دوربین گلکسی اس 9
دوربین گلکسی اس 9

قابلیت سوپر اسلوموشن گلکسی S9

در مراسم معرفی گوشی های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس، کمپانی سامسونگ اعلام کرد که گوشی های جدید این کمپانی به قابلیت های بسیار هیجان انگیزی در بخش دوربین مجهز شده است. یکی از این قابلیت ها، امکان ضبط ویدئوهای سوپر اسلوموشن بود که پیشرفت بزرگی در مقایسه با نسل قبلی خود را تجربه کرده بود. در گوشی های پرچمدار پیشین سامسونگ، ضبط ویدئوهای اسلوموشن به حداکثر فریم ریم 240 فریم بر ثانیه محدود شده بود اما سامسونگ در گوشی های جدید خود از فریم ریت فوق العاده ی 960 فریم بر ثانیه استفاده کرده است که چهار برابر فریم ریت قبلی می باشد. اما این فریم ریت اصلاً به چه معناست و وجود آن چه سودی برای کاربران گوشی های اس 9 دارد؟

همانطور که احتمالاً می دانید، یک ویدئو تشکیل شده است از عکس های مختلف که در بازه های زمانی یکسان به ثبت رسیده اند. از همین رو، دوربین ها برای ضبط ویدئو، اقدام به ثبت عکس های متوالی می کنند. اما این عکس ها به اندازه ای سریع ثبت می شوند و پشت سر هم قرار می گیرند که کاربر اصلاً احساس نمی کند که چنین کاری در حال انجام در پس زمینه ی دوربین دستگاه می باشد. برای نمونه، در زمانی که در حال ضبط ویدئوهای معمولی با گوشی موبایل خود هستید، در هر ثانیه 30 یا 60 عکس ثبت می شود که در نهایت باعث ایجاد یک ویدئو خواهد شد.

قابلیت سوپر اسلوموشن گلکسی S9
قابلیت سوپر اسلوموشن گلکسی S9

به طور معمول، فیلم هایی که تماشا می کنید از فریم ریتی کمتر از 30 فریم بر ثانیه و معمولاً 24 فریم بر ثانیه استفاده می کنند. به این معنا که دوربین ضبط کننده ی فیلم، در هر ثانیه 24 تصویر را ثبت کرده است. فریم ریت های بیشتر از 30 فریم بر ثانیه به این دلیل که اتفاق های رخ داده در واحد زمانی کمتر را ضبط می کنند، باعث می شوند تا ویدئویی با حرکات نرم تر و بدون پرش تصویر ضبط شوند. تا پیش از این کاربران گوشی های گلکسی می توانستند با استفاده از دوربین گوشی خود ویدئوهای جذاب 240 فریم بر ثانیه ای را ضبط کنند و پس از آن، با ویرایش ویدئو، یک فیلم بسیار جذاب را از گوشی خود تحویل بگیرند.

دوربین گلکسی اس 9
دوربین گلکسی اس 9

اما در گوشی های اس 9، سامسونگ پا را فراتر گذاشت و برای این که کاربران بتوانند ویدئوهای جذاب تری را ضبط کنند، امکان ضبط ویدئوهای سوپر اسلوموشن در فریم ریت نزدیک به 1000 فریم بر ثانیه را در اختیار کاربران خود قرار داده است. در حقیقت این به این مفهوم خواهد بود که در این حالت، دوربین اقدام به ثبت 960 عکس در هر ثانیه می کند و به عبارتی دیگر، هر فریم از ویدئوی ضبط شده، یک نهصد و شصتم ثانیه را ثبت کرده است. استفاده از این فریم ریت باعث می شود تا ویدئوهای اسلوموشن ضبط شده با گوشی های اس 9، کوتاه ترین اتفاق هایی که چشم انسان توانایی دیدن آن ها را ندارد را نیز ضبط کند.

قابلیت سوپر اسلوموشن گلکسی S9
قابلیت سوپر اسلوموشن گلکسی S9

سامسونگ برای دستیابی به این قابلیت، از سنسور جدیدی استفاده کرده است. این سنسور جدید از حافظه ی رم اختصاصی بهره مند شده است که می تواند به صورت اختصاصی به پردازش تصاویر دریافت شده از محیط بپردازد. از همین رو، کاربران اس 9 می توانند به مدت 0.2 ثانیه ویدئوهای سوپر اسلوموشن را ضبط کنند و پس از آن، باید چند لحظه منتظر بمانند تا پردازنده، نزدیک به 192 فریم ثبت شده را مورد آنالیز قرار دهد.

نکات قابل توجه برای ضبط ویدئوهای بهتر

نور محیط: از آن جایی که در ضبط ویدئوهای سوپر اسلوموشن، سنسور زمان بسیار کمی برای ثبت هر فریم دارد، نور به اندازه ی کافی و زمانی که در حال ضبط ویدئوهای معمولی هستید به سنسور نمی رسد و نباید انتظار داشت که سوژه ها به اندازه ی لازم روشن و واضح باشند. از همین رو، انتخاب یک محیط که نور کافی داشته باشد، برای ضبط این نوع از ویدئوها بسیار ضروری می باشد.

زمان بندی درست: یکی دیگر از موارد قابل توجه، زمان بندی دقیق می باشد. از آن جایی که در ضبط ویدئوهای سوپر اسلوموشن در گوشی های S9 زمانی کمتر از یک ثانیه در اختیار شما می باشد، باید کاملاً در زمان مناسب اقدام به ضبط ویدئو کنید. همچنین، برای ضبط اتفاق هایی که در بیش از چند ثانیه رخ می دهند، این قابلیت چندان کاربردی نمی باشد.

ثابت نگه داشتن دوربین: استفاده از سه پایه یا قرار دادن گوشی بروی محلی صاف هم از جمله موراد قابل توجه دیگر می باشد. در صورتی که از یک محل مناسب برای قرارگیری گوشی خود استفاده نمایید، دستگاه می تواند به صورت خودکار سوژه های موجود در کادر را شناسایی کند و در زمان درست، اقدام به ضبط ویدئوی سوپر اسلوموشن خود کند. همچنین، درصورتی که جابجایی کار در زمان ضبط ویدئو زیاد باشد، در صورتی که قصد ساخت گیف از ویدئوهای اسلوموشن خود را داشته باشید، این جابجایی کادر بسیار آزاردهنده خواهد بود.

ثبت چند ویدئو: ویدئوهای اسلوموشن از آنجایی که زمان بسیار کوتاهی را ثبت می کنند، ممکن است آن چیزی که مدنظر شما هست را به ثبت نرسانند. از همین رو، پیشنهاد می شود که در زمان ضبط ویدئو، اسلوموشن های مختلف از سوژه های مدنظر خود ثبت کنید تا پس از آن بتوانید بهترین ویدئو را انتخاب نمایید.

galaxy s9
galaxy s9

ویرایش ویدئوهای ضبط شده

زمانی ضبط ویدئوی شما به پایان رسید، شما می توانید اقدام به ویرایش کردن ویدئوی خود کنید. برای این کار تنها کافیست که به گالری دستگاه خود بروید و سپس ویدئوی موردنظر خود را پیدا کرده و بروی گزینه ی Edit کلیک کنید. ویدئوهای سوپر اسلوموشن در گوشی های اس 9 با چهار دایره بروی آن ها از سایر ویدئوها متمایز شده اند. با استفاده از این بخش شما می توانید ویدئوی خود را به قسمت های مختلف تقسیم کنید. همچنین، می توانید سرعت ویدئو را متناسب با پسند خود تنظیم کنید و بروی ویدئوهای خود موزیک قرار دهید تا جذابیت آن ها بیش از پیش افزایش یابد.

سایر قابلیت های ویدئوهای اسلوموشن

قابلیت سوپر اسلوموشن گلکسی S9
قابلیت سوپر اسلوموشن گلکسی S9

استفاده به عنوان گیف: شما می توانید به سادگی و پس از این که ویدئوی سوپر اسلوموشن خود را ضبط کردید، از آن به عنوان گیف نیز در قسمت های مختلف استفاده نمایید.

ست کردن به عنوان پس زمینه: یکی دیگر از قابلیت هایی که در این زمینه در اختیار کاربران می باشد، امکان قراردادن ویدئوهای اسلوموشن به عنوان پس زمینه ی لاک اسکرین دستگاه است. برای این کار تنها کافیست که بروی علامت سه نقطه ی موجود در قسمت بالای ویدئو کلیک کرده و گزینه ی Set As Wallpaper را انتخاب نمایید.

 

جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *