استابلایزر چیست؟ چرا باید از استابلایزرها استفاده کنیم؟

استابلایزر تشکیل شده از یکسری تجهیزات الکترونیکی و برقی می باشد که همواره می تواند تعیین کننده مقدار ولتاژ برق است و وظیفه این دستگاها تنظیم ولتاژ بر اساس میزان بار و جریان خروجی بصورت اتوماتیک تنظیم می شود که یک سطوح ثابتی را در برابر موجها، تغییرات ولتاژ، پارازیت ها و همچنین ضربه محافظت می کن.

کاربرد دستگاه استابلایزر جهت عدم بوجود آمدن نوسانات برق شهری و همچنین برق سه فاز برای جلوگیری و محافظ از کلیه لوازمهای خانگی برقی مورده استفاده قرار میگیرد

استابلایزر و یا به زبان ساده تر همان محافظ های برق به دو دسته تقسیم می شوند

  1. استابلایزر رله
  2. استابلایزر کاملا سیستم حلقوی که شامل SERVOE می باشد

جهت تهیه استابلایزر و دستگاه یو پی اس و باتری یو پی اس با ما تماس بگیرد

و اما یکی از مواردی که بسیار مهم و حیاتی برای تجهیزات بسیار حساس الکترونیکی و جای سوال دارد این است که در واقع چرا باید از استابلایزرها استفاده کنیم ؟

یکی از عوامل مهم در نوسانات برقی نوسانات بوجو آمده و عمده ترین قطع و وصل شدن است که در بیشتر مواقع در نواحی بسیار حساس وهسته مرکزی لوازم بوجود می آید که این قطع و وصل میتواند هزینه سنگین و مخربی در سیستم بوجود آورد از جمله ماشینهای صنعتی تجهیزات آزمایشگاهی و لوازم خانگی چون لباس شویی، کولرهای گازی و…… به همین خاطر برای حفاظت از کلیه لوازم برقی از استابلایزر استفاده می شود.

قرار دادن یک استابلایزر در برقهای صنعتی و همچنین خانگی و همچنین سیم کشی های داخلی ساختمان در مقابله با هر اختلال ونوسانات ناشی از مراکز برقی چه بصورت طبیعی و غیر طبیعی محافظ می کند.

نکته مهم: در منطقه ای که برق از ولتاژ پایینی برخوردار باشد هزینه مصارفی محاسبه شده برق را تا حدودی کاهش می دهد

تفاوت استابلایزر با ترانس های محافظ ها :

دستگاه محافظ، فقط دارای یک برد الکترونیکی می باشند که به هنگام بالا و یا پائین بودن ولتاژ برق شهر از حد تعریف شده برق را قطع می نمایند و نیز یک مدار تاخیر جهت وصل مجدد برق شهر با زمان معین می باشند که این سیستم به دلیل بدوی بودن آن محافظ مطمئن و کاملی برای دستگاههای مصرف کننده نمی باشد ولی استابلایزر علاوه بر قطع و وصل دوباره در صورت پایین و بالا رفتن برق تا حد معیینی در صورت پایین و بالا رفتن برق آن را به حد مصرف که مقداری معیین می باشد میرساند یعنی در صورت پایین بودن برق آن را افزایش و درصورت بالا بودن برق آن را کاهش می دهد.

 

جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

همینطور بررسی کنید

دانلود Destination – Brain Teasers 1.173 بازی فکری و سرگرم کننده “مقصد” برای اندروید

بازی Destination – Brain Teasers از نمونه بازی های فکری است که به واسطه پازل …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *