3 روش حل مشکل خراب شدن دکمه Home گوشی + ویدیو

امروزه اکثر گوشیهای قدیمی و جدید دارای دکمه فیزیکی خانه Home می باشند . این دکمه که یکی از پر استفاده ترین دکمه های گوشی به حساب میرود درصد خرابی آن به دلایل گوناگون بسیار بالاست . اصولا در کنار این دکمه ها ، دکمه های سیستمی دیگری وجود دارد که احتمال خرابی یا کندی آنها نیز بالاست . در این مطلب ما با معرفی برنامه هایی شما را از شر هزینه تعمیرات خلاص می کنیم . با این روش می توانید همان دکمه ها را بصورت لمسی در صفحه نمایش گوشی خود ظاهر کنید یا بصورت دکمه ای شناور (قابل تغیر مکان با کشیدن آن) آن را در صفحه نمایش خود آورده و از آن استفاده کنید . در ادامه ما با معرفی برنامه های متفاوت این مشکل شما را به چندین روش متفاوت برای سلیقه های متفاوت حل کرده ایم . با ما همراه باشید .

دکمه ها سخت افزاری اندروید
دکمه ها سخت افزاری

روش اول و پیشنهادی | شبیه ترین برنامه

ویدیو معرفی و نحوه فعالسازی برنامه Navigation Bar

 

قبلا برنامه هایی در این زمینه معرفی کرده بودیم ، اگر دوست دارید همانند سایر گوشی های اندرویدی بدون دکمه ، منوی دکمه ها را در پایین صفحه نمایش خود مشاهده کنید و از آن استفاده کنید این برنامه بهترین برنامه برای شما و جایگزین دکمه های فیزیکی شماست . با این دکمه ها می توانید به راحتی دکمه های فیزیکی گوشی خود را به داخل گوشی بیآورید و بدون استفاده از دکمه های فیزیکی از دکمه های ” بازگشت ، منو ، برنامه های باز ” استفاده کنید .

با تنظیم کردن این برنامه که در ادامه توضیح داده شده است می توانید دکمه های موجود در صفحه نمایش را برای جلوگیری از مزاحمت ، مخفی کنید ; بطوری که این منو با یک بار کشش از پایین گوشی به بالا نمایش داده شود و همچنین پس از مدت معینی باز پنهان شود یا با اسکرول آن به پایین آن را پنهان کنید . بدین منظور دیگر نگران همسان نبودن گوشی خود با دکمه های درونی نباشید .

برنامه Navigation Bar
برنامه Navigation Bar

 آموزش فعالسازی

این برنامه برای فعالسازی نیاز به یک دسترسی دارد که ابتدای برنامه باید به آن بدهید تا بتواند کار خود را شروع کند . با ایت دسترسی برنامه می تواند فعال شود و پس از فعالسازی می توانید آن را  پیکر بندی و مطابق سلیقه خود آن را تنظیم کنید .

در ادامه پس از فعالسازی برخی گزینه های مورد نیاز توضیح داده شده است که برای استفاده بهتر و سریع تر و زیبا تر شما مورد نیز است .

پس از اجرای برنامه با صفحه زیر مواجه خواهید شد . در این صفحه به شما گفته است که این برنامه برای فعالسازی نیاز به یک دسترسی دارد که از مسیر زیر می توانید این دسترسی را بدهید تا برنامه شروع به کار کند .

روی دکمه سبز رنگ Go to settings کلیک کنید تا برای اجازه دسترسی به برنامه وارد تنظیمات گوشی خود شوید .

صفحه آغازین برنامه
صفحه آغازین برنامه

سپس در این صفحه به دنبال اسم برنامه ” Navigation Bar “ بگردید و پس از یافتن با انتخاب آن وارد آن شوید .

سپس برای اجازه دسترسی به برنامه ، گزینه موجود در این صفحه را فعال کنید و اخطار دریافتی را تایید کنید تا تیک این برنامه فعال شود .

اجازه دسترسی به برنامه
اجازه دسترسی به برنامه

پس از آن بصورت خودکار وارد برنامه می شوید یا خودتان شوید ; سپس مشاهده می کنید که برنامه برای شما باز شده و گزینه های آن را مشاهده می کنید .

در ابتدای صفحه دکمه فعالسازی برنامه را روشن کنید تا منو در پایین صفحه برای شما نمایش داده شود .

روشن کردن برنامه
روشن کردن برنامه

معرفی امکانات

همانطور که قبل گفتیم این برنامه امکانت زیادی برای شخصی سازی دکمه ها دارد که می توانید با تنظیم کردن آن ها راحت تر و بهتر از برنامه استفاده کنید .

تم برنامه

برای انتخاب تم دکمه ها می توانید از بخش تم Theme در برنامه استفاده کنید . در این بخش تعداد زیادی از تم های متفاوت برای سلیقه های متفاوت وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید یا بصورت سفارشی هر دکمه را از یک تم انتخاب کنید . بدین منظور می توانید منویی زیباتر را داشته باشید .

انتخاب تم برنامه
انتخاب تم برنامه

انتخاب دستور دکمه ها

می توانید دستور دکمه ها را نیز شخصی سازی کنید . انتخاب کنید که با زدن دکمه بازگشت چه عملی انجام شود .

برای مثال می توانید انتخاب کنید که با زدن دکمه بازگشت ، بجای عمل بازگشت عمل باز شدن تنظیمات انجام شود و صفحه تنظیمات گوشی شما باز شود .

انتخاب دستور دکمه ها
انتخاب دستور دکمه ها

برخی گزینه های مهم دیگر

در ابندای صفحه با کم و زیاد کردن مقدار Height منوی پایین صفحه را بزرگ و کوچک کنید .

Color : در این بخش می توانید رنگی برای زمینه دکمه ها انتخاب کنید . همچنین می توانید آن را بی رنگ و شفاف نیز کنید .

Lock the bar : با فعال کردن این گزینه منوی دکمه ها برای همیشه در پایین صفحه باقی خواهند ماند و پنهان نمی شوند .

Auto Hide : با فعال کردن این گزینه منوی دکمه ها بصورت اتوماتیک پس از 5 ثانیه بدون عمل پنهان خواهد شد که با کشیدن آن به سمت بالا باز ظاهر خواهند شد .

Vibrate on touch : با فعال کردن این گزینه ویبره برنامه فعال خواهد شد و با هر بار لمس دکمه ها مقداری لرزش احساس می کنید .

روش دوم  | آسان ترین برنامه

ویدیو معرفی و نحوه فعالسازی برنامه Home Button

 

برنامه قبل کاملا شبیه به دکمه های فیزیکی اندروید بود که همچنان در پایین صفحه نمایش و مورد استفاده قرار میگرفت . برنامه Home Button می تواند یک دکمه هوم کامل برای شما باشد که بصورت شناور می توانید مکان آن را با کشیدن آن عوض کنید تا مزاحتمان نشود . این برنامه نیز همانند برنامه قبل دارای امکانات شخصی سازی زیادی می باشد که می تواند بهترین ظاهر مورد سلیقه شما را داشته باشد . ابتدا برنامه را دانلود و نصب کنید .

برنامه Home Button
برنامه Home Button

آموزش فعالسازی

همانطور که در فیم آموزشی مشاهده کردید این برنامه نیاز به هیچگونه فعالسازی و دسترسی خواصی ندارد و تنها با نصب آن می توانید برنامه را فعال کنید و از آن استفاده کنید . در ادامه برخی از ویژگی های برنامه و بخش های برای برای استفاده بهتر و شخصی سازی معرفی شده است . می توانید آنها را مطابق میل خود تنظیم کنید .

معرفی امکانات برنامه

آیکون و شکل دکمه

در بخش Change Home button icon می توانید ظاهر دکمه شناور خانه را تغیر دهید و یکی از گزینه های پیشنهادی برنامه انتخاب کنید .

آیکون و شکل دکمه
آیکون و شکل دکمه

اندازه و سایز دکمه

در بخش Change Home button Size می توانید اندازهای دکمه را تنظیم کنید . میتوانید یکی از سایز های کوچک ، متوسط و بزرگ انتخاب کنید و همچنین می توانید با کشیدن انگشت اندازه آن را مطابق میل خود تنظیم کنید .

اندازه و سایز دکمه
اندازه و سایز دکمه

معرفی برنامه های مشابه :

همچنین می توانید لیست برنامه های بیشتری در این زمینه را در لینک زیر و در گوگل پلی مشاهده کنید و بهترین برنامه از نظر خود انتخاب و نصب نمایید .

همینطور بررسی کنید

شبیه سازی دکمه هوم آیفون X در گوشی های اندرویدی + ویدیو

آیفون 10 (ایکس) اولین گوشی بدون دکمه فیزیکی هوم Home بود که توسط شرکت اپل …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *