cover-for-google-play-protect

برنامه Google Play Protect چیست و چگونه کار می کند؟

سیستم عامل اندروید یکی از منعطف ترین سیستم عامل های موجود در بازار است که تقریبا همه افراد بدون مشکل از آن استفاده می کنند؛ اما این باز و منعطف بودن ممکن است برای کاربران مشکلات امنیتی ایجاد کند و برای آنها مشکلاتی را فراهم کند. ولی شرکت گوگل برای این مشکل نیز چاره ای اندیشیده و اپلیکیشنی برای این منظور طراحی کرده است؛ این اپلیکیشن Play Protect نام دارد.

این اپلیکیشن یک سیستم چند بخشی می باشد که از سیر تا پیاز گوشی اندرویدی تحت نظر می گیرد و از آن محافظت می کند؛ بخشی از آن به اسکن ویروس ها، بخشی به یافتن گوشی گمشده و بخشی به وب گردی امن اختصاص داده شده است. ما در این بخش به توضیح کامل این اپلیکیشن می پردازیم.

این اپلیکیشن که به طور خودکار بر روی گوشی های اندرویدی نصب می باشد را می توان به راحتی پیدا نمود. ابتدا می بایست به Google Play مراجعه نمود و بر روی My apps & games کلیک کرد؛ پس از انجام این کار روی کادر مستطیلی ای که نوشته No Problems Found باید کلیک کنید تا Play Protect باز گردد. این بخش به شما هرگونه خطر امنیتی ای را که گوشی شما را تهدید کند شناسایی کرده و به شما اطلاع رسانی می کند.

یافتن بخش Play Protect در گوشی اندرویدی
یافتن بخش Play Protect در گوشی اندرویدی

حال به بخش اصلی این مطلب یعنی کارکرد این اپلیکیشن در گوشی های اندرویدی می رسیم. این اپلیکیشن 3 کار مهم انجام می دهد که به قسم زیر می باشد:

اسکن کردن بد افزار ها در گوشی و امن نگه داشتن آن

نقش اسکنر بد افزار Play Protect
نقش اسکنر بد افزار Play Protect

همانطور که گفته شد، این اپلیکیشن فادر به اسکن کردن بد افزار ها می باشد؛ و این کار فقط درون گوشی شما انجام نمی گردد بلکه کل اپلیکیشن هایی که درون Google Play وارد می شوند مورد اسکن این اپلیکیشن قرار می گیرند تا در صورت یافت شدن بد افزار، سریعا آن برنامه حذف شود. Play Protect تمامی اپلیکیشن های درون گوشی شما را نیز اسکن می کند و در صورت بروز مشکل، حتما شما را با خبر می سازد، مهم نیست که اپلیکیشنی که نصب کرد از Google Play باشد یا منبع دیگر. البته باید بگوییم که این اسکنر عالی نیست و بعضی موقع ها خیلی دقیق عمل نمی کند.

پیدا کردن گوشی گمشده یا دزدیده شده شما

پیدا کردن گوشی توسط Play Protect
پیدا کردن گوشی توسط Play Protect

اگر احساس کردید که گوشیتان کنارتان نیست یا گمشده است، جای نگرانی نیست چون که با مراجعه به Google Play (از روی دستگاه دیگر)، می توانید موقعیت کنونی یا آخرین موقعیت گوشیتان را ردیابی کنید. اگر هم دیدید که امیدی برای پیدا کردن گوشیتان نیست، می توانید تمام اطلاعات گوشیتان را پاک کنید، بدون اینکه نیاز به خود گوشی باشد؛ با این کار حداقل مطمئن خواهید بود که دیگر فایل های شخصیتان در خطر نخواهند بود.

وب گردی امن در گوشی

وب گردی امن توسط Play Protect
وب گردی امن توسط Play Protect

Play Protect نیز برای وب گردی امن طراحی گردیده است. این بخش با اپلیکیشن Google Chrome نیز همگام سازی شده و اگر در حین وب گردی، به سایتی بر بخورید که مشکلی داشته باشد، حتما به شما اخطار می دهد و شما را به صفحه قبلی باز می گرداند. این موضوع برای کامپیوتر نیز صادق می باشد و کاربران به احتمال زیاد آن را دیده اند.

جمع امتیازها: 4 میانگین: 2

همینطور بررسی کنید

ویروس در سیستم عامل اندروید

چرا ویروس در اندروید موضوع مهمی نیست؟

خیلی وقت ها کاربران می گویند که سیستم عامل اندروید دارای مشکلات امنیتی یا دارای …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *