معرفی چند بازی تلگرامی گروهی جالب + ویدیو

تلگرام که به یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در دنیا تبدیل شده است روز به روز به علاقه مندان آن اضافه می شود، بسیاری از افراد علاوه بر استفاده از توانایی پیام رسانی آن ، از تلگرام به عنوان یک منبع مالی نیز استفاده می کنند ، با ساختن کانال ها ، ربات ها و گروه بسیاری توانستن کسب و کار جدیدی راه اندازی کنند و توانستن از این راه درآمده قابل توجهی کسب کنند.

اما در این روزهایی که قرنطینه خانگی نیز مدتی است گریبان گیر همه شده است بازی های تلگرام با استفاده از ربات های بازی تلگرامی یکی از سرگرمی های افراد مختلف شده با فراخوانی این ربات ها در گروههای خود میتوانید لحاظ شاد و خوبی را با دوستان خود سپری کنید.

معرفی ربات های بازی تلگرامی

قبل از شروع

قبل از شروع باید تلگرام خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید می توانید آخرین نسخه تلگرام را از گوگل پلی بطور مستقیم دانلود و نصب نمایید .

telegram
telegram

برای بازی با دوستان باید بازی ای را که انتخاب کردید ، در گروه ها یا چت های شخصی خود بفرستید و با دوستان خود رقابت کنید و لذت ببرید .

این ربات باعث می شود رقابت سالمی بین افراد ایجاد شود و کاربران ‌می توانند بعد از مشغله های کاری فراوان برای استراحت در این ربات بازی کنند و با بازی کردن لذت ببرند.

اکنون  ربات هایی به شما معرفی می کنیم  که با استفاده از آن ها می توانید زمان کوتاهی را شاد باشید و اوقات فراغت خود را با آن بگذرانید .

معرفی ویدیویی بازی های گروهی تلگرام

 

ربات اول | ربات تلگرام بازی مارپله slgbot@

این‌ربات دارای بازی‌ ای نوستالژی و قدیمی است به نام مارپله که بسیاری از افراد با آن خاطره دارند و کمتر کسی است که در زمان کودکی آن را بازی نکرده است کاربران می توانند با بازی کردن آن خاطره های دیرینه خود را تازه کنند و از بازی کردن لذت ببرید. بازی مارپله از زندگی واقعی  به دور نیست و مانند بسیاری از بازی های تخیلی و رویایی نیست  ،مارپله  را می توان به زندگی خود مان  تشبیه کنیم که با اتفاقات خوب و بد و فراز و نشیب های بسیار مواجه است و  می توان فهمید که ، همیشه راه زندگی هموار نیست ، گاهی ممکن است به عقب برگردیم و گاهی  پیشرفت کنیم و به جلو برویم . . این بازی بدون نیاز به برنامه خواصی و تنها در تلگرام اجرا می شود و می توانید از آن استفاده کنید و با دوستان موجود در تلگرام خود بازی کنید .

 آموزش بازی در تلگرام :

ابتدا آیدی ربات slgbot@ را وارد کنید یا به شخصی بفرستید و وارد ربات شوید‌ . می توانید مستقیم وارد آدرس زیر شوید :

http://telegram.me/slgbot

بر روی start/ کلیک کنید با فشردن  آن وارد ربات می شوید.

برای بازی کردن دکمه playing start را انتخاب کنید.

ربات اول بازی مارپله slgbot@
ربات اول بازی مارپله slgbot@

سپس چت شخصی دوستان خود (pv) و یا گروه مد نظر خود را انتخاب کنید .

این بازی رو می توانید در 3 اندازه  انجام دهید.

 • کوچک (small size)
 • متوسط (medium size)
 • بزرگ (large size)

رقیب مقابل باید گزینه (join the game) را کلیک کند .

سپس بازی شروع می شود و صفحه ی بازی به نمایش گزاشته می شود.  با کلیک بر روی یکی از ۳ گزینه roll می توانید تاس بی اندازید و حرکت کنید .

نکته ها :

اگر بازیکنی تاسی بیاورد که بر روی مهره حریف بی افتد ، آن را می زند و مهره حریف به اول بازی (Last roll) بر میگردد و متاسفانه باید دوباره بازی را از اول شروع کند .

مهره آبی که در بالای صفحه رو به روی اسم افراد است ، نشان می دهد که نوبت چه کسی است و تا وقتی که فرد تاس نیندازد دیگران اجازه تاس انداختن را ندارند و باید صبر کنند تا نوبتشان شود .

آیتم های بازی

در صفحه ی بازی یک سری شکلک های مختلف وجود دارد که هر کدام یک کاره مشخصی را انجام می دهد که برخی از آنها موجب پیشرفت بازیکن میشود و برخی برعکس و مهره بازیکن را به پایین می کشد و این دیگه بستگی به شانس بازیکن دارد .

عملکرد آیتم ها

بازی مار پله در تلگرام
بازی مار پله در تلگرام

کاکتوس : متاسفانه اگر بر روی این خانه بی افتید ، مهره ی شما یک ردیف به پایین می آید و از خانه ی پایان دور می شوید و به خانه شروع نزدیک تر .

مار  : اگر به مار برخورد کنید ، شما را به اول بازی می فرستد و باید از اول بازی را شروع کنید ، پس بهتر است تاسی را نیاورید که مار در آن خانه وجود داشته باشد.

بادکنک :  درصورتی که به خانه ای بروید که در آن بادکنک وجود دارد یعنی این‌که خیلی خوش شانسید چون بادکنک شما را به یک ردیف بالاتر هدایت می کند و شما را به خانه ی پایان نزدیک تر می کند .

جعبه : جعبه به شما شانس دوباره را می دهد که دوباره تاس بی اندازید .

ربات دوم | ربات تلگرام بازی اسم و فامیل e_smofamil_bot@

این ربات مربوط به بازی اسم و فامیل است که در قدیم با نوشتن بر روی  کاغذ این کار انجام می شد اکنون می توانید این بازی بسیار جالب و فکری  را بدون دسترسی به قلم و کاغذ و فقط  با تلفن همراه خود و اتصال به  اینترنت  با دوستان خود و یا حریف شانسی انجام دهید و لحظات پر خاطره ای داشته باشید . همانطور که می دانید این بازی نیز نیاز به هیچگونه برنامه اضافی ندارد و تنها از طریق ربات تلگرامی می توانید با دوستان تلگرامی خود بازی کنید و لذت ببرید .

آموزش ورود به بازی در تلگرام :

1 ابتدا آیدی ربات e_smofamil_bot@ را وارد کنید ، یا به شخصی بفرستید و وارد ربات شوید‌ . می توانید مستقیم وارد آدرس زیر شوید :

http://telegram.me/e_smofamil_bot

2 بر روی دکمه start کلیک کنید .

3 بازی شانسی (دو نفره) و یا بازی با دوستان را انتخاب کنید، برای استفاده از ربات لازم است وارد کانالی شوید که  ربات آیدی آن را در اختیارتان می گزارد . پس از عضو شدن در کانال بر روی گزینه  عضو شدم کلیک کنید  و حال می توانید بازی کنید .

ربات اسم فامیل در تلگرام
ربات اسم فامیل در تلگرام

روش بازی شانسی (دو نفره)

شما می توانید  با یک حریف شانسی بازی کنید بدون آن که حریفتان را بشناسید .

آموزش:

بر روی گزینه بازی با حریف شانسی (دو نفره) کلیک کنید . سپس کمی صبر کنید تا حریف شانسی را ربات پیدا کند .

وقتی حریف شانسی انتخاب شد برای شما حرفی به نمایش گزاشته می شود که باید اسم و فامیل و حیوان و اشیا و… را که اول آن ها با آن حرف شروع می شود بنویسید .

بازی اسم و فامیل در تلگرام درصورتی که یکی از آن ها را به یاد نداشتید می توانید گزینه نمی دانم را انتخاب کنید و به سراغ کلمه بعدی بروید .

وقتی همه را نوشتید می توانید گزینه استُپ (stop)  که در پایین صفحه به نمایش گزاشته می شود را انتخاب کنید . سپس امتیاز ها به نمایش گزاشته می شود و مشخص می شود چه کسی برنده شده است .
سپس 3 گزینه در پایین صفحه برایتان به نمایش گزاشته می شود:

1 . بازی دوباره : درصورتی که دوست داشتید دوباره با فرد بازی کنید می توانید روی این گزینه کلیک کنید.

2 . حریف دیگر : می توانید بر روی  گزینه حریف دیگر کلیک کنید و با شخصه دیگری بازی کنید.

3 . برگشت : با کلیک بر روی این گزینه می توانید به منوی اصلی برگردید.

 بازی با دوستان (چند نفره)

برای بازی با دوستان باید دوستانتان را به بازی دعوت کنید . شما به دو روش می توانید دوستانتان را با بازی دعوت کنید :

1 : دعوت از طریق لینک بازی

2 : استفاده از دکمه ارسال بازی

می توانید لینک دعوت را به دوستان خود ارسال کنید و یا بر روی دکمه ارسال بازی که همراه پیامی است که ربات فرستاده کلیک کنید و بازی را به دوستان خود ارسال کنید .

پس از ورود دوست یا دوستان خود به بازی می توانید نوبتی حروف را انتخاب کنید و باهم بازی  کنید .

اگر به توضیحات بیشتر نیاز داشتید می توانید به منوی اصلی بازی  بروید و بر روی گزینه راهنما که همراه با یک ایموجی به شکل چراغ راهنمایی و رانندگی است ، کلیک کنید . برای دیدن برترین‌ها در ربات به منوی اصلی بروید و بر روی گزینه برترین‌ ها رتبه من ، کلیک کنید‌‌ و حداقل می‌توانید 20 نفر اول در ربات را مشاهده کنید .

ربات تلگرامی اسم فامیل
ربات تلگرامی اسم فامیل

فواید بازی

 • از فواید این بازی این است که افراد را به فکر وادار می کند و به فعالیت مغز کمک می کند .
 •  از دیگر امتیاز های مثبت این بازی این است که بازیکن ها می توانند با اسم شهر ها، کشورها، ماشین های جدید و… آشنا شوند ، بنابراین این بازی به افزایش اطلاعات عمومی بسیار کمک می کند .
 • با بازی اسم و فامیل می توانید رقابت بسیار سالم و لذت بخشی با دوستان خود داشته باشید و لحظات خوبی را در کنار آن ها بگذرانید .
 • این بازی جزو بازی هایی است که کمترین امکانات ،  را لازم دارد و برای گذراندان اوقات فراغت بهترین پیشنهاد برای بازیکنان است .
 • خلاصه اهداف بازی: سرگرمی، افزایش دقت، سرعت عمل، تمرکز، افزایش دامنه لغات و اطلاعات عمومی

اگر به توضیحات بیشتر نیاز داشتید می توانید به منوی اصلی بازی  بروید و بر روی گزینه راهنما که همراه با یک ایموجی به شکل چراغ راهنمایی و رانندگی است ، کلیک کنید .

ربات دوم | بازی تلگرام رکوردی gamebot@

این ربات شامل چندین بازی جذاب و هیجان انگیز است در ادامه دو بازی  Lumber Jack و Corsairs را به شما معرفی خواهیم کرد .

بازی Lumber Jack

بازی Lumber Jack
بازی Lumber Jack

این بازی مربوط به قطع کردن شاخه های درختان است هر چقدر که بتوانید شاخه های بیشتری را قطع کنید ، بدون آن که به موانع برخورد کنید ، می‌توانید امتیاز بالاتری کسب کنید و به مراحل(level) بالاتری بروید .
این ربات از لحظه شروع بازی شما یک زمان (time) مشخصی را در نظر گرفته است  و اگر بازی ای کند و آرام داشته باشید این زمان زودتر به پایان میرسد و تایم شما که در بالای بازی است به رنگ قرمز می شود و در نهایت با تمام شدن زمان مشخص ، شما می بازید ، حتی اگر به شاخه های درختان  برخورد نکرده باشید ، اما شما می توانید با داشتن سرعت عمل نگذارید زمان شما به پایان برسد و زمان شما سبز رنگ بماند .
این بازی به افزایش سرعت عمل و تمرکز افراد کمک می‌کند و باعث می‌شود که افراد دقت بیشتری داشته باشند .
وقتی بازی شما تمام شد ، برای دیدن نتایج بازی و برای فهمیدن اینکه چه کسی بیشترین امتیاز را در این بازی‌ کسب کرده  است می توانید به منوی شروع بازی بروید ، در این منو مشخص می شود چه کسی بالاترین امتیاز را گرفته است و اگر این بازی در گروه انجام شده  نشان می دهد چه کسانی در این بازی شرکت کردند  و نفرات اول چه کسانی هستند .

بازی Corsairs

بازی Corsairs
بازی Corsairs

در این بازی برای کسب امتیاز باید سکه هایی را که در بازی وجود دارد را جمع آوری کنید ، البته جمع‌آوری این سکه‌ها کار آسانی نیست چون از هر طرف به شما بمب پرتاب می‌شود و شما باید سعی کنید که به بمب ها برخورد نکنید در صورت برخورد به بمب ها شما می بازید ولی  درصورتی که به بمب ها برخورد نکنید با جمع آوری همه سکه ها در یک مرحله می توانید به مراحل بالاتر بروید .
هر چقدر که به مراحل بالاتر بروید مراحل سخت تر می شود و سرعت برخورد بمب ها و حتی تعداد آن ها نیز ممکن است افزایش پیدا کند .
این بازی به افزایش تمرکز افراد بسیار کمک می کند و برای استراحت کردن و یا رقابت با دوستان خود پیشنهاد بسیار خوبی است .

روش بازی :

ابتدا آیدی ربات ربات gamebot@ را به یک شخص ارسال کنید یا مستقیما با ادرس زیر وارد ربات شوید :

http://telegram.me/gamebot

2. با کلیک بر روی گزینه شروع (start )وارد کانال می شوید.

3. پیامی برایتان می آید و در آخر پیام گزینه بازی با دوستان (play with friends) را انتخاب کنید .

4. چت شخصی و یا گروهی را انتخاب کنید و بعد بازی مورد علاقه خود را انتخاب کنید و آن را ارسال کنید در گروه یا چت شخصی خود ، سرگرمی لذت بخش و جذاب در انتظارتان است .

2 نظرها

 1. خب پیام رسان گپ که یک دنیا از این بازی ها را داره خیلی هم بهتر و با اینترنت نیم بها

 2. احسان علی پور

  سلام! بازی کدنیمز پیکچرز هم هست:
  @codename_telegram_bot

  بازی استوژیت هم هست:
  @DreamersBot

  هر دوشون خیلی جالبن، راهنماهاشونم هم توی اینترنت موجود هست

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.