خانه » مقایسه » مقایسه سایز نمایشگر آیفون X و آیفون 8 با پرچمداران اندرویدی

telegram-banafsh < تلگـــــــــرام بنفش >


مسدود سازی تمامی تبلیغات آزار دهنده
کیبورد فارسی زیبانویس
پوسته های زیبا و حرفه ای
حالت روح و ....


دانلود مستقیم تلگرام ضد تبلیغ


مقایسه سایز نمایشگر آیفون X و آیفون 8 با پرچمداران اندرویدی

همانطور که احتمالاً اطلاع دارید، کمپانی اپل دیشب در کنفرانس اختصاصی خود در اپل پارک و سالن استیو جابز، از سه گوشی جدید خود رونمایی کرد. دو گوشی از این سه گوشی طراحی مشابهی با محصولات پیشین این کمپانی دارند و نام آن ها آیفون 8 و آیفون 8 پلاس درنظر گرفته شده است. اما همانطور که در بررسی قابلیت تشخیص چهره نیز اشاره کردیم، نسخه ای ویژه از آیفون با نام آیفون X ( خوانده می شود: آیفون 10 ) را نیز اپل با قابلیت های جذاب عرضه کرده است.

در این مقاله قصد داریم تا ابعاد کلی این سه گوشی و سایز نمایشگر استفاده شده در آن ها را با دستگاه های رده بالای اندرویدی مقایسه کنیم و ببینیم که آیا کمپانی اپل عملکرد بهتری در طراحی و استفاده ی بهینه تر از فضا داشته است یا کمپانی هایی چون سامسونگ و LG به چنین موفقیتی دست یافته اند.

همانطور که پیشتر اشاره شد، اپل دو گوشی آیفون 8 و آیفون 8 پلاس خود را با طراحی و ابعادی نزدیک به گوشی های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس و آیفون های 6 طراحی کرده است.

گوشی آیفون 8 ابعادی برابر با 138.4×67.3×7.3 میلی متر را دارا می باشد. در این گوشی از یک نمایشگر 4.7 اینچی با رزولوشن نزدیک به HD استفاده شده است که تراکم پیکسلی 326 پیکسل بر هر اینچ را دارا است. همچنین، با محاسبه ی نسبت سایز نمایشگر به پنل جلویی این گوشی به عدد 65 درصد می رسیم که به عنوان کمترین نسبت صفحه نمایش به پنل جلویی در گوشی های رده بالای سال 2017 شناخته می شود.

اما نسخه ای با سایز بزرگتر از آیفون 8 با نام آیفون 8 پلاس نیز دیشب معرفی شد. این گوشی که ابعادی برابر با 158.4×78.1×7.5 میلی متر را دارا می باشد، از یک صفحه نمایش 5.5 اینچی با رزولوشن Full HD استفاده می کند که تراکم پیکسلی 401 پیکسل بر هر اینچ برای آن فراهم شده است. در این گوشی نسبت صفحه نمایش به پنل جلویی دستگاه به 67 درصد می رسد که این عدد هم برای یک پرچمدار در سال 2017 مقدار بسیار پایینی می باشد.

 آیفون 8
آیفون 8

اما گل سرسبد محصولات اپل در سال 2017، آیفون X می باشد که همانند بیشتر دستگاه های رده بالای اندرویدی، در آن از طراحی با حاشیه ی اندک صفحه نمایش استفاده شده است. این گوشی ابعادی برابر با 143.6×70.9×7.7 میلی متر را دارا می باشد و در آن از یک نمایشگر جدید با پنل Super Retina استفاده شده است که این نمایشگر تلفیقی از نمایشگرهای رتینا و اولد می باشد و احتمالاً همانطور که پیش بینی می شد، به وسیله ی کمپانی سامسونگ طراحی و تولید می شوند. صفحه نمایش بکارگیری شده برای آیفون X از رزولوشن 1125×2436 استفاده می کند که این اعداد به معنای وجود 458 پیکسل بر هر اینچ در این نمایشگر است. همچنین، سایز نمایشگر بیش از هر زمانی در سری گوشی های آیفون افزایش یافته است و اپل این گوشی خود را به یک نمایشگر بزرگ 5.8 اینچی مجهز کرده است. به لطف استفاده از زبان طراحی جدید در این گوشی، نسبت صفحه نمایش به پنل جلویی در آن به 82.9 درصد رسیده است که مقداری بسیار مطلوب برای یک دستگاه با طراحی مدرن به شمار می رود.

 آیفون ایکس
آیفون ایکس

در دنیای پرچمداران اندرویدی، سامسونگ هم امسال گوشی های رده بالای جدید خود را با طراحی جدیدی روانه ی بازار کرده است. در اولین نمونه، گوشی گلکسی اس 8 به وسیله ی این کمپانی عرضه شد که ابعادی برابر با 148.9×68.1×8 میلی متر را دارا بود و در آن از یک صفحه نمایش 5.8 اینچی با نسبت صفحه نمایش 83.6 درصد استفاده شده بود.

S8
S8

پس از آن، سامسونگ گوشی جدید خود از سری نوت را با نام نوت 8 معرفی کرد که در این گوشی از یک نمایشگر بزرگ 6.3 اینچی استفاده شده بود و ابعاد 162.5×74.8×8.6 میلی متر برای آن ایجاد شده بود و این گوشی از نسبت صفحه نمایش 83.2 درصد استفاده می کرد.

Note 8
Note 8

یکی دیگر از کمپانی هایی که دست به تولید گوشی هایی با ابعاد مناسب مناسب و صفحه نمایش بزرگ زده است، ال جی می باشد که در جدیدترین نمونه محصولات این کمپانی می توان گوشی V30 را موردبررسی قرار داد. این گوشی از یک صفحه نمایش با سایز 6.0 اینچ استفاده می کند و ابعادی برابر با 151.7×75.4×7.4 میلی متر دارا است. همچنین، نسبت صفحه نمایش به پنل جلویی در این گوشی به 81.2 درصد می رسد.

V30
V30

اما دو کمپانی HTC و سونی هنوز وارد بازار رقابت تولید گوشی هایی با حاشیه ی صفحه نمایش اندک نشده اند و همچنان محصولاتی با طراحی سنتی خود را عرضه می کنند.

در گوشی HTC U11 از یک صفحه نمایش با سایز 5.5 اینچ استفاده شده است که با محاسبه، نسبت صفحه نمایش به پنل جلویی 71.4 درصد برای آن ایجاد شده است. این گوشی ابعادی برابر با 153.9×75.9×7.9 میلی متر را دارا است.

U11
U11

یکی از کمپانی هایی که همچنان و در سال 2018 محصولات رده بالایی با نسبت صفحه نمایش به پنل جلویی زیر 70 درصد تولید می کند، سونی می باشد. این کمپانی در گوشی اکسپریا XZ پرمیوم خود از نمایشگری با سایز 5.46 اینچ استفاده کرده است. این گوشی از نسبت 68.4 درصد برای نسبت صفحه نمایش استفاده می کند.

XZ پرمیوم
XZ پرمیوم

همانطور که احتمالاً متوجه شده اید، بیشترین استفاده از فضا در گوشی گلکسی اس 8 با نسبت صفحه نمایش 83.6 درصد و پس از آن در نوت 8 و سپس در آیفون ایکس با نسبت 82.9 درصد صورت گرفته است.

در گوشی های اس 8، اس 8 پلاس، نوت 8، ال جی جی 6 و ال جی وی 30 از نسبت تصویر جدیدی در صفحه نمایش استفاده شده است. در سه پرچمدار سامسونگ از نسبت تصویر 18.5:9 استفاده شده است و در دو گوشی ال جی شاهد استفاده از نسبت تصویر 18:9 در صفحه نمایش هستیم. استفاده از نمایشگرهایی با این نسبت تصویر باعث می شود تا با کاهش عرض دستگاه و به جای آن افزایش ارتفاع، در دست گیری گوشی برای کاربران ساده تر شود. چراکه با افزایش سایز گوشی ها این مسئله اهمیت بالایی پیدا می کند.

برای درک بهتر این موضوع می توان دو گوشی آیفون X و گلکسی اس 8 را با یکدیگر مقایسه نمود. با وجود این که هر دو گوشی از نمایشگرهایی با سایز 5.8 اینچ استفاده می کنند و هر دو گوشی هم از نسبت صفحه نمایش به پنل جلویی نزدیک به 83 درصد بهره مند هستند، ابعاد آن ها تفاوت نسبتاً زیادی با یکدیگر دارد.

آیفون ایکس طولی برابر با 143 میلی متر را دارا است در حالی که اس 8 طولی برابر با نزدیک به 149 میلی متر را دارا می باشد. در این دو گوشی، به ترتیب طول نزدیک به 71 میلی متر و 68 میلی متر را شاهد هستیم. این به این مفهوم است که آیفون ایکس طول کمتری در مقایسه با اس 8 دارد اما عرض اس 8 در مقایسه با آن کمتر می باشد. دلیل اصلی این تفاوت در ابعاد هم همانطور که اشاره شد مربوط به نسبت تصویر جدید استفاده شده در گوشی های اندرویدی می باشد. در ویدئوی زیر می توانید به صورت خلاصه، ابعاد گوشی های جدید اپل را با دستگاه های رده بالای اندرویدی مقایسه نمایید.

 

 

همینطور بررسی کنید

مقایسه گوشی های آیفون X و پیکسل 2 XL

مقایسه گوشی های آیفون X و پیکسل 2 XL

بر کسی پوشیده نیست که دو کمپانی اپل و گوگل در حال حاضر جزو ارزشمندترین ...

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *