خانه » آموزش » طریقه تعیین پیش فرض اجرای نرم افزارها در اندروید

keyboard
تقویم اذان گو چَندُم - جعبه ابزار مذهبی


قابلیت پخش اذان و متن اذان
پخش هشدار قبل از اذان
قبله نما و نمایش قبله


دانلود با لینک مستقیم


تغییر پیشفرض نرم افزار های اندروید
تغییر پیشفرض نرم افزار های اندروید

طریقه تعیین پیش فرض اجرای نرم افزارها در اندروید

فرض کنید شما بر روی تلفن همراهتان سه مرورگر Mozila – Opera –chorme نصب کرده اید و دوست دارید که یکی از این مرورگرها به صورت پیش فرض (Default) در نظر گرفته شود تا همیشه در هنگام جست و جو و کلیک بر روی یک لینک، آن Browser (مرورگر اینترنتی) برایتان باز شود به این موضوع تعیین پیشفرض برای اجرای نرم افزار ها در اندروید میگوییم که میتواند برای اجرای ویدیو ، اجرای موزیک و … برای شما اتفاق بیوفتد که دائما از شما سوال شود کدام برنامه را برای اجرای موزیک مورد نظرتان میخواهید. در این پست شیوه مدیریت این پیشفرض ها و تعیین همیشگی و یا ریست کردن کلی پیشفرض ها در اندروید را توضیح میدهیم.

نحوه مدیریت برنامه های پیش فرض

یکی از سریع ترین و ساده ترین راه های ممکن، دانلود نرم افزار Default App Manager Lite می باشد. البته، این نرم افزار به صورت قانونی، برخی محدودیت هایی دارد، اما شما به راحتی می توانید با استفاده از آن، نرم افزارهای پیش فرض را مشاهده کنید و تغییرات دلخواهتان را بر روی آن اعمال کنید.

طریقه تنظیم حالت پیش فرض برای برنامه ها

یکی از خوبی ها و زیبایی های اندروید، درخواست حالت پیش فرض برای هر نرم افزاری می باشد. شاید شما بپرسید که حالت پیش فرض چیست، به عنوان مثال، اینگونه طرح کنیم، شما چند لانچر بر روی تلفن همراهتان نصب کرده اید، وقتی دکمه خانه (Home) را فشار دهید، صفحه ای باز شده و از شما می خواهد که لانچر مورد نظرتان را انتخاب کنید. (بر حسب تعداد نرم افزار نصب شده مرتبط)

حال ،شما 2 گزینه دیگر پیش رو دارید، Always یعنی برای همیشه (تعیین به عنوان پیش فرض) و یا Just Once یعنی برای یکبار. در صورتی که در هر بار که این سوال از شما مطرح شد، اگر بر روی Always کلیک کنید، نرم افزار انتخاب شده، پیش فرض شما خواهد شد ولی اگر بر روی Just Once کلیک کنید ،در دفعات بعدی نیز با این سوال مواجه خواهید شد.
یا اینگونه بگوییم، شما بر روی تلفن همراهتان سه مرورگر Mozila – Opera –chorme نصب کرده اید و دوست دارید که یکی از این مرورگرها به صورت پیش فرض (Default) در نظر گرفته شود تا همیشه در هنگام جست و جو و کلیک بر روی یک لینک، آن Browser (مرورگر اینترنتی) برایتان باز شود، کافیست هر کدام که مورد نظرتان می باشد را انتخاب کرده و بر روی Always کلیک کنید.

تغییر پیش فرض هر برنامه به صورت تکی

مشکل اساسی زمانی آغاز می شود که شما به طور اشتباه نرم افزاری را به عنوان پیش فرض برای سیستم عامل اندروید تلفن همراه خود تعیین کنید و دوست داشته باشید که آنرا تغییر دهید. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید :

1- به تنظیمات تلفن همراهتان رجوع کید (settings)

2- مراجعه به قسمت برنامه های من (برنامه ها) (apps)

برای اینکار، در منوی تنظیمات تلفن همراهتان رفته و به قسمت پایین مراجعه کنید. در قسمت Device بر روی App کلیک کنید تا نرم افزارهایی که بر روی تلفن همراهتان نصب می باشد، نمایش داده شوند.

 

3- انتخاب برنامه مورد نظر

در این قسمت، شما به برگه Download بروید (زیرا برنامه های نصب شده شما در این بخش می باشد)، از این قسمت، درون مجموعه برنامه هایی که نصب کرده اید، به دنبال برنامه مورد نظرتان بگردید. (به عنوان مثال، برنامه File Manager که در قسمت قبل یش فرض کرده ایم را انتخاب می کنیم)

 

4- بازگردانی تنظیمات (Reset default settings)

با کیک کردن بر روی برنامه، وارد تنظیمات برنامه می شود، حال کافیست در این قسمت بر روی دکمه Clear Defaults کلیک کنید. به همین سادگی. حال برنامه به حالت قبلی بازگشت و باز شما می توانید برنامه پیشفرض دلخواهتان را به جای آن قرار دهید.

تعیین پیشفرض اپلیکیشن ها در سامسونگ

تعیین پیشفرض اپلیکیشن ها در سامسونگ

تعیین پیشفرض اپلیکیشن ها در الجی

تعیین پیشفرض اپلیکیشن ها در الجی

تعیین پیشفرض اپلیکیشن ها در هواوی

تعیین پیشفرض اپلیکیشن ها در هواوی

بازگردانی به حالت اول برای کلیه نرم افزارها

شاید شما بخواهید تنظیمات کلی که برای نرم افزارهایتان تعیین شده است را به حالت پیش فرض بازگردانید. با این کار، همه حالت های پیش فرض شما به حالت اولیه بازگشته و تنظیمات سطوح دسترسی و … که به نرم افزارها داده اید نیز برداشته شده است. برای اینکار، باز باید به منوی تنظیمات تلفن همراهتان مراجعه کنید.

بعد از انتخاب App و رجوع به داخل تنظیمات، بر روی آیکن سه نقطه بالا کلیک کنید.

پس از باز شدن تنظیمات مربوطه، بر روی Reset app preferences کلیک کنید تا این کار انجام شود.

پس از کلیک بر روی Reset app preferences یک صفحه اخطار برای شما نمایش داده خواهد شد. این اخطار چیز نگران کننده ای نمی باشد و کافیس بر روی Reset Apps کلیک کنید.

و حال کافیست تا پیش فرض ها را به راحتی و از نو تنظیم کنید، به همین راحتی.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *