پیگیری افراد ناشناس
پیگیری افراد ناشناس

چه کسی از طریق گوشیتان شما را ردیابی می کند؟

خیلی از مردم معتقند که بعضی موقع ها، افراد ناشناس از طریق گوشی هایشان آنها را ردیابی می کنند یا اطلاعات شخصی آنها را می دزدند. باید صادقانه به شما بگوییم که ما دیگر با دستگاه های الکترونیکی ساده سر و کار نداریم و روز به روز این دستگاه ها در حال پیشرفت هستند؛ و در کنار آن، ویروس ها، تروجان ها و دیگر نفوذ های امنیتی در حال گسترش هستند و حریم خصوصی افراد نیز در خطر قرار می گیرند .ما در این مطلب به شما کد های کاربردی ای را آموزش می دهیم که به شما اطلاعات دقیق گوشیتان را برای شما فراهم می سازد و از ردیابی افراد غیر مجاز می توانید جلوگیری کنید.

کد های کاربردی گوشی اندرویدی
کد های کاربردی گوشی اندرویدی

کد #21#*

با وارد کردن این کد، متوجه خواهید شد که آیا پیامک ها، تماس ها و بقیه داده هایتان به جای دیگر دایورت شده است یا خیر. علاوه بر آن، می توانید ببینید که آیا دیتا ها، Call Forwarding (انتقال تماس ها)، فکس، پیامک و … فعال یا غیر فعال هستند.

کد #62#*

اگر یکی از دوستانتان یا نزدیکانتان به شما بگوید که شماره شما در دسترس نیست یا جوابی داده نمی شود، حتما این کد را وارد نمایید تا ببینید تماس ها، پیامک ها یا بقیه اطلاعاتتان به کجا هدایت می شوند. ممکن است شماره شما به یک شماره دیگر در اپراتور انتقال داده شده باشد.

کد #002##

این کد جهانی می باشد و با وارد کردن آن، تمامی اطلاعات دایورت شده یا هدایت شده به خارج از گوشیتان، سریعا غیر فعال می گردد؛ این کد زمانی به کار می آید که شما احساس کنید اطلاعاتتان به جای دیگر در حال انتقال می باشد و باید سریعا جلوی آن را گرفت. علاوه بر آن، این کد زمانی که می خواهید از رومینگ گوشی استفاده کنید به کمکتان می آید تا از هدر رفتن پولتان برای اینترنت جلوگیری کند.

کد *#*#4636#*#* یا *#*#197328640#*#*

با وارد کردن این کد، از ردیابی شدن توسط اشخاص دیگر یا محل دقیقتان آگاهی پیدا کنید. بعد از این که این کد را وارد کردید، یک بخش به نام UMTS Cell Environment وجود دارد؛ سپس UMTS RR info را وارد نمایید. سپس تمام اعداد Cell ID را یادداشت نمایید. سپس به Main Menu یا منوی اصلی بروید و MM info tab کلیک کنید و دوباره روی Service PLMN کلیک کنید. تمامی اعداد Local area code را یادداشت نمایید. سپس سایت opencellid.org را باز کرده و  تمامی باکس های خالی سمت چپ را پر نمایید. با انجام این کار، می توانید محل اتصال گوشیتان به سرور یا ایستگاه های متصل را شناسایی و ردیابی کنید.

با وارد کردن این کد ها، می توانید اطلاعات جالبی را از گوشیتان دریافت کنید. البته راه کار های دیگری نیز برای محافظت از حریم خصوصی خود وجود دارد که در ادامه گفته شده است.

چگونه از شنود های غیر مجاز جلوگیری کنیم

کد هایی که به شما گفتیم، به شما در ردیابی مخابراتی خیلی کمک می کند و می تواند از به سرقت رفتن بعضی اطلاعات محافظت کند؛ اما این کد ها کافی نیستند و جاسوس ها و نفوذگران امنیتی همیشه به دنبال دزدیدن اطلاعاتتان می باشند. ما به شما ترفند های ساده دیگری می آموزیم که در حفظ حریم خصوصیتان بسیار کمک خواهد کرد.

 1. استفاده از پیام های رمزنگاری شده در حفظ اطلاعاتتان بسیار کاربردی می باشند و می تواند نفوذگران را از گوشیتان دور نگه دارد. شما می توانید از اپلیکیشن های رمزنگاری شده مانند Telegram، Wickr یا Signal استفاده نمایید تا حریم خصوصیتان حفظ شود.
 2. سعی کنید از منابع ناشناس یا Unknown Source استفاده نکنید؛ این نوع اپلیکیشن ها که در پلی استور وجود ندارد، معمولا ویروسی یا غیر مجاز می باشند که می تواند اطلاعاتتان را بدزدند.
 3. تراکنش های بانکیتان را از طریق گوشی اندرویدی انجام ندهید، یا تا جای ممکن از اپلیکیشن های مخصوص خود بانک استفاده نمایید تا اطلاعاتتان به سرقت نروند. در همه حال، اطلاعات بانکیتان را در گوشی ذخیره نکنید.
 4. در سایت ها، ممکن است تبلیغاتی ببینید که به شما بگوید “چه کسی گوشیتان را هک می کند” یا “اپلیکیشن های مخصوص ردیابی جاسوس ها”؛ هیچ گاه به این نوع تبلیغات توجه نکنید چون که خود این سایت ها شما را به دام می اندازند و اطلاعاتتان را به سرقت می برند پس حتما گوش به زنگ باشید.

با وجود این ترفند ها، دیگر نگران نفوذ غیر مجاز نباشید.

همینطور بررسی کنید

کنترل گوشی دیگران از راه دور | ویدیو آموزشی

شاید ممکن است که بخواهید گوشی فرزندان یا همسرتان را بدون دانستن آنها کنترل کنید …

3 نظرها

 1. سلام وقتی کد ستاره #62# میزنم میگه تماسهات به شماره 989202222 فوروارد میشه
  وقتی کد *#*#4636#*#* میزنم گزینه ای به اسم umts cell environment نمایش نمیده
  میتونید راهنمایی کنید؟

 2. سلام
  من کد *#62#را وارد کردم یه مشاوره رانوشته که فوروارد میشه به ان شماره این چه شماره ای هست؟؟

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *