stock android
stock android

سه دلیل برای خرید گوشیهای با اندروید خام

اندروید خام یا همان stock android ورژن اصلی اندروید است که شرکت های دیگر از آن استفاده میکنند و با تغییرات بروی آن نسخه شخصی سازی را بروی گوشی های خود پیاده میکنند این شخصی سازی ها شامل اضافه کردن برنامه های جدید و یا تغییرات دیگر میباشد که شاید کمی باعث افت سرعت در آن بشود. اما در نظر سنجی هایی هم که انجام شده مردم هنوز عاشق همان اندروید خام هستند که بروی دیوایس های نکسوس گوگل دیده میشود و در واقع ساختار فکری گوگل درباره اندروید و طوری که باید باشد را نشان میدهد.

امنیت

نقص  های امنیتی همیشه یکی از ایراداتی بوده که به اندروید وارد بوده است و آنرا ناامن ترین سیستم عامل مینامند اما گوگل با رلیز اندروید های جدید به سختی تلاش میکند تا آپدیت های امنیتی و پچ های رفع باگ را ارائه کند

software updates
software updates

در نتیجه اگر گوشی های با اندروید خام بخرید میتوانید آپدیت های امنیتی را بسیار سریع دریافت کنید و این درحالی است که بسیاری از گوشی های هوشمند بازار این آپدیت هارا بسیار دیر دریافت میکنند چرا که باید شرکت مورد نظر شخصی سازی های مورد نظر را بروی آن انجام دهد سپس آنرا ارائه  کند.

آخرین و بهترین اندروید

شاید اصلی ترین دلیل انتخاب اندروید خام و شیرین بودن آن دریافت آخرین آپدیت های اندروید است . به طوری که معمولا این گوشی های تا چند نسخه اندروید را میبینند و بعنوان اولین دستگاهها نیز میبینند.

oreo
oreo

اما در دیوایس های دیگر احتمالا باید مدت بسیار زیادی را منتظر دریافت نسخه جدید اندروید باشید که شاید حتی در آخر آنرا دریافت هم نکنید.

برنامه های پیشفرض کمتر

اگر مدت زیادی باشد که با اندروید کار کرده باشید حتما درباره برنامه های از پیش نصب شده و بلوتور bloatware ها شنیده اید. اینها همان برنامه های از پیش نصب شده بروی گوشی های مختلف هستند که بعضا بی کاربردند و هم حجم دستگاه را اشغال میکنند و هم آنرا بسیار کند و لگی میکنند.

bloatware
bloatware

در واقع باید گفت برنامه هایی که گوگل به طور پیشفرض بعنوان مرورگر ، جیمیل ، درایو و مپ و … بروی اندروید خام قرار میدهد بسیار پرکاربرد ، سبک و بهترند تا استفاده از برنامه هایی که به طور پیشفرض بروی گوشی ها قرار میگیرد و به آنها نیازی نیست.

اما بدترین بخش موضوع این است که در اندرویدهای دیگر شما براحتی نمیتوانید اپ ها را پاک کنید و باید با حجم اشغال شده و کندی سرعت خود کنار بیایید و یا با روت و دستکاری گوشی برای پاک کردن آنها تلاش کنید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.