آموزش جامع مدیریت هشتگ ها در اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام یکی از معروفترین اپلیکیشن های شبکه اجتماعی می باشد که با هر آپدیت خود یک قابلیت بسیار جالب و پرطرفدار به برنامه خود اضافه می کند . طی یکی از بروزرسانی ها اینستاگرام قابلیت دنبال کردن و مدیریت هشتگ ها (برچسب ها ، تگ ها) Hashtags# را به قابلیت های خود اضافه کرده است . با این قابلیت می توانید هشتگ ها را Follow دنبال کنید و یک فضایی دارای پست های ویدیویی و تصویری که در زیر آنها هشتگ مورد نظر شما درج شده است را ایجاد کنید . هر تگ را که جستجو کنید می توانید استوری های مربوط به آن هشتگ و تمامی پستهایی که آن تگ در زیر آنها درج شده است را ببینید . شما می توانید برچسب ها را دنبال کنید و با این کار هر پستی از هر شخصی را که در زیر آن تگ دنبال شده شما درج شده باشد را مشاهده می کنید و می توانید آنها را لایک کنید و کامنت بگذارید . در ادامه توضیحات کاملی درباره شیوه مدیریت هشتگ ها داده شده است . با ما همراه باشید .

هشتگ اینستاگرام
instagram hashtags

هشتگ چیست؟

تگ ها همانند برچسب های سایت ها عمل میکنند . این هشتگ ها عباراتی هستند که با # شروع می شوند . این برچسب ها می توانند توضیحاتی درباره پست باشند و می توانند فهم شما را کامل کنند . همچنین برای بیشتر دیده شدن پست می توانید در آخر کپشن پست چند تگ اضاف کنید تا افراد بتوانند از طریق تگ نیز پست های شما را مشاهده کنند .

ویدیو کامل جستجو ، فالو ، و مدیریت هشتگ ها در اینستاگرام

یافتن و مشاهده تگ ها

آن ها را می توانید در استوری ها و یا در کپشن (متن زیرین پست ها) پست ها مشاهده کنید . با کلیک روی آن ها می توانید پست ها و استوری های دیگری که از این تگ استفاده کرده اند را مشاهده کنید . می توانید برچسب مرتبط با موضوع خود را جستجو کنید و دریایی از پست های مربوط به آن می شوند را مشاهده کنید . یافتن هشتگ ها چندین روش دارد که در ادامه 3 روش را بصورت کامل به شما توضیح خواهیم داد .

روش اول : منوی جستجوی تگ ها

اینستاگرام در تب جستجوی خود یک گزینه مخصوص برای این نوع جستجو قرار داده است . در این تب می توانید متن و عباراتی را بدون # و به هر زبانی تایپ کنید تا گزینه های مرتبط با متن شما را نمایش دهد سپس می توانید وارد تگ مورد نظر خود شوید و عکس ها و ویدیو ها و استوری هایی را که از این برچسب استفاده کرده اند را مشاهده کنید .

با انتخاب دکمه جستجوی که به شکل ذره بین در پایین اینستاگرام شما وجود دارد وارد منوی جستجو شوید .

سپس در بالای صفحه نوع جستجو را Tags (برچسب ها) انتخاب کنید .

در اینجا هرچه را که می خواهید بدون گذاشتن هیچگونه علامتی تایپ کنید تا هشتگ های مرتبط با آن را مشاهده کنید .

هشتگ آشپزی جستجو شده
هشتگ آشپزی جستجو شده

روش دوم : انتخاب تگ های درج شده

هنگامی که پست های معروف اینستاگرام در Explore مشاهده می کنید قاعدتا در زیر آنها مقداری هشتگ مشاهده می کنید . برای مثال #آموزش_آشپزی . این هشتگ ها همانطور که گفته شد توضیحاتی مربوط به پست می باشند که در زیر آن ها درج شده است . افراد می توانند پست ها را از روی هشتگ آنها پیدا کنند و از مطالب آن استفاده کنند .

یکی از پست های موجود در اکسپلور یا هرجای دیگر را که دارای تگ می باشد را باز کنید .

با کلیک کردن روی آنها می توانید وارد منوی آن هشتگ شوید و تمامی پست ها و استوری هایی که این هشتگ در آنها وجود دارد را مشاهده می کنید .

هشتگ های زیر پست
هشتگ های زیر پست

روش سوم : مشاهده تگ های دنبال شده دوستان

همانطور که می توانید پیج های دنبال شده Following دوستان خود را مشاهده کنید ، می توانید تگ های دنبال شده دوستان خود را نیز مشاهده و دنبال کنید . با ورود به بخش دنبال شده ها یا Following پیج های اینستاگرام می توانید منوی Hashtags را مشاهده کنید که در این بخش هشتگ های دنبال شده آن پیج را مشاهده خواهید کرد .

یک پیج اینستاگرام را به دلخواه باز کنید و وارد بخش دنبال شده یا Following شوید .

سپس تب Hashtags یا هشتگ ها را باز کنید تا مورد های دنبال شده توسط آن پیج را مشاهده کنید .

هشتگ های دنبال شده تتوسط افراد
هشتگ های دنبال شده تتوسط افراد

توضیحات تگ های یافت شده

هدکدام از آنها توضیحاتی مخصوص به خود از جمله تعداد پست ها و تصویر پروفایل دارد . این ها همانند یک پیج اینستاگرام هستند که هم دارای پست و هم استوری هستند . همانطور که گقته شد این تگ ها هرکدام عکس پروفایل و تعداد پست هایی دارند که در ادامه شیوه بدست آمدن آنها را براب شما توضیح خوهیم داد .

اطلاعات هشتگ ها
اطلاعات هشتگ ها

عکس پروفایل

برچسب ها دارای عکس پروفایل هستند که در اولین جستجو آنها را مشاهده خواهید کرد . این تصاویر ممکن است تغیر کنند اما چگونه این تصاویر اینتخاب می شوند ؟

  • این تصاویر اکثرا مربوط به آخرین پست ارسالی یا محبوب ترین پست بر حسب لایک انتخاب می شوند .
  • گاهی نیز ممکن است برحسب استوری منتشر شده انتخاب شوند و یک قسمتی از استوری را در دایره پروفایل خود نشان دهند .

پست ها و استوری های موجود در تگ ها

هر کدام را که باز می کنید مقداری پست و استوری را مشاهده می کنید . این پست ها و استوری ها از کجا در این قسمت قرار می گیرند ؟

  • هر پستی که در پیج های عمومی منتشر می شود و آن برچسب در متن کپشن آن درج می شود در لیست پست های آن تگ قرار می گیرد .و هیچ ربطی به مقدار لایک ، کامنت و … ندارد .
  • هر استوری که در پیج های عمومی منتشر می شود و این برچسب روی آن درج می شود در قسمت استوری های بخش قرار می گیرد .

دنبال کردن Follow برچسب ها

پس از یافتن برچسب مورد علاقه خود می توانید آنها را دنبال یا Follow کنید . با دنبال کردن برچسب ها می توانید هر پستی را که در این بخش اضافه می شود را در قسمت خانه اینستاگرام خود مشاهده کنید و از جدیدترین پست ها با خبر باشید . با ورود به هر تگ می توانید گزینه دنبال کردن یا Follow را بزرگ در ابتدای صفحه مشاهده کنید . همچنین در کنار مشاهده  جدید ترین پست می توانید تگ خود را در قسمت دنبال شده های خود مشاهده کنید و هر زمان که روست داشتید وارد آن شوید .

برای دنبال کردن برچسب ها ابتدا وارد یک برچسب شوید .

سپس گزینه دنبال کردن یا Follow را در کادری آبی رنگ مشاهده خواهید کرد . آن را انتخاب کنید تا آن مورد را دنبال کنید .

هشتگ در اینستاگرام
هشتگ در اینستاگرام

مدیریت برچسب های دنبال شده

پس از دنبال کردن برچسب های مورد نظر می توانید برچسب های دنبال شده خود را مشاهده کنید . در قسمت دنبال شده ها می توانید در کنار پیچ های دنبال شده برچسب های دنبال شده خود را نیز مشاهده کنید . همینطور می توانید تگ های دنبال شده دوستان خود را به همین روش مشاهده کنید و ببینید که دوستان شما به چه تگ هایی علاقمند هستند و آن ها را فالو کرده اند .

وارد صفحه پیج خود یا دوستانتان شوید .

سپس وارد قسمت دنبال شده ها یا Followers شوید .

در اینجا وارد منوی هشتگ ها یا Hashtags شوید و سپس تگ های دنبال شده را مشاهده کنید .

هشتگ های دنبال شده
تگ های دنبال شده

ساخت هشتگ جدید

هشتگ در اینستاگرام
# در اینستاگرام

همانطور که تعداد عظیمی از برچسب ها وجود دارد شما نیز می توانید برای خود یک کانال هشتگی ایجاد کنید و یک تگ مخصوص به خود داشته باشید . با این کار افراد می توانند با جستجوی متن تگ شما پستهای تگ شده شما را مشاهده کنند . ساخت تگ جدید نیاز به هیچگونه برنامه یا دانش خاصی ندارد و همچنین تگی را که می سازید به منظور ساختن کانال تگی جدید نیست و شما تنها یک برچسب جدید وارد می کنید که هیچ کس تا به حال از آن برچسب استفاده نکرده است .

برای انتشار یک پست جدید در اینستاگرام آماده شوید و کپشن و متن زیرین یکی از پست های خود را تغیر Edit کنید .

سپس تگ جدیدی را که می خواهید را وارد کنید .

برای وارد کردن تگ جدید ابتدا باید یک # وارد کنید و سپس بدون هیچگونه فاصله ای عبارت خود را به هر زبانی وارد کنید . می توانید فاصله را با آندرلاین _ جدا کنید تا کلمه های شما از هم جدا نشوند .

برای مثال :

#اندروید_زوم

دریافت آخرین نسخه اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام با بیش از 1 میلیارد دانلود در گوگل پلی توانسته رتبه 4.5 از 5 را کسب کند . می توانید آخرین نسخه این برنامه را با لینک مستقیم از گوگل پلی دریافت کنید .

اینستاگرام
اینستاگرام

جمع امتیازها: 0 میانگین: 0

همینطور بررسی کنید

آموزش جامع بلاک و ریپورت اینستاگرام در اندروید و IOS

آموزش بلاک و ریپورت اینستاگرام: اینستاگرام instagram از نمونه اپلیکیشن هایی است که به شما این …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *