Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8

ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8

گلکسی اس 8 یکی از جدیدترین و بهترین گوشی های هوشمندی است که کمپانی کره ای سامسونگ آن را به قابلیت های جذابی مجهز کرده است. در کنار طراحی منحصر به فرد استفاده شده در این گوشی، از قابلیت های نرم افزاری مناسبی نیز برای آن استفاده شده است تا کاربران بتوانند از نهایت امکانات این گوشی استفاده کنند. امروز قصد داریم تا روش ها و ترفندهای استفاده ی بهتر از این گوشی را با یکدیگر بررسی کنیم. پس در صورتی که گوشی گلکسی اس 8 را خریداری کرده اید این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

فعال سازی قابلیت انتخاب هوشمند یا Smart Select:

یکی از بهترین قابلیت هایی که در اس 8 شاهد استفاده از آن هستیم، قابلیت انتخاب هوشمند می باشد. البته پیشتر هم در گوشی گلکسی نوت 7 از این قابلیت استفاده شده بود اما این گوشی مجال پرچمدار بودن سامسونگ را نداشت و فوراً از بازار جمع شد. در گلکسی نوت 7 این قابلیت با قلم هوشمند دستگاه یکپارچه و هماهنگ شده بود. اما حالا و در دو گوشی اس 8 و اس 8 پلاس هم با وجود عدم استفاده ی آن ها از قلم هوشمند از این قابلیت استفاده شده است؛ با این تفاوت که به جای قلم از لبه های خمیده ی این دو گوشی استفاده خواهد شد. با استفاده از این قابلیت، صفحه نمایش دستگاه شما به بخش های مختلفی تقسیم خواهد شد که با استفاده از آن می توانید به سرعت به اپلیکیشن ها و بخش های موردنظر خود دسترسی داشته باشید و دیگر برای این کار به رفتن به منوهای دیگر نیازی نخواهید داشت.

برای فعال سازی این قابلیت ابتدا به مسیر Settings > Display > Edge screen > Edge panels رفته و گزینه ی Smart Select را بروی حالت On قرار دهید.

SAMSUNG GALAXY S8 Tips and Tricks
SAMSUNG GALAXY S8 Tips and Tricks

ویرایش اسکرین‌شاتها و تبدیل ویدئو به فایلهای گیف با استفاده از SmartSelect:

علاوه بر قابلیت هایی که در قسمت پیشین برای Smart select نام بردیم، این قابلیت امکاناتی را در زمینه ی مدیریت اسکرین شات ها در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از Smart select می توانید در حالت های مختلف بخشی از اسکرین شات خود را کات کنید، بروی آن متن اضافه کنید، با دست خط خود بروی آن ها چیزی بنویسید و آن ها را ذخیره نمایید.

همچنین، شما می توانید ویدئوهای موردنظر خود را به فایل های گیف تبدیل کنید. فایل های GIF به ویدئوهایی گفته می شود که صدایی ندارند و از آن ها در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و واتس اپ می توان استفاده کرد. ابتدا ویدئوی موردنظر برای تبدیل کردن به فایل گیف را انتخاب نمایید.

  • لبه ی دستگاه خود را سوایپ کنید تا منوی Smart select باز شود. سپس در منوی باز شده گزینه ی Animation را انتخاب نمایید.
  • سپس مشاهده خواهید کرد که یک کادر بروی صفحه به شما نمایش داده شده است. کادر موردنظر را به دور قسمتی که در آن ویدئو در حال پخش است قرار دهید. توجه داشته باشید که در صورت قرار دادن سوژه های اضافی درون کادر، آن سوژه ها هم در فایل گیف ضبط می شوند.
  • سپس گزینه ی پخش ویدئو را لمس کنید و گزینه ی Record موجود را نیز انتخاب کنید تا ضبط آغاز شود.

زمانی که فرایند ضبط آغاز شود، دو شمارنده به شما نمایش داده خواهد شد که یکی مدت زمان ضبط شده را به شما نمایش می دهد و دیگری حجم فایل ضبط شده را به شما نشان می دهد. پس از انجام این کار، شما می توانید در اپلیکیشن Google Photos گیف موردنظر را یافته و در قسمت های مختلف از آن استفاده نمایید. علاوه بر ضبط ویدئوهای موجود بروی گوشی خود، می توانید از این قابلیت برای ضبط ویدئوهای موجود در شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب نیز استفاده نمایید.

SAMSUNG GALAXY S8 Tips and Tricks
SAMSUNG GALAXY S8 Tips and Tricks

قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن را غیرفعال کنید:

در چند سال گذشته سامسونگ از قابلیت جدیدی در گوشی های خود به نام Always On Display استفاده کرده است. با استفاده از این قابلیت، صفحه نمایش دستگاه همیشه روشن خواهد بود و اطلاعاتی شامل میزان باتری، نوتیفیکیشن های دریافتی، ساعت و تقویم را به شما نمایش خواهد داد. این قابلیت به صورت پیش فرض در گوشی اس 8 و اس 8 پلاس فعال است اما در صورتی که نیازی به آن ندارید، قابلیت غیرفعال کردن آن نیز در اختیار شما می باشد. برای این کار تنها کافیست که به مسیر Settings > Lock screen and security > Always On Display و گزینه ی موجود را بروی حالت Off قرار دهید.

با انجام این کار، زمانی که صفحه نمایش دستگاه خود را قفل کنید، این صفحه به صورت کامل خاموش خواهد شد. برای دیدن ساعت هم از این پس تنها کافیست در زمان قفل بودن صفحه نمایش و خاموش بودن آن، دکمه ی لمسی هوم دستگاه را فشار دهید. یکی از تاثیراتی که غیرفعال سازی قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن می تواند داشته باشد، بر عملکرد بهتر باتری می باشد.

SAMSUNG GALAXY S8 Tips and Tricks
SAMSUNG GALAXY S8 Tips and Tricks

غیرفعال سازی تنظیم اتوماتیک روشنایی صفحه نمایش:

همانطور که احتمالاً می دانید، صفحه نمایش بیشترین استفاده از باتری را در گوشی های هوشمند دارد. بنابراین، با بهینه سازی صفحه نمایش می توان مصرف باتری دستگاه را تا حد قابل توجهی کنترل کرد. به همین دلیل، می توان با کاهش روشنایی صفحه نمایش و غیرفعال کردن حالت تنظیم خودکار نور نمایشگر، مصرف باتری دستگاه را کاهش داد. برای این کار تنها کافیست که ابتدا انگشت خود را به سمت پایین سوایپ کنید تا منوی نوتیفیکیشن ها باز شود. سپس در قسمت مربوط به تنظیم نور صفحه نمایش، بروی علامت فلش رو به پایین ضربه بزنید. در این بخش شاهد باز شدن قسمت جدیدی خواهید بود. در این قسمت با قرار دادن گزینه ی Auto Brightness بروی حالت خاموش می توانید تنظیم نور صفحه نمایش را به صورت دستی انجام دهید.

SAMSUNG GALAXY S8 Tips and Tricks
SAMSUNG GALAXY S8 Tips and Tricks

زمان خاموش شدن خودکار صفحه نمایش را کاهش دهید:

یکی دیگر از بخش هایی که می توان با تنظیم آن مصرف باتری نمایشگر را کاهش داد، تنظیم screen timeout یا مدت زمان لازم برای خاموش شدن خودکار صفحه نمایش می باشد. به صورت پیش فرض، در گوشی گلکسی اس 8 در صورت عدم فعالیت دستگاه در مدت زمان مشخص، صفحه نمایش قفل خواهد شد. با تنظیم این قسمت بروی مدت زمان 15 ثانیه می توانید این بخش را تا بیشترین میزان ممکن بهینه سازی کنید. برای تنظیم این بخش به مسیر Settings > Display > Screen timeout مراجعه نمایید.

SAMSUNG GALAXY S8 Tips and Tricks
SAMSUNG GALAXY S8 Tips and Tricks

مصرف باتری را بهینه سازی کنید:

در هر دو گوشی Galaxy S8 و S8 Plus از صفحه نمایش هایی بزرگ و با رزولوشن بسیار بالا استفاده شده است که در کنار مزایای آن، معایبی نیز در بخش باتری دارد. اما می توان با انجام بهینه سازی هایی مصرف باتری این بخش را اندکی کاهش داد. برای این کار سامسونگ از حالت های عملکردی جدید در گوشی خود استفاده کرده است که تمامی نیازهای کاربر در آن وضعیت را به صورت خودکار تنظیم و برطرف می کند.

به صورت پیش فرض در گوشی Galaxy S8 از حالت Optimized mode یا بهینه سازی شده استفاده می شود. در کنار این حالت، شاهد وجود حالت های دیگری با عنوان های “Game”, “Entertainment” و “High Performance” نیز هستیم.

بنابراین، شما می توانید هر زمان، متناسب با نیاز خود از دستگاه، آن را بروی حالت مشخصی قرار دهید. برای نمونه، زمانی که قصد اجرای بازی های سنگینی را دارید که در آن ها به توان پردازشی بالا نیازمند است، می توانید حالت Game را انتخاب کنید. یا زمانی که به صورت کلی حس می کنید دستگاه شما بازدهی لازم را ندارد، می توانید از حالت High Performance استفاده نمایید تا حداکثر توان سخت افزاری دستگاه در اختیار شما قرار گیرد.

برای تنظیم این بخش می توانید از مسیر Settings > Device management  > Performance mode اقدام نمایید. همچنین، می توانید با استفاده از بخش نوتیفیکیشن ها نیز این بخش را تنظیم نمایید.

ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8
ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8

اپلیکیشن های خود را غیرفعال کنید:

یکی از مشکلاتی که بیشتر کاربران اندرویدی درگیر آن هستند، فعالیت اپلیکیشن ها در پس زمینه ی سیستم عامل می باشد. این به این معنی است که با خروج از برنامه و حتی بستن آن از منوی App Switcher، آن اپلیکیشن به فعالیت خود ادامه می دهد. این موضوع برای برخی از اپلیکیشن ها، مثل تلگرام برای دریافت پیام ها، ضروری می باشد اما برخی از اپلیکیشن ها بی دلیل از این قابلیت استفاده می کنند که تنها باعث مصرف باتری دستگاه کاربر می شود.

اما خوشبختانه علاوه بر گوگل که در اندروید 7 از قابلیت های جدیدی برای این کار استفاده کرد، سامسونگ نیز در گوشی اس 8 خود از حالتی به نام Sleep استفاده کرده است. با قرار دادن اپلیکیشن ها در حالت Sleep، آن اپلیکیشن هیچگونه فعالیتی در پس زمینه نخواهد داشت؛ بنابراین، هیچگونه نوتیفیکیشن و فعالیتی نیز از آن مشاهده نخواهید کرد تا زمانی که دوباره آن را اجرا کنید.

برای این که یک اپلیکیشن را در حالت Sleep قرار دهید، بروی آیکن آن اپلیکیشن از منوی اپلیکیشن ها کلیک کرده و انگشت خود را بروی آن نگه دارید. سپس گزینه ی Sleep را انتخاب کرده و گزینه ی OK را انتخاب کنید.

ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8
ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8

لاک اسکرین را با استفاده از دکمه ی هوم دور بزنید:

در گوشی Galaxy S8 می توانید با استفاده از دکمه ی هوم دستگاه صفحه ی لاک اسکرین را به اصطلاح بای پس کنید و آن را دور بزنید. برای این کار تنها کافیست زمانی که قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن فعال است، با اندکی فشار انگشت خود را بروی دکمه ی هوم دستگاه فشار دهید. در صورتی که این قابلیت برای شما فعال نیست، می توانید آن را با استفاده از مسیر Settings > Display > Navigation bar آن را فعال نمایید. همچنین، می توانید برای جلوگیری از بازشدن ناخواسته ی صفحه نمایش در صورت واردشدن فشارهای ناخواسته می توانید میزان حساسیت آن را تنظیم نمایید.

Samsung Galaxy S8 Plus
Samsung Galaxy S8 Plus

نمایش یا عدم نمایش منوی مسیریابی:

در بسیاری از موارد ممکن است وجود منوی مسیریابی باعث آزار کاربران شود. از آن جایی که در گوشی Galaxy S8 از دکمه های لمسی مسیریابی استفاده نشده است و این کار با استفاده از خود صفحه نمایش انجام می شود، این منو بخشی از صفحه نمایش را اشغال می کند. در سمت چپ منوی مسیریابی یک گزینه ی دایره ای وجود دارد که در حالت عادی این گزینه به صورت دایره ی خالی نمایش داده می شود. با لمس آن و کلیک بروی گزینه ی OK، منوی مسیریابی پنهان می شود. هر زمانی که قصد بازگرداندن و استفاده از آن را داشتید تنها کافیست که انگشت خود را از پایین به بالای صفحه نمایش سوایپ کنید تا منو نمایش داده شود.

ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8
ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8

فعال کردن لبه های صفحه نمایش برای نمایش نوتیفیکیشن ها:

یکی از قابلیت هایی که با استفاده از صفحه نمایشی با لبه های خمیده برای کاربران S8 فراهم شده است، Edge lighting for notifications یا روشنایی لبه های نمایشگر در هنگام دریافت نوتیفیکیشن می باشد. این قابلیت این گونه عمل خواهد کرد که زمانی که گوشی شما به صورت برعکس بروی سطحی صاف باشد، در صورت دریافت نوتیفیکیشن لبه های نمایشگر با رنگی شدن شما را متوجه دریافت آن نوتیفیکیشن می کنند. همچنین، برای مثال زمانی که در حال بازی کردن باشید، در صورت فعال بودن این قابلیت، می توانید بدون ایجاد مزاحمت در هنگام اجرای بازی از نوتیفیکیشن دریافتی خود آگاه شوید. برای تنظیم این قابلیت می توانید به مسیر  Settings > Display > Edge Screen مراجعه نمایید. در این بخش می توانید انتخاب کنید که زمانی که صفحه نمایش روشن است از این قابلیت استفاده شود، زمانی که صفحه نمایش خاموش است از آن استفاده شود و یا همیشه از این قابلیت برای دریافت نوتیفیکیشن ها استفاده شود.

ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8
ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8

از قسمت های مختلف Reminder یا یادآور بسازید:

در S8 از قابلیت های بسیار مناسبی در بخش یادآورها استفاده شده است. در این گوشی شما می توانید با استفاده از URL ها و پیام ها در گوشی خود یادآور ایجاد نمایید. برای مثال، زمانی که در حال وب گردی با مرورگر گوشی خود یا مرورگر کروم هستید، می توانید آن لینک را انتخاب کرده و با نگه داشتن انگشت خود بروی آن و سپس انتخاب گزینه ی Share و پس از آن انتخاب آیکن اپ Reminder آن را ذخیره نمایید. شما می توانید پس از مراجعه به اپلیکیشن Reminder خود، مشخص نمایید که در زمانی مشخص به شما مشاهده ی آن وبسایت یادآوری شود. یا می توانید تنظیم کنید تا در صورتی که به محلی مشخص رفتید، این Reminder به شما یادآوری شود. همچنین شما می توانید از قابلیت های این سرویس در پیام های خود نیز استفاده نمایید. زمانی که پیامی را دریافت کرده اید می توانید با نگه داشتن انگشت خود بروی آن و سپس انتخاب گزینه ی Send to Reminder آن را در Reminder نیز ذخیره نمایید.

ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8
ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8

با استفاده از دکمه ی پاور با سرعت بیشتری عکاسی کنید:

احتمالاً تاکنون برای شما هم پیش آمده است که قصد عکاسی سریع از سوژه ای را داشته اید اما تا وقتی که قفل دستگاه را باز کرده اید و وارد اپلیکیشن دوربین دستگاه خود شده اید، سوژه را ازدست داده اید. در S8 این امکان در اختیار شما می باشد تا بتوانید با دوبار فشردن پشت سرهم دکمه ی پاور به سرعت وارد اپلیکیشن دوربین این گوشی شوید.

ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8
ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8

پاسخ با استفاده از سنسور سنجش ضربان:

سامسونگ در این بخش نیز تلاش کرده است تا از امکانات سخت افزاری دستگاه خود نهایت استفاده را ببرد. در این گوشی شاهد وجود قابلیتی هستیم که با استفاده از سنسور سنجش ضربان موجود در این گوشی می توانید با سرعت بالایی پاسخ دهی کنید. برای مثال، زمانی که در جلسه ای هستید و نمی توانید پاسخ شخص تماس گیرنده را بدهید، می توانید با نگه داشتن انگشت خود بروی سنسور سنجش ضربان به مدت دو ثانیه، تماس را رد کرده و یک پیام مناسب برای شخص ارسال کنید تا متوجه شود که دلیل عدم پاسخگویی شما مشغله ی شما بوده است. همچنین می توانید برای تنظیم قابلیت های این بخش و شخصی سازی آن ها به مسیر Settings > Display > Edge screen > Edge lighting > More Options > Quick reply مراجعه نمایید.

Samsung Galaxy S8 Camera
Samsung Galaxy S8

با استفاده از قابلیت Scroll capture اسکرین شات هایی با طول بیشتر را ثبت کنید:

تا پیش از این اگر می خواستید برای مثال از صفحه ی چت خود با یک نفر اسکرین شات بگیرید، چند اسکرین شات مختلف ثبت می کردید؛ چراکه امکان ثبت تمامی محتوا در یک اسکرین شات وجود نداشت و باید از اسکرین شات های متوالی استفاده می شد.

اما در S8 سامسونگ از ایده ی کمپانی های چینی استفاده کرده است و در گوشی جدید خود از قابلیتی به نام  Scroll capture رونمایی کرده است.

استفاده از این قابلیت هم بسیار ساده می باشد. برای این کار ابتدا باید یک اسکرین شات معمولی از محل موردنظر بگیرید. سپس بروی صفحه گزینه ای را با نام Scroll capture مشاهده خواهید کرد. با لمس این گزینه و اسکرول به سمت پایین می توانید تمامی محتوای موردنظر خود را در یک اسکرین شات جای دهید.

ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8
ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8

استفاده از قابلیت Multi Window:

این قابلیت، امکان چندان جدیدی نیست و پیشتر هم در بسیاری از گوشی های دیگر شاهد استفاده از آن بوده ایم. اما به لطف استفاده ی گلکسی اس8 از نمایشگری با نسبت تصویر جدید قابلیت های مناسبی در این بخش از این گوشی را شاهد هستیم.

با استفاده از این قابلیت برای مثال می توانید در قسمت کوچکی از صفحه نمایش تصویر پخش زنده ی فوتبال را برای خود قرار دهید و در قسمت بزرگتری از صفحه هم به کار معمول خود رسیدگی کنید.

برای استفاده از این قابلیت می توانید با ضربه زدن بروی دکمه ی اپلیکیشن های بازشده ( Recent Apps ) و سپس ضربه زدن بروی آیکن Snap Window که در سمت چپ و بخش بالایی قرار گرفته است، این کار را انجام دهید.

ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8
ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8

برای اسکنر عنبیه ی گوشی از تصاویر پس زمینه ی جذاب استفاده کنید:

زمانی که قصد استفاده از اسکنر عنبیه ی گوشی Galaxy S8 را برای باز کردن قفل دستگاه داشته باشید، در بخش بالایی صفحه نمایش دو دایره ی خالی به شما نمایش داده خواهد شد که باید گوشی را به گونه ای مقابل صورت خود قرار دهید که چشم های خود را درون آن دو دایره ببینید. با استفاده از تصاویر پس زمینه ی جالب موجود در این گوشی می توانید این بخش را بسیار زیباتر و جذاب تر کنید. برای این کار تنها کافیست که به مسیر  Settings > Settings > Lock screen and security > Iris scanner > Preview screen mask مراجعه نمایید و ماسک های موردنظر خود را برای نمایش در پس زمینه انتخاب کنید.

استفاده از فضای ابری سامسونگ Cloud برای اشتراک گذاری فایل های سنگین:

با استفاده از فضای ابری که سامسونگ در اخیتار شما قرار می دهد، می توانید فایل هایی با حداکثر حجم یک گیگابایت را اشتراک گذاری کنید. همچنین، می توانید حداکثر روزانه 2 گیگابایت فایل بروی این سرویس آپلود کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که از این سرویس نباید برای بکاپ گرفتن از فایل های خود استفاده نمایید؛ چراکه پس از دو روز فایل های موردنظر شما را پاک می کند و از آن تنها می توان برای ارسال فایل به دیگران استفاده کرد.

ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8
ترفندهای استفاده از گوشی SAMSUNG GALAXY S8

این بود تعدادی از بهترین ترفندهای استفاده از گوشی محبوب Galaxy S8 از کمپانی سامسونگ؛ آیا شما نیز ترفندهای دیگری برای استفاده ی بهتر از این گوشی می شناسید؟ آن ها را با ما و سایر کاربران اندرویدزوم به اشتراک بگذارید.

منبع: androidpit

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.