شخصی سازی نوار جست و جو گوگل توسط Google App

یکی از نقاط قوت Android، توانایی سفارشی سازی (Customize) عناصر مختلف سیستم عامل (Android) می باشد. به خصوص به دلیل اینکه پلتفرم بالغ شده است، اکنون می توانیم بخش های بیشتری از سیستم عامل را بدون نیاز به دسترسی به Root تغییر دهیم  و این باعث می شود افراد بتوانند دستگاه خود را بیش از هر زمان و با سهولت شخصی سازی کنند. برخی تنظیمات مخفی در گوگل وجود دارد که به شما امکان شخصی سازی و ایجاد تغییرات دلخواهتان برای استفاده بهتر و راحت تر را فراهم می کند. البته، گاها این ویژگی ها اصلا مخفی (Hidden) نبوده ولی به خاطر سادگی آن، زیاد در مقابل دید ما قرار ندارند. یکی از این تغییرات، شخصی سازی (Customize) ویژگی نوار جست و جوی موجود در صفحه اصلی لانچر تلفن همراه شما می باشد. شما اگر یکی از استفاده کنندگان از Pixel launcher هستید و یا دارنده یکی از گوشی های پیکسل، قطعا این نوار همیشه در مقابل دیدگان شما خواهد بود! حال شما به راحتی می توانید این نوار جست و جو را Customize کنید. ان را به پایین صفحه منتقل کنید تا گوشی خود را به راحتی و با یک دست استفاده کنید، رنگ آن و شکلش را تغییر دهید، تغییراتی کوچک که زیبایی دلخواهتان را به صفحه تلفن همراهتان اضافه خواهد کرد. البته، قابل ذکر است که این تغییرات با آپدیت (Update) جدید برنامه Google App امکان سفارشی سازی نیز به آن اضافه شده است.
شما می توانید آخرین نسخه این نرم افزار را از این لینک دریافت کنید:

اپلیکیشن google search

البته، انواع مختلف بروزرسانی (Update) وجود دارد که قطعا شما از روش دلخواهتان بهره خواهید برد، اما دقت کنید که حتما آخرین نسخه نرم افزار Google App باشد.
خب، حال پس از دریافت آخرین آپدیت این نرم افزار و به روز رسانی آن، برسیم به مبحث آموزش ارائه تغییرات دلخواهتان.
برای اینکه شما از این امکانات استفاده کنید، ابتدا بر روی آیکن سه نقطه کلیک کنید

پس از کلیک بر روی این قسمت، شما بر روی گزینه Customize کلیک کنید

حال تغییرات دلخواهتان را اعمال کنید. در این صفحه به راحتی می توانید مکان آن را تغییر دهید.

و یا حتی، خیلی راحت می توانید شکل آن را به گوشه دایره، مستطیلی ،قوس دار تغییر شکل داده و فرم دلخواهتان را ایجاد کنید.

دسترسی شما به اینجا محدود نمی شود، شما امکان تغییر رنگ را نیز دارا می باشید. گزینه تغییر رنگ (Color) اجازه می دهد تا شما از سه پیش فرض موجود استفاده کنید. و یا تغییر دلخواه خود در رنگ را ایجاد کرده و خودتان رنگ دلخواهتان را ایجاد کنید. تمامی تغییرات فعالا به این زمینه محدود می باشد، اما شاید این دسترسی ها بیشتر و بیشتر شوند، این ها بخشی از تغییرات فعلی این ویدجت می باشد.

 

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.