Register-IMEI

مدارک و شرایط لازم برای رجیستری هر گوشی:


1- مشخصات ورود به کشور (پاسپورت) فردی که در 2 ماه اخیر وارد کشور شده باشد اگر ندارید میبایست پاسپورت بخرید.

2- پر کردن فرم مشخصات

3- پرداخت هزینه های عوارض گمرکی گوشی

 

وضعیت خود را انتخاب کنید تا به فرم مربوطه هدایت شوید:

گوشی رجیستر نشده دارم و پاسپورت مسافری نیز ندارم

گوشی رجیستر نشده دارم پاسپورت هم دارم (اخیرا وارد کشور شدم)

همکار (فروشنده موبایل) هستم و در هفته به تعداد پاسپورت میخواهم

اتباع خارجی هستم

 
ده دستور اصلی و پایه در سیستم عامل اندروید که هر کاربر باید آن ها را بداند

ده دستور اصلی و پایه در اندروید که هر کاربر باید آن ها را بداند

10 دستور اصلی ترمینال در اندروید

برای دانستن نحوه استفاده از ابزار Android Debug Bridge) ADB) لزومی ندارد که یک برنامه‌نویس باشید. برای بسیاری از ما، اینکه بتوانیم گوشی اندروید خود را به یک کامپیوتر وصل کنیم و با آن تعامل داشته باشیم، یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود. صرف نظر از زمان‌هایی که چیزی را خراب کرده‌ایم و می‌بایست آن را درست کنیم، دلایل فراوان دیگری نیز وجود دارد برای اینکه یک کاربر پیشرفته اندروید بخواهد با دستگاهش ارتباط برقرار کند. به منظور انجام این کار، باید تعدادی ابزار داشته باشید و چند دستور را بدانید. این بحث در مورد فرمان‌های adb کامل‌ترین بحث نخواهد بود، اما 10 دستور اصلی وجود دارد که تمام کسانی که قصد دارند سر از خطوط دستوری در بیاورند، باید بدانند.

برای استفاده از این ده دستور اصلی ابزاری لازم است و مهیا کردن آن‌ها کار ساده‌ای است. اما پیش از شروع کار باید نرم افزار SKD را بر روی کامپیوترتان نصب کنید. سری به سایت Android developer بزنید. اگر می‌خواهید که از ابزار اضافی دیباگ کردن بهره‌مند شوید، می‌توانید پکیج کامل Android Studio را تهیه کنید و در غیر این صورت به پایین صفحه رفته و صرفا ابزار خط دستوری را دانلود کنید. به جز زمانی که قصد برنامه‌نویسی یا دیباگ کردن چیزی را در گوشی خود دارید، ابزار خط دستوری کار شما را راه می‌اندازد.

در ادامه همراه وبسایت اندروید زوم باشید تا در این مقاله آموزشی به معرفی این ده دستور اصلی و اساسی بپردازیم. اگر کاربر ویندوزی هستید، یک مرحله دیگر نیز باید طی کنید. به صفحه تولید کننده دستگاه خود رفته و درایورهای بوت سریع و adb را برای ویندوز دانلود کنید. این مورد را برای ایجاد ارتباط بین کامپیوتر و دستگاه اندروید خود نیاز خواهید داشت. حال حالت USB Debugging دستگاه خود فعال کنید و گوشی خود را به کامپیوتر متصل کنید.

1- دستور adb devices

ده دستور اصلی

یکی از مهمترین دستور از ده دستور اصلی در اندروید دستور adb devices است، چرا که برای اطمینان از این موضوع است که آیا کامپیوتر و دستگاه اندروید با هم در ارتباط هستند یا خیر. به همین دلیل ابتدا به طرح آن می‌پردازیم.

اگر در سیستم عامل کامپیوتر خود یک حرفه‌ای هستید، دایرکتوری ابزار اندروید را به مسیر خود اضافه کنید. اگر حرفه‌ای نیستید هم جای هیچ نگرانی نیست. کافی است ترمینال یا میز فرمان خود را اجرا کنید و آن را به آدرسی که ابزار اکسترکت شده که پیش‌تر دانلود کردید هدایت کنید.

پس از اطمینان از اینکه در فولدر مورد نظر هستید، عبارت “adb devices” را در خط فرمان تایپ کنید. اگر شماره سریالی دریافت کردید، می‌توانید به ادامه کار بپردازید؛ اما اگر نه، درستی فولدری که در آن هستید را بررسی کنید. اگر از ویندوز استفاده می‌کنید مطمئن شوید که درایور دستگاه را به درستی نصب کرده اید. از روشن بودن حالت Debugging USB نیز اطمینان حاصل کنید.

2- دستور adb push

ده دستور اصلی

اگر قصد انتقال یک فایل به دستگاه اندروید خود را از طریق برنامه ‌نویسی دارید، از دستور adb push استفاده کنید. ابتدا می‌بایست با چند پارامتر آشنا شوید، برای مثال مسیر کامل فایلی که می‌خواهید انتقال دهید، همچنین مسیر کامل آدرسی که قرار است فایل به آن منتقل شود را بدانید. در شکل بالا انتقال یک آهنگ را از پوشه موزیک روی سیستم دسکتاپ به پوشه موزیک روی گوشی مشاهده می‌کنید.

به اسلش‌ها در مسیر فایل و همچنین به علامت‌های کوتیشن (“”) قبل و بعد از مسیر در دستور دقت کنید. ویندوز از \ و یونیکس از / برای تعویض دایرکتوری استفاده می‌کند. چون نام فایل دارای فاصله و کاراکترهای خاص است می‌بایست مسیر را در کوتیشن قرار دهید.

3- دستور adb pull

ده دستور اصلی

همان‌طور که دستور adb push فایل‌ها را به دستگاه اندروید شما می‌فرستد، دستور adb pull آن‌ها را از دستگاه بیرون می‌کشد. این دستور کاملا مشابه adb push عمل می‌کند. باید از مسیر فایلی که می‌خواهید آن را بیرون بکشید (از گوشی) و مسیری که قرار است فایل را در آن قرار دهید، مطلع باشید. می‌توانید مسیر مقصد را خالی بگذارید و برنامه برای آسان کردن کار، فایل را در پوشه ابزار شما قرار می‌دهد.

در این مورد، همانطور که در شکل مشاهده می‌کنید کار سخت‌تر انجام شده است و مسیرهای کامل جهت یادگیری بهتر وارد شده‌اند. قوانین اسلش رو به جلو و اسلش رو به عقب را به یاد داشته باشید، در این صورت به مشکلی بر نخواهید خورد.

4- دستور adb reboot

ده دستور اصلی

این دقیقا همان کاری را می‌کند که انتظارش را دارید؛ این فرمان راهی برای ریبوت کردن دستگاه از طریق خط دستوری است. اجرای آن ساده است: تنها adb reboot را تایپ کنید و کلید اینتر را فشار دهید.

البته لازم به ذکر است که این موضوع را بدانید که این دستورات می‌توانند به صورت کد درآیند و دستگاه می‌تواند در صورت لزوم در حین یک اسکریپت ریبوت شود.

5- دستورات adb reboot-bootloader و adb reboot recovery

ده دستور اصلی

شما نه تنها می‌توانید دستگاه خود را ریبوت کنید، بلکه می‌توانید تعیین کنید که دستگاه به بوت لودر ریبوت شود. این امر بسیار کاربردی است زیرا ترکیب این دکمه‌ها حساس است و اگر چندین دستگاه داشته باشید یادآوری همه آن‌ها دشوار خواهد بود. برخی دستگاه‌ها را بدون این دستور نمی‌توان به بوت لودر ریبوت کرد. از طرف دیگر، توانایی استفاده از این دستور در یک کد بسیار ارزشمند است.

انجام این کار بسیار آسان است، عبارت adb reboot-bootloader را تایپ کنید و دکمه اینتر را فشار دهید. اکثر دستگاه‌ها از طریق دستور adb reboot recovery می‌توانند مستقیما به حالت بازیابی ریبوت شوند (توجه کنید که در این دستور دیگر خط تیره وجود ندارد) و برخی نمی‌توانند. امتحان این کار به هیچ چیز آسیبی نخواهد زد.

6- دستور fastboot devices

ده دستور اصلی

هنگام کار در فضای بوت لودر، adb کارکرد خود را از دست می‌دهد. شما هنوز وارد فضای اندروید نشدید و ابزار دیباگ فعال نیستند. باید از دستور fastboot به جای آن استفاده کنید.

فست بوت شاید قوی‌ترین ابزار دیباگ اندروید باشد و در بسیاری از دستگاه‌ها فعال نیست. اگر در دستگاه شما فعال است، باید از ارتباط بین عوامل اطمینان حاصل کنید. دستور fastboot devices اینجا به کار خواهد آمد. در پنجره فرمان، عبارت fastboot devices را تایپ کنید تا یک شماره سریال ظاهر شود.

اگر در انجام این کار مشکل دارید و از ویندوز استفاده می‌کنید، احتمالا ایراد از درایور است و باید آن را از سایت کمپانی تولیدکننده دانلود کنید.

7- دستور fastboot unlock

این فرآیند همه چیز را از گوشی شما پاک می‌کند و آن را مجددا راه‌اندازی خواهد کرد. دستور خارق‌العاده اندروید، fastboot flashing unlock فقط و فقط یک کار انجام می‌دهد و آن باز کردن بوت لودر شما است.. گوگل به این که کاربران با گوشی خود چه کار می‌کنند تا زمانی که با قوانین دسترسی به گوگل پلی منافاتی نداشته باشد، اهمیت نمی‌دهد و این موضوع شامل این راه آسان برای باز کردن گوشی‌هاست، حتی اگر کمپانی سازنده آن‌ها، از این مورد پشتیبانی نکنند.

استفاده از این دستور آسان است. پس از اطمینان حاصل کردن از ارتباط درست میان عوامل گوشی از طریق دستور fastboot devices، عبارت fastboot flashing unlock را در پنجره دستورات تایپ کنید و دکمه اینتر را فشار دهید. دستگاه خود را نگاه کنید، نوشته‌ها را با دقت بخوانید و عاقلانه انتخاب کنید.

8- دستور adb install

ده دستور اصلی

در حالی که عبارت adb push می‌تواند فایل‌ها را بر روی دستگاه‌های اندروید کپی کنید، با استفاده از دستور adb install در واقع می‌توان برنامه‌ها را نصب کرد. ابتدا باید مسیری که فایل با پسوند .apk در آن ذخیره شده است را به سیستم بدهید سپس آن را به این شکل اجرا کنید:  “apk. نام ‌برنامه adb install” اگر می‌خواهید یک برنامه را به روز رسانی کنید، از عبارت r- استفاده کنید: “apk. نام ‌برنامه adb install -r “

همچنین یک عبارت s- نیز وجود دارد که برنامه را روی کارت SD نصب می‌کند. و در نهایت، می‌توان برنامه‌ها را از طریق از نام پکیجشان با استفاده از عبارت “نام پکیج adb uninstall” پاک کرد. پاک کردن نیز یک عبارت جایگزین دارد. عبارت k- برنامه را پاک خواهد کرد ولی تمام داده‌ها و کش برنامه باقی خواهد ماند.

9- دستور adb sideload

ده دستور اصلی

یک آپدیت OTS تحت یک فایل با پسوند zip. توسط گوشی شما دانلود شده است. می‌توانید این آپدیت را به صورت دستی دانلود کنید و بدون آن که منتظر گوشی خود برای نصب اجباری آن باشید، خودتان آن را نصب کنید. نتیجه نهایی همانند زمانی است که منتظر می‌مانید، اما انتظار آزار دهنده است.

تمام آنچه که باید انجام دهید دانلود آپدیت در کامپیوتر است. گوشی را به کامپیوتر وصل کنید. سپس، گوشی را به حالت ریکاوری ریبوت کنید و با استفاده از کلیدهای زیاد و کم کردن صدا، Apply update from ADB را انتخاب کنید. سپس به خط دستوری بروید و عبارت “zip. مسیر کامل فایل adb sideload” را تایپ کنید و کلید اینتر را فشار دهید.

10- دستور adb shell

ده دستور اصلی

این دستور برای بسیاری از افراد گیج کننده است. دو راه برای استفاده از این دستور وجود دارد، یک اینکه فرمانی به دستگاه برای اجرای پوسته خط دستوری بفرستیم، و یکی اینکه از ترمینال خود عملا پوسته فرمان دستگاه را وارد کنیم.

در تصویر بالا، کاربر درون پوسته دستگاه است. رسیدن به این مرحله آسان است، صرفا عبارت adb shell را تایپ و اینتر کنید. پس از وارد شدن، می‌توانید با سیستم عامل در حال اجرا روی گوشی خود تعامل داشته باشید. در این محیط باید بسیار مراقب باشید، زیرا ممکن است همه چیز سریع به هم بریزد مگر آنکه با پوسته Bash یا Ash آشنا باشید. Ash و Bash پوسته‌های فرمان هستند. آن‌ها به شما این امکان را می‌دهند که از طریق فرمان‌های تایپ شده با گوشی خود تعامل داشته باشید.

روش دیگر استفاده از دستور adb shell، استفاده از آن برای اینکه به گوشی خود بگویید که یک دستور پوسته را اجرا کند بدون آنکه وارد آن پوسته شود. استفاده از آن بسیار آسان است؛ عبارت adb shell را تایپ کنید. یک مثال می‌تواند تغییر مجوزها برای یک فایل به این شکل باشد: adb shell chmod66/sdcard/somefile. در انتها لازم به ذکر است که در استفاده از این 10 دستور اصلی و اساسی بسیار مراقب باشید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *