چرا باید از Safely Remove برای خارج کردن دستگاه‌های usb استفاده کرد؟

چرا باید از Safely Remove برای خارج کردن usb استفاده کرد؟

علت استفاده از Safely Remove برای USB

آیکون safely remove hardware هنگام خروج usb برای کاربران ویندوز بسیار آشنا است. اما، آیا می‌دانید این دقیقا به چه معنی است؟ آیا باید هر بار این خروج امن برای قبل از بیرون کشیدن فلش انجام شود؟ در این پست تمام شرایطی که کاربران ممکن است در صورت عدم انجام این کار با آن مواجه شوند را موردبحث و بررسی قرار می‌دهیم. بنابراین در ادامه همراه وبسایت اندرویدزوم باشید.

اگر برای مدتی است که از سیستم‌عامل ویندوز استفاده می‌کنید پس احتمالا از خطایی که بعد از خروج فلش ایجاد می‌شود آگاه هستید. این آیکون مورد آشنایی برای کاربران ویندوز است. این آیکون حتی در گوشی‌های هوشمند اندرویدی به چشم می‌خورد.به این فکر کنید که دوستتان از شما خواسته است که یک فلش را در حین انتقال داده خارج کنید، طبیعتا قبول نمی‌کنید این کار را انجام دهید زیرا این کار ممکن است داده‌ای که در حال نوشته شدن بر روی فلش است را خراب کند.

 خطر تخریب داده حتی در صورتی که فلش شما در حال استفاده یا فعال نباشد هم وجود دارد. این موضوع به دلیل فرآیند write caching است که توسط اکثر سیستم‌های عامل استفاده می‌شود. این اطلاعات فورا بر روی درایو usb شما ذخیره نمی‌شود و بخشی از آن بر روی RAM دستگاه ذخیره می‌شود. بنابراین، هرگاه که کاربری فرمان کپی می‌دهد، سیستم عامل برای اجرای این فرمان منتظر تعداد بسیار زیادی درخواست می‌ماند. پس خیلی محتمل است که در صورت ناگهانی بیرون کشیدن درایو یو اس بی مقداری داده را مخدوش کنید.

خروج امن USB بر روی سیستم‌های عامل متفاوت فرق می‌کند

این رفتار در لینوکس و مک معمول‌تر است. اما در سیستم عامل ویندوز شرایط متفاوت است. معمولا، سیستم عامل مایکروسافت به صورت خودکار قابلیت write cache را برای درایوهای متحرک (removable drive) غیرفعال می‌کند. قابلیت write caching به بهبود عملکرد سیستم کمک می‌کند. اما، همین قابلیت در صورت قطع یا خرابی تجهیزات می‌تواند باعث از دست رفتن داده شود. برای انجام این کار در سیستم عامل اندروید مراحل زیر را انجام دهید:

  • به Settigns رفته و سپس به بخش Storage بروید
  • گزینه “Unmount USB storage” را انتخاب کنید

  • با انجام مرحله قبل پیغامی مبنی بر خروج usb دریافت می‌کنید

  • حال می‌توانید usb را از گوشی اندرویدی خود خارج کنید و پس از آن نوتیفیکیشنی مانند زیر دریافت خواهید کرد

آیا باید درایو USB را به صورت دستی خارج کرد؟

بله، همیشه! اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنید خیلی محتمل است که خطای Safely Remove hardware را مشاهده نکنید. مایکروسافت به طور واضح بیان نکرده است که عملکرد سیستم در صورت غیرفعال شدن قابلیت write caching چگونه است. بنابراین ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که موجب خرابی یا از دست رفتن داده شود. برای احتیاط همیشه به شکل دستی تمام درایوهای usb متصل خود را خارج کنید. در صورت امکان این کار را به یک عادت در خود تبدیل کنید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.