فعالسازی افکت های هواشناسی

فعالسازی افکت های هواشناسی بروی صفحه قفل گوشی های LG

همانطور که میدانید شرکت هایی مانند سامسونگ و ال جی گوشی های خود را با امکانات بسیاری در رابط کاربری عرضه میکنند. در واقع میتوان گفت یک رابط کاربری شخصی سازی شده تمام امکانات یک رابط کاربری خام را داراست و ویژگی های جدیدی نیز به آن اضافه کرده است. یکی از امکانات جالب و بیشتر باحال برای گوشی های الجی نمایش افکت وضعیت هواشناسی در صفحه قفل است که شاید قدیمتر چنین چیزی را در گوشی های HTC دیده باشید.

اما این امکان در بعضی گوشی ها فعال و در بعضی دیگر غیر فعال است در این پست میخواهیم روشی را آموزش دهیم که در آن با استفاده از ویرایش فایل Build.prop میتوانیم همه افکتهای مخصوص صفحه قفل را در هر گوشی فعال کنیم.

پیشنیاز

این روش فقط در گوشی هایی امکان پذیر است که در بین فایل های سیستمی خود فایلی با نام LGKeyguardEffect.apk داشته باشند. برای اینکه متوجه شوید گوشیتان دارای این فایل سیستمی هست یا خیر دوراه حل دارید :

تشخیص سازگاری روش

1. به مسیر /system/priv-app/LGKeyguardEffect/ بروید و فایل مربوطه را ببینید.

2. از طریق تنظیمات به مسیر Settings > Apps & notifications رفته و گزینه Show system apps را انتخاب کنید.در لیست برنامه های نمایش داده شده به دنبال com.lge.effect باشید که در صورت پیدا کردن آن میتوانیم متوجه شوید برنامه LGKeyguardEffect در گوشی موجود هست و میتوانید افکت های آب و هوا را فعال کنید.

فعالسازی افکتهای هواشناسی در صفحه قفل الجی

روش اول : ادیت فایل Build.prop

1. در اینجا باید ادیتوری داشته باشیم تا بتوانیم فایل build.prop را ویرایش کنیم برای اینکار از اپلیکیشن BuildProp Editor استفاده میکنیم. ابتدا اپلیکیشن را از لینک زیر دانلود کنید :

2. پس از نصب اپلیکیشن مانند تصویر زیر عمل کنید به طوری که New را زده و متغیر ro.build.brand_dsny=true را بسازید و مقدار Value را نیز True قرار دهید. تغییرات را ذخیره کنید و دستگاه را ریبوت کنید.

buildprop edit
buildprop edit

روش دوم : فلش فایل از طریق magisk

1. فایل زیر که یک ماژول مخصوص مجیسک میباشد را دانلود کنید و به گوشی منتقل کنید.

دانلود فایل ماژول مخصوص اضافه کردن افکت

2. مجیسک را اجرا کنید. از منوی سمت چپ گزینه Madules را انتخاب کنید. حالا با زدن دکمه زرد رنگ + فایل ماژولی را که به گوشی انتقال دادید نصب کنید.

نصب ماژول از طریق Magisk
نصب ماژول از طریق Magisk

3. پس از نصب ماژول گوشی را ریست کنید.

گفتنی است روش اول و دوم هردو به یک خروجی می انجامد فقط روش دوم برای کسانی است که نمیخواهند فایلی را ویرایش کنند یا خطی را دستکاری کنند.

پس از اینکه دستگاه شما راه اندازی مجدد شد بدون در نظر گرفتن اینکه از چه روشی استفاده کردید باید افکت های هواشناسی را در صفحه قفل مشاهده کنید البته قبل از هرچیز مطمئن شوید که آنرا از طریق تنظیمات فعال کرده باشید.

Settings > Lock screen & security > Customize Lock screen > Weather animation

قوانین بخش نظرات در اندرویدزوم

  1. 1. نظراتی که در آنها از الفاظ زشت و رکیک استفاده شده باشد تایید نخواهند شد.
  2. 2. نظراتی که به صورت اسپم و تکراری فرستاده شوند تایید نخواهند شد.
  3. 3. نظراتی که جنبه تبلیغاتی و معرفی محتوای شخصی باشند و یا ربطی به موضوع پست مربوطه نداشته باشند حذف خواهند شد.
  4. 4. برای انتقادات ، درخواست ها و پیشنهادات خود از طریق فرم تماس با ما که مستقیم با پست الکترونیک سایت در ارتباط هست اقدام کنید.
  5. 5. نظرات ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در اینصورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  6. 6. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.