mate 20 pro vs pixel 3
mate 20 pro vs pixel 3

مقایسه عملکرد حالت شب دوربین های Mate 20 Pro و Pixel 3

هوآوی و گوگل با ارائه حالت های Night Mode و Night Sight در گوشی های Mate 20 Pro و Pixel 3 دو کمپانی برتر در زمینه تصویر برداری در شب به حساب می آیند. البته با توجه به اینکه هنوز منتظر انتشار نسخه پایانی نرم افزار گوگل هستیم، ما از نسخه فعلی منتشر شده اپلیکیشن دوربین گوگل استفاده کردیم تا این دو ویژگی را با یکدیگر مقایسه کنیم. با اندروید زوم همراه باشید.

مقایسه دوربین میت 20 پرو با پیکسل 3
مقایسه دوربین میت 20 پرو با پیکسل 3

 

تکنولوژی هر دو کمپانی بر اساس یک ایده شکل گرفته است. دوربین ها در طول چند ثانیه چندین عکس را در حالت های مختلف از نوردهی گرفته و آن ها را در داخل یک فریم جای می دهند. نتایج به دست آمده بسته به زمان گرفتن عکس، تعداد حالات مختلف و چگونکی ترکیب و پردازش عکس ها توسط الگوریتم می توانند بسیار متفاوت باشند.

لازم به ذکر است به منظور ارائه بهترین حالت شفافیت و جلوگیری از تار شدن تصاویر، همه تصاویری که در ادامه خواهید دید با استفاده از سه پایه به ثبت رسیده اند. در دو تصویری که در پایین می بینید دو گوشی Google Pixel 3 و Mate 20 Pro از حالت پایه فاقد HDR خود استفاده کرده اند.

در یک تحلیل سریع می توان گفت که  Huawei Mate 20 Pro تصویر را سریع تر ثبت می کند و نویز های کم تری را نسبت به Pixel 3 شامل می شود. همچنین همانطور که می بینید Pixel 3 بیش از اندازه شمع داخل کدو را روشن جلوه می دهد، درحالی که Mate 20 Pro هایلایت ها را بهتر ارائه می کند و جزئیات کم‌نور بیشتری را نیز نشان می دهد.

اما حالا می رسیم به حالت ویژه شب:

تصمیم گیری در این حالت سخت است. هردو تصویر نقاط قوت و ضعف خود را دارند. Pixel 3 در این حالت نیز هنوز از Mate 20 Pro نویزی تر است. اگرچه وقتی که به کل تصویر نگاه می کنید (نویز ها در این حالت کم تر مورد توجه قرار می گیرند) ثبت جزئیات آن کمی واضح تر انجام شده است. همچنین پیکسل 3 بسیار در تعادل رنگ سفید و ارائه طیف رنگی نیز بهتر عمل می کند.

در همین حال، Mate 20 Pro به هیج عنوان از نویز های زیاد رنج نمی برد اما به نظر می رسد که الگوریتم نویز گیر آن در هنگام تلاش برای از بین بردن نویز ها کمی از جزئیات تصویر را نیز از بین می برد. این مسئله حتی می تواند بر روی پالت رنگ ها نیز تاثیر بگذارد؛ به همین دلیل است که یک رنگ قهوه ای پخش شده در تمام تصویر دیده می شود. البته Mate 20 Pro در ثبت جزئیات در تاریکی نسبت به پیکسل 3 بهتر عمل می کند، نگاه کردن به شمعی که در گوشه چپ تصویر دیده می شود این مسئله را اثبات می کند.

کدام بهتر است؟

با درنظر گرفتن مثال این مطلب، می توان گفت که Google Pixel 3 با توجه به اینکه طیف رنگی بهتر و جزئیات بیشتری را ارئه می دهد برنده این مقایسه است. از طرفی Huawei Mate 20 Pro نیز نویز های اضافی را به خوبی از بین می برد و در محیط های کم نور بهتر عمل می کند اما تصویر ثبت شده توسط این گوشی کمی مصنوعی به نظر می رسد.

به طور کلی هردو دستگاه در حالت مخصوص شب خود پیشرفت قابل توجهی را نسبت به حالت معمولی از خود نشان داده اند و اثبات کرده اند که این ویژگی ها تا چه اندازه می توانند کاربردی باشند.

نظر شما در مورد مقایسه این دو ویژگی چیست؟ به نظر شما کدام گوشی عملکرد بهتری را از خود نشان می دهد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.