مقایسه تصویر سلفی

کدام تلفن دارای بهترین دوربین سلفی است؟

معمولا وقتی که یک تلفن هوشمند به زیر ذره بین می رود بیشتر به دوربین پشت آن توجه می شود. اما هم اکنون در عصری به سر می بریم که سلفی گرفتن به یک رسم و سرگرمی روزانه تبدیل شده است. بنابراین پرداختن به دوربین سلفی گوشی های هوشمند نیز خالی از لطف نیست. با اندرویدزوم همراه باشید.

برای پاسخ به این سوال که کدام گوشی هوشمند دارای بهترین دوربین سلفی است ما تصاویر ثبت شده توسط سه گوشی هوشمند برتر سال یعنی گوگل پیکسل 3،آیفون XS و سامسونگ گلکسی نوت 9 را با یک دیگر مورد مقایسه قرار داده ایم. در این مقایسه ما از عکس های گرفته شده در روز، شب و همچنین مدل ها و متود های رایج عکاسی استفاده کرده ایم.

صحنه اول: روشنایی روز + حالت پرتره

اولین تصاویر ما مربوط به مقایسه در روشنایی روز می شود که شما می توانید تفاوت های واضحی را در بین عملکرد سه گوشی  ببینید.

پیکسل 3 تصویری را ثبت کرده است که از همه واضح تر به نظر می رسد، جزئیات در آن به وضوح دیده می شود و در همین حال نیز تصاویر دچار وضوح مصنوعی نیستند. البته کنتراست رنگ ها کمی بیش از اندازه است، سایه ها نیز غیر عادی بوده و پوسته تصویر کاملا طبیعی به نظر نمی رسد.

آیفون XS اما یک تصویر کاملا متفاوت خلق می کند. تصویر ثبت شده توسط این دستگاه نیز دارای مقدار خوبی از جزئیات است اما وضوح آن به پای پیکسل 3 نمی رسد. این تصویر به میزان قابل توجهی شامل رنگ های گرم تر است، چیزی که البته آنچنان هم واقعی به نظر نمی رسد اما نمی توان آن را بد لقب داد. اما چیز دیگری که در آیفون قابل توجه است میزان روشنایی بیشتر تصویر است که باعث تغییر رنگ ژاکت از خاکستری به خاکستری روشن شده است.

از طرفی دیگر، نوت 9 در ارائه جزئیات به پای دو دستگاه دیگر نمی رسد. کل تصویر ثبت شده توسط این گوشی هوشمد تار بوده و جزئیات آن تیره هستند. درمورد رنگ ها نیز در تصویر همه چیز کمی مایل به سبز به نظر می رسد و این به نوعی تم نوت است. نوردهی تصویر در مقایسه با پیکسل روشن تر است و می توانید ببینید که چهره فرد داخل تصویر به خوبی نورپردازی شده است.

در مقایسه بعدی، ما همان تصاویر گرفته شده را در مد پرتره با یک دیگر مقایسه می کنیم. اگر بخواهیم با پیکسل 3 شروع کنیم این دستگاه تنها گوشی هوشمندی است که در جداسازی چهره از پس زمینه دچار مشکل شده است. همانطور که مشاهده می کنید آثار این جداسازی در گوش چپ فرد و گونه راست وی نمایان است. کنتراست این تصویر بیش از اندازه بوده و می توانید ببینید که تصویر به میزان قابل توجهی تاریک به نظر می رسد.

تصویر ثبت شده توسط آیفون شامل یک نورپردازی روشن تر و رضایت بخش تر است و این دستگاه به خوبی چهره را از پس زمینه جدا می سازد. دوباره شاهد رنگ های گرم تر هستیم اما آیفون به مراتب تصویر زنده تری را نسبت به پیکسل به ثبت می رساند.

نوت 9 اما زاویه دید بیشتری را تحت پوشش قرار می دهد اما بازهم در مورد جزئیات از همه ضعیف تر عمل می کند. عملکرد این دستگاه به طور کلی رضایت بخش بوده زیرا تصویری با نوردهی روشن را ثبت می کند و در بحث جداسازی چهره از پس زمینه نیز به خوبی عمل می کند.

در آخر نیاز است که به دوربین ثانویه wide-angle به کار رفته بر روی پیکسل 3 اشاره کنیم. با استفاده از این دوربین می توانید فضای بیشتری را تحت پوشش قرار دهید اما مشاهده خواهید کرد که به همین میزان رنگ ها از دوربین اصلی متفات هستند. همچنین تصویر آخری که می بیند نیز با ویژگی  zoomed-in گرفته شده که با بریدن تصویر دوربین اصلی چشم انداز جدیدی را پدید می آورد.

صحنه 2: رنگ های پاییزی

در صحنه دوم نیز با برسی سلفی ثبت شده توسط پیکسل 3 شروع می کنیم. تصویر ثبت شده باز هم بسیار کم نور است و رنگ ها در آن متمایل به چیزی بین قهواه ای و نارنجی هستند. وضوح تصویر خوب است و جزئیات بالایی را شامل می شود، اما تکثیر رنگ ها می توانست خیلی بهتر باشد.

آیفون نیز مطابق معمول تصویری روشن تر با رنگ هایی گرم تر را شامل می شود اما خوشبختانه این تصویر دارای رنگ مصنوعی قهوه ای یا نارنجی نیست.

از طرف دیگر نوت 9 یک تغییر رنگ برجسته را به نمایش می گذارد و کل تصویر کمی قهوه‌ای/نارنجی به نظر می رسد، اما این دستگاه در مورد نورپردازی خیلی بهتر از پیکسل 3 عمل می کند.

اگر بازهم به سراغ دوربین ثانویه wide-angle پیکسل 3 برویم متوجه خواهیم شد که یک تفاوت اساسی بین این دوربین و دوربین اصلی دستگاه وجود دارد. رنگ ها در این حالت بسیار سرد و متمایل به آبی نشان داده می شوند و تقریبا این طور به نظر می رسد دو تصویر در دو زمان و مکان مختلف به ثبت رسیده اند. درحالی که ما به چشم انداز ultra wide-angle علاقه داریم اما کیفیت این دوربین آنچنان عالی نیست.

صحنه 3: تصاویر گروهی

پیکسل شاید بهترین دستگاه برای ثبت سلفی گروهی باشد. در تصاویر مشاهده می کنید که حتی با استفاده از لنز اصلی به راحتی دو نفر در تصویر جای گرفته اند. در اینجا شفافیت بالایی که پیکسل به تصویر اضافه می کند به هیچ عنوان عالی به نظر نمی رسد. با اینکه وضوح تصاویر بالا است اما هنوز می توانید سایه ها را در زیر چشم ها مشاهده کنید و تصویر به صورت کلی کم نور است.

آیفون اما یک چشم انداز کوچک تر را به ثبت می رساند و به سختی دو نفر را در تصویر جای می دهد. بار دیگر شاهد ارائه رنگ پذیری گرم تر از سوی این دستگاه هستیم اما با این وجود وضعیت رنگی کلی تصویر رضایت بخش است و می توانید ببینید که در زیر چشم ها دیگر خبری از آن سایه های زننده نیست.

نوت 9 با وجود نداشتن دوربین ثانویه جلو یک چشم انداز بزرگ تر را پیشنهاد داده و خود را به عنوان یک گوشی مناسب برای گرفتن سلفی های گروهی بزرگ معرفی می کند. تصویر ثبت شده توسط این دستگاه وضوح و جزئیات دو دستگاه دیگر را شامل نمی شود اما در عوض نورپردازی را دقیقا درست انجام داده و پوسته رنگی تصویر را به شکلی رضایت بخش رندر می کند.

صحنه 4: تصاویر گروهی در شب

چالش بعدی ما برای این سه گوشی هوشمند گرفتن سلفی گروهی در شب است. این شرایط سخت ترین شرایط برای هر سه دستگاه به حساب می آید اما این پیکسل 3 است که در شب سلفی های گروهی بهتری را به ثبت می رساند. این دستگاه یک سلفی واضح را با نورپردازی درست به شما هدیه می هد و نورهای پس زمینه را بیش از اندازه برجسته نمی کند. آیفون اماچشم اندازی کوچک تر را پیشنهاد داده و  برای سلفی های گروهی مناسب نیست در حقیقت بهتر است برای سلفی گرفتن از یک گروه بزرگ آیفون خود را درون یک مونوپاد قرار دهید. نوت 9 در این صحنه چشم اندازی بزرگتر را ارائه می کند اما وقتی صحبت از وضوح و جزئیات می شود بدترین بوده و همچنین تصویری را خلق می کند که نورهای پس زمینه در آن بیش از اندازه و به صورت آزار دهنده نمایان هستند.

در تصویر آخر می توانید ببینیند که دوربین ultra wide-angle camera پیکسل زمانی که نیاز به چشم انداز بزرگتری دارید به کمک شما می آید.

صحنه 5: نورهای درخشان

سرانجام به مرحله آخر مقایسه رسیدیم؛ جایی که پیکسل برتری خود را در شب بار دیگر ثابت می کند. این دستگاه یک سلفی واضح را با جزئیاتی مطلوب هم در چهره ها و هم در نورهای پس زمینه و همچنین به همراه نمایش رنگی عالی به ثبت می رساند. آیفون نیز تصویری شایسته را خلق می کند اما به نحوی عجیب رنگ هایی غیر واقعی را به چهره ها نسبت می دهد. سرانجام، نوت 9 نیز یک سلفی خوب را نزدیک به پیکسل به ثبت می رساند. این دستگاه میدان دیدی عریض تر را ارائه می کند که به راحتی گروهی کوچک را در خود جای می دهد، رنگ ها در تصویر رضایت بخش هستند نورپردازی خوب است اما در بحث جزئیات کمی ضعف دیده می شود.

نتیجه گیری

بنابراین با توجه مقایسه های انجام شده کدام دستگاه دارای بهترین دوربین سلفی است؟

از بیان این متنفریم اما همه چیز بازهم به سلیقه شما بستگی دارد. گوگل پیکسل 3 همیشه واضح ترین تصویر را ثبت می کند. اما در طول روز این تصاویر به شدت کم نور بوده بهترین نمایش رنگی را شامل نمی شوند. این دستگاه همچنین در شب عملکرد بهتری نسبت به دو دستگاه دیگر عمل می کند.

تصاویر دوربین جلو آیفون XS در طول روز بسیار متعادل هستند. این دستگاه تصاویری با رنگ پردازی خوب و زنده را ارائه می کند. اما عملکرد آن در شب آن چنان خوب نبوده و چشم انداز آن برای جای دادن گروهی از افراد کوچک است.

سامسونگ گلکسی نوت 9 در تصاویر سلفی خود نورپردازی کاملا مناسب و درستی را ارائه می کند اما در بحث ثبت جزئیات و ارائه کیفیت به پای دو گوشی دیگر نمی رسد.

شما درباره نتیجه این مقایسه چه فکر می کنید؟ به نظر شما کدام گوشی هوشمند دارای بهترین دوربین سلفی است؟ ما را از انتخاب خود در بخش نظرات مطلع سازید.

همینطور بررسی کنید

مقایسه Galaxy Note 10 Plus و Galaxy Note 9 ؛ تقابل پدر و پسر سامسونگی

“نو که میاد به بازار، کهنه میشه دل آزار” این ضرب المثلی است که حتما …

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *