ایجاد دکمه میانبر روی صفحه نمایش اندروید + ویدیو

ما روزانه در گوشی اندرویدی خود بسیاری از بخش های همانند وای فای یا داده همراه ، نور صفحه یا چرخش صفحه و … را فعال یا غیرفعال می کنیم که برای فعالسازی هر کدام باید وارد بخش مورد نظر آن شد که می تواند وقت گیر باشد و یا شما از فعال کردن آن منصرف شوید . امروز ما با معرفی برنامه تاچ بار Touch Bar مشکل شما را بطور کامل حل خواهیم کرد . این برنامه می تواند میانبر هر بخش از گوشی شما را در صفحه نمایش شما بیآورد و برای همیشه هر بخش از گوشی (نور صفحه ، وای فای ، پخش موزیک و …) را درون نواری در پایین صفحه نمایش خود داشته باشید و از آن استفاده کنید . با استفاده از این برنامه ی توانید یک میانبر برای هر بخش از گوشی حتی برنامه ها ایجاد کنید و از آن استفاده کنید . در ادامه کار با برنامه بطور کامل آموزش به همراه ویدیو آموزش داده شده است . با ما همراه باشید.

دریافت برنامه Touch Bar

برنامه 3.6 مگابایتی TouchBar for Android Pro را به عنوان بهترین و کامل ترین برنامه در بخش خود به شمار میرود این برنامه که زیاد معروف نیست بسیار کامل است و با بیش از 500 دانلود در گوگل پلی توانسته رتبه 4.4 را از 5 کسب کند . این برنامه را دانلود و نصب نمایید

آموزش فعالسازی برنامه

آموزش ویدیویی کار و فعالسازی برنامه

 

پس از نصب برنامه را اجرا کنید تا با صفحه زیر رو به رو شوید . در این صفحه باید 3 دسترسی اصلی را به برنامه بدهید .

3 دسترسی اصلی برنامه
3 دسترسی اصلی برنامه

برای این کار روی هر کدام کلیک کنید تا وارد تنظیمات مربوط به بخش مورد نظر شوید و پس از یافتن اسم برنامه وارد بخش برنامه شوید وسپس آن را فعال کنید . همانند تصویر زیر :

فعالسازی برنامه
فعالسازی برنامه

پس از دادن اجازهه دسترسی به برنامه ، برنامه فعال می شود و می توانید برای استفاده از آن وارد آن شوید .

در اینجا گزینه های بسیاری مشاهده می کنید که ما به ترتیب تمامی این بخش ها و گزینه ها را به شما توضیح خواهیم داد .

بخش اول :  Configurations (پیکر بندی)

در این بخش شما گزینه هایی برای پیکربندی کلی برنامه مشاهده خواهید کرد که در ادامه هر بخش را به شما توضیح خواهیم داد .

Configurations (پیکر بندی)
Configurations (پیکر بندی)

Shortcut on home screen میانبر روی صفحه اصلی : با انتخاب این بخش می توانید یک شرت کات و میانبر برنامه روی صفحه اصلی گوشی خود ایجاد کنید و دسترسی به برنامه و دکمه ها را سریع تر کنید .

Hide navigation bar پنهان کردن نوار دکمه ها : این بخش که نیاز به روت دارد می تواند نوار هایی همانند نوار دکمه ها (برای گوشی هایی که دکمه فیزیکی ندارند) را پنهان کند تا مزاحم شما نشود .

Compact Modes حالت جمع شدن نوار : در این بخش بسیار جالب می توانید نوار این برنامه را مخفی کنید و در یک دکمه جمع کنید . با این کار این نوار همیشه و هرجا مزاحمتان نخواهد بود و در صورت نیاز می توانید آن را باز یا بسته کنید .

حالت جمع شدن نوار
حالت جمع شدن نوار

Options for compact mode تنظیمات حالت جمع : این بخش که مروبط به بخش قیبل میباشد می تواند منوی جمع یا باز شما را بصورت اتوماتیک مخفی کند ، یعنی پس از مدتی انتخابی منوی ظاهری اگر از آن استفاده نشود جمع و مخفی می شود .

Vibration  لرزش : این بخش که مروبط به بخش قیبل میباشد می تواند منوی جمع یا باز شما را بصورت اتوماتیک مخفی کند ، یعنی پس از مدتی انتخابی منوی ظاهری اگر از آن استفاده نشود جمع و مخفی می شود .

Lock screen صفحه قفل : در این بخش می توانید منوی جدید را در صفحه قفل هم مشاهده کنید و با فعال کردن این گزینه منوی این برنامه در صفحه قفل نیز قابل استفاده میباشد .

Start after bot  فعال شدن برنامه پس از ریست  : اگر گزینه این بخش را فعال کنید ، برنامه پس از هر بار ریست گوشی شما بصورت خودکار فعال می شود و نیاز به فعالسازی آن نیست .

Start after bot  فعال شدن برنامه پس از ریست
Start after bot

بخش دوم :  Customizations (شخصی سازی تم برنامه)

در این بخش گزینه هایی برای تغیر رنگ دکمه ها وجود دارد . در اینجا می توانید برای دکمه های موجود در این منو رنگ انتخاب کنید و یا عکس و آیکون آنها را تغیر دهید و مطابق سلیقه خود تنظیم کنید .

یکی از گزینه های دیگر این بخش ، تایین نام هر آیکون و دکمه هست . اگر نمایش نام دکمه را فعال کرده باشید می توانید نامی دلخواه برای دکمه های این منو انتخاب کنید تا نمایش داده شوند .

Customizations (شخصی سازی تم برنامه)
Customizations (شخصی سازی تم برنامه)

بخش سوم : docks (دکمه ها)

در این بخش می توانید دکمه های موجود در این منو را شخصی سازی کنید . گزینه های زیادی برای انتخاب دکمه ها وجود دارد و همچنین این منو دارای صفحه هایی میباشد که با اسکرول کردن آن نمایش داده می شوند و می توانید با تنظیمات این بخش آنها را مطابق میل خود تنظیم کنید .

 docks دکمه ها
docks دکمه ها

Docks Order ترتیب منو ها : در این بخش می توانید ترتیب صفحه های منو را شخصی سازی کنید . همانطور که می دانید برای هر بخش از گوشی یک صفحه (صفحه پخش موزیک ، صفحه تنظیمات دیتا و …) جدا وجود دارد و میتوانید ترتیب آن ها را در این بخش تعیین کنید .

Button Docks دکمه های منو : در این بخش می توانید دکمه های هر صفحه منو را شخصی سازی کنید . می توانید یک آیکون ، نام ، دستور و ساخت یک منو جدید با برنامه های دلخواه ایجاد کنید و آن را در لیتس منو های خود اضافه کنید .

 دکمه های منو
دکمه های منو

Music Docks دکمه موزیک  : در این بخش می توانید تنظیمات مربوط به صفحه و دکمه پخش موزیک در صفحه های این برنامه را تغیر دهید و تنظیمات آن را مطابق میل خود تنظیم کنید .

Widget Docks دکمه های ویجت : در این بخش می توانید ویجت ها را به عنوان یک صفحه جدید در این برنامه ایجاد کنید و در میان صفحه های این منو مشاهده و استفاده کنید . ویجدت ها در این بخش بطور دقیق نمایش داده میشوند .

 در نهایت

در نهایت که برنامه را مطابق سلیقه و میل خود تنظیم کردید باید ان را فعال کنید تا روی گوشی شما فعال باشد و از آن بتوانید استفاده کنید . برای فعالسازی برنامه باید روی دکمه ای که همانند دکمه Play در ابتدای صفحه وجود داشت کلیک کنید تا بلا فاصله برای شما فعال و قابل استفاده باشد .

دکمه اجرای برنامه
دکمه اجرای برنامه

و سپس :

دکمه نمایشی
دکمه نمایشی

همینطور بررسی کنید

3 روش حل مشکل خراب شدن دکمه Home گوشی + ویدیو

امروزه اکثر گوشیهای قدیمی و جدید دارای دکمه فیزیکی خانه Home می باشند . این …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *