خود را دارید، استفاده از NES.emu می تواند آغاز مناسبی باشد. شما با استفاده از این شبیه ساز می توانید به سادگی و به سرعت بازی هایی چون Super Mario Bros, Battle City, Zelda, Bomberman و … را اجرا کنید.

اگر شما با پلتفرم NES چندان آشنایی ندارید، می توانید با استفاده از شبیه ساز NES به سرعت کار با آن را یاد بگیرید؛ چراکه تا حد ممکن رابط کاربری استفاده شده در آن ساده و کاربردی می باشد.

NES همچنین، امکان مالتی تاچ را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین، بازی ها به خوبی بروی آن اجرا می شوند و با بیشتر دستگاه های اندرویدی هم سازگاری دارد. به صورت پیش فرض هیچ رامی همراه با این شبیه ساز عرضه نشده است و شما باید برای استفاده از آن، رام ها را به صورت جداگانه دانلود کنید.

بهترین شبیه ساز NES: اپلیکیشن NES.emu
بهترین شبیه ساز NES: اپلیکیشن NES.emu

دانلود این شبیه ساز از گوگل پلی

بهترین شبیه ساز Sega Genesis برای اندروید: (gGens (MD

(gGens (MD یکی از تنها شبیه سازهای رایگان Sega Genesis برای اندروید می باشد که می توانید با استفاده از آن بازی های خاطره انگیزی چون Hedgehog, Disney’s Aladdin, NBA Jam و … را بروی دستگاه اندرویدی خود اجرا کنید.

این شبیه ساز گیم پلی روان و خوبی را در اختیار شما قرار می دهد و در برخی شرایط حتی عملکرد بهتری از خود کنسول نیز به شما ارائه می کند. این اپلیکشن به شما این امکان را می دهد تا بتوانید با استفاده از خود آن، رام های موجود را دانلود کنید.

زمانی که شما یک رام برای آن دریافت کردید می توانید شروع به اجرای بازی های سگا بروی دستگاه اندرویدی خود کنید. شما با استفاده از این شبیه ساز امکان ذخیره سازی مراحل بازی ها برای اجرای آن ها از ادامه را خواهید داشت.

بهترین شبیه ساز Sega Genesis برای اندروید: (gGens (MD
بهترین شبیه ساز Sega Genesis برای اندروید: (gGens (MD

دانلود این شبیه ساز از گوگل پلی

بهترین شبیه ساز سوپر نینتندو برای اندروید: SuperRetro 16 Lite

بهترین شبیه ساز سوپر نینتندو برای اندروید: SuperRetro 16 Lite
بهترین شبیه ساز سوپر نینتندو برای اندروید: SuperRetro 16 Lite

دانلود این شبیه ساز از گوگل پلی

بهترین شبیه ساز پلی استیشن برای اندروید: PPSSPP for Android

اگر قصد اجرای بازی های کنسول پلی استیشن را بروی دستگاه های اندرویدی خود دارید، شبیه ساز اندرویدی PPSSPP این امکان را برای شما فراهم می کند. با استفاده از این شبیه ساز شما می توانید به سادگی اجرای بازی هایی چون GTA، Final Fantasy: Crisis Core و بسیاری دیگر از بازی ها را بروی دیوایس اندرویدی خود اجرا کنید.

علاوه بر این که شما می توانید بازی های موردعلاقه ی خود را به طرز معمول نصب و اجرا کنید، با استفاده از این اپلیکیشن شما می توانید بازی های دیگری را هم دانلود کنید. البته دانلود نصب شدن برخی بازی ها ممکن است مدت زمانی به طول بینجامد اما به صورت کلی عملکرد این شبیه ساز بسیار مناسب است.

نسخه ی رایگان اپلیکیشن PPSSPP دارای تبلیغاتی می باشد. در بخش تنظمیات این شبیه ساز شما قابلیت هایی را در اختیار خواهید داشت که البته ممکن است به جای کاربردی بودن دچار سردرگمی شما بشوند اما بطور کلی رابط کاربری این برنامه ساده است و گیم پلی بازی های آن قابل شخصی سازی شدن می باشد.

بهترین شبیه ساز پلی استیشن برای اندروید: PPSSPP for Android
بهترین شبیه ساز پلی استیشن برای اندروید: PPSSPP for Android

دانلود این شبیه ساز از گوگل پلی

بهترین شبیه ساز Nintendo 64 برای اندروید: MegaN64

اگر شما هم از افرادی هستید که علاقه ی شدیدی به مینی جوی استیک داشتند، شبیه ساز MegaN64 می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد. این شبیه ساز در حقیقت سیستم Nintendo 64 را بروی گوشی یا تبلت اندرویدی شما شبیه سازی می کند.البته کنترل های این شبیه ساز بصورت کامل همانند Nintendo 64 نیست اما شما می توانید بازی های موردعلاقه ی خود از این پلتفرم را به سادگی بروی دستگاه اندرویدی خود اجرا کنید.

سرعت عملکرد MegaN64 جزو نقاط قوت آن می باشد. همچنین، قابلیت شخصی سازی های فراوان موجود در آن، آنرا به یکی از دوستداشتنی ترین شبیه سازی های اندرویدی تبدیل می کند. برخی از بازی های طراحی شده برای Nintendo 64 برای اجرا نیازمند کنترل با مینی جوی استیک هستند در حالی که در دستگاه های اندرویدی شاهد چنین موضوعی نیستیم. اما به بهینه سازی هایی که در شبیه ساز MegaN64 انجام شده است، شما می توانید بدون مشکل این گونه بازی ها را نیز بروی دستگاه خود اجرا کنید. برای اجرا این بازی ها، به جای استفاده از مینی جوی استیک، بازی یک هشت ضلعی را در اختیار شما قرار می دهد تا با استفاده از آن بتوانید بازی خود را کنترل کنید.

این شبیه ساز هم قابلیت استفاده بروی گوشی های هوشمند را دارد و هم قابلیت استفاده بروی تبلت ها را؛ قابلیت اجرا بروی تبلت ها نکته ی مهمی است چراکه بسیاری از شبیه سازها تنها امکان اجرا بروی گوشی های اندرویدی را دارند. همچنین، زمانی که قصد اجرای بازی هایی با گرافیک مناسب و جزئیات بالا را داشته باشید، این شبیه ساز می تواند به شما کمک شایانی کند.

بهترین شبیه ساز Nintendo 64 برای اندروید: MegaN64
بهترین شبیه ساز Nintendo 64 برای اندروید: MegaN64

دانلود این شبیه ساز از گوگل پلی

بهترین شبیه ساز چندپلتفرمی: RetroArch

RetroArch یک شبیه ساز فوق العاده است که امکان اجرای بازی های پلتفرم های Xbox 1 and 360, Nintendo (NES, SNES, Game Boy Color, etc.) Sega Master System, Saturn, Playstation و… را برای شما فراهم می کند. این شبیه ساز همچنین، از کنترل هایی چون  Sony Dualshock یا XBOX 1 و 360 پشتیبانی می کند.

شبیه ساز RetroArch بدون تردید یکی از غنی ترین شبیه سازهای موجود برای سیستم عامل اندروید می باشد.

بهترین شبیه ساز چندپلتفرمی: RetroArch
بهترین شبیه ساز چندپلتفرمی: RetroArch

دانلود این شبیه ساز از گوگل پلی

نظر شما درمورد شبیه سازهای معرفی شده در این مطلب چیست؟ آیا به نظر شما این شبیه سازها می توانند جایگزین مناسبی برای پلتفرم های قدیمی بازی باشند و تمام امکانات آن ها را در اختیار ما قرار دهند؟ آیا شما نیز شبیه سازهای دیگری برای اجرای بازی های دیگر پلتفرم ها روی سیستم عامل اندروید می شناسید؟ دیدگاه خود را از بخش نظرات وبسایت اندرویدزوم با ما و سایر کاربران اشتراک گذاری کنید.

منبع: androidpit

یک نظر

  1. خیلی خوبه که میتونم هم ps و هم xbox 1 و 360 رو بدون پول دادن داشته باشم واقعا ممنون

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.