کنترل مصرف دیتا اندروید

14 نرم افزار برتر کنترل مصرف دیتا اندروید

گسترش دسترسی به اینترنت در همه جا سبب شده تا دغدغه تازه ای به نام کنترل مصرف دیتا برای افراد به وجود آید. در طول شبانه روز از گوشی هوشمند اندرویدی خود برای وب گردی، سر زدن به شبکه های اجتماعی، تماشای آنلاین فیلم، پخش زنده شبکه های تلویزیونی و… استفاده می کنیم همه این ها کمتر یا بیشتر از اینترنت گوشی مصرف می کنند. گاهی چنان غرق شبکه جهانی وب می شویم که مصرف داده خود را به کل فراموش می کنیم و زمانی که دیدیم بسته اینترنت ما تمام شده تازه می فهمیم چه اتفاقی افتاده است.

بهترین برنامه های کنترل مصرف دیتا اندروید

اشاره شد که با افزایش مصرف اینترنت کنترل مقدار حجم مصرفی هم اهمیت می بابد. شما اگر بدانید میانگین مصرف تان روزانه چقدر است؟ یا چه برنامه هایی بیشتر حجم اینترنت می برند برای خرید بسته حجمی دیتا آگاهانه و دقیق تر اقدام می کنید. به همین شکل در شبکه وای فای هم اگر اینترنت محدود داشته باشید، سر ماه، به فراخور مصرف، بسته جدید تهیه می کنید.

برای این کار در ادامه 14 تا از بهترین برنامه های اندروید برای کنترل و مدیریت مصرف اینترنت در شبکه Wifi و دیتا (اینترنت سیمکارت) را به شما معرفی می نماییم. وجه اشتراک این برنامه ها این است که در پس زمینه گوشی اجرا می شوند و مصرف داده تان را رصد کرده و به شما گزارش می دهند.

1.DataEye

DataEye-screenshot

DataEye یک اپلیکیشن معقول و کارآمد برای اندروید به حساب می آید. این اپلیکیشن درواقع راه حل پایه شما است بدون اینکه هزاران گزینه را شامل شود. البته این مسئله هم می تواند یک نکته مثبت باشد و هم منفی. این اپلیکیشن مقدار مصرف شما را تقریبا در زمان حقیقی به ازای مصرف هر اپلیکیشن نمایش می دهد. علاوه بر این از طریق DataEye می توانید مصرف داده را برای یک اپلیکیشن خاص که نمی خواهید مدام در پشت صحنه کار کند خاموش کنید. این اپلیکیشن همچنین یک تب برای تبلیغات دارد که البته اگر به محتوای آن اهمیت نمی دهید گزینه ignore به راحتی برای شما قابل استفاده خواهد بود. کاربران گوگل پلی که از DataEye استفاده کرده اند معمولا یا دوستش داشتند و یا از آن متنفر بوده اند. بنابراین اگر شما هم با میزان مصرف داده خود مشکل دارید منطقی است که یک شانس به این اپلیکیشن بدهید.

2.Datally

Datally-screenshot

Datally اپلیکیشن مدیریت مصرف داده گوگل است. این اپلیکیشن میزان مصرف data شما را به صورت کلی و همچنین به ازای هر اپلیکیشن نشان می دهد. Datally توانایی بلاک کردن مصرف پشت صحنه را دارد و امکان ایجاد محدودیت های روزانه را برای اپکلیکیشن ها ارائه می دهد.

این اپلیکیشن همچنین ویژگی های کارآمدی مانند حالت خواب را دارا است که به صورت خودکار مصرف دیتا پشت صحنه را در زمان هایی که شما خواب هستید محدود می سازد. Datally همچنین از VPN استفاده می کند تا مصرف دیتا را محدود سازد و خیلی از مشکلات دیگر را برطرف سازد. این اپلیکیشن قبلا تمام مصرف داده را برای یک اپلیکیشن خاص محدود می ساخت اما به دلایلی گوگل این گزینه را در نسخه جدید حذف کرده است. البته ما امیدواریم که این گزینه دوباره برگردد اما به غیر از آن Datally به خوبی کار می کند.

3.GlassWire

GlassWire-screenshot

GlassWire یکی دیگر از اپلیکیشن های ناظر بر مصرف داده است و یکی از بهترین ها در پلتفرم موبایل به حساب می آید. این اپلیکیشن همچنین به عنوان یک اپلیکیشن امنیتی کار می کند. GlassWire مصرف data شما را به ازای هر اپلیکیشن به شما نشان می دهد و همچنین اپلیکیشن ها را در صورت استفاده بیش از اندازه از دیتا از مصرف داده محروم می سازد. رابط کاربری این اپلیکیشن بسیار عالی و کاربردی طراحی شده است، به صورت کلی ایرادی در رابطه با آن وجود ندارد، کار خود را به نحو احسنت انجام می دهد و امکان شناسایی، بلاک و یا حتی حذف اپلیکیشن های پر مصرف را به شما می دهد.

یک نسخه خریدنی برای GlassWire وجود دارد که ویژگی های بیشتری را شامل می شود اما نسخه رایگان آن نیز نیاز های بیشتر کاربران را برطرف خواهد کرد.

بیشتر مطالعه کنید:  آموزش مدیریت دقیق مصرف اینترنت دیتا + ویدیو

4..Internet Speed Meter Lite

کنترل مصرف دیتا اندروید
Internet Speed Meter Lite
دانلود از گوگل پلی
دانلود از گوگل پلی

چهارمین برنامه در این فهرست Internet Speed Meter Lite نام دارد این اپ به نوار وضعیت بالای گوشی هوشمند اندروید تان اضافه می شود. در آنجا سرعت اتصال، میزان مصرف از دیتا و مصرف از وای فای به طور لحظه ای نشان داده می شود. علاوه بر این گزارش مصرف 30 روز اخیر خود به تفکیک دیتا و وای فای و مجموع آنها را از طریق این نرم افزار می توانید مشاهده نمایید.

همچنین بخوانید: نکات و ترفند های کاهش مصرف دیتا در گوشی های اندرویدی

5.NetSpeed Indicator

کنترل مصرف دیتا اندروید
NetSpeed Indicator

دانلود از گوگل پلی

NetSpeed Indicator شباهت زیادی به برنامه قبلی دارد. ضمنا نیازی به روت کردن ندارد در استاتوس بار سرعت آپلود و دانلود زنده نمایش داده می شود. مزیت این اپ در این است که تا حد زیادی قابل شخصی سازی می باشد. شما می توانید واحد سرعت اینترنت را عوض کنید، تعیین کنید در نوتیفیکیشن چه مواردی نشان داده شوند و اگر گوشی به اینترنت متصل نبود اطلاعیه های برنامه به طور کامل مخفی شده و مزاحم نباشند.

6.My Data Manager

کنترل مصرف دیتا اندروید
My Data Manager

دانلود از گوگل پلی

My Data Manager به شما نشان می دهد در سه دسته دیتای گوشی، وای فای و رومینگ چقدر از اینترنت استفاده کرده اید. این مصرف در کدام برنامه چقدر بوده و پیش بینی برنامه بر اساس اطلاعات قبلی برای مصرف آینده شما چقدر است. همچنین می توانید آلارم در برنامه تنظیم کنید تا وقتی مصرف از حد مجاز عبور کرد به شما هشدار دهد.

7.Data Status

کنترل مصرف دیتا اندروید
Data Status

دانلود از گوگل پلی

 

Data Status در شبکه وای فای و دیتا به کنترل مصرف دیتا دستگاه اندروید شما می پردازد. گزارش مصرف روی نمودار نمایش داده شده و می توانید مشخص کنید در بازه تاریخی مشخصی چقدر قرار است محدودیت حجم داشته باشید. برنامه مصرف شما را رصد می کند و وضعیت کنونی را به طور لحظه ای به شما نشان می دهد.

8.Network Master

کنترل مصرف دیتا اندروید
Network Master

دانلود از گوگل پلی

Network Master نرم افزار دیگری است که فقط برای کنترل مصرف اینترنت در شبکه WiFi به کار می رود. با این اپ می توانید سرعت اینترنت خود را تست کنید. قابلیت جالب دیگر این برنامه رصد کردن لیست دستگاه هایی است که به شبکه وای فای شما وصل هستند تا به این شکل دزد وای فای خود را هم پیدا کنید.

9.Samsung Max

کنترل مصرف دیتا اندروید
Samsung Max

دانلود از گوگل پلی

Samsung Max در زمینه گوشی اجرا می شود و دیتای مصرفی هر اپ را جداگانه رصد می کند. هر زمان که بخواهید پر مصرف ترین برنامه ها را نشان تان می دهد. تا برای آنهایی که مصرف بالاتری دارند محدودیت حجم قرار دهید تا کنترل مصرف دیتا و صرفه جویی در آن صورت گیرد.

10.Check Data Usage

کنترل مصرف دیتا اندروید
Check Data Usage

دانلود از گوگل پلی

در برنامه Check Data Usage تعیین می کنید که نقشه مصرف اینترنت شما به چه صورت است مقداردهی و زمان بندی آن را تعیین می کنید تا وقتی مصرف از حد تعیین شده فراتر رفت برنامه به شما هشدار دهد. روی نمودار تاریخچه مصرف دیتای دستگاه خود را ببینید و در نوتیفیکیشن بار گوشی وضعیت لحظه ای مصرف را رصد نمایید.

11.Data Usage Monitor

کنترل مصرف دیتا اندروید
Data Usage Monitor

دانلود از گوگل پلی

نرم افزار Data Usage Monitor بر خلاف بعضی از برنامه های این فهرست که طراحی ظاهری جالبی ندارند، رابط کاربری خوبی دارد. در این اپ هم می توانید محدودیت حجم مصرف برای هر برنامه ای تعیین کنید تا در وقت تمام شدن حد مجاز، فورا برنامه این موضوع را به شما اطلاع رسانی کند.

12.Data Monitor

کنترل مصرف دیتا اندروید
Data Monitor

دانلود از گوگل پلی

برای اندازه گیری سرعت اینترنت و مانیتور کردن زنده مصرف از دیتا و وای فای برنامه ای به  ظاهر ساده در مارکت وجود دارد که Data Monitor نامیده می شود. این برنامه بر خلاف ظاهر ساده اش امکانات خوبی دارد مثلا اینکه می توانید از شبکه خود پینگ بگیرید یا به تفکیک مصرف اینترنت برنامه های روی گوشی را ببینید.

13.Today’s Usage

کنترل مصرف دیتا اندروید
Today’s Usage

 

دانلود از گوگل پلی

آن طور که از اسم برنامه Today’s Usage پیداست هر روز می توانید ببینید مصرف اینترنت آن روزتان چقدر بوده است. نه فقط گزارش روزانه که به صورت هفتگی و ماهانه هم می شود از این اپ گزارش دریافت کرد. ضمنا می توانید برای هر روز خود محدودیت حجم تعیین کنید و خود را در استفاده از اینترنت محدود کنید. نکته مثبت دیگر این نرم افزار رابط کاربری زیبای آن بوده که از رنگ های زنده در آن استفاده شده است.

14.Speed Indicator

کنترل مصرف دیتا اندروید
Speed Indicator

دانلود از گوگل پلی

اپ Speed Indicator سرعت اینترنت را به شکل زنده رصد می کند. آمار ریز مصرف روزانه اینترنت دستگاه شما را ارائه داده و رصد می کند که از WiFi و اینترنت سیمکارت به تفکیک چقدر مصرف داشته اید. این گزارش به صورت روزانه، ماهانه و حتی سالانه قابل دریافت می باشد. همچنین می توانید آیکون مخصوص این برنامه را به منوی کشویی دستگاه کنار بقیه آیکون ها مثل وای فای و بلوتوث، اضافه کنید.

مرورگر های ذخیره کننده دیتا

Google-Chrome-screenshot-

مرور صفحات وب همچنان یکی از متداول ترین راه ها برای دسترسی به اینترنت است. خیلی از مرورگر ها مانند Google Chrome، Google Chrome، Opera Mini و Phoenix Browser دارای گزین های ذخیره داده هستند. آن ها اطلاعات را فشرده سازی می کنند، تصاویر را با کیفیت کم تر نشان می دهند و گاهی اوقات نیز بخشی از وبسایت را کاملا حذف می کنند که ثمره این کار ها مصرف داده کم تر خواهد بود.

اساسا همه اپلیکیشن های سبک تر

Facebook-Lite-screenshot-

Android Go یک مزیت ذخیره داده سراسری دارد و نسخه های Lite و Go اپلیکیشن ها که کوچک تر، سبک تر و کم مصرف تر هستند را ارائه می کند. به عنوان مثال از معروف ترین آن ها می توان به Facebook Lite ،Spotify Lite ،Facebook Messenger Lite ،Gmail Go ،YouTube Go و UC Browser Mini اشاره کرد. این اپلیکیشن ها نه تنها نسبت به نسخه اصلی خود سبک تر و بهتر اجرا می شوند بلکه دیتای کم تری را نیز مصرف می کنند.

با این روش ها نیز آشنا شوید: روشهای کاهش مصرف دیتای اینترنت در گوشی‌های اندرویدی

جمع امتیازها: 3 میانگین: 3.7

همینطور بررسی کنید

دانلود Data Usage برنامه کنترل مصرف داده گوشی

امتیاز گوگل پلی: 4 از 5 برنامه Data Usage 1.2 محبوب ترین برنامه ی مدیریت مصرف داده اینترنتی …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *