چطور اطلاعات گوشی اندرویدی گم شده خود را پاک کنیم ؟

شاید یکی از بدترین اتفاقاتی که میتوانید روز شما را تبدیل به یک روز پر استرس و بد بکند گم شدن و یا دزدیده شدن تلفن همراهتان هست. اگر جزو کسانی باشید که این اتفاق ناخوشایند پیشتر برایتان افتاده باشه حتما بعد از آن بدنبال انجام راه حل های امنیتی بیشتر بروی گوشی و همینطور دقت و مراقبت بیشتر از گوشی خود هستید. اما در این موقعیت ها دو پیشفرض وجود دارد یک اینکه تلفن همراه شما از دستتان افتاده و یا در جا پایی تاکسی و یا در میوه فروشی در زمان حساب کردن پول میوه ها رها شده و حالت دوم دزدیده شدن تلفن همراه شما توسط فردی است که در این حالت شاید دنبال کردن و پیدا کردن تلفنتان شوخی خنده داری بیش نباشد چرا که در ایران پروسه یافتن گوشی بسیار زمانبر و فرسایشی است و فقط باید خوش شانس باشید.

حال با این مقدمه و فرض اینکه تلفنتان به صورت اتفاقی گم شده و یا در جایی دور از چشم اشخاص رها شده میخواهیم مسیر و راهی را به شما نشان دهیم که در صورت قرار گرفتن در آن شرایط بتوانید دستگاه خود را پیدا کنید.

همین حالا که گوشی را در دست دارید موارد زیر را بروی آن اعمال کنید

1. اگر میخواهید پس از گم شدن گوشی بتوانید به صورت ریموت و از راه دور اطلاعات خود را پاک کنید تا مبادا به دست غریبه ها بیوفتد ابتدا باید برنامه زیر را دانلود و بروی گوشی نصب کنید :

2. حالا پس از نصب این برنامه به مسیر Google Settings > Security > Find My Device رفته و مطمئن شوید find my device انتخاب شده باشد.

3. همینطور توجه داشته باشید اگر در حین نصب و راه اندازی برنامه دسترسی خاصی مانند دسترسی به موقعیت گوشی از شما درخواست شد اجازه (Allow) دهید.

اگر از گوشی های قدیمی با اندروید پایینتر استفاده میکنید باید در تنظیمات بدنبال گزینه Android Device Manager باشید که حالا تغییر اسم داده است. در تنظیمات اندروید دیوایس منیجر به دنبال گزینه های Allow remote lock and erase و Device Manager: Remotely Locate This Device باشید و حتما آن ها را فعال کنید.

نحوه پاک کردن اطلاعات از راه دور

بعد از اینکه برنامه مرحله قبل را نصب کردید و تنظیمات مورد نظر را انجام دادید حالا زمانی که دستگاه تصادفا گم شده و احتمالا از دستتان افتاده (یعنی اینترنت آن وصل باشد) میتوانید از راه دور هم مکان آنرا تشخیص دهید هم اطلاعات خود را پاک کنید. برای اینکار در زمان اتفاق افتادن این مورد باید به آدرس زیر بروید و یا برنامه find my device را از طریق گوشی دیگری اجرا کنید و وارد گوگل اکانت خود شوید.

آدرس صفحه مربوطه به پاک کردن اطلاعات

بعد از ورود به صفحه بالا از شما خواسته میشود تا وارد اکانت گوگل خود شوید. سپس از روی نقشه محل دقیق گوشی به شما نمایش داده میشود و شما سه گزینه پاک کردن اطلاعات ، تماس با گوشی و قفل کردن صفحه را در اختیار دارید که میتوانید از هریک استفاده کنید.

توجه داشته باشید هریک از دستورات بالا را بدهید و گوشی خاموش باشد یا به اینترنت وصل نباشد اجرا نخواهد شد ولی به محض اتصال به شبکه اینترنت فورا دستورات اجرا خواهند شد.

احتمال دهید گوشی گم شده و دزدیده نشده

در این صورت تنها با زدن دستور Ring که گوشی را به مدت 5 دقیقه به صدا در می آورد میتوانید به گوشیتان برسید و یا میتوانید بروی صفحه نمایش گوشی پیامی را ارسال کنید تا در صورت مشاهده توسط فردی که گوشی را پیدا کرده مطالعه شود. مانند تصویر زیر میتوانید رمز گوشی را تغییر دهید و بروی صفحه گوشی پیامی مانند “لطفا گوشی را پس بده” قرار بدید و همینطور شماره تلفنی را قرار دهید تا فرد با آن تماس بگیرید و گوشی را به شما برساند.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.