اندروید M و 11 چیز که باید درباره ی آن بدانید

در این مطلب ما پیش نمایشی از اندروید M  به شما می دهیم ، و نکاتی را به شما می گویم که به سادگی متوجه شوید اندروید M  از آبنبات چوبی ( اندروید 5 ) بهتر است. همچنین به پیشرفت های اندروید M  نسبت به نسخه قبلی اش می پردازیم و ترفند هایی از این نسخه از اندروید به شما می گوییم ، که حتی اگر اندروید M  را هم نداشته باشید متوجه تفاوت های آن شوید.

1: حذف مستقیم برنامه ها :

در اندروید M شما می توانید به طور مستقیم اقدام به حذف برنامه ها از روی صفحه اصلی کنید و دیگر نیازی نیست چند دقیقه وقت خود را صرف رفتن به تنظیمات و پاک کردن برنامه ها کنید. در بالای صفحه اصلی دو گزینه وجود دارد که یکی برای دیدن اطلاعات برنامه و دیگری برای حذف برنامه ها می باشد ، فقط کافی است که برنامه مورد نظر را بروی یکی از گزینه ها بکشید. شاید با خود بگوید این قابلیت در گوشی من که دارای اندروید 4 هست نیز وجود دارد ولی این قابلیت را سازندگان گوشی ها به رابط کاربری گوشی خود می دادند و به صورت خام در خود اندروید وجود نداشت.

Android M (1)

2: گزینه های برنامه نویس و توسعه دهنده :

این مورد در اندروید M چیز جدیدی نیست و در نسخه های قبلی نیز دیده می شد برای مثال شما برای روت گوشی خود باید گزینه اشکال زدایی USB  را از درون این تنظیمات روشن می کردید . ولی در اندروید M  گزینه ای دیگری نیز به این لیست اضافه شده که از جمله آن ها می توان به لمس ، کشیدن تصاویر متحرک و برخی دیگر اشاره کرد که هنوز کاربرد برخی از این موارد معلوم نشده است.

Android M (2)

3: تم :

در اندروید M گزینه ی جالبی در تنظیمات برای نور پیش زمینه اضافه شده که شما می توانید از بین دو رنگ سیاه و سفید یکی را انتخاب کنید که رنگ تیره در صفحه نمایش های AMO LED  باعث کاهش مصرف باتری به طور قابل توجهی می شود. همچنین رنگ تیره برای کار کردن با گوشی در شب نیز بسیار مناسب است که مانع اذیت شدن چشم می شود. باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که تم ها فقط رنگ  بک گراند گوشی را عوض می کنند و تاثیری بر روی رنگ ایکن برنامه ها ندارند. برای دسترسی به تنظیمات تم به تنظیمات > تنظیمات برنامه > تم بروید و از بین سه گزینه نور ، تاریکی و خودکار یکی را انتخاب کنید.

Android M (3)

4: مجوز برنامه ها :

در اندروید M می توان اقدام به گرفتن  مجوز های فردی از برنامه ها کرد برای مثال برنامه ای که برای آشپزی هست نیازی به چک کردن تماس ها و پیام های من ندارد. شما می توانید این مجوز را از برنامه صلب کنید. این کار گوگل باعث افزایش بیشتر اطلاعات کاربران می شود و جلوی کار بسیاری از برنامه ها مخرب و جاسوسی را می گیرد. برای دسترسی به جوز برنامه ها به تنظیمات > برنامه ها > برنامه مورد نظر را انتخاب کرده > مجوزها با رفتن ب هاین گزینه می توانید مجوز های آن برنامه را مشاهده و مدیریت کنید.

Android M (4) Android M (5)

5: تنظیمات سریع = رابط کاربری تیونر:

تیونر یکی از گزینه ای جدید توسعه دهنده است که در بالا ذکر شد فقط کافی است به گزینه ی توسعه دهنده مراجعه کنید و گزینه سیستم تیونر را فعال کنید . سیستم تیونر گزینه ای برای دسترسی سریع به تنظیمات است که در سربرگ گوشی ظاهر می شود با تغییرات انجام شده با آن به سرعت در منوی تنظیمات گوشی ثبت خواهد شد.

Android M (6)

6: مدیریت رم :

این گزینه در نسخه های قبلی اندروید نیز وجو داشت ولی در اندروید M پیشرفت زیادی داشته وقدرت آن افزایش یافته است. با رم منیجر می توانید میزان اطلاعات  ورودی ، میزان اشغال کردن هر یک از برنامه از حافظه رم خود را مشاهده کنید و همچنین به زور باعث متوقف شدن برنامه ها شوید که باعث خلوت شدن حافظه رم و افزایش سرعت گوشی می شود . برای دسترسی به مدیریت رم به تنظیمات رفته > برنامه ها > سربرگ پیشرفته .

Android M (7)

7: مشاهد برنامه ها ی دانلود شده ، فعال و غیر فعال:

در نسخه های قبل شما می توانستید برنامه هایی که توسط گوشی دانلود شده را در سربرگ مخصوص خود مشاهده و مدیریت کنید. اما در این نسخه قابلیت جدیدی نیز اضافه شده که با آن می توانید برنامه های فعال و غیر فعال را تشخیص و اقدام به حذف و مدیریت آن ها کنید که این کار باعث افزایش سرعت و کارایی رم گوشی می شود باید منتظر ماند و دید این قابلیت برای گوشی هایی که برنامه های آن ها در کارت اس دی ( SD ) قرار دارند نیز کار می کند.

Android M (8)

8: لینک های مرتبط وخودکار :

شما با این قابلیت می توانید لینک های خاص رو به برنامه مربوطه اختصاص دهید برای مثال لینک facebook.com فقط با برنامه فیسبوک باز شود و یا در صورت کلیک کردن بر روی این لینک برنامه گوگل کروم باز شود . هنوز کاربرد این برنامه به درستی مشخص نشده است و باید منتظر کامل شدن اندروید M  و به بازار امدن آن برای تمام گوشی ها باشیم. برای دسترسی به این قابلیت به تنظیمات > برنامه ها > سربرگ پیشرفته > اپ لینک مراجعه کنید.

Android M (9)

9: نادیده گرفتن بهینه سازی باتری :

اندروید M  دارای ویژگی جدیدی به نام چرت زدن می باشد به طوری که وقتی برای مدتی با گوشی کاری ندارید گوشی به صورت کامل غیر فعال می شود ( ولی هنوز آلارم ها و اطلاعیه ها می آید) که این کار باعث کاهش مصرف باتری و نادیده گرفتن دیگر بهینه ساز ها میشود. همچنین هنوز مانند اندروید 5 شما می توانید از برنامه بهینه ساز باتری برای استفاده از قدرت کامل باتری استفاده کنید.برای دسترسی به این قبلیت به تنظیمات > برنامه ها > پیشرفته > نادیده گرفتن بهینه سازها مراجعه کنید.

Android M (10)

10: تغییر ماهیت کلید صفحه اصلی :

در گذشته با لمس کردن صفحه اصلی و کشیدن آن به بالا با موتور جستجوگر گوگل را مشاهده می کردید ولی در حال حاضر ماهیت این کلید عوض شده و دارای کارایی بسیاربالایی شده به طوری که در هر جای گوشی که باشید می توانید کلید HOME را به بالا بکشید و از قابلیت ها یی مثل جستجوگر گوگل ، دکمه شیر و گوگل پلی استفاده کنید. همچننین می توانید از تنظیمات گزینه هایی به آن اضافه و یا کم کنید.

Android M (11)

11: اندروید M تخم مرغ عید پاک :

این یکی از بی معنی ترین ولی جالب ترین سرگرمی های اندروید های جدید می باشد. شما می توانید به سادگی به تنظیمات و درباره تلفن بروید و چندین بار بر روی نسخه اندروید خود لمس کنید که در اندروید 5 پس از انجام این کار غولی از آبنبات چوبی را می بینید. که این کار گوگل به طوری می توان گفت نشان دادن شخصیت و قدرت آن نسخه از سیستم عامل خود می باشد . برای اندروید M  هم گوگل از شخصیت  ¯\_(ツ)_/¯ استفاده کرده است که مانند قبل خبری از بازی یا طرحی انیمیشنی نیست.

Android M (12)

این 11 نکته ای که شما باید درباره ی اندروید M  می دانستید بود شاید بعضی از آن ها برای شما بی معنی و غیر استفاده باشند ولی با ورود اندروید M  به بازار به طور رسمی متوجه پیشرفت ها این نسخه از اندروید می شوید.

منبع : androidpit

2 نظرها

  1. ایا اندروید Mبراي ایکسپیریاZ می اید؟

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.