آموزش بازی Dead Island - ترفندها و نکات بقا در بازی Dead Island: Survivors

آموزش بازی Dead Island – ترفندها و نکات بقا در بازی Dead Island: Survivors

استراتژی بقای بیشتر در بازی Dead Island

بازی Dead Island با نام کامل Dead Island: Survivors یک اسپین آف از بازی زامبی‌ معروف است که با استقبال بسیار خوبی بر روی کامپیوتر و کنسول‌ها همراه شد. به جای تمرکز بر نبرد اول شخص در بهشت استوایی که توسط زامبی‌ها پر شده است، این بازی تجربه کاملا متفاوتی را ارائه می‌کند.

 این بازی ترکیبی از بازی‌های استراتژیک و نقش‌آفرینی‌های تن به تن است. شما هم‌زمان با اینکه سعی می‌کنید بیشترین تعداد ممکن از افراد را نجات دهید و برای سفر به یک جزیره دیگر سوار قایق خود کنید باید هزاران روح را نیز بکشید، که در این جزیره نیز باید مشابه همین عمل را مجدد انجام دهید. این خلاصه خوبی از حالت سفر تک‌نفره بازی است که شامل جزایر بسیار زیادی است که هر کدام زامبی‌های جان‌سخت‌تری دارند.

بازی Dead Island حالت سفر کلاسیک را که از مراحل خطی تشکیل می‌شود تغییر داده است. در هر لحظه در طول بازی، صرف نظر از جزیره‌ای که در آن حضور دارید، بین چندین ماموریت حق انتخاب دارید. ماموریت‌های جمع‌آوری منابع، ماموریت‌هایی که در آن‌ها برای جمع‌آوری آذوقه باید از زنده‌ها دفاع کنید و نهایتا ماموریت‌هایی که در ازای انجام آن‌ها به شما افراد زنده جدید تحویل داده می‌شود.

هر جزیره یک میزان برای سنجش تعداد افراد زنده دارد، زمانی که این میزان پر شود، یا به عبارت دیگر، زمانی که تعداد افراد کافی را داشته باشید، به بهشت استوایی بعدی سفر خواهید کرد که توسط ارواح به جهنم تبدیل شده است. بازی Dead Island یک فرمول استراتژیک کلاسیک را ارائه می‌کند که در آن طولانی‌ترین مسیر ممکن را برای زامبی‌ها می‌سازید و سپس آن را به برج‌های مختلف منتهی می‌کنید.

بازی Dead Island

 علاوه بر این روش درست و تست شده، بازی جنگجویی با یک سلاح خاص را در اختیار شما می‌گذارد که از ده‌ها برج کشنده تر است. این باعث می‌شود یک گیم پلی مهیج را تجربه کنید که در آن صرفا منتظر پایان امواج دشمن نباشید تا مرحله به پایان برسد. در عوض، باید همواره مراقب دشمنان خود باشید، زیرا برج‌ها از بازی tower defense کلاسیک ضعیف‌تر هستند.

در بازی Dead Island مبارز شما بیشتر کشتار را انجام می‌دهد که آن را تبدیل به اولین و آخرین مانع برای زامبی‌ها برای رسیدن به دروازه‌ها می‌کند. اگر زامبی‌ها به دروازه‌های شما برسند یا مبارز شما را بکشند بازی تمام می‌شود و باید مرحله را مجددا از ابتدا شروع کنید.

پیش از پایان مرحله، چند شکاف در دروازه شما ایجاد خواهد شد، حتما مراقب همه دشمنان خود باشید چون به صورت گروهی حمله می‌کنند و اگر یکی از آن‌ها به دروازه نفوذ کند تعدادی بیشتری نیز بعد از آن وارد خواهند شد و این یعنی شما بازی را باخته‌اید. بنابراین، در بازی Dead Island مهم‌ترین چیز این است که مراقب دشمنان خود باشید و اجازه عبور از آخرین برج دفاعی را به آن‌ها ندهید، زیرا در این صورت شانس شما برای کشتن آن‌ها پیش از نفوذ به دروازه بسیار کم است.

بازی تصاویر فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند و همه چیز با جزئیات زیاد طراحی شده است، محیط اطراف بسیار زیبا هستند و همه چیز آن حس کارتونی را با وجود خشونت موجود در بازی دارد. در ادامه همراه وبسایت اندروید زوم باشید تا در این مقاله ترفندها و نکات این بازی را به شما آموزش دهیم.

تحرک مداوم همه چیز است، اما نقشه کوچک نیز بسیار مهم است

بازی Dead Island

از آنجایی که بازی بیشتر وابسته به مبارز شما است تا برج‌های دفاعی، دوربین همواره مبارز شما را دنبال می‌کند و از آنجایی که دوربین قابلیت زوم اوت و افق‌گردی ندارد و دوربین یک منطقه بسیار کوچک را پوشش می‌دهد، باید همواره در حرکت باشید تا ببینید که دشمنانتان کجا هستند.

 البته یک نقشه کوچک در گوشه بالا سمت راست وجود دارد اما در حین عملیات و نبرد به ندرت می‌توان آن را چک کرد. در عوض، دائما حرکت کنید، و مکررا ناحیه اطراف دروازه را بررسی کنید تا مبادا زامبی‌ موفق به نفوذ به شبکه دفاعی شما شده باشد.

جابجا شوید، مخصوصا زمانی که یک موج جدید به سمت دروازه می‌آید و حتما ناحیه اطراف دروازه را در حین هر موج بررسی کنید. نقشه کوچک را از یاد نبرید، خواندن این نقشه آسان نیست اما زمانی که به دلیل وجود دشمن در جایی دیگر نمی‌توانید به سمت دروازه بروید، این نقشه به شما کمک خواهد کرد.

 نقطه‌ای که استحکامات به پایان می‌رسد را به خاطر داشته باشید و اگر اثر قرمزی اطراف این نقطه دیدید پیش از آنکه به دروازه شما نفوذ شود به سرعت هرچه بیشتر به سمت آن بروید.

سه ستاره شوید

بازی Dead Island زمانی که تعداد زامبی مجاز به دروازه می‌رسند بسیار سخت و خشن می‌شود. تعداد پیش‌فرض فقط سه عدد است، که بسیار کم است اما بعد از انجام چند ارتقاء می‌توانید این عدد را دو برابر کنید. 6 دشمن نیز نسبت به سایر بازی‌های tower defense بسیار سخت‌گیرانه است، اما این بدین معنی است که حداقل می‌توانید چند نفر از موج دشمن را نکشید و همچنان سه ستاره شوید (زیرا برج‌ها به تنهایی و بدون دخالت شما نمی‌توانند همه آن‌ها را بکشند و معمولا دو یا سه تا را از دست می‌دهند).

این به این دلیل است که بازی تا وقتی که در مقابل سه یا تعداد بیشتری نفوذ مقاومت کنید به بازیکن سه ستاره را می‌دهد. پس نگران این نباشید که یک زامبی از آخرین موج نهایتا به دروازه برسد در حالی که مبارز شما بسیار دور است و نمی‌تواند آن را پیش از نفوذ بکشد. تا زمانی که تعداد مقاومت در برابر نفوذ سه یا تعداد بیشتری باشد شما امتیاز کامل را خواهید گرفت و جایزه کامل به شما تعلق می‌گیرد.

حصار بسازید

بازی Dead Island

در بازی Dead Island قطعات حصار مهم‌ترین چیز هستند، آن‌ها بخش کوچکی از فرمولی هستند که به وسیله آن می‌توانید زامبی‌ها را به مسیر دلخواه خود هدایت کنید و از دو یا چند شاخه شدن مسیر آن‌ها جلوگیری کنید. بنابراین، پیش از استفاده از برج‌های دفاعی به عنوان مانع، در نظر داشته باشید که قطعات فنس نیز در دسترس هستند که بسیار ارزان‌تر برج‌های دفاعی هستند.

دشمنان را به یک مسیر اصلی هدایت کنید

هر جزیره در بازی Dead Island دارای یک نقشه است که تمام ماموریت‌ها در آن اتفاق می‌افتد و این یعنی شما با این مردگان بارها و بارها بر روی همین نقشه مواجه خواهید شد. این یعنی شما زمان بسیار زیادی برای یادگیری چگونگی ساخت بهترین مسیر ممکن برای زامبی‌ها دارید. مسیرهایی بسازید که به یک نقطه منتهی می‌شود، با این کار برج‌های خود را کارآمدتر می‌کنید.

نقطه همگرایی مسیرها باید مملو از برج‌های دفاعی باشد. سعی کنید برج قدرتمندی که به محض فعال شدن دشمنان را تکه تکه می‌کند نزدیک نقطه همگرایی نصب کنید و بهتر است که برج‌های AoE (دارای ناحیه اثر) مانند شعله افکن و برجی که لاستیک‌های آتش گرفته را رها می‌کند بعد از نقطه همگرایی مسیرها قرار دهید تا بتوانید بیشترین تعداد دشمن را تحت تاثیر دهید. توپ‌ها باید به نحوی نصب شوند که دشمن را به سمت برج‌های AoE یا تله‌ها (مانند spike pit) به عقب برانند.

بازی Dead Island

سعی کنید که همواره طرح برج‌های دفاعی خود را تغییر دهید زیرا به محض اینکه دشمن مسیر جدیدی برای حمله پیدا کند، دیگر طرح موجود به اندازه کافی خوب نخواهد بود. همواره تلاش کنید که طولانی‌ترین مسیر ممکن را برای عبور دشمن بسازید تا مبارز شما زمان زیادی برای کشتن هرچه بیشتر دشمنان قبل از رسیدن به دروازه داشته باشد. به علاوه، با تخریب برج‌ها هزینه آن مجدد در اختیار شما قرار می‌گیرد، بنابراین به راحتی ترکیب‌های مختلف برج‌های دفاعی را امتحان کنید و برای مراحل مختلف، برج‌های مختلفی را بسازید.

همیشه تعداد زیادی ماموریت جمع‌آوری منابع انجام دهید

ماموریت‌های جمع‌آوری منابع از سایر ماموریت‌ها آسان‌تر هستند و باید پیش از جمع‌آوری افراد زنده تعداد زیادی از آن‌ها را انجام دهید. با انجام این ماموریت‌ها شما مقدار زیادی فلز دارید که برای ساخت هر برجی می‌توانید استفاده کنید و زمانی که به ماموریت‌های جمع‌آوری افراد زنده سخت‌تر برسید همچنان به منابع بیشتری برای ساخت برج احتیاج دارید.

همچنین، وقتی که در شرف تکمیل تعداد افراد زنده یک جزیره هستید، انجام ماموریت‌های جمع‌آوری افراد را متوقف کنید و چند ماموریت جمع‌آوری منابع انجام دهید تا پس از ورود به جزیره جدید بتوانید همه برج‌ها را نصب کنید زیرا هر جزیره از جزیره قبلی سخت‌تر است. تقربیا 3500 تا 5000 واحد فلز قبل از رفتن به جزیره جدید کافی خواهد بود.

حواستان به ارتقاء باشد

بازی Dead Island

بازی Dead Island یک سیستم مرحله‌ای بر اساس کارت را ارائه می‌کند و شما آیتم‌های زیادی برای ارتقاء دارید اما موجودی لازم را برای انجام تمام آن‌ها ندارید. بنابراین، تنها برج‌هایی را که مداوم استفاده می‌کنید، ارتقاء دهید. برای مثال، دروازه، آتش‌افکن و برج‌های مجهز به مسلسل همیشه ارزش ارتقاء را دارند.

 اگر یک epic defense tower دارید هر چه زودتر آن را ارتقاء دهید. از مصارف خود فقط آن‌هایی که استفاده می‌کنید را ارتقاء دهید. بازی با همه کاراکترها را امتحان کنید و فقط در صورتی که مناسب سبک بازی شما هستند آن‌ها را ارتقاء دهید. هیچ‌گاه کاراکتری را که با آن بازی نمی‌کنید ارتقاء ندهید، این مورد را برای اسلحه نیز در نظر داشته باشید؛ همه آن‌ها را امتحان کنید و فقط آن اسلحه را که برای شما بهتر است ارتقاء دهید.

بازی Dead Island توسط استودیو Deep Silver توسعه پیدا کرده است که می‌توانید این بازی را از گوگل پلی دانلود کنید. این بازی با کسب امتیاز 4.4 از 5 و با بیش از نیم میلیون دانلود به یکی از بازی‌های سبک بقا و استراتژی تبدیل شده است. کاربران سیستم عامل اندروید 5 به بالا می‌توانند این بازی زیبا و جذاب را دانلود و بازی کنند.

همینطور بررسی کنید

آموزش بازی Asphalt 9: Legends - نحوه رانندگی با یک دست با قابلیت Touchdrive

آموزش بازی Asphalt 9 – نحوه رانندگی با یک دست با قابلیت Touchdrive

آموزش ترفندها و نکات بازی Asphalt 9 بازی Asphalt 9 که با عنوان کامل Asphalt 9: …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *