HTC U11
HTC U11

ترفندهای استفاده ی بهتر از گوشی HTC U11

HTC U11 در حال حاضر یکی از بهترین و قدرتمندترین گوشی های اندرویدی موجود در بازار است که به رقیب جدی برای پرچمدارانی چون S8 و G6 تبدیل شده است. در این گوشی، کمپانی تایوانی علاوه بر سخت افزار قدرتمند و طراحی زیبا، از فناوری نوآورانه ای به نام Edge Sense استفاده کرده است. در این مطلب می خواهیم با یکدیگر راه ها و ترفندهای استفاده ی بهتر از این گوشی را بررسی کنیم. بنابراین، اگر از این گوشی استفاده می کنید یا یکی از نزدیکان شما این گوشی را خریداری کرده است، حتماً از آموزش های موجود در این مطلب استفاده کنید.

به صورت کلی رابط کاربری درنظر گرفته شده برای این گوشی چیزی نزدیک به اندروید خام می باشد اما HTC تغییرات موردنیاز خود را نیز در این رابط کاربری اعمال کرده است.

ترفندهای صفحه نمایش HTC U11

تب اخبار را از صفحه ی هوم دستگاه خود حذف کنید

HTC BlinkFeed یک صفحه ی اختصاصی است که در سمت راست صفحه ی هوم دستگاه قرار دارد. در این صفحه آخرین اخبار و اطلاعاتی در مورد برخی از اپلیکیشن ها به شما نمایش داده خواهد شد. در حقیقت، این قابلیت چیزی شبیه به Now cards کمپانی گوگل می باشد.

اما این قابلیت ممکن است برای برخی از کاربران آزاردهنده باشد؛ از همین رو، به سادگی امکان غیرفعال سازی آن نیز وجود دارد. برای این کار تنها کافیست که انگشت خود را بروی قسمتی خالی از اپلیکیشن بروی صفحه ی هوم قرار دهید؛ سپس گزینه ی Edit Page را انتخاب کرده و با مشاهده ی صفحه ی HTC BlinkFeed بروی گزینه ی Remove ضربه بزنید.

همچنین، اگر پس از انجام این کار تصمیم به فعال سازی دوباره ی آن گرفتید، می توانید دو انگشت خود را بروی صفحه ی نمایش به یکدیگر نزدیک کنید تا حالت ویرایش صفحه ها به شما نمایش داده شود. با ضربه زدن بروی آخرین پنل موجود می توانید دوباره BlinkFeed را فعال کنید.

تب اخبار را از صفحه ی هوم دستگاه خود حذف کنید
تب اخبار را از صفحه ی هوم دستگاه خود حذف کنید

میانبرهای صفحه نمایش

با استفاده از مسیر  Settings > Display > Motion Launch gestures شما می توانید پنج قابلیت زیر را شخصی سازی کرده و آن ها را متناسب با نیاز خود تغییر دهید.

 • با دوبار ضربه زدن متوالی بروی صفحه ی نمایش در زمان خاموش بودن آن، می توانید آن را روشن کنید و در زمان روشن بودن آن نیز با انجام همین کار می توانید صفحه نمایش دستگاه خود را قفل کنید.
 • همچنین، شما می توانید با سوایپ کردن انگشت خود از پایین به بالا در زمان قفل بودن صفحه نمایش، آن را روشن کنید.
 • زمانی که در صفحه ی هوم دستگاه خود هستید، با سواپیت کردن انگشت خود به سمت چپ می توانید صفحه نمایش را خاموش و آن را قفل کنید.
 • در زمانی که صفحه ی نمایش دستگاه خاموش است، با سوایپ کردن انگشت خود به سمت راست، HTC BlinkFeed را مشاهده خواهید کرد که پیشتر آن را معرفی کردیم و روش غیرفعال سازی آن را نیز به شما آموزش دادیم.
 • با خاموش بودن نمایشگر، در صورتی که دوبار به سمت پایین سوایپ کنید، دوربین دستگاه به سرعت فعال می شود و اپلیکیشن دوربین برای شما باز خواهد شد. با استفاده از این قابلیت هیچ صحنه ای را ازدست نخواهید داد.

حالت شب

حالت شب یا Night Mode امکان فعال سازی یا غیرفعال کردن با استفاده از استاتوس بار را دارا می باشد. در صورتی که میانبر این قابلیت را لمس کنید، این قابلیت فعال می شود و با لمس دوباره ی آن، این قابلیت برای شما غیرفعال خواهد شد. همچنین، در صورتی که انگشت خود را بروی میانبر آن نگه دارید، به صفحه ی تنظیمات اختصاصی آن برده خواهید شد که می توانید با استفاده از این بخش، تنظیمات آن را متناسب با سلیقه ی خود تغییر دهید.

برای نمونه، با استفاده از تنظیمات می توانید دمای رنگ نمایش داده شده در حالت فعال بودن این قابلیت را انتخاب کنید. هرچه دمای رنگ را به سمت گرم تر انتخاب کنید، رنگ آبی کمتری در رنگ ها به شما نمایش داده خواهد شد که در زمان استفاده های طولانی مدت از دستگاه در محیط های کم نور، خستگی بسیار کمتری را برای چشم انسان ایجاد می کند. همچنین، می توانید تنظیم کنید تا این قابلیت به صورت خودکار در چه ساعتی از روز فعال شده و در چه ساعتی دوباره غیرفعال شود.

حالت شب
حالت شب

ترفندهای دوربین HTC U11

امکانات دکمه ی تنظیم صدا

زمانی که وارد اپلیکیشن دوربین طراحی شده برای این گوشی می شوید، دکمه های تنظیم صدای دستگاه می توانند قابلیت های مختلفی را در اختیار شما قرار دهند. البته شما می توانید با استفاده از منوی تنظیمات موجود در این اپلیکیشن نیز این قابلیت ها را متناسب با نیاز خود شخصی سازی کنید. برای این کار تنها کافیست که وارد اپلیکیشن دوربین شده و سپس انگشت خود را از بخش بالایی به بخش پایینی صفحه ی نمایش سوایپ کنید تا منوی تنظیمات برای شما باز شود. سپس، اندکی این منو را اسکرول کنید تا به بخش Volume button options برسید. با استفاده از این بخش شما می توانید انتخاب کنید که با فشردن دکمه های تنظیم صدای دستگاه چه اتفاقی رخ دهد. برای نمونه، می توانید انتخاب کنید که این دکمه ها صدای دستگاه را تنظیم کنند؛ یا می توانید گزینه ی ثبت عکس با فشرده شدن این دکمه را انتخاب کنید؛ همچنین، می توانید قابلیت زوم را نیز با استفاده از این دکمه انجام دهید.

امکانات دکمه ی تنظیم صدا
امکانات دکمه ی تنظیم صدا

ثبت خودکار عکس

در بخش تنظیمات اپلیکیشن دوربین U11 قابلیتی وجود دارد که کاربران با استفاده از آن می توانند وظیفه ی ثبت عکس را به صورت کامل به گوشی واگذار کنند. برای فعال سازی این بخش به تنظیمات دوربین و بخش Camera Options مراجعه نمایید. با استفاده از این بخش می توانید انتخاب کنید که در چه زمانی عکس ثبت شود. برای نمونه، گزینه ای وجود دارد که با انتخاب آن، زمانی که سوژه های موجود در عکس لبخند بزنند، دوربین عکس را ثبت می کند. یا قابلیت های دیگری که می توانید با استفاده از آن ها تجربه های هیجان انگیزی را داشته باشید.

ثبت خودکار عکس
ثبت خودکار عکس

تنظیم فوکوس ضبط صدا

قابلیتی جذابی که در این گوشی شاهد استفاده از آن هستیم ( که البته پیشتر هم در برخی از گوشی ها از آن استفاده شده بود )، امکان ضبط صدا از محلی خاص می باشد. برای نمونه، زمانی که شما در حال فیلم برداری هستید و بروی سوژه ای زوم می کنید، دستگاه به صورت اتوماتیک صدای آن سوژه را شناسایی می کند و فوکوس صوتی را بروی آن قرار می دهد. همچنین، زمانی که در حال انجام این کار هستید، می توانید با لمس سوژه ی موردنظر خود بروی نمایشگر، علاوه بر فوکوس تصویری بروی آن، فوکوس صوتی را نیز بروی آن سوژه تنظیم نمایید.

ترفندهای HTC Sense

همانطور که پیشتر هم اشاره شد، HTC Sense قابلیتی است که با استفاده از آن، HTC لبه های سمت راست و چپ دستگاه خود را به فشار حساس کرده است. با استفاده از تنظیمات درنظر گرفته شده برای این قابلیت شما می توانید میزان حساسیت این سنسورها را به فشار وارد شده از سوی خود تنظیم کنید. برای این کار تنها کافیست که به مسیر Settings > Edge Sense > Adjust squeeze force level مراجعه نمایید.

با استفاده از این بخش شما می توانید میزان حساسیت سنسور را تنظیم کنید؛ پس از انجام این کار، دستگاه صفحه ای با عنوان Test your squeeze force را به شما نمایش خواهد داد که با استفاده از آن می توانید میزان حساسیت این قابلیت را تست کنید و در صورتی که مطابق میل شما نبود، دوباره به صفحه ی تنظیمات بازگشته و آن را تنظیم نمایید.

ترفندهای HTC Sense
ترفندهای HTC Sense

شخصی سازی Edge Sense

Edge Sense در دو حالت فشار وارد شده را دریافت می کند؛ حالت اول زمانی که تک فشار به لبه های دستگاه وارد می کنید و حالت دوم هم زمانی که فشار طولانی مدت به آن وارد می کنید.برای فعال سازی این دو قابلیت، باید حالت Advanced Mode را با استفاده از مسیر Settings > Edge Sense فعال کنید. پیش از فعال شدن این قابلیت هم باید میزان حساسیت سنسور را کالیبره نمایید.

پس از فعال شدن این قابلیت، شما می توانید انتخاب کنید که با لمس شدن لبه های دستگاه چه کاری انجام شود. برای نمونه، می توانید تنظیم کنید که اپلیکیشن دوربین اجرا شده و عکس بگیرد، اسکرین شات ثبت شود، دستیار صوتی گوگل اجرا شود یا اپلیکیشنی مشخص به انتخاب شما اجرا شود.

شخصی سازی Edge Sense
شخصی سازی Edge Sense

ترفندهای صوتی HTC U11

برای خود یک پروفایل صوتی ایجاد کنید

برای استفاده ی هرچه بهتر از هدفون هایی که همراه این گوشی عرضه شده است، شما می توانید برای خود یک پروفایل صوتی ایجاد نمایید. برای انجام این کار، هدفون را به گوشی خود متصل کنید تا پنجره ای به شما نمایش داده شود. ( همچنین شما می توانید از مسیر Settings > USonic نیز این کار را انجام دهید. ) پس از اتصال هدفون، بروی گزینه ی Start ضربه بزنید تا وارد فرایند ساخت پروفایل شوید. در این بخش شما می توانید صدای پخش شده از هدفون را متناسب با پسند خود تنظیم کنید تا پس از آن موزیک ها با آکولایز موردپسند شما پخش شوند.

برای خود یک پروفایل صوتی ایجاد کنید
برای خود یک پروفایل صوتی ایجاد کنید

فعال سازی و غیرفعال سازی قابلیت کاهش نویز

به صورت پیش فرض زمانی که هدفون را به دستگاه متصل می کنید، قابلیت کاهش نویز نیز به صورت خودکار فعال می شود. اما در صورتی که نمی خواهید این اتفاق رخ دهد، می توانید آن را با استفاده از مسیر Settings > HTC USonic > Active Noise Cancellation یا ضربه زدن بروی نوتیفیکیشن مربوط به آن غیرفعال نمایید.

فعال سازی و غیرفعال سازی قابلیت کاهش نویز
فعال سازی و غیرفعال سازی قابلیت کاهش نویز

ترفندهای بهبود عملکرد و باتری دستگاه

+Boost

این اپلیکیشن که به صورت پیش فرض بروی گوشی HTC U11 نصب شده است، در حقیقت مرکز بهینه سازی های مختلف دستگاه می باشد. با استفاده از این اپلیکیشن شما می توانید بدون نیاز به نصب اپلیکیشن های اضافی، پکیج کاملی از ابزارهای بهینه سازی را برای دستگاه خود داشته باشید. +Boost می تواند برای شما به صورت هوشمند حافظه آزاد کند، حافظه ی RAM خالی در اختیار شما قرار دهد، مصرف باتری دستگاه شما را کنترل کند و حتی بروی اپلیکیشن های شما پسوردگذاری کند تا دیگران به اپلیکیشن های شما دسترسی نداشته باشند.

همچنین، با استفاده از بخش تنظیمات می توانید تنظیم کنید تا به صورت خودکار این اپلیکیشن، اپلیکیشن های غیرضروری را از حافظه ی رم خارج کند. و یا می توانید از اثر انگشت برای وارد شدن به اپلیکیشن های خود به جای پسورد استفاده نمایید.

+Boost
+Boost

شخصی سازی

تغییر تم

یکی از قابلیت های مناسبی که شاهد استفاده از آن در گوشی U11 هستیم، استفاده از اپلیکیشنی اختصاصی برای استفاده از تم های موجود می باشد. با استفاده از این اپ شما می توانید والپیپر، صداها، آیکن ها، رنگ رابط کاربری و حتی فونت ها را تغییر دهید. همچنین، شما می توانید با استفاده از مارکت موجود در این اپلیکیشن، از تم های آماده و طراحی شده استفاده نمایید.

تغییر تم
تغییر تم

آیا شما نیز ترفندهای دیگری برای استفاده ی بهتر از این گوشی می شناسید؟ آن ها را حتماً با ما و سایر کاربران وبسایت اندرویدزوم اشتراک گذاری کنید.

منبع: androidpit

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.