خانه » آموزش » ترفندهای استفاده از اسنپ چت
اسنپ چت
اسنپ چت

ترفندهای استفاده از اسنپ چت

در حال حاضر اسنپ چت یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان می باشد که میزبان بیش از صدها میلیون کاربر می باشد. اما متاسفانه این شبکه ی اجتماعی به دلیل مشکلات پیش روی کاربران ایرانی، چندان مورد استقبال قرار نگرفته است. به همین دلیل هم امروز قصد داریم تا در آموزشی، روش های جلوگیری از بروز مشکلات را به شما آموزش دهیم و ترفندهای استفاده ی بهتر از آن را نیز با شما درمیان بگذاریم.

1- حل ارورهای پیش آمده در زمان ثبت نام:

احتمالاً شما نیز در صورتی که تاکنون قصد ثبت نام در اپلیکیشن اسنپ چت را داشته اید، با ارورهایی در زمان ثبت نام روبرو شده اید. یکی از متداول ترین این ارورها، ارور پروکسی می باشد که این ارور تنها برای کاربران ایرانی نمایش داده می شود. دلیل اصلی آن نیز این است که اسنپ چت در ایران مسدود می باشد و کاربران برای استفاده باید از ابزار تغییر آی پی استفاده کنند. با استفاده از این ابزار، سرور اسنپ چت متوجه تغییر آی پی شما می شود و از شما می خواهد که اتصال خود به پروکسی را قطع کرده و پس از آن ثبت نام کنید. در صورتی هم که چنین کاری را انجام دهید و پروکسی خود را قطع کنید با ارور اتصال به سرور ( به دلیل مسدود بودن در ایران ) روبرو خواهید شد. اما راه حل این مشکل چیست؟

حل ارورهای پیش آمده در زمان ثبت نام
حل ارورهای پیش آمده در زمان ثبت نام

در تست هایی که ما در اندرویدزوم در رابطه با این مشکل انجام دادیم، متوجه شدیم که اسنپ چت بیشتر با سرورهایی مشکل دارد که کاربران به صورت پولی از آن ها ابزار تغییر آی پی خریداری می کنند. برای مثال، ما با استفاده از این نوع سرویس ها به مشکل برخوردیم اما با استفاده از ابزاری دیگر چون هات اسپات شیلد این مشکل برطرف شد و بدون بروز ارور پروکسی ثبت نام انجام شد.

به صورت کلی برای حل این مشکل ابتدا از ابزار تغییر آی پی معمول خود استفاده کنید؛ در صورتی که بازهم این ارور را مشاهده کردید، سعی کنید از دیگر ابزار رایگان موجود برای این کار نیز استفاده کنید. اما در صورتی که بازهم کارساز نبود و نتوانستید ثبت نام کنید، موارد زیر را بررسی کنید:

 1. درصورتی که زبان گوشی شما پارسی می باشد، آن را به انگلیسی تغییر دهید.
 2. به منوی تنظیمات دستگاه خود و بخش Apps مراجعه نمایید. در این بخش با پیدا کردن نام اپلیکیشن اسنپ چت وارد منوی تنظیمات آن شوید. سپس گزینه ی Clear Cache یا Clear Data را انتخاب نمایید. ( همچنین می توانید یک بار اپلیکیشن را پاک کرده و دوباره آن را نصب کنید )
 3. دوباره با استفاده از آموزش داده شده در بالای همین بخش برای ثبت نام تلاش کنید.

فرایند ثبت نام در این شبکه ی اجتماعی نیز بسیار ساده می باشد و هیچ نکته ی خاصی در آن وجود ندارد.

2- دسترسی به تنظیمات پنهان اسنپ چت:

برای دسترسی به بخش تنظیمات این اپلیکیشن تنها کافیست انگشت خود را به سمت پایین سوایپ کرده و بروی گزینه ی تنظیمات ضربه بزنید. با اسکرول کردن به سمت پایین و بخش Additional services > Manage شما می توانید به تنظیمات مخفی موجود در اسنپ چت دسترسی داشته باشید. در این بخش امکان تنظیم قابلیت هایی چون: فلش سلفی، ایجموجی ها، دسترسی ها و فیلترها وجود دارد. حتی با استفاده از این بخش می توانید مصرف اینترنت خود به وسیله ی این اپلیکیشن را کاهش دهید.

 دسترسی به تنظیمات پنهان اسنپ چت
دسترسی به تنظیمات پنهان اسنپ چت

2- تغییر دوربین به سلفی در هنگام ضبط اسنپ:

این قابلیت تنها برای کاربران اندرویدی فعال می باشد و کاربران iOS امکان استفاده از آن را نخواهند داشت. زمانی که در حال ضبط اسنپ هستید، می توانید با دوبار ضربه زدن بروی صفحه نمایش دستگاه خود، دوربین را از دوربین اصلی به سلفی و از سلفی به اصلی تغییر دهید.

3- استفاده از چند فیلتر:

زمانی که یک اسنپ ضبط می کنید، با حرکت انگشت خود به راست و چپ می توانید بروی آن فیلترهای مختلفی را قرار دهید. اما با این کار تنها یک فیلتر بروی اسنپ شما قرار می گیرد. اما شما می توانید با نگه داشتن انگشت خود بروی اسنپ و سپس سوایپ کردن بروی آن فیلترهای دیگری را نیز قرار دهید.

استفاده از چند فیلتر
استفاده از چند فیلتر

4- به ویدئوی خود آهنگ اضافه کنید:

در صورتی که می خواهید با اسنپ شما، موزیک موردعلاقه ی شما نیز ضبط شود، اسنپ چت همانند استوری های اینستاگرام این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد. برای این کار تنها کافیست ابتدا موزیک موردنظر را با هر اپلیکیشنی که می خواهید پخش کنید؛ سپس در حالی که موزیک در حال پخش است، ضبط اسنپ خود را آغاز کنید.

 به ویدئوی خود آهنگ اضافه کنید
به ویدئوی خود آهنگ اضافه کنید

5- از خودتان پروفایل گیف بسازید:

برای انجام این کار تنها کافیست که انگشت خود را از بالا به پایین سوایپ کنید. سپس اسنپ کد ( که در حقیقت شناسنامه ی شما در اسنپ چت می باشد ) را مشاهده خواهید کرد. با ضربه زدن بروی تصویر روح سفید رنگ، تصویر دوربین به شما نمایش داده خواهد شد. زمانی که دکمه ی ثبت عکس را فشار دهید، اپلیکیشن شروع به ثبت 5 عکس از شما می کند. سپس این 5 عکس را به صورت پشت سرهم در یک فایل گیف ذخیره می کند و در اختیار شما قرار می دهد.

6- به نوشته های خود رنگ و زیبایی ببخشید:

زمانی که بروی علامت نوشتن ضربه بزنید، به صورت پیش فرض از فونتی خاص استفاده می شود. اما اگر چندبار دیگر بروی علامت خودکار ضربه بزنید، سایز فونت متن نوشته شده افزایش می یابد. همچنین می توانید با استفاده از جعبه رنگ موجود در بالا و سمت راست، رنگ موردنظر برای نوشته را انتخاب کنید. یا می توانید به اسنپ های خود ایموجی های جذاب اضافه کنید.

 به نوشته های خود رنگ و زیبایی ببخشید
به نوشته های خود رنگ و زیبایی ببخشید

7- ایمیل خود را تایید کنید:

در صورتی که به تازگی در اسنپ چت وارد شده اید، تایید ایمیل آدرس برای افزایش امنیت اکانت شما می تواند بسیار مفید باشد. برای انجام این کار تنها کافیست که به منوی تنظیمات مراجعه نمایید. سپس وارد بخش Email شده و ایمیل خود را وارد کنید. پس از آن یک ایمیل تایید برای شما ارسال می شود که با کلیک بروی آن، ایمیل شما وریفای خواهد شد.

ایمیل خود را تایید کنید
ایمیل خود را تایید کنید

8- در اسنپ چت استوری بسازید:

استوری ها در حقیقت اسنپ هایی هستند که به مدت 24 ساعت به دوستان شما نمایش داده می شوند و آن ها می توانند به تعداد نامحدود در مدت 24 ساعت استوری شما را مشاهده کنند. بنابراین، در صورتی که می خواهید اسنپ شما برای مدت بیشتری برای دوستانتان قابل مشاهده باشد و آن ها بتوانند چندبار آن را مشاهده کنند، می توانید از استوری استفاده کنید.برای این کار تنها کافیست که در پنجره ی ثبت اسنپ، آیکن مربع موجود در پایین نمایشگر که علامت + بروی آن می باشد را ضربه بزنید. پس از آن، اسنپ شما به عنوان یک استوری به دوستان شما نمایش داده خواهد شد.

9- چگونه در اسنپ چت لینک ها را باز کنیم؟

اگر شخصی در لیست دوستان شما نباشد و برای شما لینکی را ارسال کند، اسنپ چت برای جلوگیری از اسپم و مسائل امنیتی، شما را از باز کردن آن لینک بازمی دارد. بنابراین، آن لینک تنها به صورت یک متن به شما نمایش داده می شود که قابلیت کلیک کردن بروی آن وجود ندارد.

برای حل این مشکل ابتدا چت موردنظر را باز کنید. سپس انگشت خود را بروی پیامی که شامل لینک می باشد نگه دارید تا پیام موردنظر ذخیره شود. پس از آن، با استفاده از بخش بالا و سمت چپ صفحه، گزینه ی منو را باز کنید. پس از آن هم باید آن شخص را به عنوان دوست خود به لیست دوستانتان اضافه کنید. در این زمان با بازگشت دوباره به چت مشاهده خواهید کرد که لینک موردنظر فعال شده است و هم اکنون می توانید با ضربه زدن بروی آن، سایت موردنظر را مشاهده کنید.

10- فیلترگذاری موقعیت بروی اسنپ:

زمانی که قصد اشتراک گذاری یک اسنپ را دارید، می توانید فیلترهای مختلفی شامل زمان، دما، سرعت و فیلترهای تصویری رنگارنگی را بروی اسنپ خود قرار دهید. اما یک فیلتر نیز برای افزودن موقعیت بروی اسنپ وجود دارد. برای استفاده از آن ابتدا باید GPS دستگاه خود را روشن کرده و سپس از فیلتر مخصوص آن استفاده نمایید.

11- موقعیتی جلعی را برای اسنپ خود ایجاد کنید:

بر اساس موقعیت شما در زمان ثبت اسنپ، این اپلیکیشن به صورت خودکار فیلترهایی را به شما پیشنهاد می دهد. اما به صورت پیش فرض ( و برخلاف اپلیکیشن اینستاگرام ) امکان تنظیم دستی موقعیت وجود ندارد و در صورتی که قصد استفاده از فیلتر موقعیت را داشته باشید، حتماً باید با استفاده از GPS موقعیت شما تعیین شود. اما برای دورزدن این محدودیت نیز راه هایی وجود دارد. برای مثال، شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن Fake GPS location، موقعیتی جعلی را با استفاده از GPS در اختیار اسنپ چت قرار دهید. در این صورت می توانید فیلتر موقعیت آن محل را بروی اسنپ خود قرار دهید و دوستان خود را سورپرایز کنید. برای دانلود این اپلیکیشن از گوگل پلی اینجا کلیک کنید.

12- موقعیت های موردنظر خود را اضافه کنید:

با مراجعه به این لینک از وبسایت اسنپ چت شما می توانید موقعیت های دلخواه خود را بروی نقشه اضافه کنید. با استفاده از این قابلیت پس از افزوده شدن محل موردنظر، می توانید از آن در اسنپ های خود استفاده کنید. با مراجعه به لینک ابتدا از شما پرسیده می شود که محل موردنظر چه نوع محلی است که در پاسخ سه گزینه با عنوان های: شخصی، تجاری و ارتباطی ( مدارس و … ) به شما نمایش داده خواهد شد. پس از آن نیز در سه مرحله اطلاعات محل موردنظر از شما دریافت می شود که در مرحله ی آخر می توانید با مشخص کردن محل موردنظر بروی نقشه، آن را نام گذاری کنید و پس از آن نیز فرایند افزودن موقعیت به نقشه ی اسنپ چت را به پایان برسانید.

موقعیت های موردنظر خود را اضافه کنید
موقعیت های موردنظر خود را اضافه کنید

13- بهینه سازی در مصرف باتری و اینترنت:

بدون شک اگر بخواهیم دو مشکل این اپلیکیشن را بیان کنیم، مصرف بسیار بالای باتری و اینترنت از جمله ی آن ها هستند. اما خوشبختانه برای حل این دو مشکل راه حلی وجود دارد. این راه حل که Travel Mode نام دارد، این امکان را به شما می دهد که با فعال سازی آن از دانلود شدن اتوماتیک تصاویر ( و استوری ها ) جلوگیری کنید. بنابراین، تنها تصاویری که موردنظر شما باشند ابتدا دانلود شده به شما نمایش داده می شوند. استفاده از این روش می تواند تاثیر قابل توجهی در مصرف باتری، اینترنت و حتی داغ شدن بیش از حد دستگاه در زمان استفاده از اسنپ چت داشته باشد.

14- از نقشه ی اسنپ برای یافتن دوستان خود استفاده کنید:

اسنپ چت به تازگی از قابلیتی با نام Snap Map رونمایی کرده است که این امکان را به شما می دهد تا بتوانید محل فعلی حضور دوستان خود را مشاهده کنید. شما نیز با استفاده از این قابلیت می توانید موقعیت خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. البته می توانید با استفاده از حالت Ghost ( روح ) نیز به صورت پنهانی به فعالیت خود ادامه دهید. البته توجه داشته باشید که تنها زمانی موقعیت شما بروزرسانی می شود که شما وارد اپلیکیشن Snapchat می شوید.

نظر شما درمورد اسنپ چت چیست؟ آیا تاکنون از این شبکه ی اجتماعی استفاده کرده اید؟ دیدگاه خود را با ما در وبسایت اندرویدزوم به اشتراک بگذارید.

منبع: androidpit

9 نظرها

 1. من با وجود اینکه اینترنتم وصله بازم میگه couldnt refresh feedیاplease check your conection try again و فیلتراشو نمیاره.حتی فیلترشکنم دارم.اوایلش اینطوری نبود اما حالا اینجوریه
  چرا؟کسی میدونه؟؟

 2. slm
  mage baad az vared kardane username nabayad icone mail va phon namber biare ???
  chera bara mn nmiare ?
  darzemn passvordi k miznm ham qabool nmikone

 3. توروخدا بگین ایموجیاش چجوری میاد فقط یه سگ دارع

 4. سلام من ميخوام بدونم وقتى عكس رو در اسناپ به اشتراك ميزارم دوستانم نتوانى ريپلى كننن ياچت برام بگذارن ميشه بهم بگين چطورى ميشه

 5. سلام من تمام این کارها رو انجام دادم ولی بازم موقع وارد کردن پسورد ارور میده
  از چند وی پی ان مختلف استفاده کردم مثل هات اسپات شیلد که بازم گفت وی پی ان رو خاموش کن
  روی حالت پرواز گذاشتم بازم فایده نداشت
  هر بار هم cache رو پاک کردم و دوباره نصب کردم

 6. ۳ببخشید من گزینه فیلتر رو روی اسنپ ندارم

 7. اکانت دارم توی اسنپ چت ولی پاک شد برنامه حالا اومدم باز برم تو همون اکانت ارور میده چیکار کنم

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *