شبیه سازی دکمه هوم آیفون X در گوشی های اندرویدی + ویدیو

آیفون 10 (ایکس) اولین گوشی بدون دکمه فیزیکی هوم Home بود که توسط شرکت اپل معرفی شد . این شرکت از فنآوری نرم افزاری جدیدی برای جایگزین کردن دکمه فیزیکی و فضا گیر هوم Home استفاده کرده است . این فنآوری نرم افزاری که بسیار جال بوده بسیاری از افراد را شیفته خود کرده و بسیاری از افراد دوست دارند طعم دکمه جدید را تجربه کنند . امروز ما با معرفی بهترین و دقیق ترین برنامه شبیه ساز کننده دکمه نرم افزاری هوم آیفون 10 و بالاتر به شما امکان تجربه این غنآوری را خواهیم داد . این برنامه که بسیار کم حجم می باشد می تواند بهترین جایگزین برای شما باشد و دیگر از دکمه فیزکی هوم استفاده نکنید . با اندرویدزوم همراه باشید.

آیفون x
آیفون x

شیوه عملکرد دکمه هوم آیفون X

این فنآوری نرم افزاری بسیار جالب طراحی شده است . این دکمه بصورت یک خط سفید در پایین صفحه ظاهر میشود. این دکمه را می توانید به بالا یا سمت راست یا چپ بکشید و همچنین روی آن ضربه بزنید، هر یک از این کشش ها یک عمل انجام می دهند . در آیفون ایکس می توانید با کشیدن این دکمه به بالا آن برنامه را ببندید و همچنین با کشیدن به سمت چپ وارد لیست برنامه های باز شوید . در ادامه می توانید یک دکمه بسیار شبیه را برای گوشی اندرویدی خود جایگزین کنید.

شیوه عمل دکمه هوم آیفون ایکس
شیوه عمل دکمه هوم آیفون ایکس

دریافت برنامه X Home Bar

اپلیکیشن X Home Bar بهترین برنامه شبیه ساز این فنآوری بوده و می تواند بهترین جایگزین و شبیه ساز دکمه هوم آیفون 10 باشد . ابتدا برنامه X Home Bar را بصورت مستقیم از گوگل پلی دریافت و نصب کنید . این اپلیکیشن با بیش از 500 هزار دانلود در گوگل پلی توانسته رتبه 4.6 را از 5 کسب کند .

 برنامه X Home Bar
برنامه X Home Bar

مشخصات :

 • حجم : 2.2 MB
 • نسخه اندروید مورد نیاز : 4.1 و بالاتر
 • سازنده : Sylvain Lagache

فعالسازی و پیکر بندی برنامه

ویدیو فعالسازی و کار با برنامه X Home Bar

 

پس از دریافت برنامه را نصب و اجرا کنید . پس از اجرا برنامه بصورت اتوماتیک فعال میشود و قابل استفده می باشد. در ادامه آموزش های لازم جهت انتخاب دستور دکمه و پیکربندی برنامه داده شده است .

انتخاب دستور دکمه ها

همانطور که قبل گفته شد طریقه کار این دکمه با کشیدن آن به هر جهت  است و می توانید در این بخش دستور کشیدن به هر جهت را انتخاب کنید . برای شبیه سازی بیشتر با دکمه آیفون می توانید تنظیمات آن را تغیر ندهید و یا همچنین برای راحتی کار خود آنها را مطابق میل خود تنظیم کنید .

انتخاب دستور دکمه ها
انتخاب دستور دکمه ها
 • Swipe up action :  در این بخش می توانید انتخاب کنید که با کشیدن دکمه به سمت بالا چه عملی انجام شود .
 • Swipe left action : در این بخش می توانید انتخاب کنید که با کشیدن دکمه به سمت چپ چه عملی انجام شود .
 • Swipe right action : در این بخش می توانید انتخاب کنید که با کشیدن دکمه به سمت راست چه عملب انجام شود .
 • action on click : در این بخش می توانید انتخاب کنید که با یک کلیک بر روی دکمه چه عملی انجام شود .
 • action on double click : در این بخش می توانید انتخاب کنید که با دو کلیک بر روی دکمه چه عملی انجام شود .

مواجه شدن با درخواست دسترسی برنامه 

در این مرحله ممکن است بخواهید دستور هایی را انتخاب کنید که بدون اجازه دسترسی برنامه قادر به اجرای آنها نیست ، همانند دکمه بازگشت Back . اگر با چنین اخطاری مواجه شدید کافیست دکمه Enable accessibility را بزنید و پس از ورود به تنظیمات برنامه X Home bar را بیابید و پس از ورود به آن آن را فعال کنید و سپس به برنامه بازگردید .

درخواست دسترسی برنامه 
درخواست دسترسی برنامه

تنظیمات ظاهری دکمه ها

در این بخش می توانید تنظیمات ظاهری دکمه ها را تغیر دهید و شخصی سازی کنید . همانطور که می دانید هر گوشی اندرویدی دارای صفحه نمایشی با سایز روبط به خود است و پس از نصب این برنامه لازم است که سایز و ابعاد آن را مطابق میل و صفحه نمایش خود تنظیم کنیم . البته این برنامه بصورت خودکار سایز صحیح شبیه را برای شما انتخاب می کند .

v
تنظیمات ظاهری دکمه ها
 • Button Color : این بخش نیازمند به فعال بودن نسخه حرفه ای برنامه است . در این بخش می توانید رنگ دکمه را انتخاب کنید .
 • Button Shadow : با فعال کردن این گزینه ، دکمه موجود در صفحه نمایش شما دارای جلوه سایه می شود که نمای زیباتری به دکمه می دهد . بهتر است ایم دکمه فعال باشد .
 • Button width : این بخش مربوط به عرض دکمه است . در این بخش می توانید با کم و زیاد کردن مقدار ، ابعاد عرض دکمه را کوچک و بزرگ کنید .
 • Button height :  این بخش مربوط به طول و ارتفاع دکمه است . در این بخش می توانید با کم و زیاد کردن مقدار ، طول و ارتفاع دکمه را کوچک و بزرگ کنید .
 • Button margin : این بخش مربوط به فاصله دکمه از صفحه نمایش است . در این بخش می توانید با کم و زیاد کردن مقدار ،دکمه را از صفحه نمایش دور یا نزدیک کنید .

تنظیمات لرزش Vibration و سایر تنظیمات دیگر

با هر لمس و کشش دکمه، بصورت خودکار یک لرزش و ویبره ای احساس می کنید که نشانه عمل کردن دکمه است همچنین در ادامه می توانید تنظیمات دیگر برنامه را برسی و تنظیم کنید که ممکن از دخالت دکمه در امور شما جلو گیری کند . می توانید این بخش را مطابق میل خود تنظیم کنید .

تنظیمات لرزش Vibration و سایر تنظیمات دیگر
تنظیمات لرزش Vibration و سایر تنظیمات دیگر
 • Vibration : با غیر فعال کردن این گزینه لرزش هنگام عمل دکمه نیز غیر فعال می شود .
 • Vibration strength : در این بخش می توانید تنظیم کنید که مقدار لرزش هنگام عمل برنامه چه مقدار باشد .
 • Hide on full screen : با فعال کردن این گزینه ، هنگامی که گوشی در حالت تمام صفحه  ( هنگام نمایش فیلم یا … ) باشد دکمه غیر فعال می شود و نمایش داده نمیشود و مزاحمت ایجاد نمی کند .
 • Hide on landscape : با فعال کردن این گزینه ، هنگامی که گوشی در حالت افقی  ( چرخش صفحه نمایش ) باشد دکمه غیر فعال می شود و نمایش داده نمیشود و مزاحمت ایجاد نمی کند .
 • Button option with Keyboard : این بخش مربوط به تنظیمات دکمه در هنگام نمایش صفحه کلید گوشی می باشد .

برنامه های مشابه در گوگل پلی

می توانید لیستی از برخی برنامه های مشابه دیگر در گوگل پلی مشاهده و دانلود کنید .

یک نظر

 1. سلام برنامه خوبه دسترسی. هم میدم ولی وقتی برنامرو می‌بندم می‌ره لطفا راهنمایی کنید

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

 1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
 2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
 3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
 4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
 5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
 6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.