پیامرسان تلگرام اندروید
دانلود تلگرام اندروید

دانلود نسخه جدید تلگرام Telegram 6.1.1 اندروید : پیامرسان محبوب ایرانی ها

بعد از دوره یاهو مسنجر، وی چت و وایبر، یک پیامرسان به سرعت در ایران رشد کرد و توانست به اولین انتخاب اکثر کاربران ایرانی برای چت و تبادل فایل تبدیل شود. این پیامرسان روسی تلگرام بود که با سرعت روز افزونی کل جامعه مجازی ایران را قبضه کرد و همه جا حضور پیدا کرد.

دانلود تلگرام اندروید
Telegram

Telegram : تلگرام،پیامرسانی که تمام نیازهای شما را برآورده می کند

برنامه تلگرام از همان ابتدای معروف شدنش با سرعت مناسبی به گسترش امکانات خود پرداخت و هر بار در بروز رسانی های ارائه شده توسط تیم روسی سازنده ویژگی های جالب و جدیدی را مشاهده می کردیم که نیازی را برطرف می کردند که کمتر شاید به آن توجه می شده است.

از ارسال فایل تا تماس صوتی

از ویژگی های مثبت این پیامرسان سرورهای قدرتمند آن هستند که امکان مکالمه صوتی کاربران را فراهم می کنند و در کنار این شما می توانید برای دیگران فایل های خود را بدون دغدغه این که فایل سبکی باشد یا سنگین تا حجم 1.5 گیگابایت ارسال کنید چرا که سرورهای تلگرام ظرفیت پشتیبانی از فایل شما را دارند.

گروه ها و کانال های دسته جمعی

چه جمعی دوستانه باشید، چه گروهی از همکاران، گروه های تلگرام فرصتی برای گفتگوی همزمان شما را فراهم کرده اند تا در فضایی مشترک بتوانید به تبادل اطلاعات بپردازید. در عین حال اگر مخاطبینی دارید که می خواهید اخبار و اطلاعات خاصی را در اختیارشان بگذارید و فقط این شما باشید که پیام قرار می دهید، کانال های تلگرام راه حل این موضوع هستند.

همین طور ببینید: آموزش ساخت گروه محلی و چت محلی در تلگرام با GPS گوشی

بخش Saved Message یا پیام های ذخیره شده

گاهی می خواهیم تصویر، متن، لینک یا ویدیویی را برای خود نگه داری کنیم یا این که آن را از طریق Telegram از یک دستگاه خود به دستگاه دیگر منتقل کنیم. بخش Saved Message تلگرام این مزیت را فراهم می کند تا بتوانیم هر آنچه مخصوص خودمان است را درون آن نگه داری کنیم و به وقت ضرورت از آنها استفاده نماییم.

جستجوی کاربران و پیام ها

اگر بخواهید بین انبوه مخاطبان گوشی به شخص خاصی پیام بدهید، در حالت عادی شاید پیدا کردن آن مخاطب کار سختی باشد. همچنین در یک گروه یا کانال تلگرامی یافتن مطالب مربوط به یک موضوع خاص در میان سیل مطالب موجود کار دشواری است.

جستجوی کاربران به راحتی در کادر بالای صفحه تلگرام فراهم شده و شما خیلی سریع می توانید به هر کس که می خواهید پیام دهید. همچنین جستجوی کلمه در گروه ها و کانال ها بهبود مناسبی پیدا کرده، به ویژه اگر با هشتگ کلمه مورد نظر قبلا مشخص شده باشد به سرعت می توانید به آن دسترسی پیدا کنید وگرنه باز هم سرچ این پیامرسان تا حد قابل قبولی خوب عمل می کند.

تنظیمات دانلود خودکار فایل

یکی از تنظیمات کاربردی تلگرام این است که شما می توانید از بخش Settings برنامه تعیین کنید که کدام نوع فایل مثلا عکس یا فیلم از چه حجمی به بالا را به طور خودکار بعد از ورود به چت، گروه یا کانال شروع به دانلود کند و کدام یک این طور نباشد. این کار به ویژه برای نسخه موبایل برنامه، امکان مثبتی در جهت مدیریت مصرف داده است تا ناخواسته حجم عظیمی از فایل ها که شاید اصلا لازم شان هم نداشته باشید را بی دلیل و اتوماتیک دریافت نکنید.

تنوع نسخه ها برای سیستم عامل های مختلف و یکپارچگی همه آنها

تلگرام به جز نسخه موبایل برای دو سیستم عامل مطرح دنیا یعنی اندروید و iOS ، نسخه کامپیوتر بسیار قدرتمندی دارد که به جرات می شود گفت قوی ترین نسخه کامپیوتر تمام پیامرسان های دنیاست. نکته مثبت نسخه های مختلف این برنامه این است که به یکدیگر وابستگی ندارند و شما می توانید به طور همزمان روی چندین دستگاه با سیستم عامل های مختلف به حساب کاربری خود در تلگرام لاگین کنید.

Telegram مثل پیامرسان واتس اپ نیست که برای اتصال به نسخه کامپیوتر سرشار از محدودیتش، مجبور باشید حتما گوشی را نزدیک سیستم خود قرار دهید یا این که اگر در یک دستگاه در تلگرام لاگین کردید مثل واتس اپ از دستگاه دیگر به بیرون پرتاب نمی شوید!

چت خصوصی و شکلک های زنده

به جز چت عادی در Telegram روش دیگری برای چت کردن وجود دارد که Secret Chat نام دارد. در این حالت، محتوای چت شما می تواند بعد از انجام، به طور کامل نابود شود یا این که تنظیم کنید بعد از مدت زمان مشخصی خود به خود از بین برود.

شکلک های زنده قابلیت جالب بعدی این پیامرسان هستند که مدل های مختلفی دارند و به گفتگوی شما با دیگران حال و هوای متفاوتی می بخشند. این نوع از شکلک ها از بخش استیکر قابل دسترسی هستند.

ربات های تلگرامی از بازی تا تبدیل لینک

ربات های تلگرامی به تدریج جای خود را بین کاربران باز کردند این ربات ها که توسط خود کاربران قابلیت توسعه دارند برای مصارف مختلفی قابلیت استفاده پیدا کرده اند از بازی های تلگرامی که شکل های مختلف دارند بگیرید تا ربات هایی که کارشان تبدیل کردن لینک و مواردی از این دست می باشد.

ارسال پیام زمان بندی شده

برای مواقعی که به پیامرسان خود دسترسی ندارید به طور مثال خواب هستید یا مشغول کار، تلگرام قابلیتی دارد که می توانید تنظیم کنید در تاریخ مشخص و در ساعت به خصوصی پیامی که از قبل مشخص می کنید خود به خود ارسال شود و دیگر نیازی به آنلاین شدن شما هم نباشد.

دسترسی یکجا به گالری عکس، ویدیو، لینک و فایل های صوتی

وقتی عضو یک گروه پرمخاطب هستید و فقط می خواهید فایل های خاصی از آن را ببینید یا دانود کنید و حوصله بالا رفتن در میان انبوه پیام ها را ندارید می توانید از بخش گالری تلگرام استفاده کنید. وقتی روی نام گروه یا کانال مورد نظر کلیک می کنید گالری کامل آن گروه بر حسب نوع فایل نمایش داده می شود که به تفکیک می توانید همه آنها را یکجا کنار هم مشاهده کنید.

بخش آرشیو

هر چت، گروه یا کانالی که نمی خواهید به آنها توجه زیادی کنید اما حذف شان هم نمی خواهید بکنید را می توانید با یک حرکت ساده و سوایپ کردن به آرشیو بفرستید تا بعدا هر موقع خواستید بخش آرشیو را باز کرده و به سراغ شان بروید.

چسبناک کردن چت ها بالای صفحه

تلگرام قابلیت ثابت کردن چت ها را دارد که شما می توانید حداکثر 5 چت پرکاربرد خود را به ترتیب دلخواه بالای صفحه سنجاق کنید تا همیشه و به سرعت به آنها دسترسی پیدا کنید.

اضافه کردن بیش از یک حساب کاربری

اگر چند سیمکارت دارید و روی هر کدام حساب Telegram جداگانه ای ایجاد کرده اید. با ویژگی جدید تلگرام می توانید خیلی زود بین اکانت های خود در یک دستگاه ثابت، جا به جا شوید.

امکان خروجی گرفتن از تاریخچه چت در تلگرام

اگر می خواهید گفتگوی خود با شخص خاصی را برای خود جداگانه نگه داری کنید شما می توانید با ویژگی Export Chat History به همراه فایل های رد و بدل شده بر حسب نوع فایل یا بدون آنها این کار را انجام دهید و با فرمت html از برنامه خروجی دریافت کنید.

ویژگی های نسخه جدید تلگرام اندروید :

 • انتقال سریع تر به حالت شب فقط با یک کلیک
 • تاریک شدن پس زمینه نقشه، موقع به اشتراک گذاری لوکیشن برای زمانی که از حالت شب استفاده می کنید.
 • اضافه شدن انیمیشن های جدید به پروفایل کاربران
 • امکان انتخاب بخشی از یک پیام (دیگر مجبور نیستید کل یک پیام را به اجبار کپی کنید)
 • امکان به اشتراک گذاری یک عکس یا فایل از برنامه های دیگر به طور همزمان به چندین مخاطب
 • تغییر حالت کامل پیام های بخش آرشیو به حالت خوانده شده
 • امکان انتخاب کیفیت ویدیو موقع ارسال آنها
 • راحت تر شدن ویژگی ارسال مخاطب
 • ارسال پیام زمان بندی شده، هر موقع که مخاطب مورد نظر آنلاین باشد به شرط این که شما امکان دیدن وضعیت آنلاین بودن او را داشته باشید.
 • انتخاب رنگ و طرح برای پس زمینه چت ها با تعداد و تنوع بالاتر

همچنین مشاهده کنید: آموزش فارسی سازی تلگرام در نسخه اصلی

تصاویر:

دانلود تلگرام اندروید (بروز رسانی 13 اردیبهشت 99) :

به دستور کمیته فیلترینگ لینک های دانلود حذف گردید

همچنین ببینید: دانلود Telegram X نسخه سریع تلگرام

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.