آموزش اختصاصی جستجو در تلگرام + ویدیو

اپلیکیشن تلگرام امروزه در بین شبکه‌ های اجتماعی در صدر جدول قرار گرفته و کاربران زیادی را جذب خود کرده است ، با اینکه این برنامه در برخی از کشورها از جمله ایران فیلتر شده است اما به علت علاقه ی زیادی که مردم به این برنامه ی پیام رسانی دارند باعث شده است که این برنامه را حذف نکنند . با آپدیت شدن این برنامه واضافه شدن قابلیت های آن ‌موجب معروفیت بیشتر آن شده است . یکی از قابلیت های بسیار عالی این برنامه قابلیت جستجو است که بسیار پیشرفته و دارای گزینه های بسیار است و کار را برای بسیاری از افراد آسان کرده است . برای مثال : برای افراد زیادی پیش آمده که در کانال یا گروه یا حتی چت خصوصی با دوستان آهنگ ، تصویر ، فیلم و حتی پیامی مورد علاقه و توجه شان قرار گرفته است و نتوانستند به هر دلیلی آن را ذخیره (save) کنند . تلگرام راه حلی به جای بالا و پایین کردن پیام ها برای پیدا کردن پیام مد نظر و تلف کردن وقت به کاربران خود پیشنهاد داده است . با استفاده از این ویژگی می توان به آسانی و در مدت زمان کم چیزی را که دنبالش می‌ گردید پیدا کنید .

telegram search

جستجو در تلگرام دو بخش کلی است :

1- جستجوی اختصاصی مخصوص به هر کانال و گروه و چت ها

در این نوع جستجو شما می توانید پیام های یک فرد خاص یا یک تاریخ خاص را در گروه جستجو کنید .  این بخش نیز به چند نوع جستجو مربوط می شود

  • جستجوی پیام های فرد خاص
  • جستجو بر حسب تاریخ
  • جستجو یک عبارت

2- جستجوی کلی

در این نوع جستجو شما یک عبارت را بطور کلی در اکانت تلگرام  ( کانال ، گروه ، چت خصوصی و … ) خود جستجو می کنید .

جستجوی پیام های فرد خاص (در گروه)

گاهی کاربران در گروه ها به دنبال پیام های یک فرد خاصی هستند و با توجه به بالا بودن تعداد افراد و پیام ها در گروه پیدا کردن پیام های آن فرد کمی مشکل است و شاید بالا و پایین کردن پیام ها برای پیدا کردن پیام مورد نظر وقت گیر باشد . کاربران خیلی راحت می‌توانند با یک سرچ کردن و نوشتن آی دی شخص ، پیامهای فرد را پیدا کنند به طوری که از پیام های دیگر افراد گروه جدا شوند . در این نوع جستجو می توانید به راحتی تمامی پیام هایی ( عکس ، فیلم ، موزیک ، پیام صوتی ، پیام ویدیویی و … ) که فرد در گروه ارسال کرده است را مشاهده کنید . ترتیب این نوع جستجو بر حسب جدید ترین پیام به قدیمی ترین پیام است .

آموزش ویدیویی جستجوی پیام های فرد خاص

آموزش:

پس از وارد شدن به گروه مد نظر روی آیکون سه نقطه که در بالای صفحه سمت راست قرار دارد کلیک کنید .

سپس گزینه جستجو search را انتخاب کنید .

گزینه جستجو
گزینه جستجو

حالا استایل شبیه به آدمک در پایین صفحه نمایش داده شده است‌ آن را انتخاب کنید .

انتخاب دکمه آدمک
انتخاب دکمه آدمک

سپس می توانید یکی از افراد گروه را در لیست نمایشی باز شده انتخاب کنید تا پیام های آن نمایش داده شود و همچنین می توانید آی دی ID شخصی راکه می خواهید پیام های آن مشخص شود را به همراه عبارت @ وارد کنید و تایید بزنید .

انتخاب فرد یا وارد کردن آی دی
انتخاب فرد یا وارد کردن آی دی

و در نهایت مشاهده خواهید کرد که پیام های شخص به نمایش در آمده اند و به ترتیب جدید ترین پیام را مشاهده خواهید کرد که می توانید با دکمه های بالا و پایین در پایین صفحه ، به پیام های قبلی مراجعه کنید .

دکمه بالا و پایین کردن پیامهای یافت شده
بالا و پایین کردن پیامهای یافت شده

جستجو برحسب تاریخ ( در گروه ، کانال و چت خصوصی )

با توجه به بالا بودن تعداد پیام ها می توانید با به خاطر داشتن تاریخ پیام خود آن را به راحتی پیدا کنید . در این روش شما باید یک تاریخ انتخاب کنید تا پیام های آن تاریخ را مشاهده کنید . می توانید با ورود به یک گروه یا کانال و یا صفحه چت خصوصی پیام های موجود د آن تاریخ را مشاهده کنید . پس از انتخاب تاریخ شما اولین پیامی که در اولین ساعت آن تاریخ ارسال شده است را مشاهده می کنید و می توانید برای مشاهده سایر پیام های آن تاریخ به پایین بروید .

آموزش ویدیویی جستجو بر حسب تاریخ

آموزش:

پس از وارد شدن به گروه مد نظر روی آیکون سه نقطه که در بالای صفحه سمت راست قرار دارد کلیک کنید .

گزینه جستجو search را انتخاب کنید .

گزینه جستجو
گزینه جستجو

آیکونی که شبیه به تقویم است را انتخاب کنید .

انتخاب روش جستجو بر حسب تاریخ
انتخاب روش جستجو بر حسب تاریخ

تاریخی را که به دنبال آن هستید را مشخص کنید .

انتخاب تاریخ
انتخاب تاریخ

گزینه رفتن به تاریخ (Jump to date) را انتخاب کنید .

و در نهایت مشاهده خواهید کرد که پیام های شخص به نمایش در آمده اند و به ترتیب جدید ترین پیام را مشاهده خواهید کرد که می توانید با دکمه های بالا و پایین در پایین صفحه ، به پیام های قبلی مراجعه کنید .

بالا و پایین کردن پیامهای یافت شده
بالا و پایین کردن پیامهای یافت شده

جستجوی عبارت ، کلمه و متن ( در گروه ، کانال و چت خصوصی )‌

اگر به دنبال پیامی و یا متنی هستید که قبلا آن را در گروه یا کانال و چت با دوستان خود خوانده اید ، اما به دلیل وجود انبوهی از پیام ها نتوانستید آن را پیدا کنید ، این قابلیت جستجو برای شما بسیار مفید و کاربردی است . شما خیلی راحت می توانید با وارد کردن کلمه یا قسمتی از عبارت ، پیام مورد نظر خود را پیدا کنید . در این نوع جستجو شما باید یک قسمت (می تواند یک کلمه باشد) از متن یا پیام موجود در گروه را وارد کنید و سپس پیام هایی را که متن ورودی شما در آن موجود می باشد را به ترتیب جدید به قدیم مشاهده خواهید کرد .

آموزش:

ابتدا وارد کانال و گروه یا چت شخصی خود شوید .

بر روی ایکون ۳ نقطه که در بالای صفحه سمت راست قرار دارد کلیک کنید .

گزینه جستجو(search) را انتخاب کنید .

گزینه جستجو
گزینه جستجو

کلمه یا عبارت مورد نظر را در بالای صفحه تایپ کنید .

وارد کردن متن جستجو
وارد کردن متن جستجو

ممکن است از کلمه یا عبارتی که در جستجوی آن هستید ، چند تا وجود داشته باشد با کلیک بر روی ایکون ^ که در پایین صفحه وجود دارد میتوانید پیام ها را بالا و پایین کنید و پیام خود را از بین هزاران پیام به آسانی پیدا کنید .

بالا و پایین کردن پیامهای یافت شده
بالا و پایین کردن پیامهای یافت شده

اگر قصد حذف کردن آن و تایپ کلمه و عبارت جدید دیگری را داشتید می‌توانید از ضربدری (×) که در قسمت بالا وجود دارد استفاده کنید و با کلیک بر روی آن ، کلمه یا عبارتی که قبلا نوشته اید را پاک کنید وکلمه جدید را وارد کنید .

جستجوی کلی ( پیام های موجود در اکانت )

در این جستجو نیازی نیست وارد کانال و گروه و چت شخصی خود شوید ، جستجوی کلی با آیکونی شبیه به ذره بین در لیست چت ها کانال ها و گروه ها وجود دارد . این جستجو امکان جستجو کانل ، پیام و.. را به کاربران میدهد، کاربران با دانستن نام یک کانال و وارد کردن نام آن می توانند به راحتی کانال خود را پیدا کنند و عضو آن شوند . همانطور که در ابتدا گفته شد با جستجوی کلی می توانید سرچ کلمه را بدون آنکه وارد گروه و کانال و چت شخصی خود شوید انجام دهید در واقع با نوشتن کلمه مورد نظر یک جستجوی کلی بین تمامه کانال ها و گروه ها و چت ها ی موجود انجام می شود و در کمترین زمان و بدون زحمت میتوانید آنچه که به دنبالش بودید را پیدا کنید .

آموزش ویدیویی جستجوی کلی

آموزش:

ابتدا وارد تلگرام خود شوید .

بر روی آیکون ذره بین مانند که دربالای صفحه است کلیک کنید .

انتخاب آیکون جستجو
انتخاب آیکون جستجو

نام کانال و یا متنی که به دنبالش هستید را در کادر بالا تایپ کنید .

وارد کردن متن
وارد کردن متن

نتیجه جستجو درقسمت پایین می آید با انتخاب آن ها می توانید به چیزی که دنبالش هستید برسید .

جمع امتیازها: 2 میانگین: 3

همینطور بررسی کنید

پیامرسان تلگرام اندروید

دانلود نسخه جدید تلگرام Telegram 6.1.1 اندروید : پیامرسان محبوب ایرانی ها

بعد از دوره یاهو مسنجر، وی چت و وایبر، یک پیامرسان به سرعت در ایران …

یک نظر

  1. من در يك گروه عضو هستم. به گفته ادمين، او چند وقت مشكل ارتباط با تلگرام داشته و بعد از رفع مشكل گروه خودبخود تبديل به ابر گروه شده، حالا هر تاريخي رو كه جستجو مي كنيم ناهايتا روي زمان تبديل به ابر گروه ميره و قبل از اون نميره مثلا اگه تاريخ يك ماه پيش رو جستجو كنيم روي پنج روز پيش كه گروه تبديل به ابر گروه شده و انگار تاريخچه رو فقط از زمان ابر گروه شدن مي بينه

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *